به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی را بشناسیم

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است و بدیهی است به موازات این رشد در بخش تولید، بخش خدمات و تعمیر تلویزیون ال جی هم شرایط جدیدی پیدا کند.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می‌شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه‌ها است که به دلیل استفاده از LEDهای بی‌کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را راهی تعمیرگاه تلویزیون می‌کند. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است.

در این قسمت برخی از مهم‌ترین مشکلات تلویزیون های ال جی را بررسی می‌کنیم.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی:

روشن و خاموش شدن متوالی تلویزیون ال جی: ( قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد )

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا هنوز ادامه دارد می‌تواند به بخش‌های مختلفی که هرکدام صدها قطعه دارند مربوط باشد. اما معمول ترین دلیل این مشکل، قطع شدن نور بک لایت است.
در تلویزین‌های ال جی سری LN این ایراد یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت و اصلاحاتی که بر روی آن انجام خواهد گرفت رفع خواهد شد و درصد احتمال خرابی را بسیار کم خواهد کرد.
اگر این ایراد را در تلویزیون ال ای دی معمولی ال جی خود مشاهده می‎‌کنید باید به دنبال رفع ایراد در لامپ‌های ال ای دی باشید. سوختن تمام لامپ‌های LED می‌تواند باعث قطعی تصویر تلویزیون گردد.

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی در حالی که صدا دارد: (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی اتفاق می‌افتد و ایراد در بخش بک لایت تلویزیون و یک ضعف کارخانه‌ای است که با تعمیر بک لایت تلویزیون و اصلاحاتی که روی دستگاه شما انجام خواهد شد، درصد احتمال خرابی بسیار کم می‌شود.

تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد: (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید و سپس از درستی اتصالات دستگاه مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن ایراد، از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.
استفاده از کابل HDMI نا مرغوب نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. بهتر است از به کاربردن کابل‌های تقلبی و نامرغوب بپرهیزید و از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون بهره ببرید.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی: (قابلیت تعمیر تلویزیون در منزل دارد)

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آنها است و یاخاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی ال جی در بیشتر موارد مربوط به برد پاور است که هردوی این مورد به راحتی در خانه قابل تعمیر است

نحوه تعمیر آداپتور تلویزیون ال ای دی ال جی:

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده‌تر است، چون به نسبت کوچک‌تر است و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل‌ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می‌شوند، مانند تلویزیون های جدید LED ال ای دی ال جی. در حالی که در مدل‌های قدیمی‌تر در ماژول جدا طراحی می شدند. تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

تلویزیون خود به خود خاموش شد :

تلویزیون‌های امروزی با ولتاژ پایین برق کار می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود با نوسانات برق تلویزیون به ناگهان خاموش شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون به پریز برق جلوگیری کنید و از محافظ برق بهره ببرید. اگر نوسان برق باز هم ادامه یابد ممکن است به برد پاور تلویزیون شما آسیبی جدی وارد کند. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و آمپر مین برد را دارد، با خرابی آن در عملکرد مین برد نیز اختلا ایجاد می‌شود.
مین برد. در تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون شده و خاموشی خود به خود آن را به همراه دارد برای رفع این موارد باید مین برد تلویزیون تعویض شود.

خرابی تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700 :

تلویزیون‌های ال جی مدل LW بیشتر دچار خرابی مین برد می‌شوند، در صورت اختلال در این مدل ابتدا تلویزیون چندبار خاموش و روشن شده و سپس در حالت استند بای قرار می‌گیرد. مین برد مین برد در ۹۰ در صد موارد این اختلال مین بردقابل تعمیر می باشد و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد.

اگر تلویزیون ال جی شما با هرمدلی احتیاج به تعمیر داشت فقط کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید، آچارباز بهترین سرویسکاران را برای شما می‌فرستد.

خرابی تلویزیون های ۴۲Led5600 :

تلویزیون های ال جی مدل led نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد می باشد

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420 :

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند، در این حالت تصویر به طور کامل سیاه شده اما صدا از تلویزیون پخش می‌شود.این مدل که خرابی بک لایت در آنها شایع است نیاز به تغیراتی بر روی بردها می باشد که مشکل برطرف شود و خرابی تکرار نشود. تمامی سرویس و تعمیر در محل تلویزیون ال جی شما در محل انجام خواهد گرفت فقط کافیست درخواست خود را در سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمایید.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل LF540T :

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود در تولید تلویزیون‌های LF از مدل‌های مختلفی بک لایت استفاده شده است، به همین دلیل تعمیر این تلویزیون روش‌‌های مختلفی دارد.مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UH850:

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

خرابی تلویزیون های ال جی به مدل UF850 :

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

خرابی تلویزیون های ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700 :

تلویزیون های ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها، خاموش و روشن شدن هنگام کار می باشد که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به مین برد تلویزیون می باشد که در اکثر موارد مین برد قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LB :

تلویزیون‌های LB از جدید‌ترین مدل‌های تلویزیون ال جی می‌باشد که در بازار طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلات شایع این مدل قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد می‌باشد این یعنی بک لایت تلویزیون دچار مشکل شده است. همچنین ورودی HDMI این دستگاه نیز ممکن است بعد از مدتی از کار بیافتاد و یا حافظه آن بعد از خاموش شدن تلویزیون پاک شود، تمامی این مشکلات از مین برد دستگاه سرچشمه می‌گیرد که به راحتی می‌توان آن را با کمک سرویسکار ماهر آچارباز تعویض کرد.

 

تلویزیون سری LD :

تلویزیون های سری LD بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند این خرابی می‌تواند به خاطر سوختگی CPU باشد. برای رفع این مشکل باید مین برد و CPU به موقع تمیز شوند .

عیب های تلویزیون ال جی سری LA :

تلویزیون های سری LA نیز در قسمت مین برد خود دچار مشکل می‌باشند، این مشکل خود را به صورت قطع و وصل کردن تصاویر و ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون نشان می‌دهد. این ایراد را می‌توان با تعمیر برد برطرف کرد البته بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

خرابی در تلویزیون های ال جی سری C :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها می باشد.
این عیب باعث می‌شود بعد از خاموش شدن تلویزیون دیگر نتوان ان را روشن کرد. این مشکل در ۸۰ درصد موارد قابل حل می‌باشد زیرا به راحتی می‌توان پاور تلویزیون را تعویض کرد.

خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B :

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن می باشد که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

تلویزیون های سری LF :

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

خرابی تلویزیون های ال جی سری LY :

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد .

خرابی تلویزیون های ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552 :

مین برد به کار رفته در این مدل مشکلات فراوانی دارد، اتصالات خارجی به این دستگاه به خصوص گوشی‌های هوشمند باعث می‌شود حالت smart morning در تلویزیون ایجاد شده و به حالت استندبای در بیاید

تلویزیون خود به خود خاموش می شود :

این عیب بیشتر به دلیل نوسان برق می باشد و در بیشتر موارد برد پاور خراب می شود. تلویزیون های جدید به دلیل اینکه با ولتاژ بسیار پایین کار می کنند احتمال خرابی در برد مین نیز هست که باید مورد بررسی قرار بگیرد.تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. تلویزیون های ال ای دی ال جی نیز به علت خرابی دستگاه های ورودی که به آنها متصل می شود باعث از کار افتادن مین برد تلویزیون می شود که در بیشتر موارد باعث سوختگی cpu تلویزیون می شود و در این موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد مین تعویض شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود:

هنگ کردن تلویزیون بیشتر مربوط به مین برد می باشد. خرابی مین برد ال ای دی ال جی قابل تعمیر می باشد که در منزل انجام می شود و برد تلویزیون های ال ای دی ال جی هم در اکثر موارد تعمیر می شوند.
خرابی این قطعه باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه می‌گردد. بهتر است برای رفع هر چه سریعتر این اختلال به سراغ تعمیرکاری ماهر و متخصص بروید. سامانه درخواست خدمت آچارباز سرویس و تعمیر در محل تلویزیون را با بهترین سرویسکاران تهران به شما ارائه می‌کند. برای بهره مندی از این خدمت کافیست درخواست خود را در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت نموده و یا با تلفن ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمائید.


نویسنده :

823
دیدگاه بگذارید

avatar
417 نظرات
406 Thread replies
29 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
406 Comment authors
ندا ایزدیباقریسجادعباسامیر Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
رامتین
Guest
رامتین

سلام .حدود یکسال هست از بانه تلویزیون۴۹uf770v ال جی خریداری کرده ام . الان دارم احساس میکنم تصویر تلویزیون حالت تگرگی بسیار ریزی شده بطوری که کیفیت و وضوح قبلی در چهره اشخاص دیده نمیشه البته مسیر انتن هیچ مشکلی نداره و تنظیمات تصویر هم دستکاری کردم . از اندازه نور صفحه اصلا کاسته نشده فقط وضوح تصویر افت کرده .ایا امکان ویروسی شدن تلویزیون بخاطر اتصال فلش هست ؟ سایر علل چیست . تشکر

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام.
تلویزیون تحت هیچ شرایطی ویروس نمی گیرد.
این نوع خرابی ها عوامل مختلفی دارند که از آن جمله میتوان به خرابی پنل اشاره کرد.
به هر حال تا دستگاه بازدید و بررسی نشود علت دقیق خرابی قابل اعلام نیست.

مهدی
Guest
مهدی

مشکل خاموش شدن تلوزیون دارم . شماره تماس لطفا

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام .. با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید. کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

رامین
Guest
رامین

با سلام..تلویزیون ال جی مدل ۴۹uh850v خریدم تا دیروز سالم بود امروز که روشن کردم فقط لوگوی اولیه LG رو میاره بعدش بجز نشانگرماوس چیزی نمیاره..مشکلش چیه؟ با تشکر

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام
نیاز به بررسی چند مورد هست
۱- کابل ها و اتصالات
۲- وضعیت پنل
۳- دستگاه های جانبی که به تلویزیون وصل هستند.
در صورتی خرابی پنل، نیاز به تعویض است.

رامین
Guest
رامین

همه موارد رو بررسی کردم مشکلی نداشت بجز پنل..مین برد این تلویزیون چند قیمته ازکجا میشه تهیه کرد؟ شما خودتون موجود دارین؟

فرزاد
Guest
فرزاد

با سلام خدمت شما کارشناسان محترم بنده یک تلویزیون مدل ۴۳LH602vال جی دارم که از دیروز عصر دیگه هیچ شبکه ای رو نمیاره و بعد از روشن شدن و نمایش لوگوی ال جی بلافاصله خاموش میشود و سپس باز روشن میشود و لوگو باز بالا میاد و باز خاموش و دائم این کار تکرار میشود تا از پریز برق خارجش کنیم باید خدمتتون عرض کنم که این تلویزیون بدون گارانتی است و از بندر گناوه خریدم و کلا ۱۰ ماهه که کار کرده اگه ممکنه راهنمایی کنین و بگید اگه عیب از مین برد است حدودا چقد هزینه تعمیر این… Read more »

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

احتمال دارد اختلال در عملکرد برد اصلی (MAIN BOARD) به وجود آمده باشد جهت اعلام هزینه و پیگیری درخواست خود را در سامانه (WWW.A4BAZ.COM) ثبت فرمایید

صابر
Guest
صابر

سلام led 42lh602t تازه خریدم . بعضی وقتها خود به خود بالای گوشه سمت راست پیغام تی وی بعد از ۵ دقیقه خاموش خواهد شد میاد ولی در قسمت تنظیمات اصلا تایمر فعال نیست ! چرا این اتفاق می افته ؟ در ضمن امکان فارسی کردن این مدل یا عوض کردن Country Area برای استفاده از خدمات فروشگاه ال جی وجود داره ؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

این دستگاه از مبادی رسمی وارد کشور نشده و قاچاق است بنابر این زبان فارسی ندارد.
در صورتی که نیاز به زبان فارسی دارید باید برد تعویض گردد که به صرفه نیست.
به دلیل عدم همخوانی برق مصرفی دستگاه با برق شهری این مورد پیش می آید و خاموش می شود.

مهرداد
Guest
مهرداد

باسلام خدمت اساتید محترم…بنده یک دستگاهled32″دارم ک امسال مشکل بکلایت پیدا کرد..تعمیر شد ولے الان اعلان ورودی جدید پیدا شد رو نمایش میده..میخاستم مشکل رو بدونم ..باتشکر

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

احتیاج به بررسی مین برد هست. این مشکل ربطی به بکلایت ندارد.

مهران
Guest
مهران

سلام.من یه ال جی پلاسما دارم الان ۵ ساله کار میکنه و خیلی راضیم.اما الان وقتی فلش رو وصل میکنم و فیلم میبینم یهو وسط بعضی فیلما صدا قط میشه و نه تنها فیلم بلکه هیچ کانال تلویزیون هم صدا نداره و با خاموش و روشن کردن دوباره خوب میشه.میشه لطفآ راهنماییم کنید.ممنونم.

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

عوامل بسیار متفاوت هست.
۱- محافظ برق غیر استاندارد
۲- دستگاه جانبی دیجیتال که با کابل HDMI وصل شده است.
۳- هرتز فایل
و …

بهروز جدیدیان
Guest
بهروز جدیدیان

سلام. ۴۲ln5720 ال جی مدل تی وی من است. مدتیه تقریبا در وسط نمایشگر به اندازه یک دایره کوچک نور تصویر حالت چشمک زن پیدا کرده ولی بعد از یک مدت تی وی روشنه قطع میشه ولی باز به نرور زمان دوباره همونطوری میشه. ایراد از چیه؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام، اول باید پنل بررسی شود و در صورتی که مشکل از پنل باشد تعمیرات به صرفه نیست.
در مرحله دوم بررسی، باید روشنایی پشت (بک لایت) چک شود.
به هر حال این خرابی کم کم گسترش پیدا کرده و نیاز به تعمیر پیدا می کند.

حامد
Guest
حامد

سلام .وقت بخیر
تلویزیون مدل ۳۲cs460_zaهستش وقتی فلش بهش وصل میکنم هنگ میکنه تا از برق کشیده نشه درست نمیشه

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف: ابتدا چک گردد که فقط با یک فلش این اتفاق میافتد و یا با همه فلش ها به این دلیل که ممکن است دستگاه مطابقت با سرعت آن فلش نداشته باشد و یا ایرادی در فلش مموری وجود داشته باشد
ب:مشکل میتواند به دو نوع نرم افزاری باشد که عموما با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها به وجود می آید و یا حتی مشکل در برد دستگاه وجود داشته باشد که در هر دو مورد نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر مورد نیاز است (WWW.A4BAZ.COM)

فرناز
Guest
فرناز

با سلام
مدل تلویزیون من ۴۷LB56100 هستش حدود ۳ سال پیش خریداری کردم
تلویزیون هیچ ایرادی نداشت بعد از نیم ساعت ک روشن کردم تصویر پرش پیدا کرد الان حدود ۲ ثانیه تصویر میاد و دوباره تصویر ب مدت چند ثانیه سیاه میشه میخواستم ببینم مشکل از کجاست
ممنون

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف : ابتدا باید اطمینان پیدا کرد در همه منبع های متصل به دستگاه این اتفاق میافتد و یا خیر ؟
اگر فقط در یک منبع این اتفاق میافتد (عنوان مثال زمانی که از سینما خانگی یک فیلم پخش میشود) مشکل در کابل تصویر است ، این کابل میتواند یکی از انواع(HDMI-AV-COMPONENT) باشد .
ب: اگر در تمام منبع های متصل این اتفاق می افتد ایراد در بک لایت دستگاه است به این معنی که با خاموش روشن شدن مداوم بک لایت چنین مشکلی مشاهده میشود و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معنی معتبر الزامی است (WWW.A4BAZ.COM)

Eli
Guest
Eli

سلام
تلوزیون ما وقتی روشن میکنیم یا کانال رو عوض میکنیم صدا و تصویر همخانی ندارد گاهی اوقات نیم ساعت یا بیشتر طول میکشد تا تنظیم شود از موقعی که خریدیم این مشگلو داره تقریبا ۱ ساله

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف- ابتدا باید چک شود که از همه منبع هایی که تصویر میگیرند این مشکل وجود دارد یا خیر (آنتن هوایی-ماهواره –دی وی دی پلیر) ب: اگر ایراد از یک قسمت مشخص بود مشکل تنظیماتی و یا فنی نیست (عنوان مثال فقط روی کانال یک تاخیر در صدا وجود دارد) پ: اگر ایراد از همه منبع های متصل به دستگاه باشد ایراد میتواند تنظیماتی و یا حتی فنی باشد : در توضیح باید گفت زمانی این مشکل را مشاهده میکنیم وارد منوی اصلی دستگاه میشویم و گزینه تاخیر صدا را انتخاب میکنیم (در صورت وجود گزینه ) و با کم… Read more »

حاتمی پارسا
Guest
حاتمی پارسا

باسلام لطفا درمور خاموش وروشن شدن تلویزیون ال جی ۴۷ اینج در حالی که صدادارد ولی تصویر پرش دارد قطع و وصل میشود مرا راهنمایی کنید باید چکار کنم

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

زمانی که تصویر خاموش و روشن میشود باید کابل های تصویر چک شوند که ایراد از آن قسمت نباشد
ولی اگر باز هم تصویر مداوم قطع و وصل شد (زمانی که صدا هست ولی تصویر تیره و روشن میشود ) ایراد در بک لایت دستگاه و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر هست .

حسین
Guest
حسین

باسلام .من یک تلویزیون ال جی یو اف ۸۵۰ فورکی وسه بعدی دارم چندروزبعدازنصب موص کنترل جادویی کارنمیکنه وباتلویزیون ست نمیشه.درضمن اصلا وای فای پیدانمیکنه .باوای فای دیرکت هم جستجو میکنم اصلا نه گوشی تشخیص میده نه تلویزیون .اکه امکان تنظیم کردنش هست پیام بدیدلطفا

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف:برای جفت سازی کنترل هوشمند تلویزیون را روشن نموده بعداز ۲۰ ثانیه دکمه مدور OK را نگه داشته پیغام جفت سازی PAIRING روی صفحه نمایش داده میشود اگر این کار انجام نشد یک بار دستگاه را از برق جدا میکنیم و مجددا روشن و ۲۰ ثانیه صبر میکنیم دوباره دکمه مدور OK را نگه داشته تا پیغام ذکر شده را ببینیم ، اگر باز هم این اتفاق نیافتاد دکمه GUIDیاEXIT را به مدت ۵ ثانیه نگه میداریم تا کنترل از دستگاه جدا سازی شود و دوباره تلاش میکنیم . نکته: این نوع کنترل ها به دلیل مصرف زیاد انرژی امکان… Read more »

محمد
Guest
محمد

سلام.الجی مدل ۵۰LN540s دارم.۱۰ سانت پایین تصویر به صورت سرتاسری هاشوری شده که بعد ریست فکتوری به صورت مات شده که رفت و برگشتیه.یک ثانیه خوب و یک ثانیه مات میشه.علت چیه؟چقدر هزینشه؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف: عموما در تمام دستگاه های (LED-LCD) جدا از مدل آن به این دلیل که تکنولوژی ساخت یکسان هست وقتی مشاهده میکنیم قسمتی از صفحه تاریک و روشن میشود مشکل را میتوان در بک لایت یافت ، به این معنی که با خاموش و روشن شدن بک لایت پشت دستگاه تصویر تیره و روشن میشود ، همچنین در ادامه باید گفت حالت قرار گیری لامپ های بک لایت اغلب به صورت خطی است که یک ردیف از آن و یا حتی چند لامپ میتوانند دچار مشکل شده باشند و ما تیره و روشن شدن تصویر را در قسمت خاصی از… Read more »

فاطیما
Guest
فاطیما

سلام.چطو کانالهایی رو که نمیخوام حذف کنم؟خواهشاراهنمایی کنید،تلویزیون الجی

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف:نحویه ویراش کانالهای تلویزیون در برند های مختلف متفاوت میباشد (حتی در یک برند بر اساس نوع مدل تنوع دارد )
ب:اصولا در تمام دستگاه ها گزینه ویرایش کانال ها در منو و در قسمت (کانال ،جست و جو ویا با توجه به مدل دستگاه ممکن است نام دیگری داشته باشد )وجود دارد
نکته:برای پاسخگویی به این سوال بهتر است شماره مشتری را دریافت و به صورت تلفنی راهنمایی شوند

امير حسن پيرانزاده
Guest
امير حسن پيرانزاده

سلام خسته نباشید تلویزیون LG oled 55b7GIخریدیم تقریبا دو ماهه ولی الان وقتی روشن میکنی نه تصویر داره نه هیچی حتی منو هم بالا نمیاد بعد یک دقیقه هم خود تلویزیون خاموش میشه به برق شهری هم وصل بوده نه محافظ

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف:زمانی که دستگاه تصویر ندارد ابتدا باید برسی شود که صدا هست و یا خیر، اگر صدا بود به این معنا هست که بک لایت دستگاه سوخته ودر نتیجه تصویری مشاهده نمیگردد و نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر است . ب: در رابطه با خودکار خاموش شدن دستگاه باید گفت مربوط به برد پاور دستگاه است که دچار اختلال میباشدغالبا بدون نیاز به تعویض برد این مشکل با تعمیر برطرف میشود و در برخی از موارد نیاز به تعویض کامل برد پاور میباشد. نکته:گاها در تلویزیون های هوشمند با به روز رسانی شدن غیر استاندارد دستگاه ها اختلال… Read more »

امیررضا
Guest
امیررضا

تازگیا تلویزیون lg led خود به خود روشن میشه،مشکلش چی میتونه باشه!!فقط یکی دوبار دیدم اینطوری شده،تلویزیون خاموشه یه دفعه روشن میشه!!

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف : ابتدا اگر دستگاه به محافظ برق متصل است از محافظ جدا گردد و مستقیم به برق وصل شود . چرا که دستگاه های محافظ برق غیر استاندارد خود می توانند عاملی بر اختلال در عملکرد دستگاه شوند. ب: در رابطه با خودکار خاموش شدن دستگاه باید گفت کاملا مربوط به برد پاور دستگاه است که دچار اختلال است. غالبا بدون نیاز به تعویض برد این مشکل با تعمیر برطرف می شود و در برخی از موارد نیاز به تعویض کامل برد پاور است. اگر دستگاه خاموش می شود و دوباره که روشن می شود لوگو رو نمایش می… Read more »

حمید
Guest
حمید

تلوزیون LED LG که به خاطر اتصال کوتاه روشن نمی شود ایا فیوز داد ؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

اگر پیغام اتصال کوتاه روی صفحه نمایش داده می شود پس این معنا است که دستگاه روشن است و تصویر نیز دارد .
این پیغام زمانی نمایش داده می شود که سیم آنتن وصل شده به دستگاه با اتصال رو به رو شده است ،عموما ایراد را در سرفیش ها میتوان پیدا کرد .
عموما پیغام اتصال کوتاه در دستگاه هایی که از طریق شهر های مرزی وارد می شوند دیده می شود به این دلیل که در آن ها دستگاه ریسیور وجود دارد و به دلیل عدم نصب صحیح فیش ها به ورودی آن پیش می آید

سحر
Guest
سحر

سلام تلویزیون ال ای دی ۴۷اینچ ال می خریدم حدود ۵ماهه صداش خیلی ضعیفه بارها شده ولوم تی وی تا صد بردیم تا بتونیم بشناسم لطفا راهنمایی بفرمائید

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

ابتدا باید گفت اگر از دستگاه جانبی مثل گیرنده دیجیتال استفاده می کنید بهتر است صدای دستگاه جانبی همیشه در بیشترین حد ممکن باشد و کنترل صدا از دستگاه تلویزیون انجام شود،برای تنظیم کردن صدای دستگاه مصرف کنندگان می توانند با توجه به برند دستگاه وارد منوی اصلی شوند،قسمت صدا را انتخاب کنند و با وارد شدن در قسمت اکولایزر و یا تقویت کننده صدا،صدا را به شکل دلخواه تنظیم کنند

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف: برای جفت سازی کنترل هوشمند تلویزیون را روشن نموده بعد از ۲۰ ثانیه دکمه مدور OK را نگه داشته پیغام جفت سازی PAIRING روی صفحه نمایش داده می شود اگر این کار انجام نشد یک بار دستگاه را از برق جدا میکنیم و مجددا روشن و ۲۰ ثانیه صبر میکنیم دوباره دکمه مدور OK را نگه داشته تا پیغام ذکر شده را ببینیم ، اگر باز هم این اتفاق نیافتاد دکمه GUIDیاEXIT را به مدت ۵ ثانیه نگه می داریم تا کنترل از دستگاه جدا سازی شود و دوباره تلاش می کنیم . نکته: این نوع کنترل ها به… Read more »

محمد
Guest
محمد

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون بنده تلویزیون ال جی ۴٣ اسمارت هستش اول اینکه مشکلی که پیش اومد کنترلش موسش از کار افتاد بعدا اومدم تلویزیون رو کلا ریسیت کردم گفتم شاید از دوباره کلا تنظیمات برگرد که متاسفانه نمیاد شبکه ها لطفا میتونید مارو راهنمایی کنید ممنون میشم

محبت
Guest
محبت

سلام تلویزیون ال چی مدل۴۲ls46100در گوشه سمت چپ از بالا تا قسمت وسط رنگ قهوه ای به شکل عصا دیده میشه الان یکساله اینجوریه و مدام قطع میشه و تنظیم کانالهاهم به هم می ریزه باید چکار کنم ممنون میشم پاسخ بدین

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

اگر تصویر روی پنل رنگ خاصی بگیرد به این معنی است که پنل آسیب دیده ،اصولا این موارد در صورت ضربه خوردگی به وجود می آیند ولی اگر قسمتی از تصویر تیره شده و گاها این مشکل برطرف می شود و مجدد این هاله تیره به وجود می آید مشکل را در بک لایت دستگاه میتوان یافت و یا ولت بک لایت که مرتبط به پاور دستگاه است.
در هر دو مورد نیاز به مراجعه به مرکز فنی معتبر توصیه میگردد.

محبت
Guest
محبت

با تشکر از پاسخ سوال قبلی رنگ قهوه ای روی پنل گفتم خدمتتان ثابت هست درست بعد اتمام گارانتی این اتفاق افتاد تلویزیون جاش ثابته وجابجا نشده و ضربه هم نخورده میشه مبلغ هزینه پنل این تلویزیون رو برام بفرستین

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

در رابطه با این سوال باید گفت اگر قطعا اطمینان دارید رنگ پنل قهوه ای شده و شکل خاصی دارد باید گفت لیکوئید پنل ایراد دارد و قابل تعمیر نیست.
ولی اگر این تغییر رنگ، هاله تیره در قسمتی از صفحه و یا تمام صفحه باشد ایراد می تواند از بک لایت باشد و حتی در منزل قابل تعمیر است.
توصیه می شود از طرف تکنسین بازدید شود و درخواست تعمیر برای مرکز فنی معتبر ارسال شود (http://www.a4baz.com)

Abolhasan
Guest
Abolhasan

سلام تلوزیون با هر بار خاموش و روشن خود به خود تمام کانال ها حذف میشن باید چیکار کنم

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

این مورد یک مشکل فنی است که اصولا با آسیب دیدن قسمتی از بورد اصلی (main board) به وجود می آید در برخی از موارد به روز رسانی غیر استاندارد و یا نیمه کاره دستگاه های تلویزیون می تواند باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی شود و فقط دستگاه باید توسط تکنسین بازدید فنی شود تا کاملا مشخص شود دستگاه با تعمیر و یا تعویض برد، تعمیر می شود (www.a4baz.com)

احمد
Guest
احمد

سلام وقتی تلویزیون ۲۱ ال جی را روشن می کنم بعد از ۴۵ دقیقه صدای آن وصل می شود لطفا راهنمایی کنید

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

به ین دلیل که اسپیکر های دستگاه به برد پاور متصل هستند و همزمان از طریق عملکرد برد اصلی اطلاعات دریافت و پردازش میشوند نقص در کدام از بخش های ذکر شده میتواند باعث بروز چنین اختلالی شود، این مشکلی باید توسط کارشناس فنی بازدید و بررسی گردد تا ایراد یابی دقیق انجام شود و درنهایت مشکل برطرف شود. برای مشاوره با کارشناس در https://a4baz.com می توانید درخواست ثبت کنید.

بهنام زارعی
Guest
بهنام زارعی

سلام خسته نباشید،من ی تلویزیون الجی ال ای دی ۴۹دارم که تازه خریدم ولی خودبه خود بعد ۳…۴ساعت خاموش میشه،باید دوباره روشن کنیم به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه?

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

این مشکل می تواند به دلیل به وجود آمدن مشکل در بورد پاور باشد به این شکل که icهای بورد پاور دچار مشکل می شوند و برای تعمیر آن گاها حتی نیاز هست که خازن های نزدیک به ic در بورد عوض شوند،عموما این مشکل با تعمیر بورد برطرف می شود و در برخی از موارد بنا به تشخیص تکنسین و نوع مشکل به وجود آمده نیز میتواند نیاز به تعویض کامل بورد باشد.
جهت درخواست مشاوره و اعزام سرویسکار می توانید در وبسایت آچارباز درخواست خود را ثبت کنید.
http://a4baz.com/

رضا
Guest
رضا

سلام
من مطمئن نیستم ولی فکر می کنم این مشکل نباشه و خود شرکت به عمد و با هوشیاری همچین آپشنی رو روی تلویزیون گذاشته تا اگه شما از تلویزیون استفاده ای ندارید و فراموش کرده اید آن را خاموش کنید
خود آن بعد از مثلا چهار ساعت خاموش شود
البته بازم میگم ممکنه

حسن نوری
Guest
حسن نوری

سلام من یک ماهی هست یک ال ای دی ال جی ۴۹خریدم ،چند بارهست تصویر میره ولی صداهست ،باتعویض کانال دوباره تصویر میاد ،عیب از کجاست ،ممنون میشم

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

ابتدا بررسی شود اگر از دستگاه جانبی استفاده می شود از سالم بودن کابل مربوطه (AV-HDMI-COMPONENT) اطمینان حاصل شود ب: اگر از آنتن هوایی استفاده می شود حتما تنظیمات آنتن بررسی گردد ویا یک راهکار مناسب برای این که اطمینان پیدا کنیم ایراد از دستگاه است، به این صورت است که داخل یک فلش یک فایل تصویری میریزیم و آن را اجرا میکنیم اگر باز هم همان اتاق افتاد مشکل در دستگاه است. ج: به صورت کلی احتمال میرود این مشکل در بک لایت و یا عوامل اتصال آن با منبع تغذیه باشد و بازدید توسط تکنسین الزامی است (WWW.A4BAZ.COM… Read more »

حسن نوری
Guest
حسن نوری

باسلام ممنون از راهنمایی تون ،لطف کردید،عیب از آنتن ود متشکرم

حسن نوری
Guest
حسن نوری

سلام منتظرجوابتون هستم ممنون میشم

حسینعلی
Guest
حسینعلی

تاریک میشه

سجاد
Guest
سجاد

سلام و با عرض خسته نباشید من حدود یکسال و نیم پیش یه oled ۵۵ گرفتم الان دو یا سه بار روشن کردم بعد از چند لحظه خاموش میشد بعد از اون دیگه روشن نشد ولی چراغ پورش روشنه

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

مشکل در برد پاور دستگاه به وجود آمده است و احتمال دارد که مشکل بتواند با تعمیر برد برطرف شود، در برخی موارد نیاز به تعویض کامل برد وجود دارد که این موضوع باید توسط کارشناس فنی بررسی گردد. جهت ارتباط با کارشناس می توانید در وبسایت آچارباز درخواست خود را ثبت کنید. http://a4baz.com/

حسینعلی
Guest
حسینعلی

تلوزیون ما اولش مارک الجی قشنگه روشنه تا تلوزیون روشن میشه صفحه خاموش میشه؟علتش چیه زود جواب بدین لطفا

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

اگر دستگاه تا نمایش لوگوی ابتدای تصویر روشن می شود و دوباره خاموش می شود و مداوم این اتفاق تکرار می شود، ایراد در برد اصلی (main board) است و نیاز به بازدید توسط تکنسین است. برای انجام این کار می توانید به http://a4baz.com/ مراجعه کنید.

محدثه
Guest
محدثه

باسلام
۴ هفته پیش تلویزیون ال جی سری B7 خریدیم الان دیگه روشن نمیشه بدون اینکه اتفاقی افتاده باشه
علتش از چی میتونه باشه؟ آیا تعویض داره؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف:دلایل متعددی می توانند موجب روشن نشدن تلویزیون شوند،ابتدا حتما اگر دستگاه به محافظ برق متصل است، آن را از محافظ جدا کرده و به برق اصلی مستقیما وصل کنید به این دلیل که محافظ برق غیر استاندارد خود میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود ب:اگر با روش بالا مشکل برطرف نشد میتوان حدس زد که ابتدا ایراد را می توان در برد پاور دستگاه یافت و یا حتی این موضوع در برخی موارد می تواند به دلیل وجود ایراد در برد اصلی هم باشد، در نهایت این مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس فنی دارد ج:در رابطه با تعویض… Read more »

رضا خادم
Guest
رضا خادم

سلام من یه ال ای دی ال جی مدلLB5610دارم چند روزه وقتی تلویزیون رو روشن میکنم صدا هست ولی تصویر سیاهه تلویزیون رو روشن و خاموش میکنم تصویر میاد بعضی اوقات در حال دیدن تلویزیون این اتفاق میفته و دوباره سیاه میشه باز خاموش و روشن میکنم درست میشه لطف کنید بگید ایرادش چیه و حدود چقدر هزینه تعمیر داره

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف :ابتدا باید بررسی شود این مشکل از منبع ورودی دستگاه نباشد. به عنوان مثال (اگر یک دستگاه با کابل HDMI به تلویزیون متصل است ) بررسی شود که مشکل از آن کابل و یا منبع نباشد.
ب:چنین مشکلی به صورت فنی نشان از نقص در بک لایت دستگاه دارد، به این شکل که با خاموش و روشن شدن بک لایت ما چنین مشکلی را مشاهده می کنیم، برای تعیین شدن هزینه تعمیر حتما باید ابتدا دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود تا دلیل اصلی مشکل مشخص شود و بتوان اعلام هزینه کرد.

علی
Guest
علی

سلام ال ای دی ال جی روش شیشه پاک کن ریخته،خاموش شده.راه حلش رو بفرمایید.ممنون

محمد
Guest
محمد

باسلام.عذرمیخام lED 42lv55000 دارم.چندتکه از جاهاش سبز رنگ شده بعضی جاهاشم خطوط شطرنجی پیداست.میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست و چقدر هزینش هست

بابک
Guest
بابک

با سلام
حدود ۲ ساله تلویزیون LG مدل ۴۹LB552v دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
با تشکر

اندی محمود
Guest
اندی محمود

باسلام من ۵۵ lg سمارت دارم بعضی وقتی تصویر نصف میشه یعنی نصفش تصویر داره نصف دیگه سیاهه صدا داره ولی بعد تاریکه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سیاه شدن تصویر از رایج ترین مشکلاتی است که به وجود می آید،دلیل عمده این مشکل میتواند در بک لایت باشد و در برخی موارد حتی وجود مشکل در پنل میتواند باعث مشاهده چنین اختلالی شود.
برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید. (WWW.A4BAZ.COM)

فاطمه زارع
Guest
فاطمه زارع

سلام تلویزیون LGما LEDهست و سه بعدی. الان روشن نمیشه وقتی روشن میکنیم نور پاورش کم و زیاد میشه ولی صفحه روشن نمیشه. میگن بردش سوخته. قیمت برد چقدره؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

در مواردی که چراغ پاور چشمک میزند و دستگاه روشن نمی شود مشکل در بورد پاور دستگاه است ولی حتما به این معنی نیست که نیاز به تعویض کامل بورد باشد در برخی موارد مشکل را میتوان با تعمیر بورد بر طرف کرد، در خصوص هزینه باید گفت نیاز به مدل دقیق دستگاه وجود دارد برای اعلام هزینه
لطفا درخواست خود را در سامانه ماثبت بفرمایید کارشناسان ما با شما تماس میگیرند. (WWW.A4BAZ.COM)

پریسا
Guest
پریسا

سلام.
تلویزیون ما بعد از روشن شدن و نمایش لوگو خاموش میشه و فقط صدا داره.با دستکاری دکمه ذخیره انرژی تصویر میاد دوباره بعد از سه ثانیه خاموش میشه.روی هر حالتی از تنظیمات ذخیره انرزی بذارم دوباره خاموش میشه و فقط صدا داره مدلش هم ۴۲ls46000 هست

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

در اصطلاح به این اتفاق REBOOTشدن گفته میشود که تصویر تا لوگوی ایتدا بالا می آید سپس دوباره خاموش میشود، واین اتفاق مداوم تکرار میشود، زمانی با این مشکل روبه رو میشویم که بورد اصلی (MAIN BOARD) دچار اختلال شده است.
جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

سیامک
Guest
سیامک

باسلام
تلویزیون LG 42ln 5700 دارم وقتی روشن میکنم فقط یه تصویر سیاه میاد حتی لوگو ال جی هم بالا نمیاد صدا هم نمیاد چند ساعت هم باشه همانطوری میمونه اشکال از چیه؟
ممنون از راهنمایی تون

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

در پاسخ باید گفت زمانی که دستگاه روشن میشود ولی تصویر ندارد در درجه اول میتوان مشکل را در بک لایت دستگاه یافت
و در رابطه با این مورد نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری جهت پاسخگویی وجود دارد.
برای پیگیری و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.(WWW.A4BAZ.COM)

shamal zandasta
Guest
shamal zandasta

ostad salam khaste nabashid agha televizion ma bade roshan krdan sedash taghriban ta tah baze khes khes miad faghat

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف: اگر از دستگاه جانبی استفاده میکنید ابتدا بررسی کنید که مشکل از کابل نباشد (AV-COMPONENT-HDMI-OPTICAL) و بررسی گردد دستگاه در همه حالت ها و منابع صدا نداشته باشد.
ب:قطع شدن صدای یک دستگاه میتواند به دلیل ایجاد مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) یک دستگاه باشد، که با تعمیر بورد مشکل برطرف میشود
پ:مشکل در خود بلندگو ها نیز میتواند باشد که در این صورت احتمال نیاز به تعویض آن ها نیز وجود دارد.
برای پیگیری بیشتر و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید(WWW.A4BAZ.COM)

صابر
Guest
صابر

سلام وقتتون بخیر.
مدل تلویزیون بنده LG LB67000 هست. الان دوسال که من این تلویزیون رو دارم. الان موقعی که تصویر کاملا سفید رو نشون میده احساس هاله تیره رو در بعضی نقاط تصویر سفید احساس میکنم. خواستم ببینم از چی میتونه باشه.

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

این مشکل میتواند دلایل متعددی داشته باشد: الف: مشکل میتواند در قسمتی از بک لایت باشد که با کم بود نور شما تصویر را تیره تر میبینید، اگر ایراد به این دلیل باشد امکان تعمیر در محل وجود دارد. ب: در برخی از موارد به دلیل ضربه خوردگی پنل نیز چنین مشکلی به وجود می آید، لازم به ذکر است به دلیل نوع ساختار پنل ها امکان تعمیر آن ها وجود ندارد و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد، تعویض پنل امری هزینه بر است و در برخی موارد توجیه اقتصادی ندارد پ: به ندرت مشاهده می کنیم به… Read more »

محسن
Guest
محسن

سلام تلویزیون lg 47la620v صدا داره ولی تصویر نداره حتی تصویر اولیه زمان ریبوت تلویزیون هم نمایش داده نمیشه بک لایت روشنه ولی تصویر یکدست سیاهه لطفا راهنمایی بفرمایید

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

مشکل میتواند از قسمت بک لایت باشد که نور کافی را نمی رساند، به صفحه تلویزیون ، این مشکل نیاز به بررسی دقیق توسط کارشناس فنی دارد، لطفا در خواست خود را در رابطه با دستگاه در سامانه ما ثبت کنید کارشناسان ما جهت پیگیری با شما تماس میگیرند.(WWW.A4BAZ.COM)

فرشید
Guest
فرشید

با سلام تلویزون ال اجی ۴۹ اینج
مشکلش اینه که فقط با عدد ها شبکه عوض میشه با کلید pAGEعوض نمیشه واون رو که میزنید فقط رادیو میاره با تشکر راهنمایی؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

بسته به نوع ومدل دستگاه همیشه با دکمه page کانال ها عوض نمی شوند ولی اگر به تازگی این اتفاق برای دستگاه شما افتاده است باطری ها را از داخل کنترل خارج کنید چند بار دکمه پاور را به صورت متداول بزنید و ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بعد باطری ها را در جای خود قرار دهید، اگر مشکل برطرف نشد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. (www.A4BAZ.COM)

علی
Guest
علی

باسلام
تلویزیون ال جی led ۶۵ گرفتم تصویر رو بعضی وقتا ۲ تایی نشون میده مثل حالتی که ۳دی روشن باشه
تو فیلم هایی که تحرک بیشتر باشه این حالت بیشتر دیده میشه لطفا رهنمایی بفرمایید

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

الف : اگر فقط در برنامه هایی که سرعت آنها زیاد است این اتفاق میافتد (عنوان مثال: بعد از ضربه به توپ یک سایه تیره حرکت میکند) و در حالت عادی این اتفاق نمیافتد مشکل به صورت فنی نیست و انطباق تصویر دستگاه پایین است، هر چه انطباق تصویر بیشتر باشد در تصاویر با سرعت بالا این مشکل را کمتر مشاهده میکنیم.
ب: اگر در تمام تصاویر این مشکل وجود دارد و تصویر حالت دوتایی دارد مشکل میتواند در پنل (LIQUID) باشد.
در صورت وجود ابهام و یا نیاز به مشاوره میتوانید با ما تماس بگیرید. http://a4baz.com/

هادی
Guest
هادی

الان یه ماه تلوزیونمون رو نصب کردیم و از اینرنتش هم استفاده میکردیم
ولی الان چند روزه وقتی وارد web brows میشیم خود ب خود خارج میشه و میره تلوزیون و نمیشه واردش شد
مشکلش چیه؟

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

این مشکل می تواند نرم افزاری و یا حتی سخت افزاری باشد.
برای رفع مشکل چند نکته بررسی کنید.
حتما اینترنت متصل باشد، بررسی شود برنامه های اینترنتی دیگر هم کار کنند و این مشکل را نداشته باشند، برنامه web brows را یک بار پاک کنید و دوباره نصب کنید و یا در صورت موجود بودن برنامه سعی بر استفاده از مرورگر دیگری داشته باشید

-در صورت برطرف نشدن مشکل ما پاسخگوی شما هستیم (www.A4BAZ.COM)

مرتضی
Guest
مرتضی

با سلام چند روزی است که صدای hdmi خود به خود قطع شده و با خاموش روشن شدن پمپ اب و چراغهای منزل نمایشگر خاموش و روشن میشود در حد ۱ ثانیه

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

اصولا چنین مشکلی به دلیل وجود نقص در سیستم برق منزل است. توصیه میگردد حتما یک متخصص برق سیستم سیم کشی منزل را کنترل کند، در صورت امکان بررسی کنید در محل دیگری هم این اتفاق برای دستگاه شما رخ میدهد و یا خیر.
برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

محمدرضا
Guest
محمدرضا

سلام چند ماهه تلویزیون ۵۵ LG مدل uh603خریدیم ولی دو هفته ای میشه که صدای تقریبا ۵ تا از کانالها خش داره از چی میتونه باشه

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

ابتدا باید بررسی گردد از چه منبعی تصویر دریافت میکنید، آنتن هوایی و یا منابع دیگر، اگر بقیه شبکه ها در حالت عادی هستند مشکل از سیستم آنتن است.
در صورت نیاز با ما تماس بگیرید (www.A4BAZ.COM)

محمدی
Guest
محمدی

درود بر شما . تلویزیون LG مدل OLED
۵۵EC93000GL -TA با فشردن کلید روشن صدای تیکی داده و بدون تصویر و صدا پس از ۳ ثانیه با صدای تیک گویا خاموش می شود .لطفاً راهنمایی بفرمایید .

Yasin
Guest
Yasin

با سلام
حدود ۲ ساله تلویزیون LG مدل ۴۲LB55۲v دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
با تشکر

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

دلیل اصلی چنین مشکلی اختلال در عملکرد بورد مین (MAIN BOARD) است، باید دانست بسته به نوع و مدل دستگاه موجود بورد میتواند تعمیر شود!!! در برخی مواقع نیاز به تعویض کامل بورد است.
برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

فضول محل
Guest
فضول محل

سلام ال جی ۴۲ ماهواره دار خود به خود هر چند وقت یک بار ریست میشه. میشه بگید مشکل کجاست؟ مرسی

رضا
Guest
رضا

سلام ما تلوزیونمون روشن نمیشه ولی برق بهش میرسه ها اما نمی دوم سیگنال کنترل دریافت نمی کنه حتی از دکمه عقبشم روشن نمیشه میشه راهنماییم کنیر لطفا؟

رضا
Guest
رضا

درود برشما.
ال ای دی ال جی ۴۲ ماهواره ای داریم.فیلم که دانلود می کنم می ریزم تو فلش،ازیه جایی به بعد یه فیلمی رو پخش می کنه که مثلا چندوقت قبل تر تو فلشم بوده و من هم پاکش کردم.یا کلا قطع میشه.
کلا فیلم هارو نصفه پخش می کنه درحالیکه تو گوشیم این طور نیست.
علت چیه؟

1 2 3 9
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.