×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل

با مشکلات رایج تلویزیون ال جی آشنا شوید

دسترسی به نزدیک ترین متخصصین
عیب های تلویزیون ال جی

این محتوا را متخصص فنی رسته صوتی تصویری آچارباز، بررسی و تایید کرده است.

طی چند سال گذشته شرکت ال جی (LG) یک روند صعودی در کمیت و کیفیت تولیدات خود داشته و از یک شرکت محدود تولید کننده لوازم صوتی و تصویری به تولید کننده بزرگ کلیه لوازم منزل تبدیل شده است.

در میان انبوه تولیدات ال جی در طی چند سال گذشته مواردی از ضعف در طراحی و تولید دیده می‌شود که سری LN و ضعفی که در بخش Back Light آن وجود دارد از معروفترین این نمونه‌ها است که به دلیل استفاده از LED های بی‌کیفیت در مدت کوتاهی دچار نقص شده و مصرف کننده را به فکر تعمیر تلویزیون ال جی می‌اندازد. خرابی‌ها و مشکلاتی که در مسیر انتقال تلویزیون به تعمیرگاه ایجاد می‌شوند، باعث شده تا صاحبان تلویزیون ال جی به دنبال راهی برای تعمیر تلویزیون در منزل باشند. خرابی بک لایت تلویزیون ال جی یکی از عیوب شناخته شده در بین تعمیرکاران تلویزیون در طی چند سال گذشته شده است. در این مقاله برخی از مهم‌ترین مشکلات تلویزیون های ال جی توس تیم آچارباز بررسی شده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

این ایراد معمولا در هر تلویزیونی وجود دارد که پیشتر در مقاله عمومی تر تلویزیون ها در مورد علت خاموش و روشن شدن تلویزیون در این باره صحبت کرده ایم. اما در مورد تلویزیون های ال جی، این ایراد بیشتر در سری LN و به خصوص مدل‌های بدون گارانتی پیدا می‌شود. قطع شدن تصویر تلویزیون در حالیکه پخش صدا هنوز ادامه دارد، می‌تواند به بخش‌های مختلفی که هرکدام صدها قطعه دارند مربوط باشد. اما اغلب قطع شدن نور بک لایت تلویزیون بوده، که باعث قطعی تصویر شده است.

در تلویزین‌های ال جی سری LN این ایراد یک ضعف کارخانه‌ای بوده، که با تعمیر بک لایت و اصلاحاتی که روی آن انجام خواهد گرفت رفع و درصد احتمال خرابی را بسیار کم خواهد کرد. اگر این ایراد را در تلویزیون ال ای دی معمولی ال جی خود مشاهده می‎‌کنید باید به دنبال رفع ایراد در لامپ‌های ال ای دی باشید. سوختن تمام لامپ‌های LED می‌تواند باعث قطعی تصویر تلویزیون شود.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون‌های ال جی، در مدل‌های مختلف متفاوت است. به طور مثال خاموشی ناگهانی تلویزیون های LED ال جی سری LW، مربوط به مین برد آن‌ها است و یا خاموشی ناگهانی تلویزیون ال ای دی، ال جی در اغلب مربوط به برد پاور است.

برای تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

تلویزیون خود به خود خاموش شد

۱- نوسانات برق

تلویزیون‌های امروزی با ولتاژ پایین برق کار می‌کنند، این مسئله موجب می‌شود با نوسانات برق، تلویزیون به ناگهان خاموش شود. برای جلوگیری از این مسئله بهتر است از اتصال مستقیم دوشاخه تلویزیون، به پریز برق جلوگیری کنید و از محافظ برق استفاده کنید.

اگر نوسان برق باز هم ادامه پیدا کند، ممکن است به برد پاور تلویزیون آسیبی جدی وارد کند. برد پاور وظیفه تامین ولتاژ و آمپر مین برد را دارد، با خرابی آن در عملکرد مین برد نیز اختلال ایجاد می‌شود. از کار افتادن مین برد، در بیشتر موارد باعث سوختگی CPU تلویزیون شده و خاموشی خود به خود آن را به همراه دارد، برای رفع این موارد باید مین برد تلویزیون تعویض شود. گاهی اوقات هیچ نوسان برقی در کار نیست و خرابی مین برد، تنها به دلیل فرسودگی آن است. فرسودگی مین برد، اغلب به دلیل روشن ماندن تلویزیون برای زمان‌های طولانی است.

یک عامل ساده، که بی توجهی به آن می‌تواند به سادگی روی قطعات تاثیر گذاشته و باعث اتصالی تلویزیون شود، استفاده از کابل‌های HDMI نامناسب است. برای اتصال تلویزیون به سایر دستگاه‌ها، تنها از کابل‌های ارائه شده و اورجینالی که همراه خود دستگاه هستند استفاده کنید.

۲- فلش آلوده ویروسی

یک عامل دیگر، برای خاموش شدن خود به خود تلویزیون هوشمند، اتصال فلش‌های ویروسی به دستگاه است. که باعث از کار افتادن قطعات اصلی تلویزیون می‌شود.

تلویزیون هنگام کار کردن هنگ می کند و خاموش و روشن می شود

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران تلویزیون ال جی، با آن روبرو می‌شوند هنگ کردن در حین کار و سپس خاموش و روشن شدن است. مشکل هنگ کردن در تلویزیون ال جی، مربوط به خرابی مین برد دستگاه است. این قطعه قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض قطعه نیست. بهتر است برای تعمیر تلویزیون ال جی و رفع مشکل مین برد هرچه سریع تر اقدام کنید و از آسیب های بعدی جلوگیری کنید.

۲- تلویزیون در حالت HDMI تصویر ندارد

ابتدا دستگاه را ریست نرم افزاری کنید و سپس از درستی اتصالات دستگاه مطمئن شوید. در صورت برطرف نشدن ایراد، از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی کمک بگیرید.
استفاده از کابل HDMI نا مرغوب نیز می‌تواند باعث خاموشی ناگهانی و یا قطع تصویر در تلویزیون شود. بهتر است از به کاربردن کابل‌های تقلبی و نامرغوب بپرهیزید و از کابل HDMI استاندارد ارائه شده با تلویزیون بهره ببرید.

۳- چطور اشکال آداپتور تلویزیون LED ال جی را برطرف کنیم؟

تعمیر منبع تغذیه تلویزیون LED از تعمیر تغذیه تلویزیون CRT ساده‌تر است، چون به نسبت کوچک‌تر است و معمولا دارای یک خروجی ۱۲ ولت با جریان ۲ تا ۴ آمپر است. بعضی از مدل‌ها دارای خروجی ۱۸ یا ۲۴ ولت هستند. امروزه مدارات منبع تغذیه و مادربرد روی یک برد طراحی می‌شوند، مانند تلویزیون های جدید LED ال ای دی ال جی. در حالی که در مدل‌های قدیمی‌تر در ماژول جدا طراحی می شدند.

تعمیر آداپتور منبع تغذیه تلویزیون بسیار ساده است، زیرا به راحتی می توان با جایگزین یک مدل سالم از خرابی آن اطمینان حاصل کرد. همچنین می توان از دستگاه منبع تغذیه خارجی برای تست تلویزیون (از طریق جک ورودی) استفاده کرد.

اگر از منبع تغذیه دسترسی نداشتید می توان از طریق عیب یابی ( نداشتن ولتاژ، پایین بودن ولتاژ و نوسان ولتاژ) به رفع عیب آن پرداخت. با استفاده از لامپ ۲۴ ولت اتومبیل که خروجی آداپتور به آن متصل می شود، می توان این تست را انجام داد. اگر لامپ پر نور بود منبع سالم است و اگر به حالت چشمک زن یا کم نور روشن شد، منبع تغذیه خراب است.

تشخیص عیب های اصلی تلویزیون
یکی از اصلی‌ترین مشکلات تلویزیون ال جی خاموش شدن دستگاه در حین کار است
پیشنهاد مطالعه

۴- علت پاک شدن کانال های تلویزیون ال جی

تلویزیون روشن می کنید اما بجز سیاهی صفحه چیزی نخواهید دید، بعد از کمی جستجو متوجه می شوید که کانال های تلویزیون از بین رفته اند. دلیل اصلی از بین رفتن کانال های تلویزیون آی سی حافظه مین برد تلویزیون هست که حتما باید تعویض شود  اگر به سرعت این قطعه را تعمیر نکنید موجب خرابی تلویزیون خواهد شد.

پیغام Not Programmed در تلویزیون ال جی یعنی چه؟

برای بسیاری از کاربران این پرسش پیش آمده که، not programmed در تلویزیون ال جی یعنی چه؟ در اولین قدم برای رفع آن، باید ببینید که آیا تلویزیون به درستی نصب شده و اتصالات مشکلی دارند یا نه؟ کابل‌های مربوط به تلویزیون را چک کرده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان یابید.

در مواردی ارسال این پیغام از تلویزیون، به معنای این است که، کانال یابی به درستی انجام نشده است. شما می‌توانید برای کانال یابی تلویزیون از دو روش دستی و خودکار استفاده کنید. در اغلب موارد کاربران، گمان می‌کنند که با ریست تلویزیون می‌توانند خطا را برطرف کنند. این در حالی است که تنها راه برای رفع آن، کانال یابی به صورت دستی و یا خودکار است، در ادامه به آموزش کانال یابی خودکار می‌پردازیم:

آموزش کانال یابی خودکار Auto tuning

 • وارد بخش تنظیمات تلویزیون بشوید.
 • حالا گزینه setup را انتخاب کرده و سپس روی auto tuning بروید.
 • پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌خواهد، منبع ورودی را برای تنظیم کانال انتخاب کنید. روی next بزنید.
 • سپس باید روی دکمه start کلیک کنید، تا فرایند کانال یابی انجام شود.
 • کانال یابی با موفقیت انجام شد، حالا باید close را بزنید.

۵- علت کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

هنگام نگاه کردن برنامه مورد علاقه خود نور تلویزیون کم می شود و شما قادر نیستید که برنامه را بدرستی ببینید؛ قبل از هرکاری مطمئن شوید که تنظیمات اصلی بهم نریخته استغ بعد از اینکه متوجه شدید که اشکال از تنظیمات نیست با این مورد را در نظر بگیرید که فسفر بکار رفته در پلاسمای تلویزیون دچار کاهش کیفیت خواهد شد. در چنین موردی توصیه می کنیم که به  هیچ عنوان خودتان دست بکار نشوید و از یک متخصص حرفه ای تعمیرات تلویزیون استفاده کنید.

۶- ویروسی شدن تلویزیون ال جی

تلویزیون های هوشمند همانند دیگر وسایل هوشمند ویروس می تواند منتقل شود و باعث آسیب دیدگی تلویزیون شما شود؛ برای از بین بردن ویروس تلویزیون باید تمام تنظیمات تلویزیون را ریست کنید و به حالت قبل برگردانید. برای اطلاع از نحوه ریست شدن می توانید به مقاله « چگونه تلویزیون ال جی را ریست کنیم؟ » مراجعه کنید. در این مقاله نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون ال جی مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

۷- با ریست شدن ناگهانی تلویزیون ال جی چه کنیم؟

مشکل ریست شدن تلویزیون ال جی، به خرابی منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیون بر می‌گردد. برد پاور ولتاژ‌های AC را به ولتاژ‌های DC که برای کار قطعات مختلف نیاز است تبدیل می‌کند. برای رفع اشکال ریست شدن، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا قطعه برد پاور را عیب یابی و تعمیر کند.

۸- پیغام device is disconnected در تلویزیون ال جی چیست؟

پیغام device is disconnected در تلویزیون ال جی، گاهی در قسمت راست صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شده و می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. اغلب ظاهر شدن این پیام، مربوط به خرابی دانگل وای فای تلویزیون است. می‌توانید دانگل را تعویض کنید، اما اگر اگر بعد از تعویض دانگل هنوز با این پیغام روبرو می‌شوید، باید برای سرویس و تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

خدمات تعمیر تلویزیون
مین برد از قطعه‌های قابل تعمیر تلویزیون محسوب می‌شود

بررسی مشکلات در مدل های مختلف تلویزیون‌های ال جی

تلویزیون های ۴۲lw5700 و ۴۷lw5700

تلویزیون‌های ال جی مدل LW بیشتر دچار خرابی مین برد می‌شوند، در صورت اختلال در این مدل ابتدا تلویزیون چندبار خاموش و روشن شده و سپس در حالت استند بای قرار می‌گیرد. مین برد مین برد در ۹۰ در صد موارد این اختلال مین برد قابل تعمیر است و به راحتی می‌توان آن را برطرف کرد.

اگر تلویزیون ال جی شما با هرمدلی احتیاج به تعمیر داشت فقط کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید، آچارباز بهترین سرویسکاران را برای شما می‌فرستد.

تلویزیون ۴۲Led5600

تلویزیون های ال جی مدل LED نیز روی حالت استندبای می مانند و در بعضی موارد ورودی HDMI آنها غیر فعال می شود که مشکل از مین برد است

تلویزیون های ال جی در مدل ۴۲LN5420 و ۴۷LN5420

تلویزیون های سری LN بیشتر در قسمت پاور و بک لایت دچار خرابی می شوند، در این حالت تصویر به طور کامل سیاه شده اما صدا از تلویزیون پخش می‌شود. این مدل نیاز به تغیراتی بر روی بردها دارند که مشکل برطرف شود و خطا تکرار نشود. اگر کنجکاور هستید که بک لایت تلویزیون چیست و علائم خراب بک لایت تلویزیون چیست، مقاله اش را اینجا بخوانید.

تلویزیون ال جی مدل LF540T

این سری تلویزیون LF اکثرا در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند به این صورت که تلویزیون خاموش و روشن میشود و زمانی که آرم تلویزیون نمایان می شود دوباره خاموش میشود و در برخی موارد آرم باقی مانده و دیگر هیچگونه تغییری در صفحه نمایش دیده نمیشود در تولید تلویزیون‌های LF از مدل‌های مختلفی بک لایت استفاده شده است، به همین دلیل تعمیر این تلویزیون روش‌‌های مختلفی دارد. مدل ۴۳LF540T سری LF ال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه

تلویزیون ال جی مدل UH850

در سری تلویزیون UH در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند و در اکثر موارد شبکه های دیجیتال آن تنظیم نمیشود و یا تلویزیون خاموش روشن میشود.

تلویزیون ال جی مدل UF850

تلویزیون مدل UF850 در مواقع اتصال USB و اتصال به اینترنت دچار ایراد میشود و تلویزیون در حالت استند بای می ماند.

تلویزیون ال جی معروف به اسکارلت ۴۲lg60r و ۴۲lh700

تلویزیون های ال سی دی ال جی معروف به اسکارلت که حدود چندین سال از عمر آنها می گذره تلویزیون های بسیار با کیفت و دارای مدیریت زمان می باشند. معمولا خرابی این نوع تلویزیون ها، خاموش و روشن شدن هنگام کار است که در بعضی از مواقع صدای تلویزیون قطع می شود و هنگ می کنند که این مشکل مربوط به مین برد تلویزیون است که در اکثر موارد مین برد قابل تعمیر است و تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود و نگرانی برای برگشت به این عیب وجود ندارد. تعمیرات با ضمانت نامه کتبی انجام می شود که بعد از تعمیر تلویزیون به مشتری تحویل داده می شود.

تلویزیون های ال جی سری LB

تلویزیون‌های LB از جدید‌ترین مدل‌های تلویزیون ال جی می‌باشد که در بازار طرفداران زیادی دارد. یکی از مشکلات شایع این مدل قطع شدن تصویر درحالیکه پخش صدای آن هنوز ادامه دارد می‌باشد این یعنی بک لایت تلویزیون دچار خرابی شده است. همچنین ورودی HDMI این دستگاه نیز ممکن است بعد از مدتی از کار بیافتاد و یا حافظه آن بعد از خاموش شدن تلویزیون پاک شود، تمامی این مشکلات از مین برد دستگاه سرچشمه می‌گیرد که به راحتی می‌توان آن را با کمک سرویسکار ماهر آچارباز تعویض کرد.

مشکل تلویزیون ال جی سری LB
اغلب مشکلات تلویزیون‌های ال جی سری LB و LF مشابه یکدیگر است.

تلویزیون سری LD

تلویزیون های سری LD بیشتر در قسمت مین برد دچار خرابی می شوند این خرابی می‌تواند به خاطر سوختگی CPU باشد. برای رفع این مشکل باید مین برد و CPU به موقع تمیز شوند.

تلویزیون ال جی سری LA

تلویزیون های سری LA نیز در قسمت مین برد خود دچار مشکل می‌باشند، این مشکل خود را به صورت قطع و وصل کردن تصاویر و ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون نشان می‌دهد. این ایراد را می‌توان با تعمیر برد برطرف کرد البته بعضی موارد باید برای تعمیر تلویزیون برد تعویض شود.

تلویزیون ال جی سری C

مشکل شایع این سری از تلویزیون های ال جی خرابی در قسمت پاور تلویزیون ها است.
این عیب باعث می‌شود بعد از خاموش شدن تلویزیون دیگر نتوان ان را روشن کرد. این مشکل در ۸۰ درصد موارد قابل حل می‌باشد زیرا به راحتی می‌توان پاور تلویزیون را تعویض کرد.

پیشنهاد مطالعه

تلویزیون LCD ال جی سری B

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و صل کردن است که گاهی اوقات تلویزیون روشن می شود و گاهی روشن نمی شود. برای تعمیر برد مین باید تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر می شود .

تلویزیون سری LF

خرابی این سری از تلویزیون ها بیشتر در قسمت بک لایت تلویزیون است که تعمیرات بک لایت تلویزیون در محل مشتری انجام می شود.این سری از تلویزیون ها که دارای ریسیور می باشند در بعضی موارد دچار خرابی قسمت حافظه می شوند و پس از هر بار خاموش و روشن شدن تلویزیون باید تنظیمات تکرار شود. تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود.

تلویزیون ال جی سری LF
با خرابی بک لایت تلویزیون، تصاویر تلویزیون قطع و وصل خواهند شد

مدل ۴۳LF540T سریLFال جی بیشترین ایراد در قسمت مین برد را داراست .در این مدل تلویزیون روشن و خاموش می شود که با تعویض مین برد ایراد بر طرف خواهد شد.

تلویزیون ال جی سری LY

شایع ترین ایراد این سری از تلویزیون های ال جی مدل ۴۲Ly345 در قسمت بک لایت بوده و تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد.

تلویزیون ال جی سری LX مدل ۴۲ Lx 552

مین برد به کار رفته در این مدل مشکلات فراوانی دارد، اتصالات خارجی به این دستگاه به خصوص گوشی‌های هوشمند باعث می‌شود حالت smart morning در تلویزیون ایجاد شده و به حالت استندبای در بیاید

سامانه درخواست خدمت آچارباز سرویس و تعمیر تلویزیون را با بهترین سرویسکاران تهران به شما ارائه می‌کند. برای بهره مندی از این خدمت کافیست درخواست خود را در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپ آچارباز ثبت نموده و یا با تلفن ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس حاصل فرمائید.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

۱,۱۵۰ دیدگاه

 • حامد گفت:

  سلام، خسته نباشید
  تلویزیون ما مدل ۵۵lw95000 هست تقریبا ۵ سال هست که استفادش میکنیم ولی جدیداً(۲،۳ روز هست) وقتی روشنش میکنیم، چراغ قرمز سفید نمیشه و تصویر میاد و بعد تلویزیون خودش خاموش میشه. این اتفاق ۵-۶ بار می افته و بعد درست میشه. بعد اینکه یکم کار کرد، بعد خاموش کردن خوب روشن میشه و هیچ مشکلی پیدا نمیکنه ولی وقتی زیاد خاموش میمونه اتفاق بالا می افته. حالا ما باید چیکار کنیم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال اختلال در عملکرد منبع تغذیه(power board) وجود دارد. با توجه به شدت مشکل میتواند با تعمیر و یا درنهایت با تعویض برد مشکل را برطرف نمود، همچنین احتمال مشکل در عملکرد برد مین وجود دارد. جهت رفع مشکل و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید
   https://a4baz.com

 • مهسا رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر تلویزیون ما روشن خاموش می شود.مدل ال جی

 • علی گفت:

  سلام. تلویزیون ال جی من تا مدت ها پیش از گوش های تلوزیون رنگ پخش میشد یعنی نقطه نقطه های بنفش صورتی دیده میشد… اما الان تمام این نقطه ها تو کل تصویر پخش شده و دیدن تصویرهارو سخت میکنه.. چون پلاسما هست و قدیمیه دیگه برای نمایندگی تعمیر نفرستادم. خواستم بپرسم ببینم مشکل از کجاست و قابل تعمیر هست یا نه؟

 • سیما گفت:

  سلام داشتیم فیلم میدیدیم یهو تصویز سیاه شد صدا هست تصویر نیست تلویزیون هم ال جی هست میشه راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام.. ممکن است ایراد از بلک لایت تلویزیون باشد.
   همچنین ممکن است منبع تغذیه دچار ایراد شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

   https://a4baz.com

 • محسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  اگه امکانش باشه میخواستم اصلاحیه برد power supply تلویزیون lg 47ln5420 که برای رفع مشکل سوختن بک لایت هست رو ازتون بپرسم. برای رفع ایراد چه تغییراتی باید توی برد ایجاد بشه؟
  خیلی ممنون

 • حمیدرضا ترغیبی گفت:

  با سلام.ده روزه مدل ۴۹uj670v-td رو خریدم،بعد از نیم ساعت روشن بودن،صدای تلویزیون بصورت بریده بریده پخش میشه،هم رو کانالهای ماهواره که رسیور با اچ دی ام آی وصله،هم رو شبکه های دیجیتال،وقتی از تنظیمات صدا گزینه magic sound tuning رو پیش میرم درست میشه،هم دیجیتال هم ماهواره،اما وقتی بین live tv و HDMIجابجا میکنم دوباره صدا بریده بریده میشه،لطفا راهنمایی کنید،با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   زمانی که صدایی که از منبع پخش میشود دیجیتال نیست و شما تنظیمات صدای دستگاه را روی حالت دیجیتال قرار میدهید به دلیل عدم مطابقت دو حالت احتمال بروز چنین مشکلی وجود دارد

 • فرهاد پ گفت:

  سلام . تلویزیون ال جی از بانه گرفتم. روشن که میکنم وقتی توی صفحه ی سیاه هستم گوشه مانیتور یه هاله ی خاکستری به اندازه ی ده در پنج هست که وقتی فیلم سینمایی میزارم ببینم اون پایین خودنمایی میکنه.مشکل از کجاست و آیا ممکنه بسط پیدا کنه به کل صفحه نمایش؟

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال وجود مشکل در پنل وجود دارد: اگر مشکل در پنل باشد قابل تعمیر نیست و نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد.

 • هستی میرزایی گفت:

  تلویزیون ال جی اصلا درست کار نمیکنه. شبکه های ایرانی رو نمیتونه نشون بده یعنی گاهی نشون میده و گاهی برفکی. این مشکل چه جوری حل میشه؟ هر چی هم سرچ میزنم درست نمیشه.

 • علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تلویزیون ال جی LA86000 دارم و از گیرنده دیجیتالش برای تلویزیون استفاده میکنم
  هروقت تلویزیون را جابجا میکنم یا حتی بعضی وقتا بعد از یه مدت که جابجا کردم، سیگنالهای دیجیتال با مشکل مواجه میشن و کیفیت به شدت نوسان میکنه و تصویر قطع میشه
  یکی دو دفعه با عوض کردن کابل مشکل حل شده ولی نکته اینه که الان تلویزیون توی یک نقطه داشته کار می کرده و وقتی جابجاش کردم دیگه با همون کابل شبکه ها نمیگیره کابل هم عوض میکنم فرقی نمیکنه
  نمیدونم واقعا مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید

 • پوریا گفت:

  با سلام .تلویزیون ۴۲ ln5420 بعد از روشن شدن . تصویر دارد ولی نور نداردیعنی خیلی صفحه کم رنگه میشه بگین مشکلش چیه؟

 • مهران گفت:

  درود
  تصویر تلویزیون ۴۷lw5700ta lg در هنگام روشن شدن بشدت خطوط افقی در تمام پنل خاموش و روشن میشه
  و هیچ ورودی و حتی منو های دستگاه نمایش و قابل رویت نیست
  ولی بمرور زمان حدود بیست دقیقه تصویر شفاف شده و خطوط بمرور کم میشوند. تا کاملا حذف شود و تصویر شفاف شفاف و بدون هرگونی خطی قابل مشاهده میگردد.

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال وجود اختلال در عملکرد برد تیکان (T-CON) و یا فلت وجود دارد، همچنین مشکل در پنل اصلی هم گاها میتواند چنین مشکلی را به وجود آورد.
   برای مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • David گفت:

  سلام تلویزیون lg 50lf651 رسیور دار دارم که از بانه خریدم
  منوی فارسی داشت اما الان که تنظیمات کارخونه کردم فارسیش پریده
  توی لیست کشورها هم فقط افریقا و خاورمیانه هست که ایران توش نیست
  میخواستم بدونم چطور میتونم فارسیش کنم.

  به منوی مخفی دسترسی دارم باید چه چیزی رو تغییر بدم؟

 • امیر گفت:

  سلام لطف کنید زودتر جواب بدین و راهنمایی بفرمایید که چیکار کنم. الان ٥ روزه بعد از ریست کردن تلویزیون نمیتونم شبکه های ماهواره ای رو دریافت کنم. با رسیور دیگه ای هم امتحان کردم دیش تنظیمه و کابل هم سالمه فرکانس هم درست وارد کردم. من فقط یه ریست معمولی از طریق منوی تنظیمات تلویزیون انجام دادم نمیدونم چرا اینجوری شده. شبکه های دیجیتال ایران رو با آنتن هوایی بدون مشکل میگیره بقیه چیزهای تلویزیون هم چک کردم درست بوده اما شبکه های ماهواره ای که اسکن میکنم هیچی نمیاره حتی کابلی که پشت تلویزیون وصل کردم رو وقتی به فایندر وصل میکنم ولتاژ نداره

 • ارجمند گفت:

  روی تلوزیون مدل ۵۵UH65200GI ما دو تا خط افتاده. یکی عمودی یکی افقی ینی به شکل + و تلوزیون به ۴ قسمت تقسیم شده. علتش چیه؟ آیا قابل تعمیر هست؟

 • محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی یک دستگاه ال ای دی مدل ۴۷ly340c داریم بعد از چند ماه استفاده یک بار هنگامی که روشنش کردیم کلا بازنشانی به تنظیمات کارخانه شد این حالت چند روز درمیان اتفاق میافتاد تا اینکه بعد از مدتی داعمی شد هربار که خاموش میکنیم موقع روشن کردن تمام تنظیمات و کانالیابی رو باید انجام بدیم لطفا جهت رفع این مشکل راهنمایی بفرمایید

 • مهرداد گفت:

  با سلام خسته نباشید من یه ال ای دی uh850v دارم هر چند وقت یه بار برای اتصال به اینترنت مشکل پیدا میکنه وقتی تلویزیون را روشن میکنم وای فای را پیدا میکنه ولی بعد از چند دقیقه وای فای قطع میشه و دیگه هیچ وای فای را پیدا نمیکنه تو حالت سرچ میمونه باید دوباره از برق بکشم تا وای فای را بشناسه ولی دوبرا قطع میشه باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 • درویشی گفت:

  باسلام ودرود سامسونگ۲۱قدیمی مدلCS5366TSتصویر دیر میاد وقتی هم میادچشمک میزنه روشنایی روکم میکنم کمترمیشه چشمک تصویر ممنون میشم راهنمایی ام کنید ضمنا ای سی تغدیه هم داغ میشه باتشکر

 • جبار گفت:

  سلام ببخشید تلویزیون ما نسخه قدیمی ال جی هستش)(flatron) تلویزیون نصف صفحه مشکی شده و نصف دیگرش ابی ،کنترل تلویزیون هم هر کاری کردیم روی این حالت کار نکرد

 • دانیال گفت:

  دوسال پیش ال ای دی سه بعدی ۴۲اینچ مدل۴۲Lw57000_TA خریدم اما دو سه ماهی پیش صداش کاملا قطع شد و ما جمعش کردیم دیروز دوباره وصلش کردیم صداش وصل شده بود ولی دیگه بالا و پایین نمیشد بعد سه چهار ساعت همونم مجددا قطع شد..دیشب تنظیمات کارخانه زدم ولی صداش وصل نشد..چیکارش کنم..ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) وجود دارد.
   برای پاسخگویی دقیق تر به این سوال نیز به اطلاعات بیشتری وجود دارد لطفا جهت دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • محسن گفت:

  درود برشما وسایت فعال وخوبتون
  از بانه دو سال پیش ی ال ای دی ۴۳خریدم.از همون اول وقتی چند ساعت روشن بود بدون اینکه شبکه عوض کنیم یا صدا زیادو کم کنیم خود به خود خاموش میشه اما اگه هر چند وقت شبکه عوض کنیم یا …. خاموش نمیشه میخاستم بدونم تنظیم خاصی داره این موضوع یا ایراده.سپاسگزار میشم راهنماییم کنید.

  • ندا ایزدی گفت:

   خیر تنظیمات خاصی وجود ندارد، چون در زمان های متفاوتی احتمالا خاموش و روشن میشود.
   این موضوع مشکل فنی است .لطفا جهت دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.

   https://a4baz.com

 • محمد علی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده تلوزیون ۵۵uh850v خریداری کردم
  از روز اول وقتی ابتدا روشن میکنم بالای تصویر میزنه داخل یه کادر که مد فکتور ی میباشد . وقتی دکمه منو رو میزنم یکم لوود میکنه بعدش میره
  هردفعه این اتفاق میوفته.
  تلوزیون کانالاش بهم نمیریزه هیچ ایراد خاصیم نداره
  اپدیتشم کرده درست نشد.
  تو تنظیماتم چیزی پیدا نمیکنم اگر لطفا بفرمایید ممکنه از چی باشه ممنون میشم

 • توحید گفت:

  با سلام برد اچ دی ام ای تلویزیونم قطع شده از کجا میشه تهیه کرد مدلش۳۷ ال ای دی ۵۶۱۰

  • ندا ایزدی گفت:

   سامانه آچار باز فروش قطعه فنی (جهت تلویزیون و در حال حاضر) به صورت آزاد ندارد، لطفا جهت رفع مشکل درخواست خود را در سامانه ثبت کنید. کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.
   https://a4baz.com

 • امیرحسین گفت:

  سلام لطفا جواب بدین حین تماشای تلویزیون چند کانال حذف شد رفتم تنظیمات جستجوی خودکار کانل رو زدم بعد نصف کانال ها حذف شد الان اصلان شبکه جستجونمیکنه آنتن وصله سالم وآنتن دهی قوی داره ولی آنتن رو نشون نمیده تلویزیون الجی مدل۴۹LH54100GI-TD سال ساخت۲۰۱۷ به خدمات فنی چند بار زنگ زدم گفت ایراد از آنتنه ولی اینطور نیست مثل اینکه سیگنالی نیست

  • ندا ایزدی گفت:

   کانال های روی فرکانس های مختلفی قرار دارند. اگر دستگاه عده ای از شبکه ها را میگیرد و عده ای را خیر به این معنی است که دستگاه سالم است و آنتن شما به شکلی تنظیم نیست که به تمامی فرکانس ها دسترسی داشته باشد

 • Shooter گفت:

  با سلام و خسته نباشید تلویزیون سری lb56100داریم دوتا نقطه ی تار افتاده رو صفحش یکی از اونها چشمک میزنه امروز هم دیگه کلا صفحه میره میاد مشکلش چیه قابل تعمیر؟!

 • امیر گفت:

  سلام خسته نباشید. من حدود ٤ ماهه یه تلویزیون LG850v ٥٥ اینچ خریدم که دو تا مشکل داره اول اینکه یه مدتیه خود به خود پیغام no signal میده و تصویر قطع میشه و هیچ دکمه ای به جز پاور کار نمیکنه که اونم تازه بعد از حدود ٣٠ ثانیه عمل میکنه و بازم چندین ثانیه طول میکشه تا چراغ قرمز تلویزیون روشن بشه و بعد از اینکه روشن میشه هیچ مشکلی نداره و شبکه ها رو نشون میده. لازم به ذکره که آنتن هوایی و کابل رو چک کردم و هیچ مشکلی نداره و به نظر میاد مشکل نرم افزاری باشه و این مشکل روزی چند بار تکرار میشه حتی چندین بار ریست کردم و از نو تنظیم و جستجو کردم اما درست نشده. آخرین بارم که امروز ریست کردم کانالهای ماهواره رو نشون نمیده و کلا سیگنال ندارن با اینکه دیش و کابل کاملا تنظیم و سالمه و قبلش نشون میداد. یعنی کلا وقتی فرکانس وارد میکنم سیگنال نداره. لطفا در مورد این مشکل هنگ تلویزیون کمکم کنید. مشکل دیگه که از اول داشت سایه های سفید رنگ به صورت عمودیه که مخصوصا روی تصاویر زمین فوتبال که سبز رنگه یا تصاویر طوسی رنگ کاملا پیداست که تو یوتیوب هم سرچ کردم کثل اینکه این مشکل بندینگ تصویر فراگیره روی این مدل. لطفا اگه راه حلی داره راهنماییم کنید. ممنونم

  • ندا ایزدی گفت:

   اگر دستگاه شما دستورها را با تاخیر اجرا می کند، احتمال بروز مشکل در بورد اصلی (MAIN BOARD) وجود دارد.
   – پیغام بدون سیگنال به این معنی است که منبعی به دستگاه متصل نیست.

   در رابطه با این مشکل نیاز به اطلاعات بیشتر وجود دارد، لطفا جهت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید. https://a4baz.com

 • مرجان گفت:

  با عرض سلام، حدود ۲۰روز هست که تلویزیون ۴۹uj75200 الجی رو خریداری کردیم، مسئله ای که هست خیلی اوقات موقع عوض کردن کانال یا انجام هر کار دیگه و حتی به فواصل مختلف در زمان خاموشی یه صدای ترق و توروق از پشت تلویزیون شنیده میشه میشه بفرمایید علتش چیه؟!

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال وجود اتصال در بورد و یا بک لایت هست، قطعا در رابطه با بررسی این مشکل نیاز به مراجعه کارشناس فنی می باشد.
   جهت بررسی و رفع مشکل با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • سعید گفت:

  سلام، تلویزیون LG پلاسما مدل ۳۲PC5RVH دارم، وقتی دکمه روشن شدن تلویزیون را می فشارم، هیچ تصویری در تلویزیون نمایش نمی دهد و چراغ LED آن، پس از چندبار چشمک زدن، دوبار خاموش می شود.چه باید کرد؟ البته، زمانیکه، نیم ساعت دو شاخه برق آن وصل باشد، روشن می شود.

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال اختلال در عملکرد بورد پاور (POWER BOARD) وجود دارد و بسته به شدت مشکل با تعمیر و یا در نهایت با تعویض قطعه مشکل برطرف می شود.

 • مجید گفت:

  سلام . تلویزیون LG مدل ۴۷LA620V از بانه خریدم. حدود دو سال کار رده است. اکنون صفحه نمایش آن تاریک و تنها صدا دارد. لطفا مشکل را بفرمایید و چگونه رفع می شود؟

  • ندا ایزدی گفت:

   بک لایت دستگاه خاموش شده است به این دلیل تصویر تیره شده است، به این معنی که نوری به پنل جهت روشن شدن تصویر متصاعد نمی شود.
   این مشکل می تواند اختلال در عملکرد بورد پاور و یا قسمت بک لایت به وجود آمده باشد.
   جهت دریافت مشاوره فنی و رفع مشکل با ما تماس بگیرید.

   https://a4baz.com

 • علی گفت:

  تلوزیون ما که از نثل LG جا فلشی اش کنده شده اگر می شود بگویید چه گونه تعمیر کنیم

  • ندا ایزدی گفت:

   با توجه به اینکه ورودی فلش مستقیما به بورد اصلی متصل است در واقع باید گفت بورد مین (MAIN BOARD) دچار مشکل شده است،با توجه به شدت مشکل قابل تعمیر و یا تعویض است.

 • سیروس گفت:

  سلام صفحه تلویزیون ال جی ما بر اثر ضربه شکسته و ۴۰ درصد تصویرو دارم و فقط صفحه شکسته با نمایندگی تماس گرفتم گفتن این مدل به ما ربطی نداره کسی اطلاعاتی داره کمک کنه مدل تلویزیون ۵۵UH603V.

  • ندا ایزدی گفت:

   در تمام تلویزیون های LED-LCD به دلیل ماهیت ساخت پنل امکان تعمیر وجود ندارد، در واقع زمانی که ضربه ای به پنل وارد می شود پنل از بین رفته است و باید تعویض شود.
   هزینه تعویض پنل بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه است و اصولا توجیه اقتصادی ندارد.

 • حسین گفت:

  سلام من جدیدا یه تلوزیون ال جی مدل uj634 از بانه خریدم هیچ مشکلی نداره از هر نظر فقط برای روشن کردنش باید دکمه پاور کنترل رو دوبار فشار بدی با فاصله حدود ۱ ثانیه نمیدونم سیستمش اینه یا خرابه

  • ندا ایزدی گفت:

   این اتفاق غیر عادی است، باطری ها را از کنترل خارج نمایید و دکمه پاور را ۳ بار بزنید تا ۱۵ دقیقه بعد باطری ها در جای خود قرار دهید اگر مشکل برطرف نشد از خود دستگاه خاموش و روشن کنید و نتیجه را اعلام نمایید.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره فنی با ما تماس بگیرید
   https://a4baz.com

 • اسماء گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من ۳سال پیشLID LG42خریدم.امروزصبح روشن کردمش خوب بود ولی شب که دوباره روشن کردمش دوتانقطه نور روشن روی صفحه ظاهرشده مشکل ازکجاست

  • ندا ایزدی گفت:

   به این اتفاق پیکسل سوختگی (پیکسل مرده) گفته می شود و دلایل متعددی می تواند موجب بروز چنین مشکلی شود.
   راهکار خاصی برای تعمیر وجود ندارد. گاها مواردی برای رفع این مشکل توصیه می شود که به دلیل روند غیر استاندارد توصیه نمی شود.

 • آرزو گفت:

  سلام وقتتون بخیر ما اسباب کشی کردیم الان تلویزیونمون اصلا روشن نمیشه ۴۹ اینچ ال جی یعنی ممکنه ضربه دیده باشه

  • ندا ایزدی گفت:

   احتمال اینکه به دلیل ضربه خوردگی دستگاه کلا روشن نشود کم است. بیشتر در این مورد احتمال وجود مشکل در بورد پاور احساس می شود.
   برای پاسخ دقیق به این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتری است.
   https://a4baz.com/

 • هوشنگ گفت:

  سلام استاد . تلویزیون من ال جی مدل ۴۹lb552v امروز یه ایراد پیدا کرده به صورتی که تصویرش دائم میره و میاد و قطع و وصل میشه در صورتی که صدا تلویزیون مشکلی نداره .لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟

  • ندا ایزدی گفت:

   الف: اگر از منبعی مانند گیرنده دیجیتال تصویر می گیرید کابل صدا وتصویر (HDMI-COMPONENT-AV) را بررسی کنید.
   ب: اگر در همه منابع با این مشکل رو به رو هستید دلیل می تواند روشن و خاموش شدن بک لایت دستگاه باشد، با خاموش شدن بک لایت نوری به پنل متصاعد نمیشه در نتیجه تصویر سیاه دیده می شود.
   برای بررسی بیشتر و دریافت مشاوره فنی درخواست خود را در آچارباز ثبت کنید https://a4baz.com

 • مهدی گفت:

  سلام یه تلوزیون۴۹اینچ ال جی ال ای دی کره خریدم از بانه مشگل خاصی نداره ولی وقتی کانالو عوض میکنم چهار.یا پنج سانیه طول میکشه کانال بعدی رو باز کنه لطفا راهنمایم کنین

  • ندا ایزدی گفت:

   این موضوع میتواند به تنظیم نبودن دقیق آنتن مربوط باشد و در دستگاه های دیجیتال چند ثانیه تاخیر میتواند عادی باشد.
   برای بررسی بیشتر و دریافت مشاوره فنی درخواست خود را در آچارباز ثبت کنید https://a4baz.com

 • حسن آقازاده گفت:

  با سلام وقت بخیر
  تلویزیون ال جی بنده مدل ۵۵lw540s
  چند ماهیه خریدم متاسفانه وقتی میخوام کانال های دیجیتالشو راه اندازی کنم و انواع و اقسام انتن بهش وصل کردم ولی متاسفانه شناسایی نمیکنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید . با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   برای کانال یابی فقط تعویض آنتن کافی نیست و نیاز به بررسی سیم آنتن هم وجود دارد، در هنگام جست و جوی کانال ها دقت فرمایید کیفیت آنتن بالای ۵۰درصد باشد.

 • behzad گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دیاز نوع ال جی چهل و دو اینچ
  محافظ برقی داره الان متاسفانه با روشن کردن هر کلید برق یا زدن هر دو شاخه ای به برق صفحه تلویزیون خاموش میشه و دوباره روشن میشه در حد سیاه و سفید شدن

  • ندا ایزدی گفت:

   اصولا دلیل چنین اتفاقی مشکل در سیم کشی ساختمان است،توصیه می شود یک بار دستگاه را از محافظ جدا و به برق مستقیم وصل کنید، و در صورت امکان دستگاه را در محل دیگری نیز بررسی کنید.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید https://a4baz.com

 • آریا گفت:

  سلام من تلویزیون ۴۲lb650v خریدم که رسیور ماهواره‌ روی خودش داره، از طرفی به شکل عجیبی منوش فارسیه و تنظیمات ماهواره حذف شده، چطور میتونم تنظیمات ماهواره رو بیارم یا منوش رو به صورت اورجینالش در بیارم.

 • عماد گفت:

  سلام تلویزیون ال جی ۴ ساله کار میکنه یک دفعه تلویزیون صفحه اش خاموش شد و لوگوی ال جی نمایش داد میشه و کلا کار نمیکنه فقط لوگو نمایش داده میشه

  • ندا ایزدی گفت:

   مشکل می تواند در بورد اصلی به وجود آمده باشد، در این شرایط دستگاه باید توسط تکنسین فنی مورد بازدید قرار گیرد تا ایراد کامل مشخص شود، احتمال دارد که مشکل با تعمیر برطرف نشود و نیاز به تعویض کامل بورد باشد. لازم به ذکر است در برخی موارد با توجه به مدل دستگاه و نوع اتفاق پیش آمده مشکل می تواند به صورت نرم افزاری نیز باشد.
   برای دریافت مشاوره فنی و رفع مشکل با ما تماس بگیرید. http://WWW.A4BAZ.COM

 • محمدی گفت:

  محمدی گفت:
  بهمن ۱, ۱۳۹۶ در ۱:۳۶ ب.ظ
  درود بر شما . تلویزیون LG مدل OLED
  ۵۵EC93000GL -TA با فشردن کلید روشن صدای تیکی داده و بدون تصویر و صدا پس از ۳ ثانیه با صدای تیک گویا خاموش می شود .لطفاً راهنمایی بفرمایید .
  برخی می گویند صفحه آسیب دیده و باید صفحه نمایش کامل تعویض شود که به قیمت کل تلویزیون است .تا چه حد این گفته درست است ؟

  • ندا ایزدی گفت:

   باید گفت زمانی که دستگاه به صورت کلی روشن نمی شود به این معنی است که در منبع تغذیه (POWER BOARD) مشکل به وجود آمده است و نه به صورت قطعی در پنل، احتمال زیاد دستگاه شما در بورد پاور دچار مشکل شده است و حتی امکان دارد مشکل بدون نیاز به تعویض کامل بورد با تعمیر رفع مشکل شود.
   در مواردی که مشکل از پنل است برای تعویض پنل باید بهایی معادل ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت دستگاه پرداخت شود.
   برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

 • ارش گفت:

  چقدر جالب همين الان بعد از ارسال سوالم دستگاه براي اولين بار روي پخش فلش هم خاموش شد! الان مشكل از كجاست؟

 • ارش گفت:

  سلام عزيزان
  تلوزيون ال جي مدل ۳۲LN5440B دارم كه چند ماهه داره كار ميكنه و ايرادي هم نداشته، از امروز صبح كاملا اتفاقي هنگام پخش تلوزيون دستگاه آف شد و حتي چراغ استند باي هم روشن نشد انگار كه تصوير و صدا قطع شده ولي با دقت به صفحه متوجه ميشيد كه انگار نور كمرنگي توي صفحه مياد و ميره ولي خيلي كمرنگه! با قطع برق كامل و دوباره وصل كردنش دستگاه روشن ميشه ولي چند دقيقه بعد دوباره …
  جالب اينه كه اگر در حال پخش از روي فلش باشه به هيچ وجه اين اتفاق براش نمي افته اما با تعويض ورودي و انتخاب تلوزيون بايد منتظر اون حالت باشي. جسارتا مشكل از برد پاوره يا مين برد؟ تعويض يا تعمير ؟ هزينه اش؟ اگر ممكنه راهنمايي كنيد

  • ندا ایزدی گفت:

   اگر دستگاه روشن می شود و صدا هم دارد ولی تصویر ندارد و یا خیلی تیره است اولین مشکل می تواند از بک لایت باشد.
   لطفا برای بررسی مشکل با ما تماس بگیرید https://a4baz.com

 • رامین گفت:

  در ضمن لگو ال جی هم نمیاد

 • رامین گفت:

  سلام تلویزیون ال جی مدل ۵۵eg9200 ca کاملا نو با ۵ ساعت کار کردن تصویر خراب شد و سریع خاموش کردیم و دیگر روشن نشد چراغ جلو روشن میشه اما صدا و تصویر نداریم متخصص میگه پنل ضربه خورده چون قاب نازکش کمی خم شده و درست میگه اما تصویر کاملا سالم و خوب بود و همین باعث خرابی ماین برد شده و اگر تعویض بشه لاز هم میسوزه و این ریسکه خاستم بدانم ایا پنل میتونه باعث خرابی ماین برد بشه؟ممنون میشم از تجربیات خودتوم مرا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   پنل نمی تواند باعث ایجاد اختلال در مین بورد شود، و نمی توان هم گفت که اگر مین بورد را تعویض کنید دوباره این مشکل پیش می آید ویا خیر، بوردهای الکترونیکی را نمی توان پیش بینی کرد.

 • سید علی مظفری گفت:

  با سلام
  حدود ۲ ساله تلویزیون LG ۴۹ دارم . تا الان مشکلی نداشته ولی اخیرا گاهی پس از خاموش کردن و روشن کردن مجدد تلویزیون به تنظیمات اولیه برگشته و تمام کانالها و تنظیمات پاک شده است .
  آیا قابل تعمیر است و اگر بله حدود هزینه تعمیر آن چقدر است ؟
  با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   در ابتدا به نظر میرسد بورد مین دستگاه شما دچار اختلال شده است، در رابطه با قابل تعمیر بودن و یا نبودن نمیتوان به صورت قطعی نظر داد و این موضوع بستگی به مدل دستگاه و نوع اختلال دارد.
   برای دریافت مشاوره و رفع مشکل با تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • سعید گفت:

  سلام
  تلویزیون ال جی ۴۲LB6230 داریم چن وقت بود که سمت چپ بالای صفحه یه حلقه ای ظاهر شده بود که بعدا سیاه شد رفته رفته این حلقه ها تو صفحه بیشتر شدن الان هم چن روزه یه گوشه از صفحه پرپر میزنه.
  اینم بگم وقتی هم که سالم بود وقتی یکی از لامپ های خونه رو میخوستی روشن کنی هم صدا وهم تصویر میرفت سیم کشی خونه هم هیچ مشکلی نداره

  • ندا ایزدی گفت:

   ایجاد هاله تیره روی تصویر میتواند مربوط به بک لایت و یا پنل باشد.
   – با قطع شدن قسمتی از لامپ های بک لایت نور به قسمتی از پنل متصاعد نمی شود و تصویر تیره دیده می شود، اگر ایراد از بک لایت باشد مشکل می تواند با تعمیر برطرف شود.
   – گاهی با وارد شدن ضربه به پنل نیز چنین مشکلی پیش می آید، پنل تعمیر نمی شود و فقط نیاز به تعویض آن است و هزینه تعویض پنل بین ۷۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل یک دستگاه است و اصولا تعویض آن توجیه اقتصادی ندارد.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 • alireza گفت:

  سلام tv lg من خود به خود خاموش شده و بعد اون هر دفعه که روشن می کنم لوگو رو نمایش میده و بعد صفحه اش خاموش میشه اما صدا داره یعنی روشن شده اما تصویر نداره به نظر شما مشکلش چیه ۴۷ اینجه

  • ندا ایزدی گفت:

   اگر کمی به صفحه نزدیک شوید احساس می کنید که تصویری بسیار کم نور وجود دارد، دلیل چنین اتفاقی این است که بک لایت خاموش است و برای روشن شدن تصویر نوری به پنل متصاعد نمی شود.
   – احتمال دارد این مشکل با تعمیر برطرف شود و نیاز به تعویض قطعه خاصی نباشد.
   برای دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید
   https://a4baz.com

 • حمید گفت:

  سلام علت اینکه تی وی های اواخر ۲۰۱۷ مدل js950و۶۵ اینچ نمی دونم مدلش جدید ۳ ماه پیش خریداری بقیمت ۵ میلیونو ۲۰۰ هزار تومان البته از جزیره منتها تابحال منوی فارسی تا بحال برای تی وی این مدل ودر کل مدلای سوپر الترا یو اچ دی منوی فارسی نداره ولی منو عراقی یا حتی هندی و منوچند کشور افریقایی داره منتها فارسی موجود نیستش علت چیست? هر چند که وارد منو مخفی و رو ایران گذاشتم و منو فارسی با تله تکسش و دیجتالش وزیرنو یسش خوانا فارسی شد چرا نمیزارن در فهرست زبانها زبان فارسی تشکر الانم که تی وی های تولید۲۰۱۸تا ۳ ماهه دیگه وارد بانه میشه همون بعد ازعید مرسی ممنون .

  • ندا ایزدی گفت:

   دستگاه ها تحت بام و بنا به درخواست کشورهای مختلفی طراحی و تولید می شوند که برخی از ویژگی های دستگاه ها به سفارش آن کشور به دستگاه اضافه میگردد

   -این ویژگی ها میتوانند نرم افزاری و سخت افزاری باشند.
   وارد سرویس منو شدن اصلا توصیه نمی گردد به این دلیل که احتمال دارد با یک اشتباه کوچک به بورد اصلی (MAIN BOARD) دستگاه خود صدمه بزنید.

 • ابراهیمی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید تلویزیون مدل ۳۲lf560d-tbهست مشگل گیرنده دیجیتال داره.یعنی کلا فیش انتن و که وصل میکنی اصلا تو پنجره لیست ورودی گزینه آنتن فعال نمیشه.اینم بگم که یکدفعه اینطوری شده.با تشکر

 • اکبر گفت:

  ال جی ال ام۸۶۰۰۰ چهل و هفت اینچ دارم تا کنون یکی دو بار وقتی روشن میکنم لوگوی ال جی میاد بعد تصویر نداریم ولی صدا داریم با چندبارروشن خاموش کردن حالت عادی شد
  ایراد از کجاست

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.