×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱

عیب یابی یخچال ال جی به صورت مرحله به مرحله

عیب یابی یخچال ال جی

 یخچال های ال جی یکی از پرطرفدارترین یخچال‌ها در ایران هستند و مدل‌های مختلفی دارند. با وجود کیفیت بالا، این دستگاه‌ها هم ممکن است دچار مشکل شوند. گاهی مشکل، چندان جدی نیست و خود شما می‌توانید به راحتی در خانه عیب یابی یخچال ال جی را انجام دهید؛ اما در برخی شرایط، یک قطعه مهم از یخچال خراب شده است. در شرایط خرابی قطعات مهم برای جلوگیری از آسیب بیشتر به یخچال باید یک تعمیرکار ماهر، دستگاه شما را بررسی و عیب یابی کند. شاید این سوال برای شما پیش آید که چطور مشکل‌های کوچک را از خرابی قطعات مهم تشخیص دهیم، در ادامه این مقاله از آچارباز همراه با ما باشید تا به این سوال پاسخ دهیم. اگر برای تعمیر یخچال نیاز به کمک تعمیرکار ماهر دارید می‌توانید از خدمات آچارباز استفاه کنید.

عیب یابی یخچال ال جی  که خنک نمی‌کند

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یحچال ال جی ایجاد شود، خنک نشدن یخچال است. این مشکل ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

کثیف بودن کویل‌های کندانسور

کندانسور یک شبکه از لوله‌های نازک در پشت یخچال است. در این لوله‌های نازک گاز خنک‌کننده یا مبرد جریان دارد. مبرد گرمای داخل یخچال را جذب و با عبور از کویل آن را با محط تبادل می‌کند. کثیف بون لوله‌های کوی به دلیل ذرات گردوغبار و … از تبادل گرما بین ماده مبرد و محیط جلوگیری می‌کند. برای حل این مشکل باید لوله‌های مبرد را به آرامی و با یک مسواک یا برس نرم تمیز کنید. در حین تمیز کردن باید مراقب باشید که به کویل آسیبی وارد نشود.

تعمیر یخچال و فریزر در محل با آچارباز
در صورت مشاهده هرگونه مشکل در نصب و راه اندازی یخچال و همچنین خرابی یخچال خود، به راحتی می‌توانید در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.
درخواست تعمیر یخچال و فریزر

مشکل در عملکرد موتور فن کندانسور

اگر کویل‌ها تمیز هستند، مورد بعدی که باید برسی کنید، موتور فن کندانسور است. موتور فن کندانسور، هوا را روی کمپرسور و کویل‌ها به جریان در می‌آورد تا خنک شوند. خرابی این بخش هم باعث می‌شود که یخچال به خوبی خنک نشود.

برای عیب یابی یخچال ال جی در چنین شرایطی باید موتور فن را بررسی کنید. ابتدا تیغه فن را به آرامی حرکت دهید که گیر نکرده باشد. اگر تیغه فن آزادانه حرکت نمی‌کند باید آن را تعویض کنید. اگر تیغه آزاد است با یک مولتی‌متر سلامت موتور را بررسی کنید. اگر موتور فن مشکلی داشته باشد، باید آن را تعویض کنید. برای تست سلامت و تعویض موتور فن کندانسور بهتر است از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

عیب یابی یخچال ساید ال جی
اگر یخچال شما خنک نمی‌کند باید بخش‌های مختلف آن مانند، فن اواپراتور، کمپرسور و ترموستات را بررسی کنید.

مشکل در عملکرد موتور فن اواپراتور

اواپراتور هم یک بخش از لوله‌های مسی در داخل یخچال است. در این شبکه از لوله‌های مسی مبرد سرد جریان دارد. فن اواپراتور، هوای درون یخچال را از روی اواپراتور عبور می‌دهد تا خنک شود، بعد از آن هوای خنک را در داخل یخچال به گردش درمی‌آورد. اگر این موتور، کار نکند، یخچال خنک نمی‌شود. برای بررسی این موضوع، با توجه به دفترچه راهنما، محل فن اواپراتور را پیدا و مانند مورد قبل آن را عیب‌یابی کنید.

بررسی سلامت رله استارت کمپرسور

 رله استارت قطعه‌ای است که کار باعث روشن شدن کمپرسور می‌شود. اگر رله استارت مشکلی داشته باشد، ممکن است کمپرسور گاهی کار نکند یا اصلا کار نکند. برای بررسی سلامت رله، ابتدا با توجه به مدل و دفترچه راهنما، جای آن را پیدا کنید.

با استفاده از یک مولتی‌متر سلامت قطعه را بررسی کنید. باید بدانید که اگر رله بوی سوختگی می‌دهد، نیاز به تعویض دارد.

مشکل در عملکرد ترموستات یخچال

مرحله بعدی برای عیب یابی یخچال ال جی ، بررسی وضعیت ترموستات یخچال است. ترموستات قطعه‌ای است که عملکرد درست کمپرسور، موتور فن اواپراتور و موتور فن کندانسور را کنترل می‌کند. بعد از اطمینان از سلامت این قطعات باید ترموستات را بررسی کرد.

اگر ترموستات به خوبی کار نکرد، کارکرد سیستم خنک‌کننده یخچال، دچار مشکل می‌شود. برای تست سلامت ترموستات دمای یخچال را از پایین‌ترین دمای ممکن روی بالاترین دمای ممکن تنظیم کنید. باید یک صدای کلیک از یخچال بشنوید. اگر این صدا شنید ه نشد، احتمالا ترموستات شما مشکل دارد. برای تعویض ترموستات باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

خرابی برد کنترل دما و بد اصلی

اگر با بررسی موارد بالا، مشکل دستگاه شما حل نشد، احتمالا خرابی برد کنترل دما یا برد اصلی دلیل خنک نشدن یخچال است. بردهای یخچال ال جی به ندرت دچار مشکل می‌شوند. علت آسیب به این بردها نوسانات ولتاژ برق یا استفاده نادرست از دستگاه است. برای عیب یابی یخچال ال جی در این مواقع باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

عیب یابی یخچال فریزر ال جی
برای حل مشکلات یخچال ال جی می‌توانید از خدمات آچارباز استفاده کنید.

با استفاده از مراحل بالا می‌توانید عیب یابی یخچال بوش در مواقعی که خنک نمی‌کند را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که اگر یخچال شما نیاز به تعویض قطعه داشت، حتما از یک فرد ماهر بخواهید تا این کار را انجام دهید. آچارباز یک تیم ماهر از تعمیرکاران یخچال فریزر دارد که آماده ارائه بهترین خدمات به شما هستند. برای تعمیر یخچال خود می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن ما رخواست ثبت کنید.

تعمیر یخچال و فریزر در محل با آچارباز
در صورت مشاهده هرگونه مشکل در نصب و راه اندازی یخچال و همچنین خرابی یخچال خود، به راحتی می‌توانید در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.
درخواست تعمیر یخچال و فریزر

نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.