×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل

دلایل اصلی کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

دسترسی به نزدیک ترین متخصصین
کم شدن مکش جاروبرقی
نمونه‌ای از کیسه دائمی جاروبرقی
تعمیر جارو برقی در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر جاروبرقی و تعمیر جارو شارژی آچارباز، یک تعمیرکار سیار جاروبرقی است که جاروبرقی و جارو شارژی شما را عیب‌یابی کرده و مشکلاتی که دارد را برطرف می‌کند. اگر در حین کار، جاروبرقی و یا جارو شارژی شما خاموش شد، از طریق اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیر جاروبرقی را ثبت کنید.
درخواست تعمیر جارو برقی

گرفتگی و مسدود شدن سر جاروبرقی

اگر هیچ گونه مانع و گرفتگی در لوله خرطومی جارو و دسته‌ی آن وجود نداشت باید سر جاروبرقی را نیز چک کنید. چرا که ممکن است پرز و موهای زیادی به برس جاروبرقی چسبیده باشد که همین امر باعث انسداد و گرفتگی در سر جاروبرقی می‌شود. برای حل این مشکل تنها کافی است از نوک یک چاقو و یا قیچی جهت تمیز کردن برس جارو استفاده کنید.

نشتی هوا از اتصالات

نشتی هوا از طریق اتصالات روی دسته جاروبرقی و یا سستی اتصالات یکی دیگر از رایج‌ترین و مرسوم‌ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی‌ خواهد بود. گاهی اوقات سوراخ و درزهایی روی قسمت‌های مختلف جارو بخصوص روی دسته وجود دارد که نشت و خارج شدن هوا از این طریق موجب می‌شود قدرت مکش جاروبرقی تنزل پیدا کند.

اگر دسته‌ی جاروبرقی را از بدنه جدا کنید و آن را به طور دقیق برسی کنید می‌توانید قسمت‌های آسیب دیده را پیدا کنید و اقدام به تعمیر جاروبرقی کنید.

خرابی و وجود اشکال در موتور جاروبرقی

اگر موارد مذکور را جهت حل مشکل جاروبرقی تان بکار بردید و تغییری در مکش ایجاد نشد، باید علت خرابی را در موتور جارو جویا باشید. خرابی و یا وجود اشکال در موتور جاروبرقی اصلی‌ترین و جدی‌ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی خواهد بود. همچنین اگر دیدید جاروبرقی روشن نمی‌شود؛ می‌تواند به خرابی موتور مربوط شود. زمانی که موتور جاروبرقی دچار آسیب شود اختلالاتی نظیر کم شدن و یا قطع شدن مکش جاروبرقی، بلند شدن دود از موتور جارو حین استفاده، خاموش شدن گاه و بی بیگاه دستگاه و… از نشانه‌های یک موتور خراب است.

جالب است بدانید سازندگان قطعات جاروبرقی برای این که سرعت مکش جارو را دو چندان کنند از یک تیغه فن پلاستیکی که حول محور موتور می‌چرخد استفاده می‌کنند. اگر این تیغه‌ی پلاستیکی دچار آسیب شود و یا حتی یک عدد از پره‌های آن شکسته شود به سرعت می‌تواند قدرت مکش جاروبرقی را کاهش دهد که در این صورت باید یک تیغه‌ی جدید را جایگزین تیغه‌ی قبل کرد.

تیغه غن جاروبرقی برای تسهیل مکش
انواع تیغه فن جاروبرقی

پیشنهاد مطالعه

 

کم شدن و یا تضعیف در مکش جاروبرقی‌ یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر نوع برند جاروبرقی از جمله سامسونگ، ال جی و سایر برندهای مطرح در بازار پیش بیاید. علت کم شدن مکش جاروبرقی به دلایل متعددی از جمله گرفتگی در قسمت‌های مختلف جارو، پر بودن و یا پاره بودن کیسه‌، وجود اختلالات در موتور جاروبرقی و… بستگی دارد. اگر به طور ناگهانی با کم شدن قدرت مکش جاروبرقی خود مواجه شدید حتما دلیل را در موارد مذکور جستجو کنید و در راستای حل مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.


نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.