Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

لپ تاپ و کامپیوتر

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

علت روشن نشدن کامپیوتر چیست؟

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در آذر 1398 نوشته شده بود و در آذر 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.همپنین در آذر 1399 توسط کارشناسان لپ تاپ و کامپیوتر آچارباز، بررسی و تایید شده است

سیستم‌های کامپیوتری این روزها به یکی از پایه‌های ثابت زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. بسیاری از ما هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌‌شویم، به سراغ کامپیوتر خود رفته و با روشن کردن آن به بررسی برنامه‌‌ها، ایمیل‌‌ها یا کارهایی که باید انجام دهیم، می‌‌پردازیم. در واقع در بسیاری از مواقع کامپیوتر ابزار اصلی شغل ما به حساب می‌آید؛ اما گاهی کامپیوتر روشن نمی‌شود. علت روشن نشدن کامپیوتر و یا مشکل Startup Repair کامپیوتر، می‌‌تواند بسیار نگران کننده باشد، چرا که علاوه بر خرابی و هزینه احتمالی که ممکن است ایجاد کند، می‌‌تواند سبب از دست رفتن اطلاعات و داده‌‌های ذخیره شده روی سیستم نیز شود.

در این مقاله از آچارباز به بررسی علت روشن نشدن کامپیوتر پرداخته و روش رفع آن را به شما آموزش می‌دهیم. اما آنچه که اهمیت دارد این است که اگر دستگاه روشن نمی‌شود، باید خونسردی خود را حفظ کرده و به بررسی دلایل روشن نشدن دستگاه پرداخت. موارد بسیاری می‌‌تواند سبب روشن نشدن دستگاه شود، که در ادامه به بررسی و تعمیر کامپیوتر هنگام بروز هر یک از آن‌ها می‌‌پردازیم. اگر با به کار بردن تمام این راهنمایی‌ها مشکل سیستم شما رفع نشد، می‌توانید برای دریافت قیمت کامپیوتر از طریق کلیک روی لینک اقدام کنید.

روشن نشدن کامپیوتر

روشن نشدن کامپیوتر، یکی از مشکلات مهم و شایع است که سیستم شما می‌تواند با آن روبرو شود. این مشکل ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. رایج ترین علت روشن نشدن کامپیوتر، خراب یا معیوب شدن یکی از قطعات سخت‌افزاری است.

علت روشن نشدن کامپیوتر و یا لپ تاپ
از بین رفتن داده‌ها خطری است که هر سیستم کامپیوتری را تهدید می‌کند، پس بهتر از پیش از آنکه دیر شود، همواره از اطلاعات خود، بک آپ تهیه کنید.

اغلب علت روشن نشدن کامپیوتر ، ارتباطی با هارد دیسک ندارد و اطلاعات و داده‌‌های شما با ایجاد این مشکل، حذف نمی‌‌شوند. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

1.     خراب بودن منبع تغذیه، هیچ نشانه‌‌ای از روشن شدن در کامپیوتر دیده نمی‌‌شود

اگر با فشار دادن دکمه پاور، هیچ علامتی مثل کار کردن فن یا روشن شدن چراغ دکمه پاور ایجاد نشد، مشکل از منبع تغذیه است. در این حالت باید سالم بودن منبع تغذیه کامپیوتر، پریز یا محافظ و اتصالات آن‌ها را بررسی کنید. هر یک از این موارد می‌تواند علت روشن نشدن کامپیوتر باشد؛ چون باعث می‌شود که برق وارد کامپیوتر نشود.

برای تعمیر کامپیوتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

گاهی با فشار دادن دکمه پاور، چراغ‌های کیس روشن می‌شوند و فن آن به کار می‌افتد؛ ولی تصویری روی مانیتور ظاهر نمی‌شود. در این جا مشکل از مانیتور شماست.

2.     خراب بودن مانتیور ، کامپیوتر بعد از روشن شدن، خاموش می‌شود

گاهی مشکلی در منبع تغذیه و سخت‌افزارهای کیس نیست؛ ولی با فشار دادن دکمه پاور و روشن شدن چراغ روی کیس یا کار کردن فن، می‌‌توان به این نتیجه رسید که خرابی و مشکل از مانیتور کامپیوتر است و باید علت را در مانیتور یافت.

 • در این شرایط، ابتدا اتصالات و کابل برق مانیتور را بررسی کنید. اگر مشکل از این‌ها نبود، باید مانیتور توسط یک متخصص تعمیر کامپیوتر بررسی شود.
علت خاموش کامپیوتر بعد از روشن شدن
بروز اتصال کوتاه و یا خرابی پردازنده از دلایل رایج خاموش شدن سیستم بلافاصله پس از روشن شدن است.

3.     کامپیوتر روشن می‌‌شود، ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد

از دیگر دلایل مشکل در کامپیوتر این است که با وجود روشن شدن کامپیوتر، ولی هیچ اتفاقی نمی‌‌افتد. در این شرایط به احتمال زیاد چراغ پاور کامپیوتر روشن باقی می‌‌ماند و چشمک نمی‌‌زند. همچنین شما صدای کار کردن فن را از درون کیس و بوق بالا آمدن کامپیوتر را می‌شنوید. این وضعیت رایج‌‌ترین مشکلی است که در بیشتر کامپیوترها ایجاد و سبب می‌شود که دستگاه روشن نشود و بالا نیاید.

 • در این شرایط لازم است صحت قطعاتی چون پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد بررسی شود. در واقع اگر مشکل، در یکی از این قطعات باشد، باید از یک متخصص، درخواست تعمیر لپ تاپ یا کامپیوتر کنید تا مشکلات احتمالی را شناسایی و رفع کند.

اغلب علت روشن نشدن کامپیوتر ، ارتباطی با هارد دیسک ندارد و اطلاعات و داده‌‌های شما با ایجاد این مشکل، حذف نمی‌‌شوند. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

پیشنهاد مطالعه

بررسی علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

همان‌طور که گفتیم علت روشن نشدن کامپیوتر می‌تواند خرابی مانیتور باشد. کار نکردن یا روشن نشدن مانیتور دلایل مختلفی دارد. شما می‌توانید با بررسی مانیتور و چند کار ساده، بعضی از مشکلاتی که باعث روشن نشدن مانیتور می‌شوند را رفع کنید.

مشکل در پریز برق

گاهی تنها علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، برق نداشتن پریز آن است. برای اطمینان از سالم بودن پریز، با استفاده از یک فازمتر، برق داشتن آن را چک کنید.

مشکل در کابل اتصال

در مرحله بعد باید کابل برق مانیتور چک شود. کابل را کامل بررسی کنید که جایی از آن زدگی یا پاره شدگی نداشته باشد. محل اتصال کابل به پریز و مانیتور را هم چک کنید که سالم باشند.

مشکل در بک لایت مانیتور

اگر علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، هیچ یک از موارد بالا نبود؛ احتمالا یکی از قسمت‌های مانیتور مثل نوار بک لایت، دچار مشکل شده است. بک لایت، باعث افزایش کیفیت تصویر مانیتور می‌شود. در زمان خرابی بک لایت، تصویر تشکیل می‌شود؛ اما چون بک لایت کار نمی‌کند، تصویری دیده نمی‌‌شود. بک لایت مانیتور به رطوبت و ضربه، حساسیت زیادی دارد و این دو مورد دلیل اصلی خرابی آن است.

خرابی بک لایت، علت روشن نشدن مانیتور
اگر بک لایت مانیتور خراب شود، صفحه آن روشن نمی‌شود و همه چیز سیاه دیده می‌شود.

برای تست کردن مشکل در بک لایت مانیتور، چراغ قوه موبایل خود را روشن کنید و آن را مستقیم روی مانیتور بگیرید. اگر تصویری روی مانیتور دیدید، مشکل از بک لایت است. در این شرایط باید بک لایت مانیتور شما تعمیر شود. بهتر است این کار را به یک فرد متخصص بسپارید.

کارت گرافیک و روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

اگر بک لایت را تست کردید و مشکل از آن نبود؛ ممکن است علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر مشکلی در کارت گرافیک باشد. کارت گرافیک، قطعه حساسی است؛ به همین دلیل بهتر است، یک تعمیرکار متخصص، وضعیت سلامت کارت گرافیک را بررسی کند.

مشکل در مادربرد کامپیوتر

مادربرد یکی از قطعات مهم کامپیوتر است. در صورتی که مادربرد سیستم شما مشکل داشته باشد، با زدن دکمه پاور، چراغ‌های کیس و فن روشن می‌شوند؛ ولی بعد از چند ثانیه، کامپیوتر از کار می‌افتد. برای حل این مشکل، باید به یک متخصص سخت‌افزار مراجعه کنید تا او مادربورد شما را بررسی کند.

دلایل بوق زدن، بالا نیامدن و روشن نشدن کامپیوتر

1- قطعی کابل برق و یا برق

شاید اصلی‌ترین دلیلی که می‌‌توان برای معیوب شدن کامپیوتر و روشن نشدن آن ذکر کرد، آسیب دیدن و قطعی کابل برق و یا به‌طور کلی، برق دستگاه باشد. اگر دکمه پاور کامپیوتر را فشار دادید، ولی کامپیوتر روشن نشد، در این صورت بهتر است قبل از این که کاری انجام دهید، ابتدا اتصالات و کابل برق آن را چک کنید. در بسیاری از مواقع کابل برق از پریز جدا شده و برق قطع می‌شود. بنابراین در صورت مواجه با این مشکل، ساده‌‌ترین راه، بررسی و چک کردن برق و اتصالات الکترونیکی دستگاه است.

2- بررسی منبع تغذیه

عامل دیگری که ممکن است، سبب شود که کامپیوتر آسیب ببیند و روشن نشود، خرابی منبع تغذیه است. منبع تغذیه کامپیوتر یکی از اجزا و قطعات است که بیشتر از سایر قطعات، دچار ایراد و مشکل می‌‌شود. مشکل فن داخل منبع تغذیه و همچنین خازن‌‌های آن می‌تواند موجب ایجاد اختلال در منبع تغذیه شده و در نتیجه، دستگاه روشن نشود. برای این که تشخیص دهید، چرا کامپیوتر روشن نمی‌شود، یک منبع تغذیه سالم دیگر را روی کامپیوتر خود نصب و کامپیوتر را با منبع تغذیه جدید روشن کنید.

در بسیاری از مواقع که دستگاه روشن نمی‌‌شود، مشکل از منبع تغذیه است که با بررسی و تعویض آن مشکل برطرف می شود. اما اگر منبع تغذیه دیگری ندارید، در این صورت می‌‌توانید منبع تغذیه سیستم خود را روی کامپیوتر دیگر، نصب و آن را امتحان کنید. اگر کامپیوتر دیگر هم روشن نشد، در این صورت منبع تغذیه ایراد دارد و باید آن را برطرف کرد.

منبع تغذیه معیوب علت روشن نشدن کامپیوتر و لپ تاپ
اگر سیستم شما روشن نمیشود، صحت محافظ و یا سلامت باتری لپ تاپ را بررسی کنید.

3- مشکلات سخت افزاری کامپیوتر

از دیگر دلایلی که می‌‌تواند سبب ایجاد مشکل در کامپیوتر شود، می‌توان به مشکلات سخت افزاری کامپیوتر اشاره کرد. اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود، در این صورت یکی از راهکارها بررسی و چک کردن سخت افزار و قطعات سخت افزاری سیستم است. همچنین در برخی مواقع که کاربر به تازگی قطعه جدیدی مانند کارت حافظه و یا دیگر قطعات سخت افزاری را به کامپیوتر خود متصل می‌‌کند، به دلیل عدم نصب استاندارد قطعات جدید، این مشکل به وجود می‌آید. در این صورت، باید قطعه و یا قطعاتی که به تازگی روی سیستم خود نصب کرده‌اید را از آن جدا و سپس کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در این صورت به بررسی قطعات سخت افزاری دیگر مانند کارت گرافیکی، سی پی یو، مادر برد، منبع تغذیه، مانیتور و غیره بپردازید.

حل مشکل سه بوق زدن کامپیوتر

شنیده شدن سه بوق از کامپیوتر هنگام روشن شدن، مربوط به تست بایوس می‌شود. بوق‌هایی که هنگام استارت کامپیوتر خود می‌شنوید، شما را از مشکل پیش آمده در سیستم، مطلع می‌کنند. سیستم‌ها قبل از روشن شدن ابتدا تستی برای بررسی صحت عملکرد، از قطعات خود می‌گیرند و در صوتی که قطعه ای با اختلال مواجه باشد، آن را به وسیله بوق و یا کد خطا به شما نشان می‌دهند. سه بوق زدن کامپیوتر، می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیافتد:

 • اختلال در آی سی رم، برای رفع مشکل، باید آی سی را بررسی و در صورت عدم امکان تعمیر آن، تعویض کنید.
 • کارت ویدئو یا رم، معیوب شده و نیاز به بررسی و تعویض آداپتور ویدئو داشته باشید.
 • کنترلر کیبورد دچار اختلال شده که لازم است از اتصال آن به سیستم مطمئن شوید.
 • مادربرد شل شده و یا ایرادی در آن وجود داشته باشد که برای رفع مشکل، لازم است برای بررسی مادربرد از یک تکنسین کمک بگیرید.
مشکل سه بوق زدن کامپیوتر
همیشه تست بایوس پیش از روشن شدن سیستم در دستگاه انجام می‌گیرد.

صدا دادن کامپیوتر هنگام روشن شدن

اگر کامپیوتر شما هنگام روشن شدن، به تازگی صدای عجیبی ایجاد می‌کند که شما را نگران کرده است، بررسی هر یک از موارد زیر می‌تواند به شما در یافتن علت و رفع مشکل کمک کند:

 • ابتدا مطمئن شوید که ضربه‌ای به سی دی رام وارد نشده باشد و به خوبی کار کند، صدای خواندن سی دی رام کیس را بارها شنیده‌اید، پس بررسی کنید آیا این صدا، همان صداست و فقط غیر طبیعی‌تر و یا شباهتی به آن ندارد. اگر سی دی رام شما خراب شده باشد، باید اقدامات لازم جهت تعمیر و یا تعویض آن را انجام دهید.
 • سپس چک کنید که اتصالات بدنه کیس به خوبی برقرار شده باشد و در صورت شل شدن پیچ‌ها، آنها را سفت کنید.
 • قدیمی شدن و اختلال در هارد نیز می‌تواند دلیل بروز صدای ناهنجار، هنگام روشن شدن کامپیوتر باشد. برای رفع این مشکل، لازم است هارد بررسی و در صورت معیوب بودن، تعویض شود.
 • اگر مشکل با موارد بالا رفع نشد، احتمال اختلال در فن وجود دارد، فن پاور در پشت کیس قرار دارد، در صورت به گوش رسیدن صدا از پشت کیس لازم است که جهت تعمیر فن پاور، اقدام کنید. در غیر اینصورت از صحت فن روی کارت گرافیک مطمئن شوید.
صدا دادن کامپیوتر هنگام روشن شدن
اغلب اختلال در قطعات مکانیکی سیستم، مانند فن، هارد و سی دی رام، باعث ایجاد صدا در سیستم می‌شوند.

نکته: اغلب موارد مربوط به فن با غبار روبی رفع می‌شوند، اما با این حال ممکن است، مشکل جدی‌تر بوده و نیاز به تعویض فن باشد.

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن و یا سایر برندها، به دلیل نتایج بررسی‌های بایوس، اتفاق میافتد. در این شرایط دقت کنید که چه تعداد بوق هنگام روشن شدن سیستم به گوش می‌رسد. همچنین به کوتاه و یا بلند بودن بوق‌ها توجه داشته باشید. سپس به کمک مطالعه راهنمای معنای بوق‌های بایوس، می‌توانید علت اختلال به وجود آمده را بررسی و آن را رفع کنید.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
تعمیر لپ تاپ
3/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫502 دیدگاه ها

 1. سلام اول از همه مانیتور ، کابل تصویر ، کابل برق مانیتور و سپس پردازنده ،رم و پورت خروجی تصویر کیس را بررسی کنید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید کامپیوتر من جدیدا مشکلی پیدا کرده که هرچی دکمه پاور رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته و فقط چراغ هدفون و موس چشمک میزنه
  اول فکر میکردم مشکل سیم پاور باشه،یکم حرکتش میدادم درست میشد یا بعضی مواقع ۲۰ دقیقه صیر میکردم درست میشد
  سیم جدید گرفتم و دیگه اصلا روشن نمیشه
  میشه بفرمایید مشکل چیه و باید چه کنم؟
  باتشکر.

 3. سلام
  من هارد کامپیورتمو عوض کردم حالا کیس روشن نمیشه ولی مانیتور قشنگ کار میکنه ولی پورت usb رو که میخوام استفاده کنم هیچ واکنشی از کامپیوتر نمیبینم
  قبلا گوشی رو ک بهش وصل میکردم کار میکرد ولی الان هیچی نشون نمیده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. سلام وقتتون بخیر …
  من از وقتی ویندوز عوض کردم ( ویندوز 10 ) وقتی دکمه ی پاور کیس رو میزنم چندین بار خودش خاموش و روشن میشه نهایتا روشن میشه بعد از 5 بار خاموش شدن .
  مشکلش میتونه از ویندوز باشه ؟
  حتی از اون وقت کیبوردم وصل نمیشه مجبورم هر سری کابل کیبورد جدا کنم و دوباره وصل کنم

 5. سلام وقتتون بخیر، کامپیوتر من وقتی دکمه روشنش رو میزنم دو یا سه ثانیه فن میچرخه و بعد وامیسته ولی چراغ مادر بردم روشنه بعد هرچی دوباره میزنم روشن شه هیچ علامتی نشون نمیده نه فن میچرخه نه اصلا علامتی از روشن شدن نشون میده تا چند روز پیش سالم بود یهو این مشکل پیش اومد به نظرتون مشکل از چیه میشه راهنماییم کنید ممنون

 6. سلام من کامپیوتر و وقتی روشن میکنم کلا نه تصویر میاد نه صد میده کیس ولی قبلا تا روشن میشد خود به خود خاموش میشد لطفا اشکال رو بگید

 7. من وقتی دکمه پاور کامپیوترم را فشار میدهم سیستم روشن شده و بوق تایید کارت گرافیک زده میشود اما سیستم بالا نمی آید . باید چکار کنم؟

  1. با سلام
   ارمان عزیز، در این شرایط لازم است صحت قطعاتی چون پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد بررسی شود. در واقع سیستم شما نیاز به یک سرویس کلی توسط یک کارشناس تعمیر کامپیوتر با تجربه خواهد داشت.

 8. سلام وقت بخیر
  دکمه ی پاور کامپیوتر من یه مدت بگیر نگیر داشت یعنی گاهی روشن میشد و گاهی باید چند بار فشارش میدادم تا روشن بشه ؛
  نکته اینجاست که گاهی هم که دکمه رو فشار میدادم بعد چند ثانیه خود به خود روشن می شد. تا اینکه دیگه کلا روشن نشد .
  چراغ LED روی مادربرد روشن میشه و برق داخل کیس میاد،
  دوتا پین پاور روی هم با پیچ گوشتی و هم یک سیم اتصاب دادم ولی باز هم روشن نشد .
  همه ی قطعات و اتصالات روی مادر برد هم به درستی فیکس شدن ، ممنون میشم راهنمایی کنید
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. سلام من زمانی که کامپیوتر روشن بود اشتباهی دستم خورد و از برق کشیدم الان فن ها روشن میشن اما چراق کیس روشن نمیشه و هیچ واکنشی نشان نمی ده و روشن نمیشه چیکار باید کرد

  1. با سلام
   گلاره عزیز، بهتر است صحت قطعاتی مثل پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد را برسی کنید، یعنی دستگاه شما باید توسط یک کارشناس تعمیر کامپیوتر کامل سرویس شود.

 10. سلام من امروز کامپیوتر مو که روشن کردم درست بود ولی بعدش خاموش که کردم دوباره روشن کردم صفحه ش بالا نمیومد صدای کیسش میاد ولی روشمن نمیشد ولی بعد یک ساعت درست شد ولی بعد پنج شش ساعت که دوباره روشن کردم مثل قبل اصلا صفحه ش روشن نشد میشه بگید مشکل از چیه ؟

  1. با سلام
   الینا عزیز، در این شرایط لازم است صحت قطعاتی چون پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد بررسی شود. در واقع سیستم شما نیاز به یک سرویس کلی توسط یک کارشناس تعمیر کامپیوتر با تجربه خواهد داشت.

 11. سلام , من کسیم رو روشن میکنم بوق استارت ویندوز میاد , ولی میخواد میندوز بالا بیاد کامپیوتر خاموش میشه , بعضی وقتا هم بعد از روشن شدن بلافاصله خاموش میشه , مشکل از کجاست ?

  1. با سلام
   وحید عزیز، چندتا دلیل می‌تواند داشته باشد این مشکل، مثل ایراد در کارکرد فن خنک کننده CPU و یا ایراد در یکرو سوییچ روشن و خاموش جلوی کیس کامپیوتر یا اسیب رسیدن به پین های CPU و امکان دارد ایراد از منبع تغذیه(پاور) باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید در صفحه‌ی تعمیر کامپیوتر ثبت درخواست کنید.

 12. سلام وقتی من کامپیوتر رو روشن میکنم! مانیتور سیاه میشود و صفحه ای که روش نوشته کابل را بررسی کنید! در حالی که کابل سالم است! کیس هم پشت سر هم صدای دیدیدیددیدیدیدیدیددی میدهد خاموش میشه سپس روشن و دوباره دیدیدیددیدیدیدیدیددی میکند!
  من مانیتور رو به DVDوصل کردم روشن شد!
  کیس رو هم به تلویزیون وصل کردم ولی باز صدا میده!
  میشه لطفا راهنمایی کنید مشکل کیس چیه؟!

 13. سلام اقا ما داشتیم کار میکردیم با کامپیوتر بعد کلیک چپ موس رو زدم و رفتم که نام کارت گرافیک رو بدونم نوشته بود standard vga adaptor این معنیش چیه ؟ خوب و بعد رفتم همونجا از رو ۳۲ بیت زدم رو ۶۴ بیت بعد خاموش شد کامپیوتر الان روشنش میکنم کیس روشن میشه و بوق میخوره صفحه هم بالا میاد ولی صفحه اصلی بالا نمیاد نوشته بود 60GHrS معنیش چیه ؟ لطفا جواب بدین

 14. سلام من جدیدن وقتی سیستم رو روشن میکنم صدایی از داخل کیس میاد و وقتی سیستم ب کاملی روشن شده پشت سره هم ریست میشه و باز هم اون صدا از کیس ممیاد مشکل از کجاست ؟

 15. سلام کیس من اصلا روشن نمیشه تا قبل از اینکه اینجوری شه روشن میشد ولی مانیتور بالا نمیاره مشکلش چیه لطفاً کمک کنید

 16. سلام من بعضی وقتا کامپیوتر روشن مکنم اولین روشن رون نمی شه و دومین کلید روشن رو میزنم بعد رو شن میشه از چیه و ممکن خرابی ایجاد کنه تو کامپیوتر کامپیوتر سالم است

 17. سلام من کامپیوترم ویندوز رو بالا میاره فقط مشکل که دارم دکمه پاور کیس رو میزنم قبلا رنگش ابی میشد یعنی چراغ داشت اما الان دکمه پاور میزنم همون رنگ معمولی باقی میمونه و سیستم روشن میشه و بدون ایراد بالا میاد این چندروزه محافظ کامپیوتر رو از برق میکشیدم تا شارژر رو به پریز دیواری وصل کنم

 18. سلام من بعضی وقتا کامپیوتر روشن مکنم اولین روشن رون نمی شه و دومین کلید روشن رو میزنم بعد رو شن میشه از چیه و ممکن خرابی ایجاد کنه تو کامپیوتر

 19. سلام کامپیوتر من روشن میشه و بالا میاد ولی وقتی یکم باهاش کار میکنم مثلا ۵ دقیقه خود به خود صفه سیاه میشه میشه بگید مشکل از چیه

 20. سلام من کامپیوترم روروشن میکنم خود کیس کارمیکنه ولی مانیتورروشن نمیشه دکمه ریستارت کارنمیکنه ولی براباردوم که خاموش روشن میکنم بادکمه خودکیس روشن میشه چیکارکنم

 21. سلام
  داخل گیم بودن یهو سیستم هنگ کرد تا 10 دقیقه کاری نکردم گفتم شاید درست میشه ولی اتفاقی نیوفتاد هرچی alt+cntrl+delete یا چیزه دیگه ای هم میزدم هیچی نمیومد بالا بعد ری استارتش کردم صغحه سیاه میشه و یه تیک سفید بالا سمت چپ سیستم میاد، خواستم ویندوزشو از bios عوض کنم که شاید درست شه و همچنان بووت هم بالا نمیاد فقط صفحه سیاهه دیگه از اون به بعد چیزی لود نمیشه هم با سی دی ویندوز تست کردم هم فلش 🙄🤔 به نظرتون مشکلش از چیه لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 22. سلام.موقعی که کامپیوترم رو روشن می کنم روشن میشه بعد از دو سه ثانیه خاموش میشه و دوباره روشن میشه و ویندوز بالا میاد.اگر هم بدون مشکل ویندوز بالا بیاد بعد از بالا اومدن ویندوز سیستم یه صدایی مثل خاموش شدن میده و هنگ می کنه ری استارت می کنم درست میشه.
  مشکل از کدام قطعه هست؟

 23. سلام من امروز کامپیوترم رو بردم برای ارتقا رم و وقتی اومدم خونه دیگه روشن نمیشه ینی هیچ عکس العملی نداره وقتی دکمرو میزنم بعد گفتم شاید از رامشه اون رام جدیدرو جدا کردم و دوباره امتحان گردم بارم چیزی نشد

 24. سلام.من تو روشن کردن سیستم خودم مشکل دارم وقتی چند بار پشت سر هم روشن یا خاموش می کنم صفحه میاد من باید روز چند با تکرار کنم این موضوع رو

 25. سلام خسته نباشید من سیستم رو باز کردم و تمیز کردم و بستم الان که دکمه استارت را میزنم ی لحظه روشن میشه و خاموش میشه چیکار کنم؟

 26. سلام جناب من کامپیوترم پاورشو کلا عوض کردم ولی مث پاور قبلی در حد یه ثانیه روشن میشه دوباره خاموش میشه نه صفحه بالا میاد نه صدایی میده

 27. سلام. وقت بخیر
  دکمه پاور روشن میشه، فن و…هم درست کار میکنه . چراغ مانیتور هم فقط روشن و خاموش میشه و تصویری نشون نمیده .
  بعد از چند ساعت که سیم های درون کیس تکان میدم و کار های دیگه یه بار اصویر میاد و روشن میشه .البته اگر خاموش بشه دوباره همون میشه.
  لطفا راهنمایی کنید نمیدونم مشکل از کیس هست یا مانیتور. یا اگر مشکل از مانیتور هست پس چرا بعد از چتد وقت یه بار میاد؟

 28. سلام من کامیپیوترم کاملا سالمه ولی نمیدونم چرا یهو تصویر مانیتور پرید ینی کاملا سیاه شد دکمه نداره و لمسیه هرچقد میزنم چراغش روشن نمیشه اصن! کیس و بقیه چیزا کامل کار میکنن حتی با کیبورد میزنم برنامه رو باز میکنه فقط تصویر مانیتور نیس اینم بگم قبلا هیچ علامتی نداشته یعنی سیاه بشه یا داغ بشه! ینی لمسیش اشکال پیدا کرده؟ یا چی باعث میشه چراغش روشن نشه؟/:

 29. سلام من کمی خمیر سیلیکون زدم به cpu دیگه روشن نشد چکار کنم ؟
  دکمه روشن کردن رو که می زنم 1 ثانیه روشن می شه و دوباره خاموش می شه…
  وقتی اون کابل 4 پین مادربرد رو هم می کشم کیس روشن می شه ولی چیزی نشون نمی ده…

 30. سلام. من کامپیوترم رو روشن کردم و بعد از چند ساعت خاموش کردم. فرداش که خواستم روشنش کنم روشن نشد . دلیلش چیه؟ اطلاعات زیادی داخلش دارم.

 31. سلام خسته نباشید.
  من وقتی دگمه پاور کیس را میزنم، فن پاور و فن cpu کار میکنه و چراغ دگمه پاور هم روشن هست، ولی بوق اول استارت یا بوق کوتاه bios که معمولا با زدن دگمه پاور شنیده میشه و نشان دهنده سلامت سیستم هست، شنیده نمیشه و مانیتور هم هیچ تصویری نداره. لطفا راهنمایی کنید.

 32. سلام کامپیوتر من وقتی دکمه پاور رو میزنم شروع به کار کردن میکنه اما قبل از اینکه بالا بیاد دوباره خاموش میشه و دوباره روشن میشه همینطور هی روشن میشه و خاموش میشه

 33. سلام ببخشید من کامپیوتر رو روشن میکنم روشن میشه اما صفحش ابیه و هیچی نمیاره باید چیکار کنم ؟

 34. سلام کیس ما روشن میشد ولی ویندوز رو بالا نمیاورد خواستم خاموش روشن کنم دیگه روشن نمیشه هیچ صدایی هم نمیاد

 35. سلام
  ببخشید من کامپیوترم کاملا سالم بود و داشتم باهاش کار میکردم
  دوروز باهاش کار نکردم البته این دوروز رو توی برق بود ولی قبل اون برق رو میکشیدم
  بعد که اومدم کیسم اصلا روشن نمیشه ولی خب ی صدای میده که وقتی برق رو قطع میکنم صدا قطع میشه
  میشه خواهشا کمک کنید که چرا کیس روشن نمیشه

 36. سلام وقت بخیر کامپیوتر من تاهفته پیش روشن میشد الان برق ذچداخلش جریان پیدا میکنه ی نور ابی کدموقع روشن شدن میداد هم هست ولی روشن نمیشه کابل برقشو هم عوض کردم درست نشد،مشکل چیه؟

 37. سلام خسته نباشید
  من وقتی کامپیوتر خاموش است وقتی میخوام روشنش کنم کلید پاور رو فشار میدم کیس روشن میشع اما مانیتور هیچ صفحه ای رو پخش نمیکه و باید کلید پاور رو نگه داری تا خاموش شه و وقتی که خاموش شد سریعا روشنش کنی
  بعضی وقتا با سه سا چهار بار خاموش روشن کردن روشن میشه

 38. سلام خسته نباشید الان کامپیوتر روشن کردم همه چی عادی بود صدای فن و… ولی مانیتور اصلا نیاورد چراغش( رو حالتی بود که همیشه زمان خاموشی میزد) میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟

 39. سلام
  ببین من کامپیوترم اینجوریه که وقتی میره رو حالت اسلیپ چراغ سبزش روشنه ولی قرمزه کار نمیکنه و هرچی کیلیک میکنم مانیتور نمیاد بالا ولی روشنه . باس حتما ی ری استارت کنم تا دوباره بیاد .

 40. با سلام ی مشکلی پیش اومده
  چند وقت میش کامپیوترم در مواقع مختلف اصلا روشن نمیشه
  مصلا صبح الی عصر اصلا روشن نمیشه ولی بعدش روشن میشه ..چ بسا اگ خاموشم بکنیش دوباره روشن میشه ولی صبح اصلا هیج عملکردی نداره..حتی چراغ موس و کیبوردم پدیدار نمیشه.
  داخل کیس چک کردم هیچگونه بوی مشکوکی یا تغیراتی ندیدم .
  قبلا همچین مشکلی هیچوقت نداشتم
  البته ی نکته جالبی هم هس ولی شاید بی معنی باشه اینکه پشت ورودی پاور نوشته200 &240v 13A و کابل پاور هم نوشته 250v 10A…ازین هم مطمئنم پاورم از جنس و مارک خوب و معتبره مدل پاورمGreen 1000v.
  مشکل کجاس؟لطفا سریعتر جواب بدین خیلی گیر کردم

 41. سلام
  بنده یک کامپیوتر دارم
  یک چند وقت ازش استفاده نکردم
  بعد ی مدت روشنش کردم کیس کار می‌کنه ولی مانیتور هیچی بالا نمیاره ولی چراغش چشمک زن کار می‌کنه ولی بالا نمیاره🖥️🖱️

  آیا مشکل از مانیتوره؟؟

 42. سلام من وقتی دی وی دی رو میزارم داخل دی وی دی رایتر ، شروع میکنه به چرخیدن و تا میاد بالا بیاد ی صدای فس فس میده و قط میشه و دوباره سعی میکنه بالا بیاره دیسکو که بازم همون اتفاق میوفته و اگرم تو اون زمان کامپیوترو ری استارت کنم بجای ری استارت خاموش میشه میشه بگین از چیه

 43. من کامپیوترم چن روز پیش سالم بود امروز ک اومدم بازش کنم دیدم کیس روشن میشه ولی چراغ های قرمز روی کیس و مانیتور روشن نمیشن. مانیتور هم روشن نمیشه و کلا سیاهه .مشکل کامپیوتر من چیه؟لطفا راهنماییم کنین🙏🏻

 44. سلام ممنون از سایت خوبتون مطالب مفیدی بودن
  ولی سوالم اینه که من مادربردم Asus H61M-E و کیس هم تارگت هست احتمالا تا حالا دیدین ولی هر چی دکمه روشن خاموش رو میزنم حتی چراغ کیس روشن نمیشه چه برسه به فن مادربرد،
  چراغ مادربرد که زیر گرافیکمه روشن میشه مشکلی نداره پس تا اینجا پاورم سالمه ،همه قطعات رو کامل سرویس کردم و دوباره تست کردم بازم دکمه روشن خاموش کیس کار نکرد…
  ممنون میشم کمکم کنید درستش کنم شاید هم چیزی سوخته نمی‌دونم خواهش میکنم بگید
  باتشکر

 45. خسته نباشید . دیشت کامپیوترم سالم کار میکرد ولی امروز که باز کردم یه صفحه اومد بالا اومدن سیستم مشکل داره بعد ۲ تا گزینه اورده ۱ continue with system resume
  2 delete restoration data and proceed to system boot menu ولی هیچکدوم جواب نمیده چیکار میشه کرد ؟

 46. سلام خسته نباشید.
  کامپیوتر من قبل یک هفته خوب کار میکرد
  ولی وقتی چند باری برق رفت خاموش شد وتا ۱یک هفته روشن نکردم ولی امشب که روشن کردم دیگه روشن نشد ولی چراق سبز مادر بورد روشن میشه
  و پاور نو گرین داشتم
  گفتم شاید از پاور باشه
  پاور نو انداختم ولی بازم همونجور روشن نمیشه
  فقط چراق سبز مادر برد روشن میشه
  آیا احتمال سوختن سی پی یو وجود دارد
  چونکه تازه هارد نو گرفتم واسش
  و پاور هم فکر نکنم اشکال داره
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  با تشکر

 47. سلام
  کامپیوتر من موقع روشن شدن بعد از صدای بوق گیر میکرد و ارور یافت نشدن هارد و شناخته نشدن کیبورد میداد بعد که شانسی بعضی از دکمه های روی کیبورد رو میزدم سیستم بوت میشد!
  امروز تصمیم گرفتم کیسو باز کنم(چند بار دیگه هم این کار رو کرده بودم و جواب داده بود) و اتصالات بین مادربرد و پاور رو قطع کردم دوباره جا زدم باطری مادربرد رو دراوردم دوباره جا انداختم ولی بعدش نمیدونم چی شد ( کدوم کابل رو اشتباه زدم که بعید میدونم) که الان چراغ مادربرد و کارت گرافیک روشنه ولی دکمه پاور که میزنم روشن نمیشه کیس!!!
  لطفا راهنمایی کنید
  ببخشید طولانی شد ولی برام خیلی مهمه.

 48. سلام. من چند روز پیش با کامپیوتر مشغول بودم که یکهو هنگ کرد و شروع کرد به بوق زدن های متوالی و خاموش هم نمیشد تا اینکه مجبور شدم از برق بکشمش. الانم که روشنش میکنم بوق نمیزنه و حتی بالا هم نمیاد بعدشم با زدن دکمه پاور خاموش نمیشه.بنظرتون چه مشکلی داره

 49. سلام من وقتی کامپیوترم را روشن میکنم روشن میشه صفحه سیاهه انقار موقتی دکمه مجدد رو می‌زنید صفحه سیاه میشه و یک نقته آنجا میاره انقار میخواد یه چیزی بنویسه آنها میمونه و وارد صفحه نمیشه مشکل از چیه؟؟

 50. یه روز که داشتم گردوغبار کامپیوتر رو تمیز میکردم اونم با مسواک ، بعد از اینکه تموم شد کامپیوتر رو روشن کردم ولی مانیتور روشن نشد و تا زمانی که کیس روشن بود به مدت چند دقیقه به طور مداوم ازش صدای بوق که هنگام روشن شدن میاد ، میومد .
  مشکلش چیه ؟
  کارت گرافیک سوخته یا ….؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا