×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

لپ تاپ و کامپیوتر

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

علت روشن نشدن کامپیوتر چیست؟

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در آذر 1398 نوشته شده بود و در آذر 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.همپنین در آذر 1399 توسط کارشناسان لپ تاپ و کامپیوتر آچارباز، بررسی و تایید شده است

سیستم‌های کامپیوتری این روزها به یکی از پایه‌های ثابت زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. بسیاری از ما هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌‌شویم، به سراغ کامپیوتر خود رفته و با روشن کردن آن به بررسی برنامه‌‌ها، ایمیل‌‌ها یا کارهایی که باید انجام دهیم، می‌‌پردازیم. در واقع در بسیاری از مواقع کامپیوتر ابزار اصلی شغل ما به حساب می‌آید؛ اما گاهی کامپیوتر روشن نمی‌شود. علت روشن نشدن کامپیوتر و یا مشکل Startup Repair کامپیوتر، می‌‌تواند بسیار نگران کننده باشد، چرا که علاوه بر خرابی و هزینه احتمالی که ممکن است ایجاد کند، می‌‌تواند سبب از دست رفتن اطلاعات و داده‌‌های ذخیره شده روی سیستم نیز شود.

در این مقاله از آچارباز به بررسی علت روشن نشدن کامپیوتر پرداخته و روش رفع آن را به شما آموزش می‌دهیم. اما آنچه که اهمیت دارد این است که اگر دستگاه روشن نمی‌شود، باید خونسردی خود را حفظ کرده و به بررسی دلایل روشن نشدن دستگاه پرداخت. موارد بسیاری می‌‌تواند سبب روشن نشدن دستگاه شود، که در ادامه به بررسی و تعمیر کامپیوتر هنگام بروز هر یک از آن‌ها می‌‌پردازیم. اگر با به کار بردن تمام این راهنمایی‌ها مشکل سیستم شما رفع نشد، می‌توانید برای دریافت قیمت کامپیوتر از طریق کلیک روی لینک اقدام کنید.

روشن نشدن کامپیوتر

روشن نشدن کامپیوتر، یکی از مشکلات مهم و شایع است که سیستم شما می‌تواند با آن روبرو شود. این مشکل ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. رایج ترین علت روشن نشدن کامپیوتر، خراب یا معیوب شدن یکی از قطعات سخت‌افزاری است.

علت روشن نشدن کامپیوتر و یا لپ تاپ
از بین رفتن داده‌ها خطری است که هر سیستم کامپیوتری را تهدید می‌کند، پس بهتر از پیش از آنکه دیر شود، همواره از اطلاعات خود، بک آپ تهیه کنید.

اغلب علت روشن نشدن کامپیوتر ، ارتباطی با هارد دیسک ندارد و اطلاعات و داده‌‌های شما با ایجاد این مشکل، حذف نمی‌‌شوند. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

1.     خراب بودن منبع تغذیه، هیچ نشانه‌‌ای از روشن شدن در کامپیوتر دیده نمی‌‌شود

اگر با فشار دادن دکمه پاور، هیچ علامتی مثل کار کردن فن یا روشن شدن چراغ دکمه پاور ایجاد نشد، مشکل از منبع تغذیه است. در این حالت باید سالم بودن منبع تغذیه کامپیوتر، پریز یا محافظ و اتصالات آن‌ها را بررسی کنید. هر یک از این موارد می‌تواند علت روشن نشدن کامپیوتر باشد؛ چون باعث می‌شود که برق وارد کامپیوتر نشود.

برای تعمیر کامپیوتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

گاهی با فشار دادن دکمه پاور، چراغ‌های کیس روشن می‌شوند و فن آن به کار می‌افتد؛ ولی تصویری روی مانیتور ظاهر نمی‌شود. در این جا مشکل از مانیتور شماست.

2.     خراب بودن مانتیور ، کامپیوتر بعد از روشن شدن، خاموش می‌شود

گاهی مشکلی در منبع تغذیه و سخت‌افزارهای کیس نیست؛ ولی با فشار دادن دکمه پاور و روشن شدن چراغ روی کیس یا کار کردن فن، می‌‌توان به این نتیجه رسید که خرابی و مشکل از مانیتور کامپیوتر است و باید علت را در مانیتور یافت.

 • در این شرایط، ابتدا اتصالات و کابل برق مانیتور را بررسی کنید. اگر مشکل از این‌ها نبود، باید مانیتور توسط یک متخصص تعمیر کامپیوتر بررسی شود.
علت خاموش کامپیوتر بعد از روشن شدن
بروز اتصال کوتاه و یا خرابی پردازنده از دلایل رایج خاموش شدن سیستم بلافاصله پس از روشن شدن است.

3.     کامپیوتر روشن می‌‌شود، ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد

از دیگر دلایل مشکل در کامپیوتر این است که با وجود روشن شدن کامپیوتر، ولی هیچ اتفاقی نمی‌‌افتد. در این شرایط به احتمال زیاد چراغ پاور کامپیوتر روشن باقی می‌‌ماند و چشمک نمی‌‌زند. همچنین شما صدای کار کردن فن را از درون کیس و بوق بالا آمدن کامپیوتر را می‌شنوید. این وضعیت رایج‌‌ترین مشکلی است که در بیشتر کامپیوترها ایجاد و سبب می‌شود که دستگاه روشن نشود و بالا نیاید.

 • در این شرایط لازم است صحت قطعاتی چون پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد بررسی شود. در واقع اگر مشکل، در یکی از این قطعات باشد، باید از یک متخصص، درخواست تعمیر لپ تاپ یا کامپیوتر کنید تا مشکلات احتمالی را شناسایی و رفع کند.

اغلب علت روشن نشدن کامپیوتر ، ارتباطی با هارد دیسک ندارد و اطلاعات و داده‌‌های شما با ایجاد این مشکل، حذف نمی‌‌شوند. از این رو، در چنین شرایطی فایل‌‌ها، اسناد، داده‌‌ها و سایر اطلاعات ذخیره شده شما در امنیت هستند و از بین نمی‌‌روند.

پیشنهاد مطالعه

بررسی علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

همان‌طور که گفتیم علت روشن نشدن کامپیوتر می‌تواند خرابی مانیتور باشد. کار نکردن یا روشن نشدن مانیتور دلایل مختلفی دارد. شما می‌توانید با بررسی مانیتور و چند کار ساده، بعضی از مشکلاتی که باعث روشن نشدن مانیتور می‌شوند را رفع کنید.

مشکل در پریز برق

گاهی تنها علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، برق نداشتن پریز آن است. برای اطمینان از سالم بودن پریز، با استفاده از یک فازمتر، برق داشتن آن را چک کنید.

مشکل در کابل اتصال

در مرحله بعد باید کابل برق مانیتور چک شود. کابل را کامل بررسی کنید که جایی از آن زدگی یا پاره شدگی نداشته باشد. محل اتصال کابل به پریز و مانیتور را هم چک کنید که سالم باشند.

مشکل در بک لایت مانیتور

اگر علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر ، هیچ یک از موارد بالا نبود؛ احتمالا یکی از قسمت‌های مانیتور مثل نوار بک لایت، دچار مشکل شده است. بک لایت، باعث افزایش کیفیت تصویر مانیتور می‌شود. در زمان خرابی بک لایت، تصویر تشکیل می‌شود؛ اما چون بک لایت کار نمی‌کند، تصویری دیده نمی‌‌شود. بک لایت مانیتور به رطوبت و ضربه، حساسیت زیادی دارد و این دو مورد دلیل اصلی خرابی آن است.

خرابی بک لایت، علت روشن نشدن مانیتور
اگر بک لایت مانیتور خراب شود، صفحه آن روشن نمی‌شود و همه چیز سیاه دیده می‌شود.

برای تست کردن مشکل در بک لایت مانیتور، چراغ قوه موبایل خود را روشن کنید و آن را مستقیم روی مانیتور بگیرید. اگر تصویری روی مانیتور دیدید، مشکل از بک لایت است. در این شرایط باید بک لایت مانیتور شما تعمیر شود. بهتر است این کار را به یک فرد متخصص بسپارید.

کارت گرافیک و روشن نشدن مانیتور کامپیوتر

اگر بک لایت را تست کردید و مشکل از آن نبود؛ ممکن است علت روشن نشدن مانیتور کامپیوتر مشکلی در کارت گرافیک باشد. کارت گرافیک، قطعه حساسی است؛ به همین دلیل بهتر است، یک تعمیرکار متخصص، وضعیت سلامت کارت گرافیک را بررسی کند.

مشکل در مادربرد کامپیوتر

مادربرد یکی از قطعات مهم کامپیوتر است. در صورتی که مادربرد سیستم شما مشکل داشته باشد، با زدن دکمه پاور، چراغ‌های کیس و فن روشن می‌شوند؛ ولی بعد از چند ثانیه، کامپیوتر از کار می‌افتد. برای حل این مشکل، باید به یک متخصص سخت‌افزار مراجعه کنید تا او مادربورد شما را بررسی کند.

دلایل بوق زدن، بالا نیامدن و روشن نشدن کامپیوتر

1- قطعی کابل برق و یا برق

شاید اصلی‌ترین دلیلی که می‌‌توان برای معیوب شدن کامپیوتر و روشن نشدن آن ذکر کرد، آسیب دیدن و قطعی کابل برق و یا به‌طور کلی، برق دستگاه باشد. اگر دکمه پاور کامپیوتر را فشار دادید، ولی کامپیوتر روشن نشد، در این صورت بهتر است قبل از این که کاری انجام دهید، ابتدا اتصالات و کابل برق آن را چک کنید. در بسیاری از مواقع کابل برق از پریز جدا شده و برق قطع می‌شود. بنابراین در صورت مواجه با این مشکل، ساده‌‌ترین راه، بررسی و چک کردن برق و اتصالات الکترونیکی دستگاه است.

2- بررسی منبع تغذیه

عامل دیگری که ممکن است، سبب شود که کامپیوتر آسیب ببیند و روشن نشود، خرابی منبع تغذیه است. منبع تغذیه کامپیوتر یکی از اجزا و قطعات است که بیشتر از سایر قطعات، دچار ایراد و مشکل می‌‌شود. مشکل فن داخل منبع تغذیه و همچنین خازن‌‌های آن می‌تواند موجب ایجاد اختلال در منبع تغذیه شده و در نتیجه، دستگاه روشن نشود. برای این که تشخیص دهید، چرا کامپیوتر روشن نمی‌شود، یک منبع تغذیه سالم دیگر را روی کامپیوتر خود نصب و کامپیوتر را با منبع تغذیه جدید روشن کنید.

در بسیاری از مواقع که دستگاه روشن نمی‌‌شود، مشکل از منبع تغذیه است که با بررسی و تعویض آن مشکل برطرف می شود. اما اگر منبع تغذیه دیگری ندارید، در این صورت می‌‌توانید منبع تغذیه سیستم خود را روی کامپیوتر دیگر، نصب و آن را امتحان کنید. اگر کامپیوتر دیگر هم روشن نشد، در این صورت منبع تغذیه ایراد دارد و باید آن را برطرف کرد.

منبع تغذیه معیوب علت روشن نشدن کامپیوتر و لپ تاپ
اگر سیستم شما روشن نمیشود، صحت محافظ و یا سلامت باتری لپ تاپ را بررسی کنید.

3- مشکلات سخت افزاری کامپیوتر

از دیگر دلایلی که می‌‌تواند سبب ایجاد مشکل در کامپیوتر شود، می‌توان به مشکلات سخت افزاری کامپیوتر اشاره کرد. اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود، در این صورت یکی از راهکارها بررسی و چک کردن سخت افزار و قطعات سخت افزاری سیستم است. همچنین در برخی مواقع که کاربر به تازگی قطعه جدیدی مانند کارت حافظه و یا دیگر قطعات سخت افزاری را به کامپیوتر خود متصل می‌‌کند، به دلیل عدم نصب استاندارد قطعات جدید، این مشکل به وجود می‌آید. در این صورت، باید قطعه و یا قطعاتی که به تازگی روی سیستم خود نصب کرده‌اید را از آن جدا و سپس کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد، در این صورت به بررسی قطعات سخت افزاری دیگر مانند کارت گرافیکی، سی پی یو، مادر برد، منبع تغذیه، مانیتور و غیره بپردازید.

حل مشکل سه بوق زدن کامپیوتر

شنیده شدن سه بوق از کامپیوتر هنگام روشن شدن، مربوط به تست بایوس می‌شود. بوق‌هایی که هنگام استارت کامپیوتر خود می‌شنوید، شما را از مشکل پیش آمده در سیستم، مطلع می‌کنند. سیستم‌ها قبل از روشن شدن ابتدا تستی برای بررسی صحت عملکرد، از قطعات خود می‌گیرند و در صوتی که قطعه ای با اختلال مواجه باشد، آن را به وسیله بوق و یا کد خطا به شما نشان می‌دهند. سه بوق زدن کامپیوتر، می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیافتد:

 • اختلال در آی سی رم، برای رفع مشکل، باید آی سی را بررسی و در صورت عدم امکان تعمیر آن، تعویض کنید.
 • کارت ویدئو یا رم، معیوب شده و نیاز به بررسی و تعویض آداپتور ویدئو داشته باشید.
 • کنترلر کیبورد دچار اختلال شده که لازم است از اتصال آن به سیستم مطمئن شوید.
 • مادربرد شل شده و یا ایرادی در آن وجود داشته باشد که برای رفع مشکل، لازم است برای بررسی مادربرد از یک تکنسین کمک بگیرید.
مشکل سه بوق زدن کامپیوتر
همیشه تست بایوس پیش از روشن شدن سیستم در دستگاه انجام می‌گیرد.

صدا دادن کامپیوتر هنگام روشن شدن

اگر کامپیوتر شما هنگام روشن شدن، به تازگی صدای عجیبی ایجاد می‌کند که شما را نگران کرده است، بررسی هر یک از موارد زیر می‌تواند به شما در یافتن علت و رفع مشکل کمک کند:

 • ابتدا مطمئن شوید که ضربه‌ای به سی دی رام وارد نشده باشد و به خوبی کار کند، صدای خواندن سی دی رام کیس را بارها شنیده‌اید، پس بررسی کنید آیا این صدا، همان صداست و فقط غیر طبیعی‌تر و یا شباهتی به آن ندارد. اگر سی دی رام شما خراب شده باشد، باید اقدامات لازم جهت تعمیر و یا تعویض آن را انجام دهید.
 • سپس چک کنید که اتصالات بدنه کیس به خوبی برقرار شده باشد و در صورت شل شدن پیچ‌ها، آنها را سفت کنید.
 • قدیمی شدن و اختلال در هارد نیز می‌تواند دلیل بروز صدای ناهنجار، هنگام روشن شدن کامپیوتر باشد. برای رفع این مشکل، لازم است هارد بررسی و در صورت معیوب بودن، تعویض شود.
 • اگر مشکل با موارد بالا رفع نشد، احتمال اختلال در فن وجود دارد، فن پاور در پشت کیس قرار دارد، در صورت به گوش رسیدن صدا از پشت کیس لازم است که جهت تعمیر فن پاور، اقدام کنید. در غیر اینصورت از صحت فن روی کارت گرافیک مطمئن شوید.
صدا دادن کامپیوتر هنگام روشن شدن
اغلب اختلال در قطعات مکانیکی سیستم، مانند فن، هارد و سی دی رام، باعث ایجاد صدا در سیستم می‌شوند.

نکته: اغلب موارد مربوط به فن با غبار روبی رفع می‌شوند، اما با این حال ممکن است، مشکل جدی‌تر بوده و نیاز به تعویض فن باشد.

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن و یا سایر برندها، به دلیل نتایج بررسی‌های بایوس، اتفاق میافتد. در این شرایط دقت کنید که چه تعداد بوق هنگام روشن شدن سیستم به گوش می‌رسد. همچنین به کوتاه و یا بلند بودن بوق‌ها توجه داشته باشید. سپس به کمک مطالعه راهنمای معنای بوق‌های بایوس، می‌توانید علت اختلال به وجود آمده را بررسی و آن را رفع کنید.

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
تعمیر لپ تاپ
3.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫500 دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر
  همه چیز کامپیوترم روشن میشه ولی صفحه ی مانیتورم سیاهه و هیچی بالا نمیاره

 2. سلام، دکمه پاور کیس را روشن میکنم فن هم کار میکنه یک بوق میزنه بعد مانتور روشن نمیشه

  1. حسن عزیز سلام،
   مشکل شما می‌تواند به دلیل اختلال در ویندوز یا خرابی یکی از قطعات پاور، پردازنده یا کارت گرافیک باشد. بهتر است یک متخصص دستگاه شما را بررسی کند. اگر به خدمات تعمیر کامپیوتر در محل نیاز دارید می‌توانید با شماره 54591616 تماس بگیرید.

 3. سلام ترو خدا جواب بدید😭
  دکمه پاور رو میزنم هیچی نه چراغ روشن میشه نه فن کار میکنه ودر کل اصلا هیچ اتفاقی نمیفته وروشن نمیشه مشکل از چیه.لطفا😭😭

 4. سلام
  ببخشید کامپیترم حواسم نبود پام به کیس خورد و حنگ کرد و و خاموشش کردم بعد روشن ک میکنم کیس اولش ی صدای ددنگ دنگ ی همچین چیزی میده و ی صدایی مث اسکن میده و خاموش میشه و دوباره دوشن میشه و خاموش میشه این کارو همش تکرار میکنه و باید دکمه ری استارت و استارت رو باهم بگیری تا دیگه روشن نشه

 5. سلام کیس که روشن میکنم، بوق میزنه حدود ده ثانیه و بعد یکم خاموش میشه و دوباره همون حالت برمیگرده راه حلی هست که تو خونه درستش کنم؟

 6. سلام کامپیوترم بعد وصل کردن سومین USB خاموش میشه و در کل دو تا USB کی برد و موس هست و هر چی اضافه میکنم کامپیوتر خاموش میشه علت از چی هست

  1. مجتبی عزیز
   سلام و روزبخیر
   ممکن است USB که به کامپیوتر وصل می‌کنید ویروسی باشد یا درگاه اتصال آن مشکل داشته باشد. در حالت سوم هم ممکن است درایوهای کامپیوتر شما نیاز به بروزرسانی و نصب دوباره داشته باشند. این موارد را بررسی کنید و اگر مشکل شما حل نشد می‌توانید برای تعمیر کامپیوتر در محل در سایت آچارباز ثبت درخواست کنید تا در کم‌ترین زمان مشکل شما حل شود.

 7. سلام
  کمپیوترم روشن میکنم لپ تاب هست اما در هنگام روشن شدن صفحه وجود ندارد اما قفل قطعات روشن میشود با قفل Aاما قفل ۹ چشمک میزند

  1. ثناالله عزیز سلام
   با توجه به توضیحات شما، دستگاه، مشکل سخت‌افزاری دارد؛ به همین دلیل بهتر است توسط یک فرد متخصص بررسی شود. اگر نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می‌توانید با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا با کارشناسان آچارباز صحبت کنید.

 8. با سلام من کامپیوترم رمش چهار بود و الان یک رم چهار دیگه انداختم روش ولی کامپیوتر روشن میکنم روشن میشه فنش هم میچرخه و لی نه تصویر میده نه دستورات اجرا میکنه

 9. سلام من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم سه ثانیه بعد خاموش میشه ده بار اینکارو کردم ولی بعد سه ثانیه خاموش میشه دو تا چراغ داره که قرمز فقط روشن میشه سبز روشن نمیشه

 10. سلام کیسو تمیز کردم با الکل و با سشوار گرفتم تو کیس چون گرما خوب نیست سعی کردم زیاد گرما بهش نرسه بعد منتظر شدم خشک شدن قطعات الکلی فنو باز کردم تمیز کردم گ ذاشتم سر جاش حالا میزنم روشن کنم یا کار نمیکنه یا در حد یک سوم ثانیه فن میچرخه و اتفاقی نمیوفته یه صدا کوچولوم میاد ولی بوق نیست فکنم چیکار کنم؟ 🙏❤️

 11. من وقتی دکمه اصلی کیس کامپیوترم رو روشن می کنم چراغ موس روشن میشه ولی چراغ جلویی کیس روشن نمیشه ولی تو کیس برق وارد میشه

 12. باسلام.درمورد نکته دوم یک اشتباه رخ داده . دوباره توضیح میدم : 1_اول باید باطری رو با یک وسیله غیرفلزی از روی مادربرد خارج کنید سپس فن پردازنده و کابل ها و کارت گرافیک و کارت شبکه و غیره را از مادربرد جدا کنید(دقت کنید چون مادربرد و فن پردازنده بسیار آسیب پذیر هستند و ممکنه با استفاده از روش نادرست به کامپیوترتون صدمه جبران پذیری بزنید.2_سپس مادربرد را به دقت از سیستم خارج کنید . این کار ها را با کمک یک متخصص قابل اعتماد و صادق انجام دهید.

 13. سلام به همگی خوبید دوستان
  من بعد از مدت ها خاستم یکم کامپیوترو پاک سازی کنم
  خیلی خاک گرفته بود داخلش یه جارو برقی زدم و بعضی قطعاتو باز کردم که خیلی جزئی هستن و پاک کردم گردوخاکشو
  بعد هم ویندوز رو عوض کردم
  حالا هر وقت میخام سیستم رو روشن کنم بار اول دکمه روشن رو میزنم همه چی روشن میشه تصویر نیست
  بعد از چند بار خاموش روشن شدن تصویر میاد
  ولی دیگه صدا قطع و وصل میشه
  صداش با اتصال hdmi قطع و وصل میشه
  با aux هم قطع و وصل میشه
  ولی با بلوتوث کلا اوکی کار میکنه
  دوستان اگه راه حلی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید

 14. سلام عزیز میتونی این مشکلمو حل کنی
  من یک ضربه به کیس زدم حالا وقتی بعداز از کابل کندنش روشنش کردم چراغ روشن شدنش میاد ولی فناش خیلی سریع میچرخن و صفحه بالا نمی یاد و میگه سیگنال موجود نیست ممنون میشم کمکم کنید

  1. با سلام
   عقیل عزیز، مشکل سیگنال نداشتن مانیتور ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
   1- وصل نبودن کابل مانیتور
   2- مشکل در کارت گرافیک
   3- مشکل در باطری مادربورد
   4- …
   می توانید وضعیت کابل و مانیتور را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کامپیوتر ثبت کنید تا کارشناس مشکل دستگاه را برطرف کند.

 15. سلام بنده وقتی پریز لامپ روشن میکنم کامپیوترم مانیتورش خاموش میشه ولی امروز روشن کردم لامپ رو کامپیوتر خاموش شد مشکل از چیه

 16. سلام و خسته نباشید کیس من وقتی دکمه پاور رو میزنم روشن نمیشه فقط فن یک ثانیه کار میکنه ولی سیستم روشن نمیشه

 17. سلام کامپیوترم وقتی کلید پاور رو می زنم صفحه بالا نمیاد اما چراغ صفحه کلید رو شن می شه صدای فن هم میاد مشکل از چیه

 18. سلام
  من کامپیوترم LG هست و شاید نزدیک ۴ماهه خود به خود خاموش بعد هم خودش روشن میشه بلافاصله . ولی این دو ماهه بیشتر شده تو عرض یه ثانیه هم روشن و خاموش میشه . الان که کلا روشن نمیشه یه صفحه میاره نمیدونم چی نوشته و چی میخواد چند تا از دکمه های کیبوردو که میزنم یه صفحه عجیب قریب میار که یه جاهاییش با کیبورد کار میکنه و منم بلد نیستم و نمیتونم اصلا روشن کنم
  و این که بگم زمان هایی که فاصله کار کردنم باهاش زیاد بود بیشتر خاموش روشن میشد ولی اگه پشت سرهم کار میکردم کم تر بود
  چی کار کنم کلی فایل دارم توش که نه تو گوشی دارم نه چیز دیگه فقط تو اونه تروخدا اگه کسی میدونه کمک کنه
  راستی بلندگوشم خرابه و وصل نکردم به همین دلیل نمیفهمم صدایی تولید میکنه یا نه😭😭😭😭😭😭

 19. سلام خسته نباشید کیس کامپیوترم روشن کردم بلا فاصله خاموش شد اشکالش چیه جایی که کابل برقش هم میخوره صدای عجیبی میده لطفا راهنمایی کنید

 20. سلام خسته نباشید کیس کامپیوتر من روشنش کردم بلا فاصله خاموش شد میشه بگید اشکالش چیه جایی هم که کابل برقش میخوره یه صدایی عجیب میده لطفا راهنمایی کنید

 21. سلام من اشتباهی یک سیمی که نمیدونم چی بود رو به هار وصل کردم همونجا بلافاصله کیس خاموش شد و الان دیگ روشن نمیشه هارد هم سالمه

 22. باسلام
  من به تازگی کیس کامپیوترم رو سرویس کردم قبل اینکه کیس رو تحویل بگیرم روشن شده درمغازه حالا که آوردم خونه میبینم اصلا روشن نمیشه وقتی وصلش کردم به مانیتور
  بنظرتون مشکل از کجاست؟؟؟

 23. سلام‌من‌کامپیوتر‌رو‌روشن‌می‌کنم‌‌‌مثل‌همیشه‌چراغ‌پاورش‌روشن‌می‌شه‌کیس‌روشن‌می‌شه‌ولی‌مانیتور‌‌یک‌صفحه‌سیاه‌که‌حاوی‌اطلاعات‌کامپیوتر‌است‌می‌مونه‌و‌اصلا‌من‌دسترسی‌به‌کامپیوتر‌ندارم‌و‌نمی‌دونم‌چه‌کار‌کنم

 24. سلام وقت بخیر
  من چندوقت بود اصلا سمت کامپیوتر نرفتم.. روشن نمیشد بردم کامل سرویس کردن آوردم اوکی بود چند روز گذشت الان کیس اصلا روشن نمیشه
  هیچ علامتی از خودش نشون نمیده انگار کلا برقی بهش نمیرسه ک بخواد روشن بشه
  همه اتصالات م چند بار چک کردم و قطع و وصل کردم بازم همینه. لطفا راهنمایی کنید ممنون

 25. سلام کیس رو روشن میکنم ولی بعد سی ثانیه خاموش میشه
  روی ماینتورم میاد نو پاور

 26. سلام سیستم من فقط ی چراغ توش روشن میشه دیگه نه موس و کیبورد روشن میشه نه کامپیوتر نه مانیتور

 27. سلام کامپیوترم خاموش شده دیگه هر کاری میکنم روشن نمیشه دلیلش چی هست؟

 28. سلام ببخشید من مشکلم اینه وقتی pc رو روشن میکنم مانیتورم خاموش میشه کابل vga رو در میارم مینویسم نوسیگنال باید. چیکار کنم

 29. سلام من وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم یک بوق میزنه و صفحه ای که نوشته آف یک رو بزنید برای رفتن به نصب میمونه
  این یعنی ویندوز میخواد ؟

 30. سلام وقت بخیر

  امروز کیس اصلا روشن نمیشد ولی کاممیوتر روشن میشد یعنی کیس سوخته؟ کامپیوتر روشن میشد مینویسهno signal

  لطفا دلیلش را بگویید ممنون

 31. سلام و وقت بخیر
  لپتاپ ایسر من مدتیه وقتی روی دکمه پاور میزنم صدای فن ها میاد و دکمه پاور هم روشن میشه ولی در حین کار کردن فن سیستم تا حدود 60 دقیقه هیچ اتفاقی نمیوفته و بعد از این مدت تازه روشن میشه و لوگوی acer رو نمایش میده و بعدش ویندوز بالا میاد.
  میخواستم ببینم احتمالا مشکل از کجاست؟

 32. سلام
  کیس من چند وقته هستش
  روشن نمیشه
  فقط یه بار دکمه پاور میزنم فن سیپیو دوبار میچرخه
  بعد کلا خاموش میشه
  علتش چیه ممنون میشم

 33. سلام
  اگه اطلاعات کامپیوتر از طریق ویندوز حذف بشه دیگه راهی برای برگشت اون اطلاعات نیست

 34. سلام من چند روز بو کامپیوتر رو روشن نکرده بودم اما الان روشن کردم حرکت کردنش به قدری ضعیف شده الان15 دقیقه طول میکشه تا بیاد رمز رو بزنم مشکل مشکلی چی میتونه باشه

 35. سلام من اشتباهی موقعی کیس روشن بود فیش هاردو فک کنم اشتباهی به یه فیش دیگه وصل کردم همونجا بلافاصله کیس خاموش شد و دیگه روشن نشد احتمال داره که از اتصالات فیش باشه یا که اشتباه وصل کرده باشم در ضمن چراغ روی cpu هم روشنه ولی کیس روشن نمیشه

 36. سلام من کامپیوترم رو خاموش کردم بعد از یک ساعت که امدم دیگه روشن نشد فن ها کار نمیکنن ولی وقتی از طریق یو اس بی گوشیمو میزنم به کامپیوترشارژ میشه دلیل روشن نشدن کامپیوتر چیست?

 37. سلام من کامپیوترم رو خاموش کردم بعد از یک ساعت که امدم دیگه روشن نشد فن ها کار نمیکنن ولی وقتی از طریق یو اس بی گوشیمو میزنم به کامپیوترشارژ میشه دلیل روشن نشدن کامپیوتر چیست?

 38. سلام من کامپیوتر من یه چند وقتی ازش استفاده نکردم
  بعد رفتم سراغش دیدم خیلی دیر روشن شد و صدای زور زدن چیزی از کیس کامپیوتر می آمد اگه بعد چند دقیقه رمز نزنی دکمه ها هنگ می‌کنه باید ری استارت کنی دوباره بیاد بعد حتی وقتی روشن میشه بعد چند دقیقه سه تا ارور میاد اگه اونو دست نزنی مشکلی پیش نمیاد اما اگه ببندی اینارو هنگ می‌کنه البته این سه تا ارور از قبل می آمد و ارورdll است ری استارت میشه این ارور ها رو قبل اینکه بیادم شاید هنگ کنه اما الان دوباره بعد چند وقت روشن میشه اما مانیتور سیاهه و صدای زور زدن میاد که انگار از فنه از افراد دیگه پرسیدم گفتم ممکنه هارد باشه گفتن نه احتمال مشکل سخت افزاری مثل فن pcمن باشه چون کثیفه خیلی دیر میچرخه حالا واقعا مشکل اصلی این کامپیوتر چی است؟
  میشه بگین لطفاً من تمام کارت گرافیک هارد cpu حرارت کامپیوتر و چک کردم مشکلی نداشت اصلا
  مشکل از چیه تورو خدا بگین

 39. سلام خسته نباشید ممنون میشم منو راهنمایی کنید. من پی سی رو ک روشن میکنم صدای بوق میاد ولی تصویر نمیاد.مانیتور مطمعنن سالمه کارت گرافیکم تازه عوض کردم.قبلن این اتفاق یک بار دیگ هم افتاده بود ک بردمش تعمیر کنم بهم گفتن ک اتصال بدنه داشته.من هر وقت کامپیوترو روشن میکنم سرو صدای عجیبی ازش میاد ک ب خاطر فن روی سی پی یو عه سه بار تا الان فن رو عوض کردم ک تازگیا متوجه شدم فن سی پی یو نیم سوز شده چون سرعتش کم تر از معمول شده منم چون استفاده چندانی از پی سی نداشتم ب این فکر افتادم ک یکی از در های کیسو باز بزارم ک تهویه هوا درست انجام شه چند روز بعد از پیسی استفاده کردم و بعد پی سی رو ری استارت زدم ک دیدم تصویر دیگ نمیاد.اگ امکان وجود داره ک اتصال بدنه دلیل نیومدن تصویر باشه میتونید راهنماییم کنید چطور این اتصالو از بین ببرم خیلی ممنون میشم از لطتون♥️

 40. جای سوکت هارو وات هاشونو اندازه گرفتم تا بعضی کم برق میارن و بعضی ها اصلا مشکل می‌تونه از مادربورد باشه

 41. کامپیوتر چند ماه پیش کار می کرد ولی امروز دکمه پاور رو زدم هیچ اتفاقی نیفتاده پاور و کارت گرافیک رو تست کردم سالمه CPU هم سالمه
  مشکلش چیه

 42. سلام وقت بخیر من یدونه ماوس جدید خریدم razer deathadder v2 و وقتی کامپیوتر کاملا خاموش میکنم دکمه پاور میزنم یا سیم پاور میکشم وقتی ماوس وصل باشه کامپیوتر تو صفحه بایوس میمونه و روشن نمیشه وقتی ماوس را میکشم کامپیوتر روشن میشه وقتی کامپیوتر روشن شد ماوس را وصل کنم مشکلی نیس و بعد از خاموش کردن کامپیوتر کامل و روشن کردن (بعد از چند ساعت) ویندوز میپره و باید ویندوز عوض کنم تا درست شه و باز هم همین روند ادامه داره و باید ویندوز عوض کنم این چندمین بارم هست ک ویندوز عوض کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

 43. سلام.
  من با کامپیوترم کار نمیکردم بعد از چند ماه که روشنش کردم کیس روشن میشه ومانیتور هم روشن میشه نشون هم میده.ولی همین نوشته های اولی که میاد هنگ میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید.
  ویندوز ۷

 44. سلام.من سیستمم دیشب درست بود و هیچ مشکلی نداشت امروز که روشنش کردم اول یه صفحه عجیب که یک مثلث قرمز داشت اومد و دیگه سیستم کار نکرد یک گذینه داشتf1اونو که زدم یک صفحه دیگه باز شد مثل این میموند که تنظیمات باشه اصلا نمیدونستم چیکار کنم اصلا صفحه ویندوز بالا نمیاد میشه کمکم کنید و بگید چیکار کنم؟

 45. سلام، امیدوارم خوب و سلامت باشین.
  2روز پشت سر هم کامپیوتر من به سختی روشن شد، یعنی چراغ مونیتور و کیبورد و ماوس روشن بود ولی چراغ کیس خاموش شده بود و چند بار که دکمه پاور و محکمتر فشار دادم و نگه داشتم سیستم بالا اومد.
  روز سوم اصلا دیگه سیستم بالا نیومد، چراغ کیسم خاموش میشه، ولی چراغ مونیتور و کیبورد و ماوس روشن میمونه. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

 46. باسلام و خسته نباشید خدمت شما
  امروز صبح کابل برق منطقه ما رو اداره برق کامل عوض کرد، بخاطر همین چند ساعت برق نداشتیم، ولی برق ها اومدن، فن کامپیوتر من خود به خود بدون اینکه من کامپیوترم رو روشن کنم داشت کار میکرد، خواستم خاموشش کنم، خاموش نشد، چراغ دکمه خاموش و روشنشم کار نمیکرد، اتصالات و چک کردم، خاموش و روشنشم کردم، ولی فقط با دکمه عقب کیس خاموش میشه، وقتی دکمه رو میزنم، فقط فنش کار میکنه، نه دکمه پاور کار میکنه، نه روشن میشه و نه صدای بوق اولش میاد و نه مانیتور روشن میشه، فقط میگه اتصالات بررسی بشن، هرکارم میکنم خاموش نمیشه مگه با دکمه عقب و یا اینکه کلا از برق خارجش کنم، فقط فنش کار میکنه و صدا داره و دیگه هیچ جاش کار نمیکنه و با دکمه پاور خاموش و روشن نمیشه، هیچ مشکلی هم تا الان نداشته، امروز اینجور شد بخاطر همون قطع و وصل کابل برق، ممنون میشم منو راهنمایی کنید، باتشکر از شما

 47. سلام خسته نباشید
  من اومدم داخل کامپیوتر رو تمیر کنم و گرد گیری کنم بعد که دوباره اومدم روشن کنم برای ۱یا ۲ ثانیه فن cpu حرکت میکنه و چراغ کارت گرافیک و مادربرد هم روشن میشه اما بعد دوباره خاموش میشه مشکل از کجاست .

  ممنون از سایت خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا