به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

پاک کردن حافظه پرینتر

پاک کردن حافظه پرینتر

اگر با پرینتر کار می‌کنید، پس با برخی از مشکلاتی که در حین کار برای آن پیش می‌آید آشنا هستید. گاهی اوقات در حین چاپ پرینتر از کار می‌ایستد، بیشتر اوقات برای حل این مشکل دستگاه را خاموش کرده و دوباره روشن می‌کنید. اما بعد از روشن‌شدن مجدد پرینتر، متوجه می‌شوید اسنادی که دفعات قبل آنها را چاپ کرده‌اید برای پرینت در اولویت قرار گرفته‌اند. اگر شما نیز به دنبال کشف راه‌حلی برای این موضوع هستید با ما در مقاله پاک کردن حافظه پرینتر همراه باشید.

حافظه پرینتر چیست؟

قبل از اینکه در مورد چگونگی پاک کردن حافظه پرینتر بدانید، باید با خود حافظه پرینتر و نحوه عملکرد آن آشنا باشید. حافظه پرینتر  مقدار مشخصی دارد و در درون پرینتر قرار گرفته است. برای بالا بردن سرعت و عملکرد چاپ می‌توان حافظه‌هایی با توان بالا را جایگزین حافظه‌های قبلی کرد. این حافظه، فایل و اسنادی که از رایانه به پرینتر برای چاپ ارسال می‌شود را درون خود نگه می‌دارد. ارتقای حافظه پرینتر در بالا بردن کیفیت تصاویر و سرعت چاپ تاثیر بسزایی دارد.

حافظه پرینتر چگونه کار می‌کند؟

پرینتر اطلاعات ارسالی از رایانه را به صف چاپ می‌فرستد. این صف چاپ، لیستی از فایل‌های درخواستی کاربران است، که در حافظه موقت پرینتر یا spool دخیره می‌شود. در واقع لیست چاپ به طور موقت در این حافظه نگه‌داری می‌شود.Spool  چاپ اسناد را یکی پس از دیگری برای چاپ به چاپگر می‌فرستد. اگرspool  که مدیریت فایل‌های چاپی را برعهده دارد دچار مشکل شود، اولویت‌های اسناد برای چاپ فایل‌ها بهم می‌ریزد. اگر به این مشکل خوردید، برای رفع آن باید فرمان‌های چاپی روی قرقره چاپ یاspool  را پاک کنید.

پاک کردن حافظه پرینتر

پاک کردن حافظه پرینتر در ویندوز ۷ و ویندوز ۸

پاک‌کردن لیست چاپ فایل‌های درخواستی کاربران، به بهتر کار‌کردنspool  کمک می‌کند. اگر رایانه شما با ویندوز ۷ و ویندوز ۸ کار می‌کند، به قسمت کنترل پنل بروید و به Devices and Printers رفته و روی پرینتر کلیک کنید. حالا گزینه See What’s Printing را می‌بینید. این گزینه لیست تمامی فایل‌ها و اسنادی را که تا به حال چاپ شده‌اند و در انتظار چاپ هستند را نمایش می‌دهد. حالا باید روی گزینهCancel All Documents  کلیک کنید و گزینهyes  را بزنید. با اینکار تمامی فایل‌ها و اسناد باقی مانده‌ای که باید چاپ شوند از روی صف پاک می‌شوند.

پاک کردن حافظه پرینتر

پاک کردن حافظه پرینتر در ویندوز ۱۰

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که یک فایل اشتباه و طولانی را برای چاپ به پرینتر فرستاده‌اید؟ در این شرایط چه واکنشی نشان داده‌اید؟ دکمه خاموش چاپگر را زده‌اید اما با اتصال مجدد پرینتر، چاپ دوباره از همان صفحات اشتباه شروع شده‌است؟ برای پاک کردن حافظه پرینتر در ویندوز ۱۰ باید مراحل زیر را طی کنید:

به نوار وظیفه دسکتاپ خود بروید و روی نماد پرینتر کلیک راست کنید. اگر این نماد را نمی بینید کافیست، روی پیکان کوچک رو به بالا که در سمت راست پنل قرار دارد کلیک کنید. حالا نماد چاپگر خود را می‌بینید. همانطور که گفتیم روی آن کلیک کرده و اسم چاپگر خود را از روی فهرست ظاهر شده انتخاب کنید. با انتخاب اسم چاپگر پنجره handy print queue برای شما ظاهر می‌شود.

پاک کردن حافظه پرینتر

حالا سند اشتباه را می‌بینید، روی آن راست کلیک کرده و گزینه Cancel را بزنید، سپس برای تایید کار، گزینه Yes را بزنید. همین روند را برای دیگر اسناد اشتباه انتخاب کنید. پاک کردن صف چاپ می‌تواند یک یا دو دقیقه طول بکشد، برای سرعت بخشیدن به کار‌ها می‌توانید روی منوی View کلیک کرده و Refresh را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه

پرینتر را ریست کنید

ریست‌کردن پرینتر و تنظیم مجدد آن، حافظه پرینتر را از هرگونه مورد اضافی و صف‌ چاپ پاک می‌کند. برای اینکار چاپگر را خاموش کرده و پرینتر را از برق بکشید. کمی زمان بدهید و سپس پرینتر را به برق وصل کنید. این فرایند به طور کامل حافظه را پاک می‌کند. حالا چاپگر را روشن کرده و برای اعمال دستورات جدید، صبر کنید تا به طور کامل راه‌اندازی شود. برخی از پرینترها دارای یک حافظه داخلی هستند، که اطلاعات مربوط به تنظیم چاپ را درون خود نگه می‌دارند. Cold Reset یکی از موثرترین راه‌ها برای پاک‌کردن این اطلاعات اضافی به حساب می‌آید و به‌راحتی پرینتر را به تنظیمات کارخانه بر می‌گرداند. نحوه انجام چگونگی این فرایند در هر مدلی متفاوت است. به دفترچه راهنمای پرینتر خود مراجعه کنید، و تنظیمات Cold Reset را بخوانید.

پاک کردن حافظه پرینتر

چگونه چاپگر را ریست کنیم؟

هرشخصی که با پرینتر کار می‌کند، دست کم چندبار با موضوع ریست پرینتر برخورد داشته‌است. ریست به معنی بازگشت به تنظیمات کارخانه است. با ریست کردن پرینتر، تمامی تنظیماتی که در طول مدت استفاده از دستگاه، توسط شما روی آن اعمال شده‌است ازبین می‌رود. اطلاعاتی مربوط به ابعاد و اندازه کاغذ، تنظیمات فکس،  میزان کیفیت چاپ و حتی اتصال پرینتر به شبکه نیز بعد از ریست، از دست رفته و همگی نیاز به تنظیم مجدد دارند. اگر برای ریست و تعمیر پرینتر خود دچار مشکل شده‌اید کافیست سری به سایت آچارباز بزنید و درخواست خود را در آچارباز ثبت کنید.

آیا سرعت پرینترشما پایین آمده؟ هنگام کار با دستگاه با خطا و ارور مواجه می‌شوید؟ دیگر از تنظیمات پرینتر راضی نیستید؟ ریست کردن پرینتر می‌تواند راه مفیدی برای شما باشد. ریست کردن پرینتر نیز انواع مختلفی دارد و به راه‌های مختلفی قابل اجراست.

پاک کردن حافظه پرینتر

انواع ریست کردن چاپگر

فکتوری ریست: از ساده‌ترین نحوه ریست کردن صحبت می‌کنیم. با فکتوری ریست، تنظیماتی کاربری از قبیل سایز کاغذ و میزان مصرف کارتریج به حالت تنظیمات کارخانه باز می‌گردد.

ریست فریمور پرینتر: در این ریست فریمور جدید را جایگزین نسخه قدیمی آن می‌کنیم. فریمور پرینتر در واقع سیستم عامل پرینتر محسوب می‌شود، که تغییر در آن باعث تغییر در نحوه عملکرد پرینتر می‌شود. نسخه جدید فریمور ایراداتی که در پرینتر مشاهده شده‌است را رفع می‌کند و توسط شرکت سازنده پرینتر عرضه می‌شود.

مستر ریست پرینتر: اگر خطاهای پرینتر با ریست ساده برطرف نشد، مستر ریست پرینتر به کمک می‌آید. این ریست قدرت بیشتری دارد و ارورهای سیستم را برطرف می‌کند.

ریست کنتور پرینتر: این ریست بعد از تعویض قطعه یا مواد مصرفی صورت می‌گیرد. اگر از پرینتر برادر استفاده می‌کنید، می‌بینید که بعد از مدت مشخصی فعالیت احتیاج به ریست دارد. ریست کنتور پرینتر بیشتر برای این برند از پرینتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرایند تعمیر و ریست پرینتر احتیاج به یک متخصص دارد. اگر نیاز به متخصص دارید کافیست به سایت آچارباز بروید و درخواست خود را ثبت کنید.

 

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.