×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر آبی

علائم خرابی خازن موتور کولر آبی

خرابی خازن کولر آبی

کولر آبی سیستم و طراحی بسیار ساده‌ای دارد که براساس فرایند تبخیر آب عمل می‌کند. این کولرهای تبخیری، بهترین گزینه برای مناطقی با آب و هوای گرم و خشک هستند. زیرا کولر آبی، رطوبت موردنیاز برای محیط را فراهم کرده و هوای اتاق را بسیار لطیف و دلچسب می‌کند. یکی از قطعاتی که نقش مهمی در کارکرد کولر دارد، خازن موتور است. خرابی خازن موتور کولر آبی باعث می شود کولر شما از کار بیافتد.

در این مقاله آچارباز با تمامی نکاتی که باید درباره خرابی خازن موتور کولر آبی بدانید و اقداماتی که در این زمان برای تعمیر کولر آبی انجام دهید را به زبان ساده به شما آموزش می‌دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم:

نقش خازن در موتور الکتریکی کولر آبی

موتور الکتریکی کوار آبی در دو نوع موتور دو دور با خازن راه انداز و موتور دو دور با مقاومت راه انداز هستند. اما در اغلب کولرهای تبخیری، از موتور الکتریکی با خازن راه انداز استفاده می‌شود.

موتورهای دو دور با خازن راه انداز، دارای 4 سیم پیچ متفاوت هستند که برای هر دور یک سیم پیچ مجزا وجود دارد. این موتورها برای دو دور 1000 و 1500 طراحی شده‌اند. در ساختار این نوع موتورها یک سیم پیچ کمکی و یک خازن قرار دارد که به صورت سری در مدار موتور جای گرفته‌اند.

هر بار که کولر روشن شود و موتور در حالت‌های تند و یا کند شروع به کار کند، سیم پیچ اصلی با همان حالت، با سیم پیچ کمکی و خازن در مدار قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت که خازن در هر حالتی در حال کار است و از این رو، به این نوع موتورها موتور دو دور با خازن راه انداز گویند.

در واقع نقش خازن در موتور کولر آبی این است به سریع‌تر دور گرفتن موتور در کمترین زمان ممکن کمک می‌کند.

نقش خازن در موتور کولر آبی
سفت بودن تسمه کولر، فشار زیادی به موتور کولر آبی وارد می‌کند.
برای تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چه عواملی موجب سوختن خازن موتور کولر آبی می‌شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانند آسیب جزئی و یا حتی آسیب جدی به موتور کولر آبی وارد کنند. اگر موتور کولر آبی دچار مشکل شود، همیشه نیاز نیست که آن را تعویض کنید. گاهی با تعویض یک قطعه کوچک مانند خازن، و یا تعویض سیم پیچ‌های آن، موتور کولر دوباره شروع به کار خواهد کرد. اما خازن موتور کولر آبی هم یکی از قطعاتی است که نقش کلیدی در عملکرد آن دارد. اگر خازن موتور کولر آبی بسوزد، تنها راه ممکن، تعویض خازن است.

در زمان سرویس کولر آبی، باید وضعیت موتور کولر و سایر قطعات را بررسی کنید و از عملکرد درست تمامی قطعات مطمئن شوید. شاید فقط نیاز به تعویض یاتاقان کولر آبی داشته باشید و یا تعویض تسمه!

div class=”more-article”>

پیشنهاد مطالعه

سلامت موتور کولر هم باید کنترل شود. سوختن خازن موتور کولر آبی اگر سریع تشخیص داده نشود، می‌تواند به سایر قطعات آسیب وارد کند.

عواملی که موجب سوختن خازن موتور کولر آبی می‌شود:

 • فرسوده بودن موتور کولر آبی
 • کثیف بودن موتور کولر آبی
 • روشن بودن کولر آبی برای مدت طولانی
 • اتصالی در جریان برق
 • نبود آب داخل کولر برای مدت طولانی
 • تنظیم نبودن تسمه کولر آبی
سوخان خازن کولر آبی
اگر خازن موتور کولر آبی بسوزد، تنها راه ممکن، تعویض خازن است.

تست خازن موتور کولر آبی

تست سلامت خازن کولر ابی، نیاز به مهارت و تخصص و البته ابزار مناسب برای این کار دارد. شما اگر دانش کافی برای کارهای فنی ندارید و یا از سیستم پیچیده موتور اطلاعی ندارید، بهتر است تست خازن موتور کولر آبی را به تعمیرکار کولر آبی بسپارید. تعمیرکار در زمان سرویس کولر آبی، عملکرد تمامی قطعات را با دقت تمام بررسی خواهد کرد.

اگر خازن کولر آبی خراب باشد، چه می شود؟

اگر خازن کولر آبی خراب شود می تواند آسیب های جدی به کولر؛ همچنین به پروانه کولر؛ واتر پمپ و کند شدن سیستم اّبرسانی را در پی داشته باشد؛ حتی می تواند منجر به سوختن موتور کولر هم شود. با توجه به مطالب گفته شده می توانید هر چند وقت یکبار خازن کولر ابی را تست کنید تا از آسیب جدی جلوگیری کنید.

پیشنهاد مطالعه

نحوه نصب خازن به موتور کولر آبی

بلی؛ نصب خازن موتور کولر آبی بسیار آسان است، اما نه برای افرادی که شناختی از لوازم الکتریکی ندارند. برای نصب خازن موتور کولر آبی؛ باید موتور را کامل باز کنید تا بتوانید خازن کهنه را از جایش خارج کرده و خازن جدید را نصب کنید. اگر شما ساختار موتور را نشناسید، ممکن است بعد از باز کردن آن، دیگر نتوانید قطعات را در جای درست قرار دهید و این یعنی، موتور نمی‌تواند درست کار کند و ممکن است روشن نشود.

در حالت کلی، دو فیش ترمینال در خازن های راه انداز وجود دارد. یکی از این فیش ترمینال به سر سیم رابط سیم پیچ و دیگری به فیش پلاتینی کلید گریز از مرکز اتصال داده می شود. هنگام راه اندازی سیستم با عملکرد آنی کلید گریز از مرکز، خازن از مدار خارج می شود و سیم پیچ اصلی دور موتور کولر را بر عهده می گیرد.

قیمت خازن موتور کولر آبی

خازن موتور کولر آبی قیمت چندان گرانی ندارد. در واقع می‌توان گفت که قطعات کولر آبی بسیار ارزان هستند و خیلی راحت در زمان سرویس کولر آبی، در صورت نیاز می‌توانید خازن را تعویض کنید. قیمت خازن کولر آبی هم بین 20 هزار تومان تا 50 هزار تومان است.

سرویس کولر آبی در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر کولر آبی خود را به تیم متخصص آچارباز بسپارید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر آبی

نوشته های مشابه

‫122 دیدگاه ها

 1. سلام. کولرما دورکندوقتی کارمیکنه انگار یه فشاری میادبهش وتقه میزنه ودوباره کارمیکنه. راهنماییم کنین. فیلم گرفتم ازش اینجورنمیشه توضیح بدم

 2. با سلام خدمت کارشناس محترم ..یک ماهی میشه سیم پیچ موتور کولر رو نوع کردم واین روزها بخاطر گرما حدود بیست ساعت کولربصورت متوالی روشنه درتارخ ۵/۳بوی سوختگی از کولر اومده میخواستم ببینم کار سیم پیچی باید تکراربشه ؟البته چندروز قبل بخاطر شل شدن تسمه موتور کولر روبردم بالاتر تا تسمه محکم بشه که نشد بعد فهمیدم تسمه از داخل پارگی داره حالا این احتمال رو میدم که شاید موتور کولر تو یک سطح نباشه برای همین فشار اومده بهش شایدم چیزی غیر اینه درهرصورت ممنون میشم راهنماییم کنید که احتمال داره تعمیرکار کارش رودرست انجام نداده یا من خرابکاری کردم ممنون

 3. سلام کولر ما دور تند بود که یکدفعه خاموش شد و بوی سوختگی ازش آمد و دیگه روشن نشد

 4. سلام .یک کولر آبی دارم پمپش سوخت .یک پمپ خریدم که دو سیم داره این دو سیم را به کدام قسمت کلید وصل کنم؟ کولر دو رشته سیم برق هم داره،سیم برق ابی (نول) مشکی که سوکت داره (فازه) .
  کولر رومیزی هست .و روی کلید پمپ و دورتند وکند هیچ شماره ای نوشته نشده.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 5. سلام، لطفاً راهنمایی می‌فرماید خازن موتور آبسال ۴۵۰۰ مشخصات فنی؟

  1. باسلام
   محمد عزیز، متوجه درخواست شما نشدیم بفرمایید مشکل بهه وجود آمده چیست تا راهنمایی‌های لازم ارائه شود.

 6. سلام . کولر داشت با دور تند کار می کرد یک دفعه سرعتش کم شد و من سریع خاموشش کردم … رفتم روشن کنم دیدم با دور کند موتور می چرخه ولی به محض اینکه دور تند رو می زنم موتور برعکس می چرخه .. ممنون می شم راهنمایی کنید ..

  1. باسلام
   امین عزیز سیم پیچ و استارت کولر شما معیوب شده است. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 7. سلام دیروزکولرزورمیزدتاراه بیفته تسمه رابادست میچرخوندم راه میوفتادبعدتسمه رادراوردم خوب کارمیکردتسمه رومیبستم گیرمیکرددوستم امدروغن کاری کردیکدفه شب صدایه خرخربدی دادخاموشش کردم دیگه روشن نشدالان کلیده روشنو میزنم فقط صدامیده راه نمیفته فکرمیکنید چی میتونه باشه پاکدشت کارمیکنید

  1. باسلام
   حسن عزیز، احتمال دارد، دینام یا موتور کولر آبی شما دچار اختلال شده باشد و یا به دلیل رگلاژ کردن نامناسب تسمه کولر این اتفاق افتاده باشد. شل بودن و یا سفتی تسمه باعث فشار آمدن به موتور و سوختن آن خواهد شد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 8. سلام
  کلیدهای کولر رو می‌زنیم موتور روشن نمیشه. جعبه ترمینال کولر برق دارد تست کردم و کابلها مشکلی ندارند. امکان هست از سوختن خازن باشد؟ میشه سیم های ورودی به خازن رو به هم اتصال داد و خازن رو از مدار حذف کرد؟

  1. باسلام
   میثم عزیز، بله امکان دارد. قطع نبودن نول و فاز اصلی کولر را بررسی و از صحت واتر پمپ، کابل بین کولر و کلید و سیم بندی کولر مطمئن شوید.

 9. سلام، کولر روشن میکنم اولش دور تند کار میکنه ولی بعد چند دقیقه تند از کار میفته، فقط دور کند کار میکنه

  1. باسلام
   سعید عزیز، برای رفع مشکل وضعیت سیم پیچی کولرو دینام را بررسی کنید، اختلال در این موارد و اتصالات منجر به این اتفاق خواهد شد. شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 10. سلام وقت بخیر
  کولر ابی رو بعضی مواقع وقتی روشن می کنم پروانش نمی چرخد ولی بادست می چرخونم شروع به کارکردن می کند
  با تشکر

  1. باسلام
   آقای دودانگه عزیز، این مورد اغلب به دلیل اختلال در یاتاقان‌ها و یا بوش‌های پلاستیکی اتفاق میافتد. برای رفع مشکل موارد مذکور را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 11. سلام .وقت بخیر.
  کولر ما ۳۵۰۰هست وقتی دیروز روشن کردمی صدای ریزی میده ولی حرکت نمیکنه تا اینکه تسمه چرخونده بشه و دور بگیره ،یبار بدونه اینکه چیزی ب موتور وصل باشه روشن کردم ک همون صدا رو داشت ولی حرکتی نکرد.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باسلام
   علیرضای عزیز، برای رفع مشکل، عدم وجود اتصالی در سیستم و صحت قطعاتی چون یاتاقان، پروانه و پولی کولر را بررسی کنید. ضعیف شدن موتور و وجود اختلال در آن نیز می‌تواند در به وجود آمدن این مشکل تاثیرگذار باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

  2. اگر موقع روشن کردن موتور زور میزنه برای روشن شدت صدامیده ولی دور نمیگیره ولی با حرکت دستی تسمه براه میوفته از خرابی خازن راه انداز هست که موتور اون زور اولیه برای راه اندازی رو نداره چند ثانیه در ابن حالت فیوز رو هم میپرونه

   1. باسلام
    احسان عزیز، ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

 12. سلام دوست عزیز در موقع روشن کردن کولر ابی تا کلید موتور رو میزنم کولر روشن میشه تلویزیون ویخجال که محافظ جداگانه هم دارند هر دو خاموش میشوند وبعد از دو یا سه دقیقه روشن میشوند لطفا راهنمایی کنید محمد

  1. باسلام
   محمد عزیز، به احتمال زیاد در کلید کولر شما اتصالی وجود دارد که جریان برق منزل را دچار اختلال میکند، لازم است اتصالات و کلید بررسی و تعمیر شوند. در صورت تمایل می‌توانید برای رفع مشکل درخواست تعمیر کولر آبی خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس مشکل را برطرف کند.

 13. با سلام.
  ببخشید من پمپ اب کولر رو نو کردم. یک کم که کار میکنه بوی سوختن میدهد و پمپ از کار می افتد. یک ساعت خاموشش میکنم. بعد درست میشود

  1. باسلام
   آقا/ خانم روستازاده عزیز، خشک ماندن پمپ آب کولر آبی، نفوذ آب به الکتروموتور پمپ آب از دلایل بروز اختلال در پمپ هستند برای رفع مشکل بعد از بررسی صحت پمپ، پمپ آب کولر آبی را روغن کاری کنیدتا خشک نباشد. همچنین مطمئن شوید که اتصالی در پمپ رخ نداده است.
   اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 14. سلام ممنون از سایت خوبتون
  یه سوال داشتم ، کولر آبی در دور تند داشت کار میکرد که ناگهان خاموش شد. بعد از اون دوباره کولر رو تست کردم و متوجه شدم که دور کند کار می‌کنه اما به محض فشردن کلید دور تند کولر خاموش میشه و با قطع کردن دور تند مجدد روشن میشه مشکل از کجاست؟
  تشکر از پاسخگویی شما

  1. با سلام
   سجاد عزیز، این مشکل اغلب به دلیل ایراد خرابی کلید یا سیم پیچ کولر به وجود می‌آید. در صورت تمایل می‌توانید برای رفع مشکل درخواست تعمیر کولر آبی خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس مشکل را برطرف کند.

 15. با عرض سلام در مطالب شما متوجه شدم که خرابی خازن به پروانه و واتر پمپ و سیستم آبرسانی ایراد وارد می کنه ممنون میشم بیشتر توضیح بدهید که آیا خازن موتور با واتر پمپ در ارتباط است وچگونه وهمینطور به پروانه چطور اثر می گذارد چون پمپ کولر ما یا از اول شروع به کار یا در حین کار فقط یک یا دو دریچه را خیس می کند وبنا به برداشت از مطالب مفید شما به نظر خازن مشکل داسته باشدبا تشکر وامتنان

  1. باسلام
   علی اصغر عزیز، اختلال در خازن به معنی بروز اختلال در عملکرد موتور است. در صورتی که موتور کولر آبی معیوب باشد این نقص باعث اختلال در سایر قطعات نیز خواهد شد. برای رفع مشکل پمپ خود پیشنهاد ما به شما بررسی جریان آب ورودی، منبع تغذیه، صحت پمپ و اتصالات است.

 16. سلام .کولر ما رو دور کند روشن نمیشد مجبور بودیم بزنیم دور تند تا روشن شه.بعد بزنیم دور کند
  مشکلش چی بوده .؟الان دیگه رو دور تند هم روشن نمیشه انگار زور میزنه ولی روشن نمیشه

  1. با سلام
   امید عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی سیم دور کند در کولر و کلید اتفاق می افتد. باید وضعیت این سیم را در کلید بررسی کنید. اگر ایارد از این قمت نباشد احتمالا سیم پیچ دور کند موتور ایراد پیدا کرده است.
   می‌توانید درخواست خود را از قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 54591616-021 تماس بگیرید تا تعمیرکار کولر، مشکل دستگاه شما را انجام دهد.

 17. سلام و خسته نباشید یه موتو کولر ۳ ۴ دارم وقتی دور کند میخواد راه اندازی بشه قطع وصل میشه بعضی مواقع هم هر دو دورش خیلی اهسته مچرخه و راه اندازی هم نمیشه

  1. با سلام
   رضا عزیز، در صورتیکه پمپ آب کار می‌کند ولی دور موتورها کار نمی‌کند احتمالا ولتاژ به الکترو موتور نمی رسد یا موتور معیوب شده است. برای رفع مشکل باید ولتاژ در موتور و اتصالات بررسی و مشکل برطرف شود. در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 54591616-021 تماس بگیرید تا کارشناس کولر مشکل کولرتان را برطرف کند.

 18. با سلام
  کولر ما ، وقتی روشن میشه با تسمه قادر به حرکت دادن پره نیست، ولی وقتی با دست پره رو میچرخونی کار میکنه، وقتی هم تسمه رو جدا کنی کولر کار میکنه
  انگار زور موتور به چرخوندن پره بدون کمک دست نمیرسه، یعنی اولش که روشن میکنی، موتور قفل میکنه و داغ میشه!!
  مشکل از کجاست؟

  1. با سلام
   شروین عزیز، این مشکل به دلیل درست وصل نکردن تسمه به وجود آمده است. زیرا اگر تسمه سفت باشد از چرخیدن موتور و پروانه جلوگیری می‌کند و ممکن است در مدت زمان کوتاهی به سوختن دینام و قطعات دیگر کولر بیانجامد. می‌توانید مقاله «چگونگی تنظیم تسمه کولر آبی و تعویض آن» را مطالعه کنید و تسمه را بدرستی روی کولر نصب کنید.

 19. سلام. من ی کولر آبی بزرگ ( 7000 ) دارم. اخیراً وقتی می خوام روشنش کنم… نمی دونم… ولی انگار موتورش داره زور می زنه روشن بشه ولی روشن نمیشه. پمپ آب هم تمیز کار می کنه و تازه روغن کاری هم کردم. خودم فکر می کنم به خاطر جریان ضعیف برقه… بقیه وسایل خونه بدون مشکل کار می کنند ولی فقط موتور کولر اینطوری شده… می تونید بگید ممکنه اشکال از کجا باشه و یا چطوری باید ایراداتش رو پیدا کنم؟

  1. با سلام
   میلاد عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی دینام یا گیرپاژ کردن موتور به وجود می‌آید. با توجه به حساس بودن این قطعات بهتر است تعمیرات آن را به تعمیرکار کولر بسپارید. در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را از در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 54591616-021 تماس بگیرید.

 20. سلام و درود به خدمت جنابعالي
  ميبخشيد ما يك پمپ اب خانگي و كوچك داريم كه پروانه آن برعكس ميچرخد و باعث شده اصلا فشار اب نداشته باشد….
  خازن و تمام سيمكشي و تشكيلات سالم است

  بفرماييد چكار بايد انجام بدم كه پروانه پمپ دوباره به حالت استاندارد به چرخش در آيد و ديگر معكوس نچرخد

  سپاس و درود فراوان

  1. باسلام
   محمد عزیز ابتدا صحت سیم پیچ و کلید گریز از مرکز موتور را بررسی کنیدسپس مطمئن شوید که فاز از کولر به کلید و نول به کولر متصل شده باشد. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 21. سلام
  كولر ابي كار ميكرد
  از كار افتاد، هم موتور هم پمپ اب
  پمپ اب رو تست كردم، سالم بود
  ولي هم فاز و نول در قسمت فيشهاي جعبه تقسيم، برق دارند،
  مشكل از كجاست؟ ممنون

  1. باسلام
   حمید عزیز، بروز اتصال کوتاه در اتصالات ممکن است حتی منجر به سوختن قطعات شود. صحت کابلها و منبع تغذیه را بررسی و در صورت یافتن اختلال کابل معیوب را تعویض کنید. اختلال در پمپ نیز ممکن است منجر به ایجاد جریان برق در سیستم شود. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 22. سلام ببخشید کولر ما در حال کار کردن یکدفعه موتور و پمپش قطع شده و پس از بررسی ترمینال متوجه شدم که نول وجود ندارد و تبدیل به دوفاز شده…
  پمپ رو جداگانه تست كردم، كار ميكنه
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. باسلام
   حمید عزیز، برای رفع مشکل، صحت منبع تغذیه، کابل‌ها و خازن کولر آبی را بررسی و در صورت یافتن هر گونه اختلال اقدام به تعویض و یا تعمیر قطعه کنید. همچنین مطمئن شوید که موتور سالم بوده و در اثر نوسان جریان، نسوخته باشد. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 23. با سلام وخسته نباشید
  اخیرا کولرما درابتدا راه اندازی هم دور کند وهم دور تند ان خوب کار مبکند ولی بعداز حدود یکساعت کار دور تند ان به انداز دور کند کار می مکن یعنی تواوتی ندارد اشکال چیست ممنون

  1. باسلام
   حسین عزیز، مشکل می‌تواند ناشی از ضعف منبع تغذیه، اختلال در پمپ اب، سفت یا شل بودن تسمه و … باشد، برای رفع مشکل لازم است موارد مذکور را بررسی کنید. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 24. سلام موتور ابی دور کند ان قطع و وصل می کند ولی دور تند ان مشکلی ندارد علتش چیست

  1. با سلام
   محمد حسن عزیز، اغلب برای حل این مشکل باید قسمت‌هایی مثل کلید، سیم ها ، اتصالات و موتور چک شود تا ایراد پیدا شود. در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 25. من از کولر آبی دستی استفاده میکنم امروز جابه جا کردم که ببرم تو اتاق کارم و اونجا ازش استفاده کنم. بعد از زدن سیم برق به پریز شروع به کار میکنه و دیگه نمیتونم با کلید خاموش و روشنش کنم . صدای عجیبی هم میده که قبلا این صدا رو نداشت

  1. با سلام
   قاسم عزیز، ممکن است کلید روشن و خاموش دستگاه اتصالی کرده باشد.
   اگر امکان بررسی یا رفع ایراد را ندارید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند.

 26. سلام خسته نباشید وقتی کولر روشن میکنم لرزش و صدا داره موتورش و بعد از 10 دقیقه انگار قفل میکنه حرکت نمیکنه زور میزنه امکان داره از بلبرینگ موتورباشه یا سیم پیچ راه انداز سوخته ولی هردوتا دورش سالمه

  1. باسلام
   امیر عزیز، اختلال در چرخش پره‌ها، سفت بودن تسمه، وجود نوسان در جریان برق ورودی و نیم سوز شدن موتور می‌تواند دلیل قفل کردن موتور کولر آبی شما باشد، برای رفع مشکل موارد مذکور را بررسی کنید. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 27. وقتی کولرراروشن میکنم خیلی آرام ومیلیمتری میچرخد مشکل ازخازن است یاموتورسوخته ممنون

  1. باسلام
   محسن عزیز، در صورتی که موتور سوخته باشد کولر روشن نخواهد شد. برای رفع مشکل، اتصالات، منبع تغذیه، عدم سفت بودن تسمه و صحت خازن را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 28. سلام کولر ماخازنش کار نمیکرد یه خازن دیگه انداختم بعد دوساعت خاموش شدن کولردوباره دور موتور کم شده بعد کولر سه هزاره اگر یه خازن بزرگتر بندازم مشکلی نداره خازن مال پمپ باده

  1. با سلام
   ابراهیم عزیز، کند شدن دور کولر علت های مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها شل بودن تسمه کولر، سوختگی سیم پیچ راه انداز، نیم سوز شدن سیم پیچی کولر و … است. پیشنهاد می کنیم برای خرید خازن حتما خازنی مشابه با خازن قبلی خود خریداری کنید ولتاژ، ظرفیت خازن و شکل ظاهری با کولر شما مطابقت داشته باشد.
   در صورت تمایل برای رفع مشکل کولر می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 54591616-021 تماس بگیرید تا کارشناس کولر مشکل کولرتان را برطرف کند.

 29. سلام .ما دیروز کولر نو خریدیم وصلش کردیم اما امروز ظهر که خواستم روشنش کنم یه استارت کوچک خورد دوباره خاموش شد و دیگه روشن نمیشه نه دور کند نه دور تند .فقط پمپ اب روشن میشه ولی موتور نه مشکلش چیه؟؟

  1. باسلام
   صادق عزیز، عدم نصب درست کولر و یا اختلال در قطعات و کابل ها می‌تاند منجر به این اختلال شود. برای رفع مشکل صحت فیوز کولر را با فازمتر بررسی و در صورت وجود اختلال آن را تعویض کنید. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 30. سلام وقتتون بخیر
  پمپ آب کولر بعد از دو روز کار کلا داغ میشه به نحوی که کاور پلاستیکی روی پمپ آب میشه
  دو بار تعویضش کردم و همین کار تکرار شد
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. باسلام
   رضای عزیز، احتمال دارد ولتاژ جریان برق ورودی به کولر شما بالا یا اتصالی در کابلها یا گرفتگی در مسیر آب ورودی و یا در جریان کولر وجود داشته باشد، برای رفع مشکل ابتدا اتصالات و سپس باز بودن مسیر گردش آب کولر را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 31. با سلام
  کولر آبی ما ۴۵۰۰ هستش روی دور کند در حال کار کردن بود که ناگهان سرعتش ب شدت افت کرد انگار بخواد دور کند وایسته ولی روی دور تند میزنی نرمال کار می‌کنه.!مشکل دور کند کجاست و راه‌حل چیه ؟ ممنون سپاسگزارم

  1. باسلام
   مرتضی عزیز برای رفع مشکل لازم است عدم شل بودن تسمه، صحت موتور، اختلال در کلید و اتصالات را بررسی کنید. اگر مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 32. با سلام
  موتور کولر روشن نمی‌شود آخرین بار که از برق کشیده شده و امسال وصل خواستم بکنم استارت نمیخوره هیچ واکنشی نداره پمپ فقط روشن میشه
  خازن بسوزه یا خراب بشه ممکنه استارت نخوره موتور یا نه؟

  1. با سلام
   علی عزیز، روشن نشدن کولر می‌تواند علت‌های مختلفی مثل سوختن موتور، خرابی دینام، پریدن فیوز برق کولر در زمان روشن کردن، ایراد در کلیدهای کولر، اتصال بدنه و … باشد. می‌توانید اقدامات اعلام شده در مقاله «۱۷ مشکل رایج کولر آبی و راه حل آنها» را انجام دهید. چنانچه مشکل کولر برطرف نشد، می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناس کولر مشکل کولرتان را برطرف کند.

 33. سلام.من نمیخواهم قضاوت کنم.ولی چرا قیمت موتور سیم پیچ فابریک با موتوری که سوخته و بعد مجددا سیم پیچی شده متفاوت میباشد.
  من خودم فک میکنم که فابریک بهتره از سیم پیچی دستی.

  1. باسلام
   مهدی عزیز، اغلب موتور فابریک قیمت بالاتری نسبت به سیم پیچ دارد.

 34. باسلام کولرابی ۲۸۰۰ موقع روشن شدن جون نداره و باید با دست راش لندتزیم و بعدش اون سرعت قبلی رو نداره ممنون میشم راهنماییای بفرمایید

  1. با سلام
   حسن عزیز، این مشکل اغلب به دلیل سوختن سیم پیچ راه انداز یا وصل نشدن کلید گریز از مرکز به وجود می‌آید. می توانید برای بررسی و تعمیر کولر درخواستتان را در قسمت تعمیرکولر آبی آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی از نزدیک دستگاه را بررسی کنند.

 35. سلام
  من برقکارهستم بعضی جاهادیدم که یه خازن رودرمداربه صورت مواز بیرون ازموتور به سیمهای منفی ومنفی زدن
  البته دقیقا توذهنم نیست که سیم مثبتش به پمپ اب وصله یادورکند موتور
  حالا سوال من اینه که وصل نکردن خازن هم باعث میشه موتور راحت کارکنه پس دلیلش چیه بوده که این خازن رو به صورت موازی وصل کردن؟
  سوال دوم من بعضی جاهادیدم که موتورهای کولربدون هیچ خازنی کارمیکنن اونها فرقشون چیه بابقیه موتورها؟

  1. باسلام
   اسماعیل عزیز، استفاده خازن اغلب بستگی به قدرت موتور دارد. برای مثال موتور کولرهای با قدرت 1/3 اسب و ½ اسب، بدون خازن هستند و با کمک سیم پیچ اصلی راه اندازی میشوند. اما سایر موتورها برای راه افتادن، نیاز به خازن راه انداز دارند.

 36. با سلام کولر ما کندش کار نمیکنه؟ اما تندش کار میکنه باید چی کار کنیم که کندش کار کنه بعدشم زدن کولر در دور تند ایرادی نداره

  1. باسلام
   سعید عزیز، برای رفع مشکل اتصالات و کلید گریز از مرکز کولر را بررسی کنید، شل و یا سفت بودن تسمه کولر نیز می‌تواند باعث کار نکردن کولر در دور تند شود.
   کار کردن کولر در دور تند، ممکن است باعث فشار آمدن به موتور و فروسدگی آن شده و هزینه‌های مصرفی را بلا ببرد. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 37. کولرم فقط تو حالت کند صدا میشه وقتی میزارمش رو حالت کند صداش قطع میشه از چند نفر پرسیدم گفتن شاید ایراد از خازناش باشه درسته؟

  1. باسلام
   مانی عزیز، ابتدا تراز بودن بدنه و پایه‌ها را بررسی کنید. بعد به سراغ یاتاقان، پولی و محور اصلی بروید و مشکل تک تک قسمت‌ها را بررسی و علت به وجود آمدن صدا را تشخیص دهید. برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 38. پمپ آب کولر از کار افتاده.وپمپ آب قاب روش باز کردم .وقتی به برق میزنم موتور نمیچرخه کار نمیکنه پمپ از کار افتاده.کلا تمیز و روغن کاری شده حالا نمیدونم علت کار نکردن چیه .فقط به ویبره میره

  1. با سلام
   پیشنهاد میکنم که قطعات برقی کولر را خودتان دستکاری نکنید. از کارشناس کولر بخواهید تا دستگاه شما را بررسی و تعمیر کند.

 39. سلام
  موتور ما چند وقتی یه وقتی کلید دور کند رو میزنیم صدای ویزه میده و راه نمیفته هراز گاهییم کار میکنه اگه یکم با دست بچرخونمش دیگه کار میکنه و هین کار کردنم مشکلی نداره حتتی اگه ۲۴ ساعت روشن باشه ولی لحظه اول راه نمیفته آیا از خازنشه ؟؟؟

  1. سلام
   مشکلات زیادی میتواند منجر به این موارد شوند. بهتر است قبل از اینکه موتور بسوزد، کارشناس سرویس کولر، آن را بررسی کند.

 40. با سلام
  در ابتداکه کولر رو روشن میکنم دور تند و کند به درستی کار میکنه ولی بعد از 2 ساعت سرعت موتور کم میشه و در دور تند سرعت اصلا زیاد نمیشه با ادامه روشن بودم موتور حرکتش متوقف میشه ! (روی موتور کمی اب شلنگ پمپ پاشیده شده)
  علت چی میتونه باشه با تشکر

  1. سلام
   بهتر است کولر شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر کولر آبی را ثبت کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

 41. با سلام وتشکر من باب اطلاعات مفیدتون کولر منزل ما الکتروژن مدل تندر دوخازنه است ومیخوام خازنش رو عوض کنم چون سوخته ولی نمیدونم کدوم سیمهارو باید به خازن جدید بزنم به یکی از خازنهاکه بزرگتره ۲رشته سیم مشکی ویک رشته قرمز وصله وبه کوچکتره دورشته سیم قهوه ای ویک رشته سفید میشه کمکم کنید

  1. سلام
   لطفا برای اتصال خازن جدید به دفترچه همراه خازن توجه کنید. اگر اطلاعات کافی در زمینه تعمیرات کولر ندارید، لطفا درخواست تعمیر کولر را ثبت کنید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 42. سلام
  موتور من بدون تسمه روان کار میکنه ولی وقتی تسمه رو روش میندازم موتور سرجاش تکون میخوره. پیچاش هم سفته.
  تسمه هم تنگ نیست.

  1. سلام
   کولر شما باید تخصصی‌تر بررسی شود. لطفا با شماره 02154591600 تماس بگیرید، کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

  2. به احتمال زیاد خازن راه انداز موتور کولر شما و یا سیم پیچ کمکی(رانداز)سوخته است بهتر است خازن را تعویض نماید اگر ایراد بر طرف نشد ایراد از سیم پیچ راه انداز میباشد

 43. خسته نباشید.
  چندشب پیش بوی سوختگی از کولرمون (8000) اومد. من از اون موقع روشن نزاشتم اش فقط جهت تست روشن اش میکنم. ولی دور تند و کندش کار میکنه و خیلی سرو صدا داره موقع کار کردن مخصوصاً رو دور تند (البته از قبل هم صدا داشت تا حدودی). یاتاقان هارو روغن زدم ولی افاقه نکرد.کولر هم با صدای شدید روشن میشه. موتور کمی لغزش داره که باتوجه به بیس سادهاش نمیدونم چقدر طبیعیه. مشکلش چیه هست به نظرتون؟
  اگر نیم سوز شده با اهم میتر میشه چکش کرد یا حتماً آمپر متر میخواد؟ (چون مولتی مترم ساده اس میترسم تو امپر متری دوام نیاره)

  1. سلام
   پیشنهاد میکنم برای بررسی دقیق‌تر و عدم آسیب جدی به کولر، درخواست تعمیر کولر در محل را ثبت کنید تا کارشناس آچارباز کولر شما را بررسی کند.

 44. باسلام من یه کولر نصب کردم با کلید۹شماره ای قدیمی از برق اصلی یه فاز گرفتم به شماره ۱کلید ویه نل که مستقیم بستم به نل کلید داخل کولر سیم پمپو بستم به شماره ۲ ودور تند به شماره ۷ کلیدودورکند به شماره ۹ کلید وبا همین ترتیب با کلید داخل کولرارتباط دادم سه تا سیم موتورم دورکند وتند ونل رو هر کدوم سر جای خودش پمپ آب روهم به نل وپمپ نصب کردم ولی ۲تا مشکل پیش اومد ۱کولر فقط رویه دورکارمیکنه یعنی دورتندوکندش باهم فرقی نداره وچند دقیقه که کار میکنه هم موتورش داغ میشه هم دودازش بلند میشه ایراد کارم کجاست

  1. سلام
   پیشنهاد میکنم کار نصب کولر توسط کارشناس انجام شود. در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید تا سرویسکار کولر خدمت شما اعزام شود.

 45. سلام موتور کولر ابی مدل 3000 یکی از رشته سیم های سیم پیچ قطع شده موتور برعکس کار میکنه سرعتش بسار زیاد میشه کنترل نداره ولی در حالت گردش خودش سرعت بسیار کم بعد مدتی توقف کامل مشکل کجاست اتصال بدنه سیم پیچ یا خازن سوختگی در موتور دیده نشده

 46. سلام کولری آبی که در قسمت داخل بدنه خازن گذاشته نشده چگونه است آیا کولرهای آبی بدون خازن هم هست آیا میشود بروی چنین کولرهایی خازن نصب کرد یا خیر لطفا پاسخ دقیق بدهید با تشکر وقدردانی قبلی از شما

  1. سلام
   تمام موارد در رابطه با وجود خازن در کولر آبی در متن گفته شده. در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان ما با شماره 02154591600 تماس بگیرید.

  1. سلام

   اگر خازن کولر شما دچار مشکل شود، کارشناس آچارباز قادر است مشکل آن را شناسایی و رفع کند.

 47. سلام خسته نباشید کولرمون روی دور کند میخواییم استارت بزنیم راه نمی افته باید بزنیم دور تند تا راه بیفته و باز برش داریم.موقع استارت با دور کند برق پشت موتور میره و راه نمی افته یه صدای وز وز میداد ازش . علت چیه؟
  البته اگر کولر چند ساعت خاموش باشه این اتفاق میفته
  بلافاصله بخوای روشن کنه مشکلی نداره.

  1. سلام

   بهتر برای جلوگیری از آسیب جدی به موتور و سوختن آن، هرچه سریع‌تر با تعمیرکار کولر آبی مشورت کنید. در صورتی که در تهران هستید، می توانید درخواست تعمیر کولر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 48. برخی از تعمیرکاران کولر آبی، در صورت خرابی موتور، پیشنهاد میکنند تا سیم پیچ آن را تعویض کنیم. آیا این کار موثر است، یا در زمانی کوتاه موجب خرابی موتور میشود؟

  1. سلام

   درصورت سوختن موتور کولر آبی، یا باید آن را تعویض کنید و یا سیم پیچ آن را تعویض کنید. البته اگر سیم پیچ کولر را تعویض کنید، نباید انتظار عملکردی در حد موتور جدید داشته باشید. زیرا قدرت موتور کاهش خواهد یافت. حتی ممکن است بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، موتور دوباره بسوزد.
   پس بهتر است در صورت سوختن موتور، آن را کامل تعویض کنید.

   برای تعویض موتور کولز می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   1. با سلام خدمت خواهر عزیزم ندا ایزدی؛
    من یک موتورپیچ (تعمیرکار الکتروموتورهای سه فاز و تک فاز) هستم. به صورت اتفاقی نظر شما رو خوندم و خیلی از شما ناراحت شدم. شما می گویید که اگر سیم پیچ موتور کولر را تعویض کنید قدرت موتور کاهش خواهد یافت و امیدی به کارکردن آن نیست؛ این حرف شما برای ما خیلی ناراحت کننده است چون واقعاً اینطور نیست. ما موتورپیچ ها وقتیکه می خواهیم سیم پیچ سوختۀ یک الکتروموتور را تعویض کنیم از روی سیم پیچ سوخته نقشه برداری می کنیم و با همان نقشۀ به دست آمده دوباره آن را سیم پیچی می کنیم؛ حال اگر سیم پیچ سوخته فابریک باشد، سیم پیچ جدید چه فرقی با سیم پیچ قبلی دارد؟ همۀ موتورپیچ ها نقشۀ فابریک سیم پیچی موتورهای کولر را در اختیار دارند. شغل ما طوری نیست که بتوانیم به طور دلخواه چند دور از کلاف سیم پیچ ها کم یا به آن اضافه کنیم؛ ما کارمان را با فرمول های ریاضی انجام می دهیم و بسیار دقیق است؛ پس بنابراین ما هرگز توانایی کم فروشی را نداریم. گاهی اوقات هم افرادی سودجو به ما مراجعه می کنند تا الکتروموتوری که سیم پیچ سوختۀ اش را خودش در آورده است سیم پیچی کنیم؛ در چنین مواقعی ما سیم پیچ جدید را با استفاده از فرمول های ریاضی محاسبه می کنیم و بسیار دقیق است. ما این فرمول ها را توی مدرسه، سر کلاس درس یاد گرفته ایم پس چگونه ممکن است که اشتباه کنیم؟ شما با گفتن این حرف به اقتصاد کشور عزیزمان صدمه می زنید؛ حرف شما از نظر وجدانی و از نظر اخلاقی درست نیست. شما نباید برای تبلیغ شغل تان از روی دیگران رد شوید. همۀ ما در هر شغلی که هستیم وظیفه داریم اطلاعات درست به مشتری بدهیم تا بتواند درست تصمیم بگیرد؛ این حق مشتری هاست. امیدوارم که از انتقاد من ناراحت نشده باشید. موفق باشید.

    1. با سلام
     دوست عزیز تحت هیچ شرایطی ما قصد بی ارزش کردن کار شما و تبلیغ برای خود را نداریم. به متعهد بودن شما در شغلتان شکی نیست. اما متاسفانه برخی از افراد سودجو، کار سیم پیچی موتور را به درستی انجام نداده و هدفشان فقط انجام سرسری کار است. از این رو اعتماد افراد به این کار کاهش خواهد یافت. اگر پاسخ ما موجبات ناراحتی شما را فراهم آورده، از شما پوزش می‌خواهیم.

     1. با سلام خدمت خواهر عزیزم ندا ایزدی؛
      در جواب حرف شما که گفته اید “برخی از افراد سودجو، کار سیم پیچی موتور را به درستی انجام نداده و هدفشان فقط انجام سرسری کار است” وظیفه دارم که بگویم اصلاً چنین چیزی امکان ندارد. شما و دیگران حق دارید که نگران باشید اما من به شما اطمینان می دهم که جای هیچ نگرانی نیست. اگر کسی بخواهد بدون تلاش و زحمت و بدون دانش کافی وارد این شغل بشود، شک نکنید که یک هفته هم دوام نمی آورد و همان روزهای اول شکست می خورد. اگر یک فرد مبتدی هنگام سیم پیچی کردن یک الکتروموتور اشتباهی مرتکب شود شک نکنید که آن الکتروموتور برای یک لحظه هم کار نمی کند. من و بقیۀ همکارانم علاوه بر اینکه در مدرسه و مراکز فنی و حرفه ای برای این شغل درس خوانده ایم سال های زیادی را هم در بازار کار شاگردی کرده ایم. خوشبختانه قانون در این مورد به افرادی که مدرک فنی و حرفه ای و پروانه کسب ندارند اجازۀ ورود به این شغل را نمی دهد. موفق باشید.

   2. با سلام خدمت خواهر عزیزم ندا ایزدی؛
    من یک موتورپیچ (تعمیرکار الکتروموتورهای سه فاز و تک فاز) هستم. به صورت اتفاقی نظر شما رو خوندم و خیلی از شما ناراحت شدم. شما می گویید که اگر سیم پیچ موتور کولر را تعویض کنید قدرت موتور کاهش خواهد یافت و امیدی به کار کردن آن نیست؛ این حرف شما برای ما خیلی ناراحت کننده است چون واقعاً اینطور نیست. ما موتورپیچ ها وقتیکه می خواهیم سیم پیچ سوختۀ یک الکتروموتور را تعویض کنیم از روی سیم پیچ سوخته نقشه برداری می کنیم و با همان نقشۀ به دست آمده دوباره آن را سیم پیچی می کنیم؛ حال اگر سیم پیچ سوخته فابریک باشد، سیم پیچ جدید چه فرقی با سیم پیچ قبلی دارد؟ همۀ موتورپیچ ها نقشۀ فابریک سیم پیچی موتورهای کولر را در اختیار دارند. شغل ما طوری نیست که بتوانیم به طور دلخواه چند دور از کلاف سیم پیچ ها کم یا به آن اضافه کنیم؛ ما کارمان را با فرمول های ریاضی انجام می دهیم و بسیار دقیق است؛ پس بنابراین ما هرگز توانایی کم فروشی را نداریم. گاهی اوقات هم افرادی سودجو به ما مراجعه می کنند تا الکتروموتوری که سیم پیچ سوختۀ اش را خودش در آورده است سیم پیچی کنیم؛ در چنین مواقعی ما سیم پیچ جدید را با استفاده از فرمول های ریاضی محاسبه می کنیم و بسیار دقیق است. ما این فرمول ها را توی مدرسه، سر کلاس درس یاد گرفته ایم پس چگونه ممکن است که اشتباه کنیم؟ شما با گفتن این حرف به اقتصاد کشور عزیزمان صدمه می زنید؛ حرف شما از نظر وجدانی و از نظر اخلاقی درست نیست. شما نباید برای تبلیغ شغل تان از روی دیگران رد شوید. همۀ ما در هر شغلی که هستیم وظیفه داریم اطلاعات درست به مشتری بدهیم تا بتواند درست تصمیم بگیرد؛ این حق مشتری هاست. امیدوارم که از انتقاد من ناراحت نشده باشید. موفق باشید.

    1. با سلام
     دوست عزیز تحت هیچ شرایطی ما قصد بی ارزش کردن کار شما و تبلیغ برای خود را نداریم. به متعهد بودن شما در شغلتان شکی نیست. اما متاسفانه برخی از افراد سودجو، کار سیم پیچی موتور را به درستی انجام نداده و هدفشان فقط انجام سرسری کار است. از این رو اعتماد افراد به این کار کاهش خواهد یافت. اگر پاسخ ما موجبات ناراحتی شما را فراهم آورده، از شما پوزش می‌خواهیم.

     1. سرکارخانم ایزدی درپاسخ به صحبت آقا مهدی راجع به سیم پیچی بدون هیچ جانب داری باید بگویم حق باایشان است !!؟
      چون اگر سیم پیچ اگر به طور حساب شده وتعدادذدور سیم پیچی دقیق وضخامت سیم پیچ وعایق وغیرع صورت نگیرد اگر تعداد دور کلاف زیادباشد ویاکم یا موتور کم قدرت میشود یا زورش وقدرتش کم ویا اگر کلاف کم باشد زیاد درهرصورت امپراژ ان موتور یاخیلی زیاد یاکم میشود یا موتوربسیار داغ میکند ووووو این راازروی علم به شما میگویم اگر کوچکترین خطایه عملی ازیک سیم پیچ کار سر بزند ان الکتروموتور شاید چند ساعتذهم کارنکند وسریع امپر بکشد وبسوزد ازاین بابت ایشان کاملا درست میگویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

همراهان عزیز آچارباز؛

به اطلاع می‌رسانیم آچارباز در تعطیلات نوروز به جز 1 فروردین آماده ارائه خدمت به شماست.

و پشتیبانان از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستند.

از شکیبایی شما متشکریم.