به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

فیلتر هوای کولر آبی؛ چگونگی تعویض فیلتر هوای کولر آبی

سرویس و تعمیر کولر آبی

عده‌ای تصور می‌کنند که کولر آبی خیلی نیاز به نگهداری ندارد و فقط سالی یکبار پوشال آن را تعویض و برخی از قطعات را روغن کاری کنند، کافیست. اما اصول نگهداری، سرویس و تعمیر کولر آبی، فقط شامل این موارد نیست. بلکه با استفاده از برخی ابزار و لوازم، در کنار نگهداری بهتر کولر آبی، عملکرد آن را نیز افزایش دهید. یکی از این ابزار، فیلتر هوای کولر آبی است. در اینجا انواع فیلتر هوای کولر آبی و چگونگی تعویض فیلتر کولر آبی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر فقط با ۷۰۰۰۰ تومان!
خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی می‌شود. در هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر کولر آبی داشتید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر کولر آبی

فیلتر هوای کولر آبی چیست؟

کولر آبی، اغلب روی پشت بام و یا داخل تراس نصب می‌شود و درنتیجه در معرض گردوغبار، آلودگی هوا و ریزآلاینده‌ها قرار دارد. همچنین در اثر بخار روغن موتور، ذراتی که در صورت چرخش تسمه ایجاد می‌شوند، گردوخاک پوشال‌ها، مواردی از این قبیل هم آلودگی زیادی تولید می‌شود. به دلیل ساختار و نوع عملکرد کولر آبی، ممکن است این گردوغبار و آلودگی‌ها در زمان روشن بودن کولر، وارد خانه شوند. از طرفی هم ممکن این برای افراد سالمند، بیماران تنفسی و حتی کودکان، مشکلات تنفسی و سرفه به همراه داشته باشد. پس باید به دنبال راهی بود که تا حد ممکن، از ورود این ذرات جلوگیری شود.

برای جلوگیری از ورود آلودگی به داخل خانه، می‌توانید از فیلتر هوای کولر آبی استفاده کنید. فیلتر هوای کولر آبی یک نوع پوشش از جنس الیاف پلی استر است که به شکل‌های متنوعی تولید شده و هر تکه برای پوشاندن یک بخش از کولر آبی طراحی شده است.

۱-فیلتر هوای پوشاننده دورتادور کولر آبی

همچنین برای پوشاندن دورتادور کولر هم یک نوع فیلتر نانو طراحی شده که مانند کاور، تمام سطح کولر را پوشش داده و اجازه ورود آلودگی به محفظه کولر آبی را نمی‌دهد.

تعمیر کولر آبی با آچارباز
این نوع فیلتر باعث می‌شود تا بدنه کولر آبی سالم بماند.

۲-فیلتر هوای پوشاننده حلزونی کولر آبی

نوعی از فیلتر هوای کولر آبی که شامل ۲ تکه است و دو طرف حلزونی را به خوبی می‌پوشاند. با استفاده از این فیلتر می‌توانید حفره حلزونی کولر را پوشانده و مطمئن شوید که دیگر گردوغبار وارد خانه نمی‌شود.

فیلتر هوای کولر آبی
این نوع فیلتر، در دو طرف حلزونی بسته شده و مانع از ورود گردوغبار می‌شود.

۳-فیلتر هوای پوشاننده دریچه کولر آبی

یک نوع هوای کولر آبی هم برای پوشانده دریچه کولر طراحی شده که با استفاده از آن، دریچه کولر آبی داخل اتاق را می‌پوشانید تا در فصل سرما، هوای سرد وارد اتاق نشده و گرمای اتاق از طریق کانال کولر خارج نشود.

این نوع فیلتر، با استفاده از آهنربا به دریچه کولر می‌چسبد. دورتادور فیلتر، دارای آهنربا است که به خوبی به دریچه چسبیده و دیگر خبری از چسب و ایجاد ظاهری ناخوشایند، دورتادور دریچه نیست. هر پک فیلتر هوای دریچه کولر، برای ۳ دریچه با ابعاد استاندارد مناسب است.

مزایای استفاده از فیلتر هوای کولر آبی

برخی از لوازم جانبی کولر آبی موجب عملکرد بهتر آن می‌شوند. لوازمی مانند برزنت و فیلتر کولر آبی. تعویض برزنت کولر آبی به بهتر هدایت شدن باد آن کمک می‌کند. با وجود یک برزنت سالم، باد کولر در هنگام ورود به کانال از مسیر خارج نمی‌شود.

فیلتر کولر آبی، جنسی از الیاف پلی استر دارد و از ورود ذرات بیماری‌زا مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ و میکروب‌ها جلوگیری می‌کنند. این فیلتر، تمام ذرات را به خود جذب کرده و مانع از ورود ذرات به داخل خانه می‌شود.

همچنین وجود این فیلترها موجب فرایند تبخیری دوگانه آب کولر شده و درنتیجه باد کولر سردتر می‌شود.

با بستن فیلتر برای کولرهای آبی، در هنگام روشن کردن کولر، دیگر خبری از گردوخاک نیست. همیشه در ابتدای تابستان که کولر آبی را روشن می‌کنیم، مقدار زیادی گردوخاک همراه باد کولر از دریچه خارج می‌شود که این موضوع بسیار آزاردهنده است. اما با وجود فیلتر هوای کولر آبی، گردوخاک وارد حلزونی نشده و با روشن شدن کولر، با مشکل کثیف شدن خانه روبرو نمی‌شود.

گردوخاک کولر آبی
وحشتناک‌ترین صحنه بعد از روشن کردن کولر آبی، خروج حجم زیادی گردوخاک از دریچه آن است.

فیلتر هوای کولر آبی صاف دم، هر چند وقت یکبار تعویض شود؟

از ابتدای فصل تابستان که برای سرویس تابستانه کولر آبی اقدام می‌کنید، بهتر است فیلتر هوای کولر را نیز تعویض کنید. بعد از سرویس کولر و رفع شوره کولر آبی، دورتادور آن را با فیلتر هوای کولر بپوشانید، تا دیگر خبری از گردوخاک نباشد.

یا اینکه می‌توانید از فیلترهایی که برای حلزونی کولر آبی طراحی شده‌اند، استفاده کنید.

هر فیلتر کولر آبی صاف دم برای یک دوره استفاده طراحی شده است. یعنی از تابستان امسال که فیلتر هوای کولر آبی را متصل می‌کنید، تا تابستان سال آینده، نیازی به تعویض فیلتر ندارید. سال بعد که دوباره تصمیم به سرویس تابستانه کولر آبی گرفتید، زمان تعویض فیلتر کولر آبی است.

عده‌ای بر این باورند که می‌توان، فیلتر را شست و دوباره مورد استفاده قرار داد. اما این باور غلط است. زیرا با شستن فیلتر کولر آبی، خاصیت نانو آن از بین رفته و دیگر جلوی ورود ذرات را نخواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه

قیمت فیلتر هوای کولر آبی کولپاک و فیلتر کولر صاف دم

قیمت فیلتر هوای کولر آبی، به نوع آن بستگی دارد. برای مثال فیلترهایی که فقط روی حلزونی را می‌پوشانند، قیمتی حدود ۱۸۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان دارند.

فیلتر هوای کولر آبی که برای پوشاندن دورتادور کولر آبی طراحی شده هم قیمتی حدود ۱۵۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان دارد.

قیمت فیلتر هوای دریچه کولر آبی که بیشتر در فصل زمستان برای بستن دریچه مناسب است، ۴۰ هزار تومان است.


نویسنده :

 • Avatar مریم ایزد گفت:

  با سلام فیلتر دور تا دور که در اولین تصویر است رو از کجا میتوان تهیه کرد؟

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   شما می‌توانید با جستجو در اینترنت و از طریق فروشگاه‌های اینترنتی این فیلتر را تهیه کنید.

 • Avatar شهره گفت:

  سلام خسته نباشید .کدام نوع فیلتر برای کولر آبی بهتر است؟

 • Avatar موسوی گفت:

  اگر از فیلتر حلزونی استفاده کنیم، آیا نیازی به فیلتر دورتادور هم هست؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.