به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

سنسور آبشمار ماشین ظرفشویی

قطعات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از قطعات متعددی تشکیل شده که هر کدام در نحوه عملکرد درست ماشین ظرفشویی، نقش کلیدی دارند. در اینجا قصد داریم قطعات ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم و با سنسور آبشمار ماشین ظرفشویی آشنا شویم.

اجزای ماشین ظرفشویی ال جی

۱-برد الکتریکی ماشین ظرفشویی

برد الکتریکی ماشین ظرفشویی، یکی از اجزای اصلی است که نقش مغز ماشین ظرفشویی را ایفا می‌کند. این قطعه وظیفه ارسال فرمان به سایر قطعات را در زمان شستشو برعهده دارد. هر زمانی که مشکلی در یک بخش از ماشین ظرفشویی رخ دهد، برد الکتریکی ماشین ظرفشویی ال جی با نمایش کد خطا روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی، شما را از مشکل مطلع می‌کند.

۲-موتور شستشوی ماشین ظرفشویی

وظیفه موتور شستشو در حین شستن ظروف، اسپری محلول شستشوی موجود در ظرفشویی به طرف ظروف است. این موتور موجب تمیز شدن ظروف می‌شود.

۳-غلتک قفسه ماشین ظرفشویی

در کنار قفسه ماشین ظرفشویی، غلتک قفسه قرار دارد. این غلتک‌ها باعث حرکت قفسه شده و این امکان را می‌دهد تا به راحتی، قفسه‌ها را به سمت داخل و بیرون بکشید. اما اگر این غلتک‌ها خراب شوند، دیگر نمی‌توانید سبد را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. پس، درصورت خراب شدن غلتک قفسه، باید آن را تعویض کنید.

۴-فیلتر ماشین ظرفشویی

فیلتر ماشین ظرفشویی در مسیر پمپ تخلیه قرار دارند. ذرات غذای باقیمانده در ظروف، در حین شستشو به سمت پمپ تخلیه هدایت می‌شوند و داخل فیلتر ماشین ظرفشویی به دام می‌افتند. این فیلتر باید حداقل ماهی یکبار شسته شود.

۵-میکروسوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی

قطعه‌ای به نام میکروسوئیچ فلوتر داخل ماشین ظرفشویی و در قسمت کف قرار دارد که در صورت نشتی آب ماشین ظرفشویی، آب به سمت کف سینی هدایت شده و شناور را بالا می‌برد. شناور که بالا می‌رود، نقش میکروسوئیچ، فرمان نشت آب در ماشین ظرفشویی را به برد الکتریکی اعلام می‌کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی با آچارباز
سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی، مانع از خرابی آن خواهد شد.

۶-هیدروستات ماشین ظرفشویی

هیدروستات نقش کنترل‌کننده سطح آب ورودی به ماشین ظرفشویی را ایفا می‌کند و مانع از بیش از حد پر شدن آب داخل ماشین ظرفشویی می‌شود. داخل هر ماشین ظرفشویی دو عدد هیدروستات در کنار هم قرار دارند و در زمان پر شدن دیگ، خالی شدن دیگ و زمانی که دیگ پر است، وارد عمل می‌شوند.

۷-پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه داخل ماشین ظرفشویی، برای خروج آب قرار دارد. این پمپ به کاسه متصل است و آب ماشین ظرفشویی را تخلیه می‌کند. در صورت گرفتگی فیلتر تخلیه و عدم توجه به تمیز کردن آن، ممکن است به سایر قطعات آسیب جدی وارد شود. درصورت خرابی ماشین ظرفشویی، تنها راه ممکن، تعمیر ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار متخصص است.

پیشنهاد مطالعه

۸-مخزن مایع شستشوی ماشین ظرفشویی

مخزن ماشین ظرفشویی از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت برای پودر شستشو و قسمت دیگر هم مخصوص مایع جلادهنده است.

۹-شیر برقی ماشین ظرفشویی

شیر برقی ماشین ظرفشویی قطعه‌ای است که میزان آب ورودی به داخل دیگ را کنترل می‌کند.

۱۰-هیتر لوله‌ای ماشین ظرفشویی

هیتر لوله‌ای ماشین ظرفشویی، برای گرم کردن آب توسط المنت‌های کف کاربرد دارد.

۱۱-سنسور ماشین ظرفشویی

سنسور ماشین ظرفشویی، وظیفه کنترل دمای آب را ایفا می‌کند. این سنسور، با ارسال دمای آب به برد الکتریکی، فرمان قطع المنت را ارسال می‌کند.

۱۲-ایربگ ماشین ظرفشویی

ایربگ ماشین ظرفشویی، فشار آب را کنترل کرده و یکنواخت می‌کند. همچنین مانند هواکش عمل کرده و در مرحله خشک کن، مانع از ایجاد بخار می‌شود.

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی
شستشوی فیلتر ماشین ظرفشویی، موجب افزایش عمر مفید دستگاه می‌شود.

۱۳-سنسور تشخیص میزان کثیفی ظروف ماشین ظرفشویی

این سنسور، با عبور دادن نور از آب، شفافیت آب را اندازه‌گیری کرده و درنتیجه میزان کثیفی ظروف را کنترل می‌کند. با این کار، در میزان مصرف آب صرفه جویی شده و ظروف تمیز خواهند شد.

سنسور آب شمار ظرفشویی چه عملی انجام می‌دهد؟

سنسور آبشمار ماشین ظرفشویی که به آن فلوتر هم می‌گویند، میزان جریان آب ورودی به ماشین ظرفشویی را کنترل کرده و مانع از پر شدن بیش از حد دیگ ماشین ظرفشویی می‌شود.
این سنسور با ارسال تعداد پالس به برد الکتریکی، میزان آب ورودی را کنترل می‌کند.

سنسور سطح آب ماشین ظرفشویی چه عملی انجام می‌دهد؟

سنسور سطح آب ماشین ظرفشویی که همان هیدروستات است، میزان سطح آب داخل ماشین ظرفشویی را کنترل می‌کند. زمانی که آب داخل دیگ ظرفشویی به میزان مناسبی رسید، سنسور سطح آب، با قطع شیر برقی، از ورود آب به داخل دیگ جلوگیری می‌کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی


نویسنده :

۶ دیدگاه

 • Avatar هدیه گفت:

  سلام‌.ماشین ظرفشویی error4cمیدهد .شیربرقی و سنسور پرشر عوض شده.الان میگن باید ایربگ عوض بشه که موجود نیست.چیکار کنم

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • Avatar مینا گفت:

  سلام
  علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ربطی به سنسور آبشمار ماشین ظرفشویی داره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی شامل:
   خرابی شلنگ و یا شیر تامین آب
   وجود مشکل در شیر برقی
   خرابی فلوتر
   خرابی سوئیچ قفل درب
   خرابی تایمر
   خرابی برد الکتریکی میشود. تمام این موارد باید توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی بررسی شوند. شما می توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar ساسان گفت:

  سلام
  ماشین ظرفشویی من مدتیه که دیگه ظرفهارو تمیز نمیشوره. ممکنه که دلیلش خرابی سنسور تشخیص کثیفی ظروف باشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کثیف بودن ظروفی که با ماشین ظرفشویی شسته می‌شوند، دلایل زیادی دارد. دلایلی مانند:
   خرابی فیلتر تخلیه
   خرابی سنسور تشخیص کثیفی
   خرابی شیرو رودی آب
   خرابی المنت گرمایی
   خرابی بازوی آبپاش
   و حتی استفاده از مواد شوینده نامرغوب
   ابتدا نوع شوینده خود را تغییر دهید و اگر مشکل برطرف نشد، ماشین ظرفشویی شما باید توسط تعمیرکار بررسی شود. برای ثبت درخواست تعمیر ظرفشویی در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.