به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

بررسی مشکلات و کد خطاهای پکیج ایساتیس با روش رفع آنها

معرفی کد خطاهای پکیج ایساتیس

آیا متوجه پیغام کد خطا روی صفحه نمایشگر پکیج دیواری ایساتیس شده‌اید؟ با اینکه برند ایساتیس شناخته شده و قابل اطمینان است، در مواردی این احتمال وجود دارد که دچار مشکل شود. اگر به طور کامل معنی کد خطاهای پکیج ایساتیس و روش رفع آن‌ها را بدانید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا در بیشتر مواقع خودتان در منزل می‌توانید با تشخیص علت خطا، مشکل پکیج را به راحتی برطرف کنید. در صورتی که خودتان قادر به تعمیر پکیج نباشید، از طریق تماس تلفنی با شرکت آچار باز می‌توانید جهت رفع مشکل پیش آمده درخواست کمک کنید تا اسرع وقت تعمیرکار حرفه‌ای را به منزل شما اعزام کنند.

آچارباز در این مقاله به بررسی موارد زیر می‌پردازد:

معرفی تمام کد خطاهای پکیج ایساتیس و رفع آنها

قبل از اینکه درباره تمام ارورهای پکیج ایساتیس و عیب‌یابی آن‌ها صحبت کنیم، توصیه می‌کنیم نحوه استفاده بهینه از پکیج را یاد بگیرید تا سال‌های بیشتری از آن برای تامین گرمای منزل و آب گرم مصرفی خود بهره ببرید. همچنین یادآور می‌شویم که در هنگام مواجه با پیغام کد خطا، قبل از هر اقدامی دفترچه راهنمای پکیج ایساتیس را مطالعه کنید، تا بفهمید علت اصلی مشکل پیش آمده چیست و چگونه رفع می‌شود؟ ما در این بخش تمام اطلاعات مربوط به معنی کد خطاهای پکیج ایساتیس را گردآوری کرده‌ایم، تا در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنما بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

معنی کد خطاهای پکیج ایساتیس
نمایش کد خطا روی صفحه نمایشگر، به تشخیص راحت و عیب‌یابی صحیح خرابی به وجود آمده کمک می‌کند.

روش رفع کد خطا E0: ورودی آب به پکیج ایساتیس دچار مشکل شده است

نمایش ارور E0 روی صفحه نمایشگر پکیج ایساتیس خبر از ایجاد مشکل در ورودی آب به پکیج می‌دهد. در ساده‌ترین حالت، ممکن است شیر آب پکیج بسته باشد. اگر مطمئن شدید که شیر آب باز است، جهت رفع کد ارور ای صفر، بررسی کنید که مسیر شیر آب مسدود نشده باشد. اگر این مورد هم کارساز نبود، احتمال خرابی سنسور ورودی آب وجود دارد، که باید خیلی سریع آن را تعویض کنید.

روش رفع کد خطا  E1: افت فشار آب

در لیست معنی کد خطاهای پکیج ایساتیس، ارور E1 نشان‌دهنده پیغام افت فشار آب است. بهترین اقدام جهت رفع آن، بررسی فشار آب دستگاه است، که در بهترین حالت باید بین یک تا یک و نیم بار باشد. در صورت تنظیم بودن فشار دستگاه، کد خطای E1 در نتیجه مسدود بودن مجرای پرشر سوئیچ، نمایان شده که باید گرفتگی آن، برطرف شود.

پیشنهاد مطالعه

روش رفع کد خطا EE: جامپر یا دیپ سوئیچ پکیج با مشکل روبه‌رو شده است

در صورتی که دیپ سوئیچ یا جامپر پکیج روی برد آن جابه‌جا شده باشند، ارور EE روی نمایشگر به حالت چشمک زن نمایان می‌شود. برای رفع این کد خطا، باید تنظیم بودن دیپ سوئیچ و جامپر بررسی شوند.

روش رفع کد خطا E2: عدم تشکیل شعله در پکیج ایساتیس

برای ایجاد نشدن شعله چند دلیل وجود دارد. ساده‌ترین آن‌ها قطع گاز یا بسته بود شیر گاز است. پس ابتدا این مورد را بررسی کنید. اگر کد خطای E2 همچنان روی صفحه نمایشگر پکیج قابل مشاهده است، معیوب بودن دستگاه و الکترود جرقه زن در پکیج ایساتیس علت آن است. با بررسی مسدود نبودن مسیر سر جرقه زن و تنظیم فاصله الکترود تا سطح شعله، می‌توان یکی دیگر از کد خطاهای پکیج ایساتیس را رفع کرد.

تعمیر پکیج ایساتیس در آچارباز
خدمت تعمیر پکیج ایساتیس آچارباز، شامل عیب‌یابی، سرویس و پکیج ایساتیس است. برای تعمیر پکیج خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر پکیج ایساتیس می‌توانید درخواست خود را ثبت و منتظر تماس کارشناس باشید..
درخواست تعمیر پکیج ایساتیس

روش رفع کد خطا E3: برای سنسور NTC مشکلی پیش آمده است

سنسور یا همان ترمیستور یکی از قطعات مهم پکیج است که در صورت خرابی باعث کد خطا E3 می‌شود. برای رفع این کد خطا باید قطعه سنسور ان تی سی را تست کرده و در صورت خراب بودن آن را تعویض کرد. بهتر است این کار توسط تعمیرکار پکیج انجام شود.

روش رفع کد خطا E4: ایجاد مشکل در سنسور NTC مدار بهداشتی پکیج

معنی کد خطای E4 در پکیج ایساتیس خرابی سنسور ان تی سی مدار بهداشتی است که بهترین کار جهت رفع آن، بررسی سالم بودن سیم‌های ترمیستور است. در صورت خرابی سنسور مصرفی آب گرم، باید آن را خیلی سریع تعویض کرد.

روش رفع کد خطا E5: پکیج در حالت تابستانه است

از دیگر کد خطاهای پکیج ایساتیس، ارور E5 است. در حالت نمایش این ارور به احتمال زیاد آب گرم نمی‌شود. کد خطای E5 با تبدیل حالت تابستانه به حالت زمستانه رفع می‌شود.

روش رفع کد خطا E6: نقص در پرشر فن

در صورت بروز کد ارور E6 باید سالم بودن پرشر فن بررسی شود. دو حالت وجود دارد: فن فعال است یا غیر فعال شده است. در صورت فعال بودن فن، برای رفع این ارور باید مسیر دودکش، سالم بودن شیلنگ، سالم بودن سیم‌های رابط فن و سرعت فن را بررسی کرده و در صورت ایراد، آن‌ها را برطرف کرد. چنانچه فن غیرفعال باشد، ابتدا باید از سالم بودن برق دستگاه مطمئن شوید. سپس سالم بودن فن و سیم‌های رابط آن را بررسی کرده و در صورت خرابی فن، جهت رفع کد خطا آن را تعویض کنید.

روش رفع کد خطا E7: دمای پکیج بیش از حد زیاد شده است

علت نمایش کد خطای E7 و داغ شدن بیش از حد پکیج به خرابی پمپ یا ترموستات مربوط می‌شود. برای عیب‌یابی پکیج ایساتیس لازم است پمپ دستگاه را بررسی کرده و در صورت مشکل آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر خرابی پمپ، علت دمای بیش از حد پکیج نبود؛ قطعه ترموستات را بررسی کرده و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

روش رفع کد خطا E8: قطع ارتباط برد اصلی با نمایشگر پکیج

قطع شدن ارتباط بین برد اصلی با نمایشگر باعث ایجاد مشکل در عملکرد پکیج و نمایش پیغام ارور E8 می‌شود. برای رفع این کد خطا باید بین برد و نمایشگر پکیج ارتباط برقرار شود.

روش رفع کد خطا E9: خرابی محل جامپر S4

تغییر و جابه‌جای محل جامپر S4 باعث نمایش کد خطای E9 در صفحه نمایشگر پکیج ایساتیس می‌شود. جهت رفع آن باید محل جامپر، دوباره تنظیم شود.

بررسی مشکلات پکیج ایساتیس و روش برطرف کردن آنها

پکیج از وسایل پرمصرف در زندگی ما است، بنابراین طبیعی است که برای آن مشکلاتی به وجود بیاید. چیزی که مهم است، تشخیص درست مشکل پیش آمده و عیب‌یابی صحیح آن است. برای استفاده بهینه و طولانی از پکیج لازم است در کنار آگاهی از معنی تمام کد خطاهای پکیج ایساتیس با مشکلات شایع پکیج و روش رفع آن‌ها نیز آشنا باشید.

علت روشن نشدن پکیج ایساتیس چیست؟

پکیج ایساتیس مانند دیگر انواع پکیج‌ها، برای روشن شدن به چهار عنصر اصلی آب، برق، گاز و اکسیژن نیاز دارد. بدون‌شک نبود هر کدام از این چهار عنصر می‌تواند علت روشن نشدن پکیج ایساتیس باشد. پس اولین کار برای تشخیص عدم روشن شدن پکیج بررسی وضعیت فشار آب، برق دستگاه و فشار گاز است.

کمبود اکسیژن هم می‌تواند مانع از روشن شدن پکیج شود، بنابراین با بررسی دریچه تامین هوا و مسیر دودکش می‌توان آن را رفع کرد. بعد از اینکه مطمئن شدید این موارد دلیل روشن نشدن پکیج نیستند، جهت عیب‌یابی آن لازم است سالم بودن فن، برد کنترل و پرشر سوئیچ هوا را بررسی کرده و در صورت خرابی، جهت تعمیر پکیج ایساتیس تهران اقدام کنید.

علت نشتی آب از پکیج ایساتیس چیست؟

یکی از مشکلات رایج بین پکیج‌های مختلف، نشتی آب است. در صورت نشتی آب از پکیج ایساتیس خیلی سریع جهت عیب‌یابی آن اقدام کنید، تا متحمل خسارت‌های بیشتر نشوید. دلایل مختلفی می‌توانند سبب آب دادن پکیج شوند. خرابی و ترک خوردن لوله‌ها و اتصالات، شیلنگ‌ها، پمپ و مخزن دستگاه از مواردی هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند و در صورت خرابی تعمیر شوند. علاوه‌بر این خرابی‌، شیر تخلیه نیز می‌تواند باعث نشتی آب از پکیج شود. در صورت نیاز، شیر تخلیه را بررسی کنید، تا بتوانید مشکل نشتی آب را برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه
نشتی آب از پکیج
جهت رفع نشتی آب از پکیج ایساتیس، باید عدم سوراخ شدن لوله‌ها، شیلنگ‌ها و مخزن دستگاه، مورد بررسی قرار گیرند.

نشانه های گرفتگی دودکش پکیج ایساتیس چیست؟

گاهی اوقات ارور مسدود شدن مسیر دودکش، به صورت کد خطا روی صفحه نمایشگر دستگاه نشان داده می‌شود، که با مراجعه به لیست معنی تمام کد خطاهای پکیج ایساتیس می‌توان از روش رفع صحیح آن اطلاع پیدا کرد. گرفتگی مسیر دودکش عواقب زیادی مانند روشن نشدن پکیج و خارج نشدن گاز حاصل از احتراق را به دنبال دارد. توصیه می‌کنیم هر چند وقت یک بار، گرفتگی دودکش پکیج ایساتیس را بررسی کرده و در صورت مسدود بودن بلافاصله آن را رفع کنید.

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج ایساتیس چیست؟

سرد بودن آب مصرفی پکیج می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات مشکل از آن چیزی که فکر می‌کنید، بسیار ساده‌تر است.

 • ابتدا قبل از هر چیزی لازم است، کم بودن فشار آب یا گاز و یا تنظیم نبودن شعله را بررسی کنید.
 • چنانچه علت گرم نشدن آب، ربطی به این موارد نداشت، خرابی فلومتر یا سنسور آب مصرفی باید چک شود و در صورت خرابی باید خیلی سریع تعمیر یا تعویض شوند.
 • علت دیگر سرد بودن آب مصرفی می‌تواند رسوب‌گیری پکیج باشد، که چاره عیب‌یابی آن رفع رسوب‌گیری پکیج است.

در صورت نشتی آب از پکیج ایساتیس خیلی سریع جهت عیب‌یابی آن اقدام کنید، تا متحمل خسارت‌های بیشتر نشوید.

علت گرم نشدن آب پکیج
کم بودن فشار آب و گاز می‌تواند علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج باشد، که خیلی سریع باید تنظیم شوند.

از کار افتادن برد پکیج ایساتیس چه چیزی را به دنبال دارد؟

در صورت خرابی بُرد پکیج، خیلی سریع باید آن را تعویض یا تعمیر کرد. زیرا این قطعه نقش هسته مرکزی را به عهده دارد و هر گونه اختلال در آن، باعث عمل نکردن پکیج می‌شود. عواملی مختلفی مانند قدیمی بودن دستگاه یا استفاده نادرست از آن می‌تواند باعث خرابی بُرد شود. به وجود آمدن مشکل برای برد می‌تواند در نمایش کد خطاهای پکیج ایساتیس تاثیر منفی داشته باشد و در نتیجه، عیب‌یابی صحیح و سریع خرابی‌های پکیج سخت ‌شود.

دلیل صداهای غیر طبیعی از پکیج ایساتیس چیست؟

برای شنیدن صداهای غیرطبیعی از پکیج دلایل زیادی وجود دارد. اگر زمانی متوجه صداهای بلند از پکیج ایساتیس خود شدید از کنار آن به‌راحتی رد نشوید! زیرا عدم رفع به موقع آن، خسارت‌های بیشتری ایجاد می‌کند. علت صدا دادن زیاد پکیج می‌تواند به خاطر رسوب گرفتگی، هوا گرفتن، نصب و لوله‌کشی نامناسب پکیج و خرابی فن باشد. هر یک از این موارد را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن‌ها را عیب‌یابی کنید.

در این مقاله سعی کردیم مشکلات پکیج ایساتیس را به زبان ساده بیان کنیم. در صورتی که به مشکلی برخورد کردید می‌توانید درخواست تعمیر و سرویس پکیج ایساتیس خود را در آچارباز ثبت کنید و از ما استفاده کنید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

۴ دیدگاه

 • لاهوتی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ما پکیج ایساتیس دارم از دیشب تا حالا رادیاتورهاش درسته ولی آب داغ به آشپزخونه و حموم نمیرسه، میشه کمک کنین؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   لاهوتی عزیز، سلام مشکل مطرح شده به علت رسوب گرفتگی لوله ها و مبدل پکیج به وجود می آید.
   باید اقدامات لازم برای رسوب گیری انجام شود. اگر بعد از رسوب زدایی مشکل برطرف نشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • مروانی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  ما پکیج ایساتیس داریم که چند وقته ارور e2 قبلا که این ارور میومد با ریستارت مشکل برطرف میشد ولی الان چند روزه با ریست هم درست نمیشه و میشه راهنمایی بفرمایین

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مروانی عزیز، این ایراد به دلیل مشکلات سنسور است و باید توسط کارشناس فنی بررسی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ با کارشناسان آچارباز برای سرویس و تعمیر پکیج در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.