آبگرمکن و پکیج

آشنایی با انواع خطا پکیج ایساتیس + راهنمای رفع ارورهای آن

معرفی کد خطاهای پکیج ایساتیس

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در آذر 1399 نوشته شده بود و در بهمن 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

پکیج‌های ایساتیس یکی از انواع وسایل گرمایشی باکیفیت است. بسیاری از افراد سوال دارند که پکیج ایساتیس ساخت کجاست که در جواب آن‌ها باید گفت که این پکیج‌های باکیفیت در ایران و در شهر یزد تولید می‌شوند. مانند هر پکیج دیگری، با ایجاد مشکل در روند کار دستگاه، کد خطا پکیج ایساتیس روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

با شناخت این کدهای خطا می‌توانید مشکلی دستگاه را شناسایی کنید. برخی از این کد خطاها، نشان‌دهنده مشکلاتی ساده‌ای مانند افت فشار آب، گاز یا گرفتگی دودکش هستند؛ اما برخی دیگر، خبر از خرابی قطعات مهمی مثل برد می‌دهند.

با توجه به این توضیحات آشنایی با انواع ارور پکیج ایساتیس برای صاحبان این دستگاه ضروری است؛ چون با شناخت این ارورها می‌توانید عیب یابی پکیج ایساتیس را انجام دهند تا در مواقع خرابی جدی بدون دستکاری آن، در کم‌ترین زمان از یک تعمیرکار کمک بگیرند.

اگر یک پکیج ایساتیس در خانه دارید در ادامه این مقاله آچارباز همراه ما باشید. آچارباز با کمک یک تیم حرفه‌ای از تعمیرکاران پکیج، آماده انجام تعمیر پکیج در محل خانه و شرکت شماست، در صورتی که به کمک نیاز دارید روی ما حساب کنید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

معرفی تمام مشکلات و خطا پکیج ایساتیس و رفع آن‌ها

در ابتدا و قبل از معرفی کدهای خطا، چند خرابی پکیج ایساتیس را با هم مرور  می‌کنیم و با نحوه رفع مشکل پکیج ایساتیس آشنا می‌شویم:

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

علت نشتی آب از پکیج ایساتیس چیست؟

اولین دلیل نشت آب از پکیج ایساتیس، باز شدن شیر تخلیه است. شیر تخلیه یک قطعه حفاظتی است و زمانی عمل می‌کند که دمای پکیج خیلی بالا رود. در این حالت، باید دلیل بالا رفتن بیش از حد دما را بررسی کنید. بالا رفتن دما می‌تواند به دلیل هوا گرفتن پکیج، رسوب‌گرفتن مبدل و لوله‌ها، خرابی سنسورهای دما و ترموستات اتفاق ‌افتد. در این شرایط اگر باز شدن شیر تخلیه مداوم تکرار می‌شود باید یک تعمیرکار ماهر دستگاه را بررسی کند.

معنی خطا پکیج ایساتیس
نمایش خطا پکیج ایساتیس روی صفحه نمایشگر، به تشخیص راحت و عیب‌یابی صحیح خرابی به وجود آمده کمک می‌کند.

خرابی و ترک خوردن لوله‌ها، اتصالات و شیلنگ‌ها، سوراخ شدن پمپ و مبدل دستگاه از دیگر مواردی هستند که باعث نشت آب از دستگاه می‌شوند. در چنین مواردی می‌توانید با تعمیر یا تعویض قطعه سوراخ شده مشکل را برطرف کرد.

علت گرم نشدن آب پکیج ایساتیس چیست؟

گرم نشدن آب، یکی از مشکلات رایجی است که برای انواع برندهای مختلف پکیج اتفاق می‌افتد. در این دستگاه‌ها سنسورهای حفاظتی نصب شده است که با کاهش فشار آب، گاز یا گرفتگی دودکش فعال می‌شوند و از روشن شدن پکیج و گرم شدن آب جلوگیری می‌کنند. برای حل این خطا پکیج ایساتیس موارد زیر را مرحله به مرحله بررسی کنید:

 1. فشارسنج آب را چک کنید. اگر عقربه آن زیر 0.5 بود، شیر پرکن که زیر دستگاه است را باز کنید تا عقربه، به عددی بین 1.5 تا 2 برسد، سپس شیر را ببندید.
 2. یکی از وسایل گازسوز مثل اجاق گاز را روشن و فشار گاز را چک کنید. اگر مشکلی نداشت، دستگاه را یک بار ریستارت کنید.
 3. مسیر دودکش دستگاه را چک و آن را تمیز کنید.
 4. اگر مدت زیادی است از پکیج استفاده می‌کنید، ممکن است این مشکل به دلیل رسوب گرفتن مبدل باشد. مبدل را رسوب‌گیری کنید و برای جلوگیری از تکرار این مشکل، یک سختی‌گیر در مسیر ورودی آب پکیج قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه

اگر با انجام این کارها مشکل سرد بودن آب پکیج ایساتیس برطرف نشد، مشکل از فلومتر یا سنسور آب است. بهتر است برای تعمیر این دو قطعه از فرد ماهر کمک بگیرید.

علامت لبخند روی نمایشگر پکیج، نشان دهنده مشکل خاصی نیست و تنها فعال شدن حالت کامفورت را اطلاع می‌دهد.

دلیل صداهای غیر طبیعی از پکیج ایساتیس چیست؟

صدا دادن پکیج هم یکی دیگر از مشکلات پکیج است. عوامل مختلفی می‌تواند باعث صدا دادن پکیج شود. گاهی مشکلات ساده‌ای مثل هوا گرفتن مدار گرمایش باعث این صداها می‌شود؛ اما در مواقعی هم رسوب گرفتن مبدل، نصب نادرست پکیج و خرابی فن آن اتفاق افتاده است. برای حل این مشکل ابتدا پکیج را هواگیری کنید. اگر باز هم صدا قطع نشد باید تعمیرکار دستگاه شما را بررسی کند.

آشنایی با همه کد خطا پکیج ایساتیس
جهت رفع نشتی آب از پکیج ایساتیس، باید عدم سوراخ شدن لوله‌ها، شیلنگ‌ها و مخزن دستگاه، مورد بررسی قرار گیرند.

علامت لبخند در پکیج ایساتیس چیست؟

عيب يابي علامت لبخند در پکیج ایساتیس چیست ، سوال بسیاری از افرادی است که از پکیج‌های ایساتیس استفاده می‌کنند و دنبال راهی برای رفع علامت لبخند در پکیج ایساتیس هستند.

باید بدانید که علامت لبخند روی نمایشگر پکیج، نشان دهنده مشکل خاصی نیست و تنها فعال شدن حالت «کامفورت» را اطلاع می‌دهد. کامفورت حالتی است که در آن دستگاه آب گرم مصرفی را بین  35 تا 45 درجه تنظیم می‌کند. برای رفع علامت لبخند در پکیج ایساتیس کافیست دکمه Mode را فشار دهید تا دستگاه از حالت کامفورت خارج شود.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
تعمیر پکیج ، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران، در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

شناخت و رفع ارور پکیج ایساتیس

این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده‌ است که با ایجاد هر مشکلی، یک کد خطا پکیج ایساتیس خاص روی صفحه نمایش آن ظاهر می‌شود. با استفاده از این ارور پکیج ایساتیس می‌توان عملکرد یا قطعه‌ای که دچار مشکل شده است را شناسایی کرد.

روش رفع کد خطا E0 : ورودی آب به پکیج ایساتیس دچار مشکل شده است

نمایش خطای پکیج ایساتیس E0 روی صفحه نمایشگر پکیج ایساتیس خبر از ایجاد مشکل در ورودی آب به پکیج می‌دهد. در ساده‌ترین حالت، ممکن است شیر آب پکیج بسته باشد. اگر مطمئن شدید که شیر آب باز است، برای رفع ارور پکیج ایساتیس ای صفر، مسیر شیر آب را بررسی کنید. اگر این مورد هم مشکل شما را حل نکرد، احتمال خرابی سنسور ورودی آب وجود دارد، که با تعویض آن خطای پکیج ایساتیس حل می‌شود.

رفع ارور e1 پکیج ایساتیس : افت فشار آب

در لیست کد خطاهای پکیج ایساتیس، ارور e1 نشان‌دهنده افت فشار آب است. برای رفع ارور e1 پکیج ایساتیس باید فشار آب دستگاه را بررسی کنید. فشار آب در بهترین حالت باید بین یک تا یک و نیم باشد. برای حل این مشکل باید از شیر پرکن استفاده کنید. این شیر زیر دستگاه قرار دارد. آن را باز کنید و با رسیدن عقربه بین 1.5 تا 2 آن را ببندید.

اگر با کمک شیر پرکن، رفع ارور e1 در پکیج ایساتیس انجام نشد، احتمالا مجرای پرشر سوئیچ گرفتگی دارد. با تعمیر یا عوض کردن این قطعه مشکل شما حل می‌شود.

پیشنهاد مطالعه

روش رفع کد خطا EE :جامپر یا دیپ سوئیچ پکیج ایساتیس با مشکل روبه‌رو شده است

دیپ سوئیچ پکیج ایساتیس یا جامپر یکی از قطعات برد پکیج است. کار جامپر حفظ دمای آب روی درجه تنظیم شده است. در صورتی که دیپ سوئیچ یا جامپر پکیج روی برد آن جابه‌جا شده باشند، ارور EE روی نمایشگر به حالت چشمک زن نمایان می‌شود.

برای رفع این کد خطا، باید تنظیم بودن دیپ سوئیچ پکیج ایساتیس و جامپر بررسی شود. برد قطعه حساسی است و دستکاری آن ممکن است خرابی بیشتری ایجاد کند؛ پس در صورت مشاهده این ارور، روی دستگاه از تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

علت گرم نشدن آب پکیج
کم بودن فشار آب و گاز می‌تواند علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج باشد، که خیلی سریع باید تنظیم شوند.

ارور e2 در پکیج ایساتیس و روش رفع ارور e2 پکیج ایساتیس   

خطای e2 در پکیج ایساتیس به دلیل ایجاد نشدن شعله ایجاد می‌شود. ساده‌ترین دلیل ایجاد این خطا پکیج ایساتیس قطع گاز یا بسته بود شیر آن است. پس ابتدا این مورد را بررسی کنید.  

اگر کد خطای e2  همچنان روی صفحه نمایشگر پکیج باقی ماند، علت کثیف بودن یا خراب بودن شمعک و الکترود جرقه زن در پکیج ایساتیس است. برای رفع خطا پکیج ایساتیس در این شرایط ابتدا با یک سیم ظرفشویی نرم، کمی ترموکوپل و شمعک را تمیز کنید. بعد از آن پیچ‌هایی که آن‌ها را به دستگاه وصل کرده را کمی سفت کنید. حالا دستگاه را روشن کنید. اگر باز هم ارور e2 در پکیج ایساتیس روی نمایشگر وجود داشت باید ترموکوپل یا شمعک را عوض کنید.

روش رفع کد خطا E3 : برای سنسور NTC مشکلی پیش آمده است

سنسور NTC یا همان ترمیستور یکی از قطعات مهم پکیج است. در صورت خرابی آن، خطا پکیج ایساتیس با کد E3 نمایش داده می‌شود. برای رفع این کد خطا باید قطعه سنسور ان تی سی را تست و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید. بهتر است این کار توسط تعمیرکار پکیج انجام شود.

پیشنهاد مطالعه

روش رفع کد خطا E4 : ایجاد مشکل در سنسور NTC مدار بهداشتی پکیج

معنی کد خطای E4 در پکیج ایساتیس خرابی سنسور ان تی سی مدار بهداشتی است که بهترین کار جهت رفع این ارور، بررسی سالم بودن سیم‌های رابط آن است. اگر سیم‌ها سالم باشند، خود سنسور نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

روش رفع کد خطا E5: پکیج در حالت تابستانه است

از دیگر کد خطاهای پکیج ایساتیس، ارور E5 است. در حالت نمایش این کد خطا پکیج ایساتیس ، آب گرم نمی‌شود. کد خطای E5 با تبدیل حالت تابستانه به حالت زمستانه رفع می‌شود.

روش رفع ارور e6 پکیج ایساتیس  : نقص در پرشر فن

در صورت بروز کد ارور e6 باید سالم بودن پرشر فن را  بررسی کنید. در صورت فعال بودن فن، برای رفع این ارور باید مسیر دودکش، سالم بودن شیلنگ، سالم بودن سیم‌های رابط فن و سرعت فن را بررسی و در صورت ایراد، آن‌ها را برطرف کنید.

در حالت دوم فن غیرفعال است. در این‌جا ابتدا باید وجود برق در دستگاه را با یک فازمتر بررسی کنید. بعد از آن، سالم بودن فن و سیم‌های رابط فن را بررسی و در صورت خرابی فن، برای رفع ارور پکیج ایساتیس ، آن را تعویض کنید.

گاهی جابه‌جایی و قطع شدن رله فن پکیج ایساتیس باعث ایجاد این کد ارور می‌شود. در این صورت باید یک فرد آشنا به برد و قطعات الکترونیکی این مشکل را حل کند.

روش رفع ارور e7 پکیج ایساتیس :  دمای پکیج بیش از حد زیاد شده است

 علت نمایش ارور e7 در پکیج ایساتیس ، داغ شدن بیش از حد پکیج به خرابی پمپ یا ترموستات مربوط می‌شود. برای عیب‌یابی پکیج ایساتیس لازم است پمپ دستگاه را بررسی کنید و در صورت مشکل آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر پمپ پکیج سالم بود، علت دمای بیش از حد پکیج، ترموستات است. این قطعه را بررسی و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

روش رفع کد خطا E8 : قطع ارتباط برد اصلی با نمایشگر پکیج

قطع شدن ارتباط بین برد اصلی با نمایشگر باعث ایجاد این کد خطا پکیج ایساتیس می‌شود. برای رفع این کد خطا باید بین برد و نمایشگر پکیج ارتباط برقرار شود.

روش رفع کد خطا E9 : خرابی محل جامپر  S4

تغییر و جابه‌جایی محل جامپر S4 باعث نمایش کد خطای E9 در صفحه نمایشگر پکیج ایساتیس می‌شود. جهت رفع آن باید محل جامپر، دوباره تنظیم شود که بهتر است این کار را یک تعمیرکار ماهر انجام دهد.

بررسی علت روشن نشدن پکیج ایساتیس

یکی از مشکلات اصلی کاربران، روشن نشدن پکیج ایساتیس است. اما علت روشن نشدن پکیج ایساتیس چیست؟ روشن نشدن پکیج می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما نشانه آن است که مشکل جدی در دستگاه وجود دارد. گاهی رفع این خطا پکیج ایساتیس ، ساده است و با تنظیم فشار آب و گاز، دستگاه روشن می‌شود؛ ولی روشن نشدن برای رفع مشکل روشن نشدن پکیج ایساتیس در این شرایط موارد زیر را بررسی کنید.

پیشنهاد مطالعه

از کار افتادن برد پکیج ایساتیس

در صورت خرابی برد پکیج، خیلی سریع باید آن را تعویض یا تعمیر کرد؛ چون این قطعه نقش مهمی را به عهده دارد و هر گونه اختلال در آن، باعث عمل نکردن پکیج می‌شود. عواملی مختلفی مانند قدیمی بودن دستگاه یا استفاده نادرست از آن می‌تواند باعث خرابی برد شوند.

به وجود آمدن مشکل برای برد می‌تواند بر نمایش کد خطاهای پکیج ایساتیس تاثیر بگذارد و باعث ظاهر شدن کدهای اشتباه شود. در نتیجه، عیب‌یابی صحیح و سریع خرابی‌های پکیج سخت ‌شود.

گرفتگی دودکش پکیج ایساتیس

گرفتگی مسیر دودکش هم می‌تواند باعث خاموش شدن پکیج شود. در همه پکیج‌ها یک سنسور دود وجود دارد. اگر دود حاصل از سوختن به خوبی از دودکش خارج نشود، این سنسور عمل و از روشن شدن پکیج جلوگیری می‌کند.

توصیه می‌کنیم هر چند وقت یک بار، گرفتگی دودکش پکیج را بررسی و در صورت مسدود بودن بلافاصله آن را رفع کنید. برای پیشگیری از ورود مواد خارجی به مسیر دودکش هم برای آن یک کلاهک H نصب کنید.

کمبود اکسیژن هم می‌تواند مانع از روشن شدن پکیج شود، بنابراین با بررسی دریچه تامین هوا و مسیر دودکش می‌توان آن را رفع کرد. بعد از اینکه مطمئن شدید این موارد دلیل روشن نشدن پکیج نیستند، جهت عیب‌یابی آن لازم است سالم بودن فن، برد کنترل و پرشر سوئیچ هوا را بررسی و در صورت خرابی، جهت تعمیر پکیج ایساتیس تهران اقدام کنید.

برای آشنایی بیشتر با قطعات و کد خطا پکیج ایساتیس بهتر است دفترچه راهنمای آن را هم مطالعه کنید. باید به شما هشدار دهیم؛ در صورتی که با راهنمایی‌های این مقاله مشکل شما حل نشد و پکیج خاموش ماند، با دستکاری بیشتر سعی نکنید؛ آن را درست کنید.

دستکاری پکیج توسط افراد مبتدی که با قطعات آن آشنایی کامل ندارند، باعث ایجاد خطراتی مثل انفجار می‌شود؛ پس بهتر است برای حل مشکل خود از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. آچارباز با تیم حرفه‌ای خود آماده ارائه خدمات مختلف به شماست. برای تعمیر پکیج می‌توانید در سایت و اپلیکیشن ما ثبت درخواست کنید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
تعمیر پکیج ، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران، در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام و وقت بخیر
  ما پکیج ایساتیس دارم از دیشب تا حالا رادیاتورهاش درسته ولی آب داغ به آشپزخونه و حموم نمیرسه، میشه کمک کنین؟

  1. درود بر شما
   لاهوتی عزیز، سلام مشکل مطرح شده به علت رسوب گرفتگی لوله ها و مبدل پکیج به وجود می آید.
   باید اقدامات لازم برای رسوب گیری انجام شود. اگر بعد از رسوب زدایی مشکل برطرف نشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 02154591616 تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 2. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  ما پکیج ایساتیس داریم که چند وقته ارور e2 قبلا که این ارور میومد با ریستارت مشکل برطرف میشد ولی الان چند روزه با ریست هم درست نمیشه و میشه راهنمایی بفرمایین

  1. درود بر شما
   مروانی عزیز، این ایراد به دلیل مشکلات سنسور است و باید توسط کارشناس فنی بررسی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز برای سرویس و تعمیر پکیج در ارتباط باشید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا