×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

آبگرمکن و پکیج

آموزش تنظیم فشار پکیج ایساتیس

روش تنظیم فشار پکیج ایساتیس

امروزه پکیج ایساتیس یکی از بهترین سیستم‌های گرمایشی موجود در بازار است که توانایی انجام کار آبگرمکن و بخاری را به صورت همزمان دارد. گاهی ممکن است پکیج به درستی وظیفه خود را انجام ندهد و مشکلی در عملکرد خود داشته باشد مانند عدم تنظیم فشار پکیج که در این بخش قصد داریم شما را با نحوه تنظیم فشار پکیج ایساتیس آشنا کنیم. چنانچه با این نحوه تنظیم مشکل همچنان برقرار باشد لازم است برای تعمیر پکیج اقدام کنید. در ادامه با ما همراه باشید:


علت پایین آمدن فشار پکیج ایساتیس

در این بخش قصد داریم شما را با علت‌های پایین آمدن فشار پکیج ایساتیس آشنا کنیم. دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل درون دستگاه شده‌‌اند که مهم ترین و تاثیر گذارترین آن‌ها نشت آب از پکیج است و سایر دلایل دیگر مانند خرابی مبدل، خرابی شیر پرکن، خرابی پمپ و … است که در ادامه به صورت کامل شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

عیب یابی پکیح ایساتیس
از مهم ترین علت‌های تنظیم نبودن فشار پکیج ایساتیس و افت فشار آن سوراخ بودن منبع انبساط و باد نداشتن آن است.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

باز بودن شیر پرکن

ممکن است این اتفاق برای شما افتاده باشد که پس از تنظیم فشار پکیج ایساتیس فراموش کرده باشید شیر پرکن دستگاه را ببندید که در این حالت با افت فشار دستگاه مواجه می‌شوید که پایین آمدن فشار آن باعث خاموش شدن پکیج خواهد شد.
برای جلوگیری از این موضوع باید حواستان جمع باشد و شیر پرکن را در جهت چرخش عقربه ساعت ببندید و برای باز کردن آن باید خلاف چرخش عقربه ساعت عمل کنید.

سوراخ بودن منبع انبساط

سوراخ بودن منبع انسباط یکی از مشکلات رایجی است که باعث ثبات نداشتن فشار پکیج ایساتیس خواهد شد. سوراخ بودن و یا باد نداشتن منبع انبساط باعث کاهش و یا افزایش فشار دستگاه به صورت مداوم خواهد شد.

نشت آب از پکیج یا رادیاتور

نشت آب پکیج یکی از دلایل مهم افت فشار دستگاه است. در اکثر مواقع ممکن است که دستگاه پکیج، رادیاتور، شوفاژ و … نشتی آب داشته باشند و این نشتی اگر چه کم باشد یا زیاد فرق نمی‌کند به هر حال باعث افت فشار دستگاه خواهد شد. در مورد نشتی گیر پکیج چیست و نحوه استفاده از آن اینجا بخوانید.

تعمیر پکیج ایساتیس در آچارباز
خدمت تعمیر پکیج ایساتیس آچارباز، شامل عیب‌یابی، سرویس و پکیج ایساتیس است. برای تعمیر پکیج خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر پکیج ایساتیس می‌توانید درخواست خود را ثبت و منتظر تماس کارشناس باشید..
تعمیر پکیج ایساتیس

سوراخ بودن مبدل پکیج

یکی دیگر از علت‌های افت فشار پکیج ایساتیس سوراخ بودن مبدل است. برخی پکیج‌ها دو مبدله‌اند و برخی تک مبدله. در اکثر مواقع که احتمال سوراخ بودن مبدل وجود دارد اگر دستگاه تک مبدله بود آن را بررسی می‌کنید و در صورت که خراب بودن آن را تعویض خواهید کرد اما اگر مشکل دستگاه شما خرابی مبدل نبود سایر علت‌ها را بررسی کنید. در صورتی که دستگاه شما دو مبدله بود اگر مبدل اولیه را بررسی کردید و مشکل نداشتن به احتمال زیاد مشکل از مبدل ثانویه است. در مورد تفاوت پکیج تک مبدل و دو مبدل اینجا بخوانید.

خراب بودن شیر پرکن

خرابی شیر پرکن هم از دیگر دلایل افت فشار پکیج ایساتیس است. در این حالت با اینکه شیر پرکن بسته است ولی باز هم فشار پکیج نوسان دارد، اما بهتر است بدانید در صورتی که شیر پرکن دچار مشکل شده باشد افت فشار دستگاه به آرامی رخ می‌دهد.

برای تنظیم فشار پکیج ایساتیس و برطرف کردن مشکل پکیج در این حالت باید شیر پرکن را تعویض کنید. در صورتی که تمام علت‌های گفته شده برای افت فشار پکیج ایساتیس را بررسی کردید و مشکل دستگاه شما هیچکدام از موارد فوق نبود، می‌توانید جهت عیب یابی و تعمیر پکیج ایساتیس تهران از کارشناسان آچارباز کمک بگیرید.

علت بالا رفتن بار پکیج ایساتیس

در اکثر مواقع ممکن است شاهد این اتفاق بوده باشید که فشار پکیج بالا رود. با بالا رفتن فشار پکیج ایساتیس خواهید دید که شیر اطمینان دستگاه به صورت خودکار باز شده و آبی که با بالا رفتن فشار پکیج درون آن جمع شده است به صورت ناگهانی خارج خواهد شد. در ادامه شما را با علت‌های بروز این اتفاق آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

دلیل بالا رفتن فشار پکیج ایساتیس
خرابی مبدل، خرابی شیر اطمینان، خرابی پمپ و … از مجموع علت‌های افزایش فشار پکیج ایساتیس به صورت ناگهانی است.

خرابی مبدل چگونه باعث بالا رفتن فشار پکیج می‌شود؟

یکی از علت‌های بالا رفتن فشار پکیج خرابی مبدل‌ها است. در صورتی که پکیج ایساتیس شما تک مبدله است زمانی که دچار مشکل شده است پس از بررسی و اطمینان از خرابی آن باید آن مبدل تعویض شود. اما اگر پکیج دارای دو مبدل اولیه و ثانویه است ابتدا باید مبدل اولیه و در صورتی که سالم بود سپس مبدل ثانویه بررسی شود. پس از بررسی هر کدام از آن‌ها را که مشکل داشت، باید تعمیر و تعویض کنید.

خرابی شیر اطمینان

زمانی که فشار دستگاه بالاتر از ۳ بار می‌رود شیر اطمینان به صورت ناگهانی باز شده و آب درون پکیج تا زمانی که فشار دستگاه پایین نیاید تخلیه خواهد شد و به صورت کلی می‌توان گفت که شیر اطمینان جهت جلوگیری از بالا رفتن فشار پکیج روی آن تعبیه شده است.

در اکثر مواقع که شیر اطمینان خراب است پس از بالا رفتن فشار پکیج شیر اطیمنان باز نخواهد شد. شما پس از مشاهده عقربه و متوجه شدن باید پکیج را خاموش کنید و سپس شیر اطمینان را باز کنید تا فشار دستگاه پایین بیاید.

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشد که شیر اطیمنان خراب شده و چکه ‌کند که در این حالت باعث کاهش و یا افزایش فشار پکیج می‌شود. برای برطرف کردن مشکل دستگاه در این حالت باید شیر اطمینان را در سریع ترین زمان ممکن تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

خرابی پمپ

پمپ پکیج یکی از حساس ترین قطعات آن است که در صورت خراب شدن هر کسی توانایی عیب یابی و تعمیر آن را ندارد. خرابی پمپ پکیج هم یکی دیگر از علت‌های بالا رفتن فشار دستگاه است. برای برطرف کردن مشکلات پکیج بهتر است از مراکز معتبر تعمیر و سرویس پکیج ایستاتیس کمک بگیرید.

خرابی شیر پرکن

زمانی که با خرابی شیر پرکن مواجه شده‌اید پس از بررسی خواهید دید که این قطعه به درستی وظیفه خود را انجام نداده و باعث بالا رفتن فشار پکیج ایساتیس می‌شود. زمانی که شیر پرکن دچار مشکل شده است باعث بروز نشتی از شیر اطمینان دستگاه شده که با تعویض شیر پرکن مطمئنا مشکل دستگاه برطرف خواهد شد.

خرابی منبع انبساط

بروز مشکل در منبع انبساط باعث بالا رفتن فشار دستگاه می‌شود. در این حالت زمانی که مدار گرمایشی پر از آب شده است به جای هوا از قسمت شیر هواگیر، آب خارج می‌شود. همچنین می‌توان گفت با بالا رفتن فشار دستگاه به صورت مداوم هم می‌توان متوجه خرابی منبع انبساط شد. برای برطرف کردن تمام مشکلاتی که باعث بالا رفتن فشار پکیج ایساتیس می‌شود، می‌توانید از تیم حرفه‌ای آچارباز کمک بگیرید.

حل مشکل در منبع انبساط پکیج ایساتیس
سطح نرمال فشار پکیج ایساتیس 0.5 الی 1.5 است و بالا تر یا پایین تر از آن مقدار باعث بروز اختلال در عملکرد پکیج خواهد شد.

خطرات بالا رفتن فشار پکیج

در این بخش قصد داریم شما را با خطرات احتمالی بالا رفتن فشار پکیج آشنا کنیم. قبل از شروع بهتر است بدانید که بالا رفتن فشار پکیج هیچگونه خطر جانی ندارد و زیان‌های آن اغلب مالی هستند.

 • در زمانی که فشار دستگاه بالا می‌رود اگر درجه آن بالا تر از 3 بار باشد، شیر اطمینان باز شده و تا زمانی که دستگاه به صورت کامل تخلیه نشود از آن آب گرم خارج خواهد شد.
 • اما زمانی که درجه فشار دستگاه شما برای مدت زمان طولانی صفر باشد، دستگاه به صورت کامل معیوب شده و دیگر توانایی انجام هیچکاری را ندارد.

در این حالت تمام قطعات داخلی پکیج سوخته‌اند و دیگر توانایی کار کردن را ندارد و قابل تعمیر نیستند، پس بهتر است به فکر خریداری پکیج جدید باشید.

خطرات بالا رفتن فشار پکیج
در صورتی که دستگاه دچار مشکل سوختگی شود باید به صورت کلی آن را تعویض کنید.

پایین آوردن فشار پکیج ایساتیس

چگونگی پایین آوردن فشار پکیج ایساتیس که در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم؛ به دو روش مختلف انجام می‌گیرد که اغلب با توجه به حالت زمستانی یا تابستانی پکیج این کار انجام می‌شود.

روش پیشنهادی ما برای تنظیم فشار پکیج ایساتیس٬ و پایین آوردن فشار پکیج ایساتیس در فصل تابستان این است که:

 1. شیر ورودی آب به درون پکیج را به صورت کامل ببندید
 2. سپس در مرحله بعد شیر پرکن دستگاه را باز کنید
 3. پس از انجام این کارها باید یکی از شیرهای آب گرم محیط را باز کنید تا آب گرم دستگاه به صورت کامل تخلیه شود
 4. و یا زمانی که فشار دستگاه به میزان دلخواه شما رسید آن را ببندید
پیشنهاد مطالعه


البته در فصل زمستان که پکیج روی حالت زمستانی فعال است می‌توان به روشی دیگر فشار دستگاه را کاهش داد که اغلب همان هواگیری پکیج و رادیاتور است. برای هواگیری پکیج ابتدا به یک ظرف خالی و یا یک پارچه و یک آچار برای باز کردن پیچ نیاز است. ظرف یا پارچه را زیر پیچ کوچک آبی رنگ که زیر پکیج قرار دارد و یا خروجی رادیاتور قرار دهید و سپس به آرامی آن‌ها را نیمه باز کنید و اجازه دهید آب از آن‌ها خارج شود، زمانی که تنظیم فشار پکیج ایساتیس انجام شد خیلی سریع آن‌ها را ببندید.

آمورش هواگیری پکیج ایساتیس
هواگیری یکی از بهترین روش‌های پایین آوردن فشار پکیج ایساتیس است.

نحوه بالا بردن فشار پکیج ایساتیس

برای تنظیم فشار پکیج ایساتیس نیاز است که اگر فشار دستگاه بالا است آن را پایین بیاورید و اگر پایین است آن را افزایش دهید. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ در قسمت قبلی شما را با چگونگی روش پایین بردن فشار پکیج آشنا کردیم اما در ادامه قصد داریم شما را با بالا بردن فشار پکیج ایساتیس آشنا کنیم.

برای بالا بردن فشار پکیج ایساتیس نیاز است که:

 1. ابتدا شیر پرکن پکیج ایساتیس را خلاف عقربه‌های ساعت باز کنید
 2. پس از باز کردن شیر پرکن، عقربه فشار دستگاه را بررسی کنید
 3. زمانی که درجه فشار دستگاه حدود همان مقدار مد نظر شما بود، لازم است که شیر پرکن را مطابق با چرخش عقربه‌های ساعت ببندید.

در صورت بروز هرگونه مشکل درون دستگاه شما برای عیب یابی و تعمیر پکیج ایساتیس در تهران می‌توانید از ما کمک بگیرید.

آموزش نحوه بالا بردن فشار پکیج ایساتیس
آچارباز مرکز تخصصی عیب یابی، تعمیر و سرویس پکیج ایساتیس در تهران است.

اگر حین اجرای کار دستگاه به ارور و خطای خاصی برخورد میتوانید با مطالعه کد خطاهای پکیج ایساتیس متوجه مشکل در قسمت مربوطه شده و آن را رفع کنید و در صورتیکه خارج از دانش شما بود از متخصص تاسیسات کمک بگیرید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫12 دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت شما پکیج من حتی وقتی بطور کامل تخلیه میشه فشار روی ۴میمونه،یعنی همیشه فشار ۴بار نشان میده علت چیه؟

 2. با سلام. ایا در تابستان باید آب داخل مدار گرمایشی و شوفاژ ها را تخلیه کرد؟ چطور این کار را انجام دهیم؟ با تشکر

 3. سلام وخسته پکیج من ایساتیس هستش چند ماهی نبودیم هواگیری کردم پکیج روشن میشه آب از پایینش بیرون میزنه و دوباره بارش میاد پایین لطفا راهنمایی کنید

 4. سلام، هر بار با تغییر دما پکیج (بسته به دمای زمستان) فشار آب هم بالا می رود که نیاز به هواگیری پیدا میکنم تا فشار آب را به حیطه نرمال برسونم چکار کنم که نیاز به هواگیری مجدد نداشته باشم آیا به پکیج خسارت وارد می شود

 5. سلام بعضی مواقع کد E2ظاهرمی شود علت چیست ممنونم که راهنمایی بفرمایید

 6. با سلام و خسته نباشید
  مدتی هست که علیرغم تنظیم فشار و هواگیری رادیاتورها، فشار دستگاه به مرور زمان کاهش و طی حدود ۱۰ روز با افت فشار و ارور E1 مواجه میشود که با تنظیم دوباره، مجدد این اتفاق تکرار می شود. ضمن اینکه در حالت خاموش نمودن دستگاه، فشار دستگاه نسبت به حالت روشن آن، کمتر می شود.
  آیا دو مورد فوق نشان از معیوب شدن منبع انبساط دستگاه است؟
  با تشکر

  1. باسلام
   رامین عزیز، اگر از عدم وجود نشتی در مدار گرمایشی پکیج خود مطمئن هستید، احتمال می‌رود که پرشر سوییچ آب دستگاه دچار اختلال و معیوب شده باشد. برای رفع مشکل لازم است این قطعه بررسی، تعمیر و یا تعویض شود. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 7. سلام
  فشار پکیجم الان چند روزه رفته رو 2، میترسم نمیدونم چیکار کنم، شوفاژا گرم گرمه میشه کمکم کنین؟

  1. باسلام
   سیمای عزیز پکیج نیاز به هواگیری دارد از طریق شوفاژها هواگیری را انجام دهید مشکل برطرف میشود. فشار دو خطرناک نیست. در صورتی که مشکل رفع نشد شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 8. برای در حین تنظیم فشار پکیج ، منبع انبساطم ایراد پیدا کرده، چطور میتونم برطرفش کنم؟

  1. باسلام
   محمدرضای عزیز در صورتی که منبع انبساط مشکل پیداکرده باشد تنها راه تعویض آن است. اگر منبع انبساط مناسب با پکیجتان را پیدا نمیکنید و یا با روند تعویض آشنا نیستید، شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا