سرویس و تعمیر خودرو

علائم خرابی پمپ بنزین خودرو و راهکارهایی برای رفع آنها

علائم خرابی پمپ بنزین

هر کدام از قطعاتی که داخل خودرو قرار دارند ممکن است با گذشت زمان فرسوده و یا خراب شوند. خراب شدن هر قطعه از خودرو می‌تواند به سایر قطعاتی که با آن در ارتباط هستند آسیب وارد کرده و هزینه‌های زیادی به همراه داشته باشد. در این بحث قصد داریم در رابطه با علائم خرابی پمپ بنزین و راهکارهایی برای رفع مشکلات پمپ بنزین صحبت کنیم.

[post_links]

پمپ بنزین خودرو چیست؟

پمپ بنزین، قطعه‌ای داخل باک خودرو است که سوخت موردنیاز موتور را از مخزن به موتور و محفظه احتراق خودرو می‌رساند و سپس با جرقه زدن شمع‌ها، سوخت مشتعل و در نهایت خودرو روشن شود. می‌دانید که عامل اصلی حرکت خودرو، سوخت است.

انواع پمپ بنزین

پمپ بنزین مکانیکی

پمپ بنزین مکانیکی در خودروهای کاربراتوری قدیمی قرار داشت و در کنار موتور و نزدیک به میل سوپاپ نصب می‌شود. این پمپ بنزین دارای یک اهرم است که توسط میل سوپاپ تحریک شده و حرکت می‌کند. با هر که ضربه به این اهرم وارد می‌شود، دسته بالا رفته و انتهای اهرم پایین می‌آید. با پایین آمدن انتهای اهرم، قطعات ریزی که داخل پمپ هستند و دیافراگم نام دارند پایین رفته و در پمپ وضعیت خلاء ایجاد می‌شود. این وضعیت خلاء موجب می‌شود تا بنزین از طریق سوپاپ ورود وارد پمپ شود و از مسیر سوپاپ خروج، از پمپ خارج و به سمت موتور هدایت شود.

تعویض پمپ بنزین مکانیکی
پمپ بنزین مکانیکی در خودروهای قدیمی کاربراتوری قرار دارد
برای تعمیر خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

 پمپ بنزین الکتریکی

پمپ بنزین الکتریکی که در تمام خودروهای امروزی قرار دارد به این صورت است که با ارسال دستور از سمت ECU و رله دوبل، بنزین داخل پمپ مکیده شده و بعد از خنک کردن پمپ، به طرف موتور حرکت می‌کند.

تعویض پمپ بنزین الکتریکی
این پمپ بنزین در تمامی خودروهای جدید امروزی قرار دارد

چطور بفهمیم که پمپ بنزین خراب شده است؟

همانطور که گفته شد، عامل اصلی روشن شدن خودرو، بنزین است. با خراب شده پمپ بنزین خودرو، اتومبیل روشن نخواهد شد. هر زمانی که سوئیچ را چرخاندید و صدای موتور پمپ که کنار مخزن سوخت قرار دارد را نشنیدید، باید پی ببرید که پمپ بنزین سوخته است.

دلیل دیگر برای پی بردن به خرابی پمپ بنزین در زمان افزایش سرعت در حین حرکت است. با خرابی پمپ بنزین، سوخت کافی برای به حرکت درآمدن خودرو تامین نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه

چه عواملی باعث خرابی پمپ بنزین می‌شود؟

متاسفانه عده‌ای عادت به این دارند که باک بنزین را کمتر از حد استاندارد پر کنند و یا در بیشتر مواقع، با خودرویی با سطح بنزین پایین و باک به نسبت خالی رانندگی کنند. در این شرایط، پمپ بنزین برای اینکه بنزین را به موتور برساند، جهت مکش بنزین فشار زیادی را متحمل می‌شود. حتی ممکن است آلودگی‌هایی که در کف باک انباشته شده، در صورت مکش وارد پمپ بنزین شوند. در نهایت پمپ بنزین به‌خوبی خنک نشده و خواهد سوخت.

علائم خرابی پمپ بنزین چیست؟

روشن شدن چراغ چک خودرو با کاهش فشار بنزین

گاهی هم نیاز نیست منتظر علائم و نشانه‌ای برای پی بردن به خرابی پمپ بنزین اتومبیل باشید، با روشن شدن چراغ چک خودرو در اثر کاهش فشار بنزین، خواهید فهمید که مشکلی در پمپ بنزین خودرو ایجاد شده است.

تعمیرکار سیار خودرو برای خرابی پمپ بنزین
یک نمونه از پمپ بنزین خودرو

روشن نشدن خودرو

می‌دانید که اگر سوخت به موتور نرسد، خودرو روشن نمی‌شود. اگر هم سوخت به‌درستی و به میزان کافی به موتور نرسد هم، باز خودرو روشن نشده و یا سخت روشن می‌شود.

این مشکل در صورت خرابی پمپ بنزین ایجاد می‌شود. با سوختن و یا خراب شدن پمپ بنزین خودرو، قادر نیستید به‌راحتی اتومبیل را روشن کنید.

شنیده نشدن صدای پمپ بنزین با زدن سوئیچ

برای روشن کردن خودرو باید سوئیچ را بزنید. با زدن سوئیچ صدای موتور پمپ که در کنار مخزن سوخت قرار دارد، شنیده خواهد شد. در صورتی که با زدن سوئیچ صدایی نشنیدید، احتمال خرابی سوئیچ وجود دارد.

کم شدن قدرت موتور

یکی از دلایل کاهش سرعت و قدرت موتور به رادیاتور خودرو و وجود مشکل در پمپ بنزین برمی‌گردد. گاهی در حین رانندگی در مسیرهای سربالایی و یا حتی زمانی که خودرو سنگین است و بار حمل می‌کند، فشار زیادی به موتور وارد شده و مصرف سوخت نیز افزایش می‌یابد. اگر در سیستم سوخت رسانی مشکلی وجود نداشته باشدو سوخت کافی تامین شود، شتاب خودرو کاهش نخواهد یافت. اما با خرابی پمپ بنزین، سوخت مورد نیاز موتور تامین نشده، قدرت موتور کم شده و از شتاب خودرو کاسته می‌شود.

متوقف شدن حرکت موتور

گاهی با خرابی پمپ بنزین اتومبیل، سوخت کافی به موتور نخواهد رسید و درنهایت فشار زیادی به موتور وارد می‌شود. این فشار موجب داغ شدن بیش از حد موتور شده و موتور از حرکت خواهد ایستاد. هر زمانی که موتور بی جهت از حرکت ایستاد و متوجه دمای بالای آن شدید، شک نکنید که دلیل آن خرابی پمپ بنزین است.

وارد شدن بیش از حد سوخت به موتور

یکی از دلایل وارد شدن بیش از حد سوخت به موتور، سوختن و یا خرابی پمپ بنزین است. در صورت وارد شدن بیش از حد بنزین به موتور، اتومبیل دچار شتاب ناگهانی بدون فشار دادن پدال گاز شده و مصرف سوخت هم افزایش می‌یابد.

نشانه های خرابی پمپ بنزین
در حین خرابی خودرو، بدون نگرانی، بر اعصاب خود مسلط باشید

افزایش شتاب ناگهانی خودرو

اگر پمپ بنزین خراب شود، کنترل میزان بنزین وارد شده به موتور هم سخت شده و حجم زیادی از بنزین وارد موتور می‌شود. در این شرایط، بدون اینکه شما فشاری روی پدال وارد کنید، شتاب خودرو به‌صورت ناگهانی افزایش می‌یابد.

افزایش مصرف بنزین

گاهی به‌دلیل پارگی شلنگ بنزین و یا خرابی پمپ بنزین مصرف سوخت هم افزایش می‌یابد. هر زمان که احساس کردید شتاب خودرو کاهش یافت و یا مصرف سوخت از حد معمول بیشتر شد، به این شک کنید که شاید پمپ بنزین خودرو سوخته و یا نیاز به تعویض شلنگ بنزین دارید.

شنیدن صدا از باک بنزین خودرو

با وجود اینکه بیشتر باک‌های بنزین در حین کار کردن صدا تولید می‌کنند، اما گاهی با خراب شدن پمپ بنزین، صدای تولید شده از باک بیشتر می‌شود. خراب شدن پمپ بنزین یکی از دلایل اصلی ایجاد صدای بلند باک است.

علائم خرابی پمپ بنزین پراید

هر زمانی که هنگام صبح، قصد رفتن به محل کار با خودروی پراید خود را داشتید و با وجود سالم بودن باتری و وجود سوخت داخل باک بنزین، اتومبیل استارت نخورد، اولین نکته‌ای که به ذهنتان برسد، خرابی پمپ بنزین پراید است. بهتر است اتومبیل را روشن نکنید، زیرا در صورت خرابی پمپ بنزین، ممکن است به موتور آسیب وارد شود. پس به خودرو فشار وارد نکنید.

گوشی موبایل خود را برداشته و وارد سایت آچارباز شوید و از سرویس مکانیک سیار در محل آچارباز کمک بگیرید. در سریع‌ترین زمان ممکن، مکانیک خودرو در محل شما حاضر خواهد شد.

علائم خرابی پمپ بنزین پراید کاربراتور
امروزه با وجود سرویس مکانیک سیار، دیگر نیاز نیست اتومبیل را به تعمیرگاه ببرید

علائم خرابی پمپ بنزین پژو 405

علائم خرابی پمپ بنزین پژو 405 هم شبیه به سایر مدل‌های اتومبیل است که رد بالا به آنها اشاره کردیم و هر زمانی که متوجه این علائم شدید، باید نسبت به تعویض پمپ بنزین پژو 405 اقدام کنید. برای این کار هم به ابزار باز کردن پمپ بنزین یا آچار درباک نیاز دارید. از آنجایی که همه در بین ابزار خود این نوع آچار را ندارند، پس بهتر است به تعمیرکار ماهر خودرو مراجعه کنید.

تعمیر خودرو در محل با آچارباز
در صورتی که خودرو شما دچار هرگونه خرابی شد و یا اینکه نیاز به تعویض روغن خودرو داشتید، کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما در محل، مشکلات ماشین شما را برطرف خواهند کرد.
درخواست تعمیر خودرو
4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫50 دیدگاه ها

 1. باسلام ودرود ماشین پراید کاربراتور دارم مدل ۸۲ که دوروزه هنگام حرکت روغن از درب سرسیلندر میزنه بیرون میشه لطفا راهنمایی کنین ممنون مییم

 2. با سلام پراید کاربراتور دارم تو یک ماه سه بار پمپ بنزین خراب شده علتش چیه

 3. سلام من پراید کاربراتوری دارم تا الان سه بار پمپ بنزین براش عوض کردم فایده نداره روغن ریزی داره همشون ایا مشکل از سیفونه یا جای دیگه

  1. درود بر شما
   وحید عزیز،
   امکان دارد مشکل از روی سر سیلندر که بسته می‌شود باشد که خوب آب بند نمی‌کند. سر سیلندر چک شود.

 4. سلام پیکان کاربراتوری مدل ۸۰ دارم گاهی اوقات که موتور داغ میشه شروع به ریپ زدن میکنه گاهی اوقات اینقدر شدید هست که تقه به گاردون میزنه حتی خلاصش میکنم و گاز میدم خوبه به محض اینکه دنده میزنم این اتفاق میوفته خواهشا راهنمایی کنید

 5. سلام
  پراید کاربرات ۷۹ دارم
  تعمیر کامل موتوری انجام دادم
  همه قطعات رو عوض کردم
  فقط کاربراتش وبنزین تو باک رو که از سه سال پیش خوابیده بود رو عوض نکردم
  الان دوباره پمپ بنزین که نو خریده بودم هم خراب شد
  درضمن چند روز بعد از تعمیر ماشین باک ماشین روباز کردم به اندازه حجم ۲لیتر بنزین از تو باک آشغال وزنگ زدگی پاک کردم که باعث خرابی مجدد پمپ بنزین شده بود
  در واقع استارتم هم داشت خراب میشد اینقدر که استارت می‌خورد تا روشن بشه

  پس دوستان از تمیز بودن باک بنزین ماشینتون هم مطمئن شوید

 6. سلام پراید مدل ۹۸ دارم تو حرکت ماشین کلا ریپ میزنه علتش رو میشه بگین. پیش تعمیر کار رفتم گفت از مغزی پمپ بنزین هست .. نمیدونم اگه عوضش کنم بهتر میشه یا نه .. البته چند وقت پیش ماشین خفه میکرد دور موتور زیر 1 هزار میومد بعدشم دود سیاه هم میده موقعی ک دور موتور رو روی 4 هزار نگه میدارم .. میشه راهنمایی کنید سپاس از شما

  1. پرهام عزیز،
   از علائم خرابی مغزی پمپ دیر روشن شدن ماشین در زمانی که توقف زیاد باشد یا پس از گرم شدن ماشین ولی با توجه به توضیحات شما یا یکی از سوزن انژکتورها خراب می‌باشد یا مپ سنسور که باید بیشتر بررسی شود.

 7. دَم همتون گرم بلاخره پراید و…باهم میرن خیالتون راحت…

 8. سلام پی کی انژکتور دارم هروز خاموش میشه و روشن نمیشه رله رو تعویض کردم پمپ و سیم کشی سالم هستن فقط باید یکسره کنم پمپو یا رله رو جابه جا کنم تا روشن بشه چیکار کنم مشکل بزرگی مواجه شدم کمکم کنید .

  1. درود بر شما
   محمد عزیز،
   به احتمال زیاد پمپ شما مشکل دارد که با تحریک کردن رله شوک وارد می‌شود و به کار می‌افتد. پمپ را کامل تعویض کنید.

 9. سلام من پراید کاربراتور دارم متشین با تک اسنارت روشن میشه چندروز پیش کاربراتور اشغال گرفت بردم تعمیرگاه تمیزش کردن ولی الانم با تک استارت روشن میشه ولی وقتی میخوای حرکت کنی سر گازش یه کم ریپ میزنه یا تورفتن وقتی پاتو از روی گاز برمیدتری دوباره میخوتی گاز بدی یه ریپ کوچولو میزنه .ولی توگاز دادن ریپ نمیزنه لطفا کمک کنید کلافه شدم

  1. سلام وایر شماره ۴ و شماره ۱ رو تز طرف دلکو دربیار و ماشین رو روشن کن که یهو صدای یه انفجار کوچیک میاد اگه اشغال تو کاربرات باشه در میاد یه سر هم به وایرها و شمع ها بزن .کاربرات خیلی حساسه کوچکترین اشغال اندازه سره سوزن بره ماشین عدا درمیاره

  2. درود بر شما
   علی عزیز،
   به احتمال زیاد مدار ساسات یا یکی از مدار ها گرفتگی دارد که نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد.

 10. سلام
  بنده پژو ۲۰۰۰ دارم مشکلی در سوخت رسانی در هنگام بالا رفتن گرما موتور،منجر به خوب کار نکردن پمپ مکانیکی بنزین خودرو خود میشوم
  راهکاری هست برای رفع این مورد ، آیا امکان استفاده از پمپ کمکی برقی بنزینی هست یا خیر
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

 11. من پراید دو گانه دارم پمپ بنزینش سالی دوبار خراب میشه اما مکانیک یبار اوردم از روی گاز روشنش کرد و بعد بردیم باطریسازی پمپشو عوض کرد و درست شد چند بار این بلا سرم اومده اما رو گلز نتونستم روشن کنم.میتونی راهنمایی کنید چطور روشن میکنن رو گاز و چرا سالی رو برر پمپ میسوزه…تا حالا با من از یه درجه بنزین رو گیج کمتر نشده که مثلا پمپ داغ کنه

  1. حسین عزیز،
   مکانیک سیستم گاز را یکسره کرده است که کار شما نیست و بهتر است ریسک نکنید و در مورد پمپ بنزین بهتر است باک را شست و شو داده و از جاهای مطمئن بنزین بزنید.

 12. سلام آقای مکانیک .ما گفتیم کاربراتور نگفتیم انژکتور. چرا سواالی که ازتون پاسخشو میخوان .میزنیین .کوچه علی چپ…‌‌

 13. سلام من پراید ۸۱ کاربرات دارم باید صبح بنزین بریزم کاربراتور یا چند بار پدال گازو بگیرم تا روشن بشه مشکل از کجاس

  1. درود بر شما
   مسعود عزیز،
   مدار ساسات کاربراتور توسط مکانیک چک شود.

 14. با سلام ماشین پراید کاربراتور.مشکل:سر شمعها بنزینی ّروشن شدن به سختی،دود کردن غلیظ ابی بیشتر سیاه،هنگام روشن شدن روغن از قسمت زیر موتور بیرون میریزه ممنون

  1. درود بر شما
   محمد عزیز،
   کاربراتور ماشین شما کثیف است که شناور بنزین آن عمل نکرده و به اصطلاح فلوت میکند و بنزین راهی سیلندر می‌شود و باعث خفگی می‌گردد. در مورد روغن ریزی هم باید دید از کدام قسمت هست. به یک مکانیک مراجعه کنید.

 15. درود پیکان دولوکس دارم بعد از نیم ساعت رانندگی پمپ بنزینش به شدت داغ میشه و حالت خفگی داره و دود میکنه بعدم خاموش میشه. آب میریزم رو پمپش خنک میشه دوباره روشن میشه دوباره همین آش و همین کاسه… بنظرتون باید چیکارش کنم؟ همه هم میگن پیکان همیشه همین مشکل رو داشته و کیسه شن رو خیس میکردن میذاشتن رو پمپ تا خنک بشه

 16. سلام
  پرایدکاربرات دارم توجاده خراب شده،استارت میخوره روشن نمیشع،باکشم پره
  فک میکنم ازپمپ بنزینشه
  بایدچیکارکنم؟

  1. درود بر شما
   مهلا عزیز،
   قدم به قدم این مراحل را چک کنید؛ اول از همه مطمئن شوید که برق سر شمع‌ها جریان دارد، سپس تسمه‌تایم را چک کنید، اگر هردو مورد سالم بودند، شلنگ ورودی بنزین را باز کنید و استارت بزنید. اگر بنزین نیامد، پمپ خراب است.

 17. ی مشکل دیگه اینکه تو سرعت هشتاد کلیومتر ماشین تعادول نداره و نمیشه بیشتر باهاش رفت زیربند ماشین هم تازه تعمیر شده و کمک ها نو شده کامل همه چیزو تعویض کردم حتا جعبه فرمون ماشین را یا مثلا در حین گردش یا دور زدن اگه رو ی دست انداز کوچیک بره زیر خالی میکنه هم پشت هم جلو به هرکی هم نشون دادم همه میگن عیبی نداره ماشین ممنون میشم راهنمای بکنید و جواب این دوتا سوال بدید با تشکر

  1. مجید عزیز،
   مدل ماشین ذکر نشده ولی از دلایل گیج بودن فرمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
   1 -عدم بالانس چرخ‌ها و باد لاستیک ها
   2- میزان فرمان و شل بودن پیچ های طبق
   3- تاب داشتن رینگ ها

 18. سلام خدا قوت من پراید کاربرات دارم چه تابستون چه زمستون فرقی نداره صبح ها خیلی استارت میخوره تا روشن بشه با تک استارت روشن نمیشه ولی وقتی ماشین داغ باشه خیلی بهتر روشن میشه یکمی هم حس میکنم قدرت و شتابش کمه ضعیفه چندباری هم تو زمستان اصلا روشن نشد باید خودم با دست ساسات بکشم تا روشن بشه فک میکنم ساست درست کار نمیکنه ساستش برقی هست و من نباید دستی بگیرم تا روشن بشه تجربه زیاد ندارم در خصوص ماشین و عیب یابی به نظر شما مشکل چی هست

  1. باسلام
   محمد عزیز، پیشنهاد ما برای رفع مشکل ابتدا بررسی صحت سنسور دمای آب و سپس چک کردن استپر موتور و سوزن انژکتور است.

 19. پراید 76 کربراتوری دارم
  مدتی بود ماشین ریپ میزد انگار بنزین درست بهش نمیرسید.یکبار خانم را در راه گذاشت یعنی میگفت درحالا حرکت هنگامیکه از فرعی به اصلی پیچیده دنده را از یک اومده 2 کرده ماشین خاموش شده وکنار پارک کرد(ظهر گرما)بعد 10 دقیقه دوباره استارت زدن وروشن شده ودوباره اومده از یک بره دو مجدد خاموش شد.
  4-3ساعت بعدمکانیک برداشتم بالایر ماشین با تک استارت روشن شد
  مکانیک صافی بنزین را عوض کرد ولی دوباره یک روز این اتفاق برای خودم افتاد
  ظاهرا این مشکل از سیفون کاربراتور است
  حدس شما چیه؟

  1. باسلام
   سید عزیز، به احتمال زیاد مشکل شما ناشی از اختلال در استپر خودرو است، برای رفع مشکل کافی‌ست این قطعه را تعویض کنید.

 20. سلام من پراید۱۳۱مدل۹۴دارم مشکل درساخت سانی دارم یکی امپربنزین درست نشون نمیده دوتاشناورعوض کردم بازمشکل برطرف نشد یکی دیگه بنزین که به ته میرسه ریپ میزنه حتی درحالت حرکت ولی زمانی که پرش کنم این حالت برطرف مبشه.ویکی دیگه وقتی بنزین میزنم اززیرصندلی ازسمت اورینگ میریزه ممنون میشم راهنماییم بکنید

  1. درود بر شما
   ناصر عزیز،
   به احتمال زیاد باک ماشین شما ضربه خورده است که شناور درست عمل نمی‌کند و در مورد پس زدن بنزین باید اورینگ تعویض گردد.

 21. سلام میناسیان هستم از اصفهان،
  ماشین پارس سال دارم ،مشکل بد کار کردن موتور در جا ،مصرف سوخت بالا و اینکه ماشین از ۱۳۰ بیشتر راه نمیره،شمع،وایر،استپر،کویل،سنسور میل سوپاپ،دور موتور ،همه اینارو هم عوض کردم ولی همچنان ایراد پا برجاست ،نمایندگی هم رفتم دیاگ زدن میگن مشکلی نداره،ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باسلام
   شانت عزیز، برای رفع مشکل از عدم کثیفی انژکتورهای سوخت و مبدل‌های کاتالیزور مطمئن شوید.

 22. یه پراید کاربرات دارم وقتی حرکت میکنم خوبه همینکه یک دقه تو حرکتم ماشین ریپ میرنه انگار قطو وصل میشه تو هشتاد نود تا سرعت یهو وصل میشه یهو قط میشه نمیدونم مشکل چیه شمع وایر هم تعویض کردم کاربراتور هم تنظیم و تمیز کردم ولی مشکل حل نشده ماشین در, حالت درجا اصن مشکلی نداره مث ساعت کار میکنه حتی هیچ مشکلی واسه روشن شدن نداره مشکلو بفرماید ممنون میشم

  1. باسلام
   امید عزیز احتمال زیاد مشکل از سیستم برق خودرو باشد، پیشنهاد می‌کنیم درخواست تعمیر خودرو در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

   1. باسلام
    میلاد عزیز، ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

 23. علابم خرابی پمپ بنزین پراید کاربراتوری راهم بنویسید، همش ک شد انژکتور!!!!!

  1. باسلام
   مهدی عزیز، از علایم خرابی پمپ بنزین پراید کاربراتوری، می‌توان سخت استارت خوردن خودرو پراید و درست حرکت نکردن خودرو پس از گاز خوردن آن را نام برد.

 24. من پراید ۱۱۱ دارم٬ ازش راضی ام اما گاهی موقع حرکت یهو خاموش میشه٬ چندتا تعمیرگاه بردم و مشکلی توش پیدا نکردن٬ ممکنه از پمپ بنزینش مشکل داشته باشه؟ حداقل خودم به تعمیرگاه بگم اینو هم چک کنه

  1. باسلام
   آقا/خانم ارشدی زاده عزیز، بله ممکن است. ولی پیشنهاد می‌کنیم خودروی خود را به کارشناسان حرفه‌ای تعمیر خودرو نشان دهید تا عیب یابی دقیق صورت گیرد. شما می‌توانید درخواست تعمیر خودرو در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 25. من پراید کاربراتوری دارم مشکلش اینه که بنزین در محفظه کاربراتور نمیمانه وبخاطر این استارت میزنه ولی روشن نمیشه کاربراتورش هم سالمه

  1. مکانیک سیار مشکل اتومبیل شما را در محل خودتان بررسی و رفع خواهد کرد. پس درخواست تعمیر خودوری خود را ثبت کنید تا آن را در محل خودتان تعمیر کند.

  2. لیلا عزیز،
   به احتمال زیاد شناور کاربراتور خراب است که بنزین داخل محفظه نمی‌رود. اگر بعد از مدتی که ماشین خواب است، بنزین داخل محفظه تخلیه می‌شود، واشرهای کاربراتور آب بند نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا