به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

چرا پکیج بعد از چند ثانیه خاموش میشود؟

خاموش شدن پکیج

در زمان‌های گذشته هزینه‌های بسیار سنگینی صرف موتورخانه می‌شد تا ساختمان گرم شود. این هزینه‌ها شامل تامین سوخت و حتی نگهداری از آن هم سخت بود. اما اکنون با روی کار آمدن پکیج‌های خانگی که حجم بسیار اندکی را در آپارتمان‌ها اشغال می‌کند، تامین آب گرم و گرم کردن خانه بسیار ساده‌تر و کم خرج‌تر از داشتن یک موتور خانه است. همین امر در صرف بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی بزرگی را به‌همراه دارد. در ادامه این متن شما را با دلایلی که می‌تواند منجر به خاموش شدن پکیج شود آشنا می‌کنیم و چند راهکار ساده و در عین حال مفید برای رفع آن خواهیم گفت و چنانچه خودتان قادر به رفع مشکل نبودید نیاز است برای رفع مشکل و تعمیر پکیج از یک سرویسکار مجرب کمک بگیرید.

دلیل اینکه پکیج خاموش میشود میتواند یکی از موارد زیر باشد:


نبود آب کافی در مسیر مدار پکیج میتواند علت خاموشی پکیج باشد

هر زمانی که پکیج در حین کار خاموش می‌شود، می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. عدم جریان آب در پکیج یکی از علل خاموش شدن پکیج است. در صورتی که جریان آب در مدار پکیج تا رادیاتورها و یا لوله‌های آب مصرفی وجود نداشته باشد، نشان‌ دهنده وجود یک مشکل در سیستم پکیج است.

 • نشتی یا ایرادی در منبع انبساط پکیج
 • کم فشاری آب

پکیج دیواری با اندازه گیری حداقل آب٬ اقدام به فعالیت میکند و اگر آب از میزان حداقل کمتر باشد٬ دستگاه روشن نمیشود. یا بعبارتی سوال این است: اگر اب قطع شود پکیج کار می کند؟

جواب این است که تا زمانی که درجه فشار کمتر از ۱ نشود، دستگاه کار میکند و زمانیکه فشار به حداقل برسد٬ خاموش میشود.

وجود هوا در لوله های پکیج میتواند منجر به خاموش شدن پکیج شود

یکی از دلایل خاموش شدن پکیج وجود هوا در لوله های آب است بطوریکه جریان آب را داخل دستگاه پکیج با اختلال روبرو می‌کند. هواگیری رادیاتورها از جمله راه‌هایی است که عملکرد بهتر پکیج دیواری را افزایش داده و طول عمر این دستگاه را بیشتر می‌کند. اگر داخل سیستم پکیج، هوا در جریان باشد، حرکت آب داخل لوله متوقف شده و سبب خاموش شدن دستگاه می‌شود.

وجود رسوب و گرفتگی در پکیج موجب خاموشی پکیج میشود

دلیل بعدی که می‌تواند در عملکرد پکیج اختلال ایجاد کند گرفتگی لوله‌هاست. گرفتگی هر کدام از لوله‌هایی که مسیر بین پکیج دیواری و رادیاتورها و حتی آب مصرفی هستند، می‌تواند منجر به خاموشی پکیج شود.

در واقع مسیر لوله کشی رادیاتورها با یک گرفتگی هر چند جزئی منجر به قطع شدن آب می‌شود که این امر می‌تواند دلیل خاموش شدن پکیج باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید صافی‌های زیر پکیج را باز کرده و فیلترهای آن را به‌خوبی تمیز کنید. اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است از یک پکیج کار کمک بگیرید. برای آشنایی بیشتر رسوب زدایی و معرفی انواع سخت گیرهای پکیج را بخوانید.

دلایل خاموش شدن پکیج
پکیج را جایی نصب کنید که اطراف آن هوا در جریان باشد

علت خاموش شدن پکیج میتواند از خرابی پمپ پکیج باشد

در صورتی که پمپ دستگاه پکیج مشکلی داشته باشد احتمال رسیدن آب به پکیج کم است. چرا که پمپاژ به‌درستی صورت نمی‌گیرد و درصورتی هم که آب به پکیج برسد، اختلالات و مشکلات بسیاری رخ می‌دهد.

برای اطمینان بیشتر از خرابی پمپ می‌توانید پیچ روی پمپ آب را باز کرده و در حین کارکرد پکیج از صحت کارکرد آن مطمئن شوید. درصورتی که این مشکل وجود داشت با یک متخصص و تعمیرکار پکیج تماس گرفته و دستگاه را تعمیر کنید.

آیا الکترود یون پکیج سالم است؟ خرابی الکترود یون میتواند علت خاموش شدن پکیج باشد

الکترود یون یکی از قطعاتی است که در سیستم پکیج تعبیه شده و وظیفه آن تشخیص شعله است. اگر الکترود یون خراب باشد، شعله در پکیج دیواری به‌درستی تشکیل نخواهد شد و این امر سبب خاموش شدن شعله و سپس خاموش شدن پکیج می‌شود. می‌توانید با تعویض میله یون این مشکل را برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه

جوش آوردن پکیج

یکی از علل خاموش شدن پکیج بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن است. زمانیکه دمای پکیج به حد تعیین شده میرسد برای جلوگیری از بالارفتن دما٬ خاموش میشود تا دمای آب به حد مناسبی برسد تا پکیج دوباره روشن شود.

از علتهای اینکه ممکن است دمای پکیج بالا رود و یا به اصطلاح جوش بیاورد٬ خرابی کلید NTC، عدم تنظیم شعله، خراب بودن کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و قطعات داخلی پکیج مانند میکروسوئیچ باشد.

برای بررسی و رفع این مشکل باید از یک پکیج کار مجرب درخواست کمک کنید تا تک تک موارد مشکوک را بررسی نماید.

تنظیم بودن گاز شهری را کنترل کنید. تنظیم نبودن گاز شهری موجب خاموشی پکیج میشود

همان طور که گفتیم دلایل بسیاری در خاموش شدن پکیج موثر هستند. علاوه بر قطعات، عواملی که به کارکرد پکیج نیز کمک می‌کنند می‌توانند سبب خرابی این دستگاه شوند. گاز شهری یکی از ورودی‌های پکیج است که در صورت تنظیم نبودن میزان ورودی، می‌تواند مشکلاتی در این دستگاه ایجاد کند. البته خیلی کم اتفاق می‌افتد که تنظیم نبودن شیر گاز سبب قطع شدن گاز پکیج شود، اما می‌تواند منجر به خاموش شدن پکیج شود. بعبارتی اگر گاز پکیج قطع شود دستگاه خاموش میشود.

علت خاموش شدن پکیج
گاهی تنظیم نبودن گاز شهری و یا فشار گاز، دلیل خاموش شدن پکیج است

پیشنهاد مطالعه

آیا دودکش پکیج درست کار می‌کند؟ خرابی دودکش از میتواند از علل خاموش شدن پکیج باشد

دودکش موجود در پکیج دیواری می‌تواند به‌طور کامل دود ناشی از سوخت گاز را از این وسیله خارج کرده و خطرات ناشی از این کار را به‌درستی برطرف کند. تخلیه نادرست از دودکش و خرابی‌هایی در قسمت ترموستات دودکش دستور خاموشی پکیج را صادر می‌کنند. درصورتی که می‌خواهید کنترل صحت عملکرد دودکش را انجام دهید، می‌توانید با حسگر دود این کار را انجام دهید.

سایز دودکش‌های به‌کار رفته در پکیج‌های دیواری بدون فن ۱۵ سانتی‌متر است. اما درصورتی که سایز دودکش محل موردنظر شما کوچک‌تر از این میزان باشد، می‌توانید از پکیج‌های مدل فن‌دار برای این کار استفاده کنید.

در مدل‌هایی از پکیج دیواری که محفظه احتراق آن بسته است، به‌کمک یک دودکش مخصوص دوجداره، عملیات تخلیه هوا صورت می‌گیرد که آنها یک فن برای تخلیه هوا نیز دارند.

خرابی برد اصلی پکیج گرمایشی میتواند علت خاموشی پکیج باشد

برد اصلی مانند مغز، داخل پکیج دیواری عمل می‌کند و دستور فرمان به تک تک قطعات موجود در این دستگاه را صادر می‌کند. درصورتی که این قسمت عملکرد نادرستی داشته باشد، سنسورها از کار می‌افتند و این سبب می‌شود که برد به‌درستی فرمان صادر نکند و همین امر می‌تواند سبب خاموش شدن پکیج شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید علت و علائم خرابی برد پکیج بوتان را اینجا بخوانید.

 

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج


نویسنده :

۱۹ دیدگاه

 • alirezarastegary گفت:

  سلام ببخشید چرا بعد از رفتن آب پمپ بعد از ۳۰ ثانیه خاموش می شود چرا همون موقع خاموش نمی شود

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علیرضای عزیز، پکیج دارای مدار گرمایش است و مقداری از آب را به مدار برای مصرف میفرستد و مقداری را در حال گردش نگه داشته و داغ می‌کند، این روند به همین صورت ادامه می‌یابد.

 • مرضیه موسوی گفت:

  امروز پنجره رو یه سر باز کردم بوی غذا بره بیرون، باد زده پکیجو خاموش کرده حالا نمیدونم چطوری روشنش کنم؟ میشه کمک کنین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مرضیه عزیز ابتدا بفرمایید که پکیج شما از کدام مدل است بتا بتوانیم شما را دقبق تر راهنمایی کنیم. البته مطالعه مقاله «نحوه روشن کردن پکیج | آموزش گام به گام» نیز می‌تواند به شما در روشن کردن پکیج کمک کند. اما در صروتی که پکیج روشن نشد لازم است صحت قطعاتی چون شمعک، پمپ، برد و … بررسی شوند. در این راستا باید از کارشناسان تعمیر پکیج کمک بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • احمدی گفت:

  شعله پکیج زرده و آبی نیست، میتونه خطرناک باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم احمدی عزیز، احتمال دارد این مشکل از کثیفی مشعل و یا کمبود هوای کافی و مسدود بودن مسیر دودکش ناشی شود. موارد مذکور را بررسی و مشکل را رفع کنید. اگر مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • کریمی گفت:

  علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستان چیه؟ پکیج ما ایران رادیاتوره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/ خانم کریمی عزیز، برای رفع این مشکل از صحت کلید تنظیم دما اطمینان حاصل کرده و درجه گرمایش را به درستی تنظیم کنید. وجود هوا یا رسوب نیز می‌تواند باعث این مشکل شود، پیشنهاد میکنیم برای رفع مشکل در صورت صحت قطعات اقدام به هواگیری پکیج کنید. در صورتی که مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را از طریق سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • صادقی گفت:

  اگر اب قطع شود پکیج کار میکند؟ توی شهمیرزاد زندگی میکنیم اینجا اب زیاد قطع میشه ما هم میخوایم پکیج بخریم اما نمیدونیم با وجود قطعی اب پکیج کار میکند یا نه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم صادقی عزیز در صورتی که در زمان قطعی آب، شیر آب گرم باز نشود از آنجایی که فشار آب درون پکیج موردی ندارد، پکیج جهت گرمایش رادیاتورها کار میکند. اما در صورت خروج آب گرم از آن، فشار افت کرده و پکیج خاموش خواهد شد.

 • شهیدی گفت:

  چرا شعله پکیج خود به خود بالا می رود و باعث جوش اوردن ان می شود؟ برای کنترل شعله باید چه کرد؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم شهیدی عزیز؛ بالا رفت شعله پکیج ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار، اختلال در سنسورها،خرابی کلید NTC، خراب بودن کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب، اختلال در میکروسوئیچ و در نهایت مشکل در برد باشد، این مورد لازم است توسط کارشناس بررسی و عیب یابی شود. ولی قبل از تماس با کارشناس اقدام به هواگیری پکیج کنید. برای اینکار مقاله «چگونه پکیج، رادیاتور و شوفاژ را هواگیری کنیم؟» را مطاله کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • رسول گفت:

  سلام پکیج آماتیس مدل سارا۲۴۰۰۰
  برق پکیج یک دفعه قطع میشود.بعد از روشن کردن دوباره بعضا کمی یا چند ساعت کار میکند یا همان لحظه خاموش میشود.هیچ گونه اروری نمیدهد و پریز برق و محافظ نیز سالم است.در واقع برق در محافظ وجود دارد ولی برق پکیج کلا قطع شده و پکیج خاموش میشود.این مشکل هم در حالت زمستان و هم در حالت تابستا ن مشاهده میشود.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، این مشکل نیاز به بررسی فنی توسط کارشناس تعمیر پکیج دارد. ممکن است علت خرابی برد، خرابی فیوز شیشه‌ای برد، کابل و محل اتصال به برد یا ترمینال، خرابی کلید گردان و … باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ثنا گفت:

  منظور از تنظیم نبودن شیر گاز چیست؟

 • محمدزاده گفت:

  از مواردی که گفتین, تقریبا همه رو بررسی کردم و مشکلی ندیدم البته زیاد از اون الکترود یون سر درنیاوردم, ولی اگه مشکل هیچکدوم اینا نباشه چی؟ یعنی دستگاه دیگه از کار افتاده؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، قبل از اقدام برای خریدن پکیج جدید، پیشنهاد میکنیم که از کارشناس متخصص بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

 • کریمی گفت:

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون. من تازه فهمیدم که پکیج حالت زمستانه و تابستانه داره

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.