آبگرمکن و پکیج

چرا پکیج بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود؟

خاموش شدن پکیج

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در دی 1398نوشته شده بود و در مهر 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

در زمان‌های گذشته هزینه‌های بسیار سنگینی صرف موتورخانه می‌شد تا ساختمان گرم شود. این هزینه‌ها شامل تامین سوخت و نگهداری و تعمیر موتورخانه می‌شود. اما اکنون با روی کار آمدن پکیج‌های خانگی که حجم بسیار اندکی در آپارتمان‌ها اشغال می‌کنند، تامین آب گرم و گرم‌کردن خانه بسیار ساده و کم‌هزینه شده است. در این مقاله با دلایلی که می‌تواند منجر به خاموش شدن پکیج شود آشنا می‌شویم. چند راهکار ساده و مفید برای حل آن خواهیم گفت. چنانچه خودتان قادر به رفع مشکل نبودید بهتر است برای حل مشکل و تعمیر پکیج از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

دلیل اینکه پکیج خاموش می‌شود می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

نبود آب کافی در مسیر مدار پکیج می‌تواند علت خاموشی پکیج باشد

هر زمانی که پکیج در حین کار خاموش می‌شود، می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. عدم جریان آب در پکیج یکی از علل خاموش شدن پکیج است. در صورتی که جریان آب در مدار پکیج تا رادیاتورها، یا لوله‌های آب مصرفی وجود نداشته باشد، نشان‌ دهنده وجود یک مشکل در سیستم پکیج است.

 • نشتی یا ایرادی در منبع انبساط پکیج
 • کم فشاری آب

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

پکیج دیواری با اندازه گیری حداقل آب، اقدام به فعالیت می‌کند و اگر آب از میزان حداقل کمتر باشد، دستگاه روشن نمی‌شود. یا به عبارتی سوال این است:  اگر آب قطع شود پکیج کار می‌کند؟

جواب این است که تا زمانی که درجه فشار کمتر از ۱ نشود، دستگاه کار می‌کند و زمانی‌که فشار به حداقل برسد، خاموش می‌شود.

وجود هوا در لوله‌های پکیج می‌تواند منجر به خاموش شدن پکیج شود

یکی از دلایل خاموش شدن پکیج وجود هوا در لوله های آب است بطوری‌که جریان آب را داخل دستگاه پکیج با اختلال روبرو می‌کند. هواگیری رادیاتورها از جمله راه‌هایی است که عملکرد پکیج دیواری را افزایش می‌دهد و طول عمر این دستگاه را بیشتر می‌کند. اگر داخل سیستم پکیج، هوا در جریان باشد؛ حرکت آب داخل لوله متوقف شده و سبب خاموش شدن دستگاه می‌شود.

وجود رسوب و گرفتگی در پکیج موجب خاموشی پکیج می‌شود

دلیل بعدی که می‌تواند در عملکرد پکیج اختلال ایجاد کند؛ گرفتگی لوله‌هاست. گرفتگی هر کدام از لوله‌هایی که مسیر بین پکیج دیواری و رادیاتورها و حتی آب مصرفی، می‌تواند منجر به خاموشی پکیج شود.

در واقع مسیر لوله کشی رادیاتورها با یک گرفتگی هر چند جزئی منجر به قطع شدن آب می‌شود که این امر می‌تواند دلیل خاموش شدن پکیج باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید صافی‌های زیر پکیج را باز کرده و فیلترهای آن را به‌خوبی تمیز کنید. اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است از یک پکیج کار کمک بگیرید. برای آشنایی بیشتر رسوب زدایی و معرفی انواع سخت گیرهای پکیج را بخوانید.

دلایل خاموش شدن پکیج
پکیج را جایی نصب کنید که اطراف آن هوا در جریان باشد

علت خاموش شدن پکیج می‌تواند از خرابی پمپ پکیج باشد

در صورتی که پمپ دستگاه پکیج مشکلی داشته باشد احتمال رسیدن آب به پکیج کم است. چرا که پمپاژ به‌درستی صورت نمی‌گیرد و درصورتی هم که آب به پکیج برسد، اختلالات و مشکلات بسیاری رخ می‌دهد.

برای اطمینان بیشتر از خرابی پمپ می‌توانید پیچ روی پمپ آب را باز کرده و در حین کارکرد پکیج از صحت کارکرد آن مطمئن شوید. درصورتی که این مشکل وجود داشت با یک متخصص و تعمیرکار پکیج تماس گرفته و دستگاه را تعمیر کنید.

آیا الکترود یون پکیج سالم است؟ خرابی الکترود یون می‌تواند علت خاموش شدن پکیج باشد

الکترود یون یکی از قطعاتی است که در سیستم پکیج تعبیه شده و وظیفه آن تشخیص شعله است. اگر الکترود یون خراب باشد، شعله در پکیج دیواری به‌درستی تشکیل نخواهد شد و این امر سبب خاموش شدن شعله و سپس خاموش شدن پکیج می‌شود. می‌توانید با تعویض میله یون این مشکل را برطرف کنید.

جوش آوردن پکیج

یکی از علل خاموش شدن پکیج بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن است. زمانی‌که دمای پکیج به حد تعیین شده می‌رسد برای جلوگیری از بالارفتن دما، خاموش می‌شود تا دمای آب به حد مناسبی برسد تا پکیج دوباره روشن شود.

از علل بالارفتن دمای پکیج یا به اصطلاح جوش آوردن، خرابی کلید NTC، عدم تنظیم شعله، خراب بودن کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب و قطعات داخلی پکیج مانند میکروسوئیچ باشد.

برای بررسی و رفع این مشکل باید از یک پکیج کار مجرب درخواست کمک کنید تا تک تک موارد مشکوک را بررسی نماید.

عدم تنظیم گاز شهری موجب خاموشی پکیج می‌شود

همان طور که گفتیم دلایل بسیاری در خاموش شدن پکیج موثر هستند. علاوه بر قطعات، عواملی که به کارکرد پکیج نیز کمک می‌کنند می‌توانند سبب خرابی این دستگاه شوند. گاز شهری یکی از ورودی‌های پکیج است که در صورت تنظیم نبودن میزان ورودی، می‌تواند مشکلاتی در این دستگاه ایجاد کند. البته خیلی کم اتفاق می‌افتد که تنظیم نبودن شیر گاز سبب قطع شدن گاز پکیج شود، اما می‌تواند منجر به خاموش شدن پکیج شود. بعبارتی اگر گاز پکیج قطع شود دستگاه خاموش می‌شود.

علت خاموش شدن پکیج
گاهی تنظیم نبودن گاز شهری و یا فشار گاز، دلیل خاموش شدن پکیج است

پیشنهاد مطالعه

خرابی دودکش از می‌تواند از علل خاموش شدن پکیج باشد

دودکش موجود در پکیج دیواری می‌تواند به‌طور کامل دود ناشی از سوخت گاز را از این وسیله خارج کرده و خطرات ناشی از این کار را به‌درستی برطرف کند. تخلیه نادرست از دودکش و خرابی‌هایی در قسمت ترموستات دودکش دستور خاموشی پکیج را صادر می‌کنند. درصورتی که می‌خواهید کنترل صحت عملکرد دودکش را انجام دهید، می‌توانید با حسگر دود این کار را انجام دهید.

سایز دودکش‌های به‌کاررفته در پکیج‌های دیواری بدون فن ۱۵ سانتی‌متر است. اما درصورتی که سایز دودکش محل موردنظر شما کوچک‌تر از این میزان باشد، می‌توانید از پکیج‌های مدل فن‌دار برای این کار استفاده کنید.

در مدل‌هایی از پکیج دیواری که محفظه احتراق آن بسته است، به‌کمک یک دودکش مخصوص دوجداره، عملیات تخلیه هوا صورت می‌گیرد که آنها یک فن برای تخلیه هوا نیز دارند.

خرابی برد اصلی پکیج گرمایشی یکی از علل خاموشی پکیج است

برد اصلی مانند مغز، داخل پکیج دیواری عمل می‌کند و دستور فرمان به تک تک قطعات موجود در این دستگاه را صادر می‌کند. درصورتی که این قسمت عملکرد نادرستی داشته باشد، سنسورها از کار می‌افتند و این سبب می‌شود که برد به‌درستی فرمان صادر نکند و همین امر می‌تواند سبب خاموش شدن پکیج شود.

چرا پکیج بوتان مداوم خاموش و روشن می‌شود؟

زمانی که پکیج مداوم روشن و خاموش شود؛ آب به خوبی گرم نخواهد شد. ممکن است زمانی که شیر آب گرم را باز می‌کنید؛ شعله پکیج مدام و در فاصله کوتاه، روشن و خاموش شود. در این صورت باید علت را بررسی کرد. برای یافتن علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج بوتان ابتدا مواردی که در قسمت قبل گفته شد را بررسی کنید.

پس از چند بار روشن و خاموش شدن پکیج بوتان، باید روی صفحه پکیج پیام خطا نمایش داده شود. خطای داده شده را می‌توانید در دفترچه راهنمای پکیج ببینید و حل کنید. اگر خطایی روی صفحه نمایش داده نشده است؛ ممکن است علل خاموش شدن پکیج تنظیم نبودن شعله پکیج، نرسیدن اکسیژن به فضای احتراق باشد.

برای حل این مشکل، پیچ پلاستیکی شیر کنترل گاز را در جهت عقربه ساعت حرکت دهید. دریچه پلاستیکی دودکش را باز کنید. اگر پکیج مجدد روشن و خاموش شد، فلنچ دور دودکش را بردارید تا اکسیژن به خوبی به پکیج برسد.

اگر روشن و خاموش شدن پکیج بوتان، فقط باعث گرم نشدن آب مصرفی می‌شود و شوفاژ به خوبی کار می‌کند؛ ممکن است علت، رسوب گرفتن مبدل حرارتی پکیج باشد. رسوب‌گیری مبدل حرارتی را بهتر است به تعمیرکار پکیج بسپارید.

اگر آب گرم است اما شوفاژ به خوبی گرم نمی‌شود، علت مشکل مسدود شدن مسیر جریان آب است. برای حل مشکل، شیرهای رفت و برگشت آب زیر پکیج، شیرهای بالا و پایین رادیاتور را بررسی کنید. همچنین رسوب توری صافی برنجی را پاک کنید و پکیج و شوفاژها را هواگیری کنید.

تعمیر پکیج بوتان و ایران رادیاتور
هواگیری شوفاژها، گاهی مشکل خاموش و روشن شدن پکیج را برطرف می‌کند.

علت خاموش شدن پکیج بوتان در حالت زمستانه

زمانی که پکیج‌های بوتان در حالت زمستانه قرار می‌گیرند؛ ممکن است دچار خاموشی شود. علت این اتفاق ممکن است موارد زیر باشد:

قرار داشتن درجه گرمایش، روی دمای پایین

گاهی به اشتباه، دمای پکیج را در دماهای پایین قرار داده‌اید؛ در نتیجه با اینکه پکیج در حالت زمستانه است اما روشن نمی‌شود. دمای پکیج را بررسی کنید و در دمای بالا آن را قرار دهید.

خراب شدن ترموستات پکیج بوتان

دمای اتاق را ترموستات می‌سنجد و متناسب با دمایی که برای پکیج تنظیم کرده‌ایم؛ بُرد پکیج، فرمان خاموش یا روشن شدن را صادر می‌کند. در واقع وظیفه ترموستات، حفظ دمای اتاق در دمای مشخص شده است.

اگر ترموستات خراب شود، دمای واقعی اتاق اندازه‌گیری نمی‌شود و بُرد به درستی فرمان خاموش و روشن شدن پکیج را صادر نمی‌کند. برای حل این مشکل، سیم ترموستات را به حالت یک‌سره بگذارید اگر در این حالت پکیج روشن شد، به معنی خراب شدن ترموستات است. بنابراین ترموستات را عوض کنید.

خرابی کلید تنظیم دمای پکیج بوتان

کلید تنظیم دمای پکیج بوتان، پلاستیکی هست. ممکن است در اثر گذر زمان یا ضربه دچار شکستگی شود. در نتیجه کلید تنظیم دما حرکت نمی‌کند و پتانسیومتر فعال نمی‌شود. برای رفع این مشکل، پس از بررسی کارکرد کلید تنظیم دما در صورت خراب بودن، آن را عوض کنید.

باز ماندن شیر بای‌پاس

شیر بای‌پاس، مانع از گردش آب گرم در پکیج می‌شود. اگر آب گرم درون پکیج حرکت کند، دمای پکیج بالا می‌رود و پکیج خاموش می‌شود. در صورت خاموش شدن پکیج، یکی دیگر از مواردی که باید چک کنید شیر بای‌پاس است. اگر فنر شیر، رسوب گرفته بود؛ آن را تمیز کنید تا خاصیت فنری شیر بای‌پاس کار کند.

یکی از علل خاموش شدن پکیج بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن است. زمانی‌که دمای پکیج به حد تعیین شده می‌رسد برای جلوگیری از بالارفتن دما، خاموش می‌شود. پس از کاهش دما، پکیج دوباره روشن می‌شود.

علل خاموش شدن پکیج بوتان و تعمیر پکیج
مسدود شدن مسیر جریان آب، یکی از علل خاموش شدن پکیج است.

مدت زمان روشن و خاموش شدن پکیج

مدت زمان خاموش و روشن شدن پکیج را می‌توان به صورت دستی تنظیم کرد. تنظیم فاصله زمانی روشن و خاموش شدن پکیج، در اغلب پکیج‌ها بُرد تعبیه شده است. محل قرار گرفتن این بخش، در هر پکیج متفاوت است. اغلب روی بُرد کنترل پکیج، یک درب پلاستیکی وجود دارد. با برداشتن این درب، بخشی از بُرد پکیج قابل مشاهده است. روی این قسمت، دو پیچ پلاستیکی می‌بینید. برای چرخاندن آنها از پیچ گوشتی ریز استفاده کنید. یکی از این پیچ‌ها برای تنظیم فاصله زمانی بین خاموش و روشن پکیج است. دیگری برای تنظیم حداقل و حداکثر شعله پکیج است. برای یافتن بهترین مدت زمان روشن و خاموش شدن پکیج، آزمون خطا کنید. اگر با تنظیم زمان روشن و خاموش شدن پکیج و بررسی علل گفته شده، مشکل روشن و خاموش شدن پکیج، حل نشد؛ حتماً از فرد متخصص در تعمیر پکیج کمک بخواهید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫34 دیدگاه ها

 1. دمای پکیج در حالت زمستانه و تابستانه باید یکسان باشه؟

 2. سلام خسته نباشید پکیج گلدیران مدل پایونیر می‌ره روی عدد۹۹و‌خاموش میشه

 3. سلام پکیج کالدا دارم .تقریبا تمام قطعات رو تعویض کردم از سنسور دود تا پیچ ولوم و مبدل و برد و پمپ و تمام قطعات که وجود داره ..اما بمحض باز کردن شیر آب گرم خاموش میشه بخدا خستم کرد ‌‌بااجرت حدود ۹تومن تا امروز پول دادم اما مشکلم حل نشده جیکار کنم ؟؟

  1. با سلام
   خلیلی عزیز، آیا در زمان مشکل اروری هم مشاهده میکنید؟

 4. با سلام پکیج بوتان مدل اپتیما چراغ قرمز یکسره روشن شد ریست کردم ولی تا مشعل روشن میشه دو ثانیه بعد خاموش میشه چراغ هم دوباره قرمز ثابت میشه قاب پکیج باز کردم درپوش رو که جدا میکنم و دوباره ریست میکنم کار میکنه و مشکلی نداره درپوش میبدم دوباره همون حالت اول پیش میاد مشعل دو ثانیه کار میکنه بعد خاموش میکنه با توجه به اینکه مسیر دودکش باز هست و چند سال با همین شرایط کار میکرده و فنش هم کار میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  1. با سلام
   علیرضا عزیز، مشکل روشن بودن دائمی چراغ قرمز پکیج اپتیما اغلب به دلایلی چون خراب بودن سنسور گرمایش، قطع شدن ترموستات دود، تشکیل نشدن شعله، خراب بودن برد یا خراب بودن کلید حداقل برای فشار آب ظاهر می شود. اما نظر قطعی در مورد ایراد دستگاه بعد از بررسی دقیق توسط تعمیرکار امکان پذیر است. در صورت تمایل می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر پکیج آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان ما به محل شما اعزام شوند و مشکل را برطرف کنند.

 5. با سلام

  من پکیجبیتا مدل 22دارم و هوکش ان به طول 3 متر میباشد وقتی هواکش را به 1 متر تبدیل کردم الان وضعیت زمستانی کار نمیکند مشکل از کجاست ولی وضعیت تابستانه کار مییکند
  با سپااس

 6. دمای پکیج در زمستان تا ۸۵ میرسه و یکسره روشنه آیا طبیعی است یا اشکال داره آیا نباید باید چند دقیق یا ثانیه خاموش بشه؟ پکیج ایران رادیاتوره

 7. سلام پکیج بیتا داریم .خاموش میشود وازش آب میاد بیرون بعد دوباره روشنش میکنیم اب قطع میشه وبعد ازچندساعت دوباره خاموش میشود آب قطره قطره از بالا میاد پایین ایرادش چیه

 8. سلام خسته نباشید
  یک پکیج بوتان داریم
  زمانی که روی رادیاتور میذاریم
  موقعی که می خواد رادیاتور ها رو گرم بکنه پشت سر هم شعله قطع و وصل میشه و وقتی که دما به حد میرسه قطع میشه، در پوش مشعل رو که بر نیداریم درست کار میکنه، لطف میکنید راهنمایی بفرمایید

 9. سلام خسته نباشید ببخشیدپکیج بوتان دارم پرلا پرو 24000 چرا وقتی میریم حموم و آب داغ میشه رادیاتورها کلا سرد میشه

 10. سلام.من یک پکیج زمینی در دماوند دارم.سوالم اینست که میتوانم اب شهر را ببندم وپکیج را روشن نگه دارم.برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها.چون رادیاتور ندارم که منزل گرم بماند واز داکت استفاده میکنم.

 11. سلام پکیج من ویزمن ده سال دارم الان درجه حرارت رو90 میره پنج ثانیه خاموس ودوباره روشن میشه دلیلش چبه

  1. درود بر شما
   حمیدرضا عزیز، این مشکل میتواند به دلایل مختلفی به وجود آید پیشنهاد میکنیم برای نظر قطعی از یک تعمیرکار بخواهید که مشکل را بررسی و عیب یابی کنید.

 12. سلام ببخشید چرا بعد از رفتن آب پمپ بعد از ۳۰ ثانیه خاموش می شود چرا همون موقع خاموش نمی شود

  1. باسلام
   علیرضای عزیز، پکیج دارای مدار گرمایش است و مقداری از آب را به مدار برای مصرف میفرستد و مقداری را در حال گردش نگه داشته و داغ می‌کند، این روند به همین صورت ادامه می‌یابد.

 13. امروز پنجره رو یه سر باز کردم بوی غذا بره بیرون، باد زده پکیجو خاموش کرده حالا نمیدونم چطوری روشنش کنم؟ میشه کمک کنین

  1. باسلام
   مرضیه عزیز ابتدا بفرمایید که پکیج شما از کدام مدل است بتا بتوانیم شما را دقبق تر راهنمایی کنیم. البته مطالعه مقاله نحوه روشن کردن پکیج (آموزش گام به گام) نیز می‌تواند به شما در روشن کردن پکیج کمک کند. اما در صورتی که پکیج روشن نشد لازم است صحت قطعاتی چون شمعک، پمپ، برد و … بررسی شوند. در این راستا باید از کارشناسان تعمیر پکیج کمک بگیرید. شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

  1. باسلام
   آقا/خانم احمدی عزیز، احتمال دارد این مشکل از کثیفی مشعل و یا کمبود هوای کافی و مسدود بودن مسیر دودکش ناشی شود. موارد مذکور را بررسی و مشکل را رفع کنید. اگر مشکل حل نشد شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 14. علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستان چیه؟ پکیج ما ایران رادیاتوره

  1. باسلام
   آقا/ خانم کریمی عزیز، برای رفع این مشکل از صحت کلید تنظیم دما اطمینان حاصل کرده و درجه گرمایش را به درستی تنظیم کنید. وجود هوا یا رسوب نیز می‌تواند باعث این مشکل شود، پیشنهاد میکنیم برای رفع مشکل در صورت صحت قطعات اقدام به هواگیری پکیج کنید. در صورتی که مشکل حل نشد شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 15. اگر اب قطع شود پکیج کار میکند؟ توی شهمیرزاد زندگی میکنیم اینجا اب زیاد قطع میشه ما هم میخوایم پکیج بخریم اما نمیدونیم با وجود قطعی اب پکیج کار میکند یا نه

  1. باسلام
   آقا/خانم صادقی عزیز در صورتی که در زمان قطعی آب، شیر آب گرم باز نشود از آنجایی که فشار آب درون پکیج موردی ندارد، پکیج جهت گرمایش رادیاتورها کار میکند. اما در صورت خروج آب گرم از آن، فشار افت کرده و پکیج خاموش خواهد شد.

 16. چرا شعله پکیج خود به خود بالا می رود و باعث جوش اوردن ان می شود؟ برای کنترل شعله باید چه کرد؟

  1. باسلام
   آقا/خانم شهیدی عزیز؛ بالا رفت شعله پکیج ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار، اختلال در سنسورها،خرابی کلید NTC، خراب بودن کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب، اختلال در میکروسوئیچ و در نهایت مشکل در برد باشد، این مورد لازم است توسط کارشناس بررسی و عیب یابی شود. ولی قبل از تماس با کارشناس اقدام به هواگیری پکیج کنید. برای اینکار مقاله «چگونه پکیج، رادیاتور و شوفاژ را هواگیری کنیم؟» را مطاله کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 17. سلام پکیج آماتیس مدل سارا24000
  برق پکیج یک دفعه قطع میشود.بعد از روشن کردن دوباره بعضا کمی یا چند ساعت کار میکند یا همان لحظه خاموش میشود.هیچ گونه اروری نمیدهد و پریز برق و محافظ نیز سالم است.در واقع برق در محافظ وجود دارد ولی برق پکیج کلا قطع شده و پکیج خاموش میشود.این مشکل هم در حالت زمستان و هم در حالت تابستا ن مشاهده میشود.لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام
   دوست عزیز، این مشکل نیاز به بررسی فنی توسط کارشناس تعمیر پکیج دارد. ممکن است علت خرابی برد، خرابی فیوز شیشه‌ای برد، کابل و محل اتصال به برد یا ترمینال، خرابی کلید گردان و … باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  1. با سلام
   شیر گاز باید کامل باز باشد، تا میزان کافی گاز وارد لوله‌ پکیج شود.

 18. از مواردی که گفتین, تقریبا همه رو بررسی کردم و مشکلی ندیدم البته زیاد از اون الکترود یون سر درنیاوردم, ولی اگه مشکل هیچکدوم اینا نباشه چی؟ یعنی دستگاه دیگه از کار افتاده؟

  1. با سلام
   دوست عزیز، قبل از اقدام برای خریدن پکیج جدید، پیشنهاد میکنیم که از کارشناس متخصص بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

 19. خیلی ممنون از مطالب خوبتون. من تازه فهمیدم که پکیج حالت زمستانه و تابستانه داره

  1. درود بر شما
   کریمی عزیز، خوشحالیم که توانسته ایم به شما کمک کنیم. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا