به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

چرا پکیج روشن نمی شود؟

علت روشن نشدن پکیج

امروزه آب گرم بهداشتی و هوای گرمای خانه به کمک پکیج‌ دیواری که به‌صورت مجزا برای هر واحد مسکونی نصب است، تامین می‌شود. این وسیله دارای مزایای فراوانی است اما برخی اوقات دچار مشکلاتی نیز می‌شود که می‌توان با اندکی تخصص و مهارت آنها را برطرف کرد.

پکیج دیواری یکی از بهترین سیستم‌های گرمایشی است که اگر به‌صورت صحیح مورد استفاده کاربر قرار گیرد راندمان و طول عمر بالایی دارد. گاهی پس از نصب و راه‌اندازی پکیج دیواری، این وسیله به دلایلی نامشخص روشن نمی‌شود. برخی اوقات نیز در حین کار پکیج خاموش شده و روشن نمی‌شود.

با سیستم پکیج آشنا هستید؟

فرق نمی‌کند پکیج شما چه برند و چه مدلی داشته باشد، سیستم کارکرد پکیج‌ها کم و بیش باهم یکسان است. به طور کلی پکیج یک دستگاه است که با سه سیستم برق، گاز و آب کار می‌کند و بروز مشکل در هریک از این سیستم‌ها می‌تواند دلیل روشن نشدن پکیج باشد. بهتر است بدانید که زمانی که پکیج خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود یک چراغ قرمز و یا در برخی از مدل‌ها یک آلارم این وضعیت را هشدار می‌دهد.

همه نشانه‌ها را در نظر بگیرید

قبل از این که به سیستم پکیج دیواری خود مشکوک شوید، وضعیت فشار آب خانه را از طریق شیرها کنترل کنید. برق خانه نیز در این سیستم جریان دارد، پس کنترل کنید که برق به‌درستی وارد پکیج می‌شود. به سراغ فیوز‌ها بروید و سوختن و خرابی آنها را از طریق جعبه فیوزهای خانه کنترل کنید. فشار گاز را فراموش نکنید، شیرهای گاز را بررسی کنید تا مطمئن شوید فشار گاز خانه درست است. اگر اختلال خاصی مشاهده نکردید، مطمئن شوید که سیستم پکیج شما با سیستم لوله کشی رادیاتورهای متصل به آن مشکلی ندارد. زیرا یک لوله کشی پر عیب و نقص می‌تواند مانع از کارکرد صحیح پکیج شود. درصورتی که پکیج شما از صفحه هات دیجیتال تشکیل شده است، نگاهی به آن بیاندازید. ممکن است خطایی یا هشداری روی آن ظاهر شده باشد که شما را در عیب‌یابی راهنمایی کند.

تعمیر پکیج در محل

چرا چراغ قرمز پکیج روشن می‌ماند؟

همان طور که گفته شد زمانی که پکیج دچار مشکلی شود هشدارهایی روی این دستگاه ظاهر می‌شوند. چراغ قرمز پکیج زمانی روشن می‌شود که پکیج روشن است اما  به‌درستی کار نمی‌کند.

گاهی یک مرتبه ریست کردن پکیج مشکل را حل می‌کند و چراغ قرمز خاموش می‌شود. ولی در صورتی که راه‌اندازی مجدد پکیج نتوانست چراغ قرمز را خاموش کند، مشکلی اساسی در این وسیله هست که باید تعمیر و اصلاح شود. در ادامه برخی از دلایلی که می‌تواند سبب بروز خطا و یا هشدار از طریق چراغ قرمز باشد را بررسی می‌کنیم.

 

آب کافی در مدارهای لوله کشی وجود ندارد

تمامی پکیج‌ها به‌طور پیش فرض مجهز به سیستم خاموش شدن خودکار هستند. یکی از مواردی که موجب فعال شدن این وضعیت می‌شود، کمبود فشار آب است. کمبود فشار آب یکی از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن پکیج است. عقربه نشان‌گری که در زیر قسمت اصلی پکیج وجود دارد نشان دهنده میزان فشار آب مخزن است، که با کنترل کردن این قسمت می‌توانید میزان فشار آب را بررسی کنید. در صورتی که فشار کمتر از ۰٫۵ باشد، دستگاه پکیج یا خاموش شده و یا پس از روشن شدن به‌سرعت خاموش می‌شود. عقربه نام برده باید عددی بین ۱ و یا ۲ را نشان دهد. از طریق شیر فشار آب کنار دستگاه می‌توان فشار مخزن را افزایش داد.

اگر شیر را کمی باز کنید مشاهده می‌کنید که فشار بالا رفته و به عدد موردنظر می‌رسد. اما اگر این کار نتیجه نداد و یا این که پس از حرکت عقربه مجدد به زیر ۰٫۵ رسید، باید برای تعمیر پکیج خود با یک متخصص مشورت کنید.

علت روشن نشدن پکیج

لوله‌های رادیاتور هوا گرفته است

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج مربوط به که لوله‌هایی است که به رادیاتور متصل هستند و جریان آب را از پکیج به رادیاتورها می‌رسانند که دچار هوا گرفتگی شده‌اند. هوای موجود در لوله‌های رادیاتور می‌تواند مانع انتقال آب گرم از پکیج به آنها شود.

برای رفع این مشکل ابتدا آنها را هواگیری کرده و سپس منتظر روشن شدن پکیج باشید. گاهی اوقات پس از هواگیری باید یک مرتبه پکیج را ریست کنید تا فشار آب به درستی تنظیم شود.

ابتدا همه رادیاتورها را هواگیری کنید. اگر بعد از انجام این کار باز هم مشکل داشتید، باید به سراغ پمپ دستگاه بروید. شاید این قطعه نمی‌تواند به درستی آب گرم را به رادیاتورها پمپاژ کند و به جای آن مقداری هوا را به آنها منتقل می‌کند.

لوله‌های پکیج و رادیاتورها رسوب گرفته‌اند

آب برخی از مناطق از سختی بسیاری برخوردار است، این املاح و مواد سخت موجود در آب می‌تواند سبب پیدایش رسوب در لوله‌ها شود. این رسوب‌ها از ابتدای نصب پکیج به وجود می آیند ولی پس از مدتی که از کارکرد آنها می‌گذرد، شدت پیدا کرده و سبب بروز مشکلاتی در این سیستم می‌شود و می‌تواند در خاموش و روشن شدن پکیج اختلال ایجاد کند.

علت روشن نشدن پکیج

الکترود تشخیص شعله پکیج به‌درستی کار نمی‌کند

گاز ورودی به دستگاه پکیج خانگی توسط یک قطعه وارد دستگاه شده و عملکرد صحیح سوختن را انجام می‌دهد. الکترود تشخیص شعله همان قطعه‌ای است که سوختن درست را کنترل و تنظیم می‌کند. اگر این الکترود دچار خرابی و یا مشکل شود، فاصله بین الکترود و شعله آتش زیاد می‌شود و پکیج به‌صورت خودکار خاموش شده و دیگر نمی‌توان آن را روشن کرد. به کمک یک انبردست کمی الکترود را خم کنید و به شعله آتش نزدیک کنید. در صورتی که مشکل خاموش شدن پکیج حل نشد با یک تکنسین تماس بگیرید چرا که احتمالا نیاز است که این قطعه به کلی تعویض شود.

پیشنهاد مطالعه

از صحت کارکرد دودکش مطمئن شوید

همانطور که می‌دانید دودکش در پکیج دیواری خانگی نقش بسیار مهمی دارد که بسیاری از خطرات این وسیله را مهار می‌کند. در صورتی که این بخش به‌درستی کار نکند پکیج خاموش می‌‎شود. در صورتی که فاصله از سقف یا فضای پوشیده بالای پکیج تا بدنه پکیج استاندارد نباشد، دودکش به‌درستی نمی‌تواند تخلیه دود را انجام دهد و پس از مدتی کار کردن، پکیج گرم شده و شاهد تجمع دود در اطراف آن خواهیم بود. در این مورد دود ناشی از سوخت به‌درستی به سمت بیرون هدایت نخواهد شد. علاوه بر آن سنسور پکیج فعال شده و خود به خود خاموش می‌شود.

تعمیر پکیج در محل

پکیج بیش از حد گرم شده‌است

گرمای بیش از اندازه در پکیج نیز می‌تواند باعث خاموشی آن شود. در پکیج‌های دیجیتالی این حالت با یک بوق ممتد به ما هشدار داده خواهد شد. برخی اوقات نیز پیغام خطای مرتبط نیز روی صفحه نمایشگر ظاهر شود. گرم شدن پکیج می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما در هر صورت سبب خاموش شدن و روشن نشدن مجدد آن می‌شود.

علت خرابی برد پکیج چیست؟

درصورتی که تمامی موارد نام برده را بررسی کردید و هیچ کدام علت خاموش شدن پکیج نبودند، به احتمال زیاد سیستم مرکزی و برد دستگاه پکیج دچار خرابی شده است. در بین برندهای مختلف پکیج دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد ولی به طور کلی سوختن و خرابی برد می‌تواند علت اصلی روشن نشدن پکیج باشد.

علت روشن نشدن پکیج

چرا شمعک روشن نمی‌شود؟

یکی از مشکلاتی که برای تمامی پکیج‌ها ممکن است رخ دهد روشن نشدن شمعک پکیج است. وجود اختلالاتی در قسمت سیستم جرقه زن و گاز ورودی به پکیج می‌تواند یکی از علت‌های خرابی خود قسمت شمعک باشد که منجر به خاموش شدن و روشن نشدن پکیج می شود.

حالا برای اینکه بدانیم چرا پکیج روشن نمی‌شود، ابتدا یکی از شیرهای آب گرم داخل منزل را باز کرده و سپس با استفاده از یک فندک سعی می‌کنیم پکیج را به‌صورت دستی روشن نگه داریم. اگر پکیج روشن نشد، باید توسط یک تعمیرکار متخصص، شمعک تعویض شود. پیداکردن یک تعمیرکار ماهر و متخصص که به‌سرعت بتواند اشکالات سیستم را عیب‌یابی کند، می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. اگر به دنبال سرویسکاری باتجربه هستید اما تلاشتان نتیجه نداده است کافیست سری به سایت آچارباز بزنید و درخواست خود را ثبت کنید. پشتیبانان آچارباز به سرعت با شما تماس خواهند گرفت و در اولین فرصت تعمیرکار متخصص پکیج به محل شما مراجعه می‌کند.

 

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

  • Avatar برزو گفت:

    یه چند وقتیه که پکیج من خیلی سروصدا میکنه نمیدونم دلیلش چیه؟ لازمه که براش تعمیرکار بیارم؟

  • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
    >