آبگرمکن و پکیج

لیست کامل کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور

خرابی پکیج ایران رادیاتور

پکیج‌های ایران رادیاتور یکی از بهترین برندهای موجود در بازار ایران است. چرا که به کمک این سیستم گرمایشی، آبگرمکن‌ و موتورخانه‌ها، که هر کدام به فضای زیادی اشغال می‌کردند، در یک سیستم به نام پکیج، بدون هیچگونه آلودگی صوتی، هوا و … جمع شده‌اند. در برخی موارد ممکن است، پکیج ایران رادیاتور شما دچار مشکلاتی شود؛ که جهت رفع آن، نیاز به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور است.

یکی از بهترین راه‌های عیب یابی پکیج ایران رادیاتور توجه به ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور است. با آشنایی و شناخت کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور می‌توانید بفهمید که مشکل دستگاه شما چیست و سپس شروع به تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود کنید.

پس از اینکه کد خطای پکیج ایران رادیاتور روی صفحه نمایش آن مشاهده کردید، برای تشخیص مشکل آن می‌توانید به دفترچه راهنما و یا اینترنت مراجعه کنید و سپس به تعمیر پکیج بپردازید.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

انواع پکیج‌های ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور یک نوع سیستم گرمایشی است که بسیار پرطرفدار است چرا که این نوع سیستم به صورت همزمان توانایی انجام دو کار یعنی گرم کردن هوای محیط و تامین آب گرم مصرفی را دارد. در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با انواع مدل‌های مختلف و ارورهای پکیج ایران رادیاتور آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 • مدل BM
 • مدل M
 • مدل K
 • مدل E
 • مدل L
 • مدل ocE

علاوه بر نام و مدل، پکیج‌های ایران رادیاتور دارای پسوندهایی هستن که برای نمایش دادن فن دار یا بدون فن بودن آن‌ها استفاده خواهد شد که این پسوندها CF برای پکیج‌های بدون فن و FF برای پکیج‌های فن دار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور
پکیج‌های ایران رادیاتور در انواع مدل‌های مختلف در بازار ایران موجود هستند.

ارورهای پکیج ایران رادیاتور

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور آشنا کنیم در ادامه با آچارباز همراه باشید.

مشکلات انواع پکیج ایران رادیاتور
از بهترین و راحت ترین روش‌های عیب یابی پکیج ایران رادیاتور توجه به ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور است.

ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور نوع L و K

در ابتدا شما را با ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور نوع L و K آشنا خواهیم کرد:

1- ارور E1 پکیج ایران رادیاتور

علت بروز این ارور عدم وجود آب در مدار گرمایش دستگاه و پایین بودن فشار آب و بروز مشکل در پرشر سوئیچ (ابزار کنترل فشار دستگاه) است.
برای رفع ارور e1 پکیج ایران رادیاتور، شیرپرکن دستگاه را باز کرده و اجازه دهید مدار گرمایش پر از آب شود اما اگر پس از انجام این کارها دستگاه شما باز هم همین ارور را نشان داد، پرشر سوئیچ دچار مشکل شده و باید تعویض شود تا این ارور برطرف شود.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
تعمیر پکیج ، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران، در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

2- ارور e2 پكيج ايران رادياتور

خطای e2 در پکیج ایران رادیاتور نشان دهنده عدم تشکیل شعله است. این مشکل به دلیل خرابی جرقه زن، قطع بودن گاز، متصل نبودن برق دستگاه به زمین، خراب بودن شیر گاز برقی و … به وجود می‌آید.

برای رفع ارور e2 پکیج ایران رادیاتور، باید ابتدا از وجود گاز درون پکیج مطمئن شوید و سپس به بررسی سایر قسمت‌ها مانند جرقه زن و … بپردازید.
در صورتی که علت کد خطای e2 پکیج ایران رادیاتور از مشکلات گفته شده نبود باید برق پکیج را بررسی کرده و از اتصال آن به زمین مطمئن شوید و در آخر اگر مشکل از شیر گاز برقی بود باید آن را تعویض کنید.

ارور e2 پکیج ایران رادیاتور
خطای e2 پکیج ایران رادیاتور اغلب به دلیل خرابی جرقه زن یا قطع بودن گاز به وجود می‌آید.

3- ارور E10 پکیج ایران رادیاتور

این ارور نشان دهنده فعال شدن سنسور دود است در این حالت دودکش پکیج به درستی کار نکرده و باعث بروز این ارور خواهد شد.
برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا دودکش را بررسی کنید و از خروج دود از دودکش آن مطمئن شوید در صورتی که مشکل از دود کش نبود باید کلاهک H دودکش را بررسی و مطمئن شوید که دود به راحتی از آن خارج خواهد شد و در آخر اگر همه موارد گفته شده به درستی کار می‌کردند ترموستات دود را چک کنید در صورتی که دچار مشکل بود آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

4- ارور E12، E30، E99 پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که با هر کدام از ارورهای گفته شده مواجه شدید باید بدانید که مشکل پکیج شما از برد اصلی آن است.
برای برطرف کردن مشکل برد پکیج باید آن را به کمک آمپرمتر بررسی کنید و از خرابی آن مطمئن شوید و سپس برای تعمیر آن اقدام کنید. باید بدانید که برای برطرف کردن مشکل برد پکیج ایران رادیاتور بهترین راه سپردن آن به دست تعمیرکاران و سرویسکاران حرفه‌ای است.

5- ارور E31 پکیج ایران رادیاتور

این ارور نشان دهنده خرابی مدار شوفاژ است که نشان دهنده اتصال مدار کوتاه در پکیج است. برای برطرف کردن مشکل دستگاه در این حالت باید NTC پکیج تعویض شود.

پیشنهاد مطالعه

6- ارور E32

این ارور نشان دهنده خرابی NTC مدار برگشت رادیاتور پکیج است که نشان دهنده باز بودن مدار است. برای رفع این ارور باید NTC آن تعویض شود.

7- ارور E41

ارور E41 پکیج ایران رادیاتور خرابی NTC و کوتاه بودن مدار پکیج است. برای برطرف کردن این ارور نیاز به تعویض NTC است.

8- ارور E42

این کد خطا نشان دهنده باز بودن NTC پکیج ایران رادیاتور است. با تعویض NTC پکیج بوتان مشکل دستگاه برطرف خواهد شد.

9- ارور E50

این ارور نشان دهنده این است که فن دستگاه خاموش است ولی پرشر سوئیچ دود در حال کار کردن است. علت بروز این ارور خرابی رله برد، خرابی پرشر سوئیچ است. برای برطرف کردن این مشکل با توجه به بررسی مشکلات باید رله برد یا پرشر سوئیچ تعویض شوند.

10- خطای پکیج ایران رادیاتور E51

این ارور جهت نشان دادن این است که فن دستگاه روشن است ولی پرشر سوئیچ دود قطع است. علت بروز این مشکل درون پکیج کثیفی فن، خراب بودن پرشر و یا شیلنگ متصل به آن، مسدود بودن مسیر دود کش است.
برای برطرف کردن مشکل پکیج در این حالت باید فن را بررسی کرده و در صورتی که کثیف بود آن را تمیز و یا اینکه پرشر آن را تعویض کنید، می‌توانید دودکش را بررسی و در صورت انسداد آن را باز کنید.

11- خطای پکیج ایران رادیاتور E81

این ارور نشان دهنده این است که کلید حرارتی دمای بالای دستگاه را تشخیص داده ولی NTC آن را طبیعی می‌داند. علت بروز این مشکل بالا رفتن ارتفاع شعله، خراب بودن پمپ پکیج و خرابی کلید حد است.
متداول ترین روش برای برطرف کردن این مشکل رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور است. اما در صورتی که مشکل از کلید حد و یا پمپ دستگاه باشد باید آن‌ها را تعمیر و تعویض کرد.

12- ارور E88

با مشاهده این ارور متوجه خواهید شده که دمای مدار حدودا بین 89 تا 105 درجه سانتی گراد قرار گرفته است. برای پایین آمدن دمای دستگاه باید آن را رسوب زدایی و هواگیری کرد. در مورد آموزش گام به گام نحوه رسوب زدایی پکیج دیواری اینجا بیشتر بخوانید.

در صورتی که توانایی برطرف کردن این ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور خود را ندارید می‎‌توانید جهت برطرف کردن مشکل آن از مراکز تخصصی تعمیر و تعمیر پکیج ایران رادیاتور کمک بگیرید.

کدخطا پکیج ایران رادیاتور
به کمک دفترچه راهنمای پکیج خود می‌توانید علت ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور خود را در کمترین زمان ممکن تشخیص دهید.

ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M ،MB ،E ،ECO

در ادامه قصد داریم شما را با ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M ،MB ،E ،ECO آشنا کنیم:

1- ارور 30 40

این ارورها نشان دهنده این است که قطعات در ارتباط با برد اصلی دچار مشکل شده‌اند.

برای رفع ارور 40 30 در پکیج ایران رادیاتور، باید ارتباط آن‌ها را به کمک آمپرمتر و فازمتر بررسی کرد و هر کدام از آن‌ها که دچار مشکل بودند آن را برطرف کرد.

2- ارور 40 60 70

این ارور جهت نشان دادن این است که با اینکه فن پرشر خاموش است ولی سوئیچ دود پکیج وصل است. علت بروز این مشکل خراب بودن رله برد و پرشر سوئیچ است. در این حالت برای برطرف کردن مشکل دستگاه باید رله برد پرشر دستگاه را تعویض کنید.

3-ارور پکیج ایران رادیاتور 40 60 80

ارور ارور 40 60 80 زمانی رخ می‌دهد که با وجود روشن بودن فن دستگاه ولی پرشر دود سوئیچ قطع است. علت خرابی آن کثیفی فن، خرابی پرشر و انسداد مسیر دودکش پکیج است.
برای برطرف کردن مشکل پکیج در این حالت باید قسمت‌های گفته شده را بررسی کرد و در صورتی که هر کدام از آن‌ها قابل تعمیر بود، تعمیر شود و در غیر اینصورت تعویض شوند.

4- ارور 40 70 80

در این حالت دمای پکیج از نظر NTC طبیعی است ولی از نظر کلید حرارتی بالا است. از مجموع علت‌های بروز این مشکلات خرابی NTC و رسوب گرفتن دستگاه است.

برای رفع ارور 40 70 80 در پکیج ایران رادیاتور باید برای رسوب زدایی و تعویض NTC دستگاه توسط تعمیرکار پکیج اقدام کنید.

5- ارور 40 80

با نمایش این ارور متوجه شوید که سنسور دود فعال شده است. برای برطرف کردن مشکل دستگاه ابتدا از باز بودن مسیر خروج دود مطمئن شوید و پس از آن اگر مشکل از دودکش و کلاهک آن نبود بهتر است ترموستات دود را تعویض کنید.

6- ارور 50 60 70

این ارور نشان دهنده خرابی NTC مدار رفت و کوتاه شدن مدار اتصال پکیج است. برای برطرف کردن این ارور باید NTC تعویض شود.

7- ارور 40 70

این ارور نشان دهنده کم بودن آب درون مدار گرمایش پکیج ایران رادیاتور است.

برای رفع ارور 40 70 در پکیج ایران رادیاتور ابتدا باید شیرپرکن را باز کرد تا مدار دستگاه پر از آب شود و فشار دستگاه روی 1 بار تنظیم شود و در آخر اگر باز هم این ارور نشان داده شد، باید پرشر سوئیچ تعویض شود.

8- ارور 50 60

این ارور به معنای این است که NTC رادیاتور اتصال کوتاه دارد و باید تعویض شود.

9- ارور 50 80

معنی این ارور باز بودن سنسور NTC است. برای رفع این ارور باید NTC تعویض شود.

10- ارور 60 70

این ارور نمایش دهنده فعال بودن سیستم ضد یخ است.

11- ارور 70 80

این ارور نشان دهنده عدم تشکیل شعله در پکیج ایران رادیاتور است.
علت نمایش این ارور خرابی جرقه زن، قطعی گاز، خرابی تشخیص شعله است.
برای رفع ارور 70 80 در پکیج ایران رادیاتور ابتدا باید از قطع نبودن گاز مطمئن شوید و سپس جرقه زن را بررسی کنید در صورتی که مشکل داشت باید تعویض شود در غیر اینصورت سایر قسمت‌های دستگاه بررسی شوند.

12- ارور 80

این ارور نشان دهنده بالا بودن درجه دمای دستگاه بیشتر از 150 درجه سانتیگراد است.
از مجموع دلایل بروز این ارور خرابی کلید حد، خرابی پمپ و بالا رفتن ارتفاع شعله است.
برای رفع ارور 80 در پکیج ایران رادیاتور با اسید شویی و روسوب زدایی برطرف خواهد شد.

13- ارور 70

در زمانی که با این ارور مواجه شدید باید بدانید که میزان دمای دستگاه بین 89 الی 105 درجه سانیگراد است.
برای رفع ارور 70 در پکیج ایران رادیاتور باید رسوب زدایی و هواگیری انجام شود.

رفع خطاهای پکیج ایران رادیاتور مدل M، MB، E، ECO
آچارباز مرکز تخصصی رفع ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور در تهران است.

برای برطرف کردن ارورها و خطاهای پکیج ایران رادیاتور می‌توانید مطابق با مقاله گفته شده عمل کنید و در صورتی که برطرف کردن اختلالات دستگاه را نداشتید می‌توانید از مراکز خدمات فنی سرمایشی و گرمایشی آچارباز کمک بگیرید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
تعمیر پکیج ، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران، در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام پکیج ما دستگاه رو 70میزاریم اون اندازه گرم نمیکنه فکنم مشکل سنسور
  بعد تصویر شعله رو هم نشون میده مشکلش چیه

  1. ناصر عزیز سلام،
   به احتمال زیاد، ترموستات محیطی پکیج شما دچار مشکل شده است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. تصویر شعله روی نمایشگر دستگاه به معنی روشن بودن شعله است و نشان‌دهنده مشکل خاصی نیست. برای تعمیر ترموستات پکیج خود می‌توانید از خدمات تعمیر پکیج در محل آچارباز استفاده کنید.

 2. پکیج ایران رادیاتور دارم شوفاژهام داغه ولی آب گرم خونه از 40 درجه بیشتر نمیشه، مشکلش از چی میتونه باشد؟

  1. درود بر شما
   سلیمانی عزیز، اگر فقط آب مصرفی مشکل دارد احتمالا مبدل رسوب گرفته و باید اسیدشویی شود. همچنین احتمال خرابی ntc سنسور حرارتی نیز وجود دارد. این قطعه نیز باید تست و درصورت خرابی تعویض شود.
   موفق باشید

  1. باسلام
   ونداد عزیز سنسور NTC حسگر دمای پکیج است و برای بررسی صحت یا اختلال در آن باید حسگر را با اهم متر تست کنید. به علت ارتباط حسگر با برد بهتر است بررسی و تعویض آن توسط تکنسین انجام گیرد که متحمل هزینه تعمیر برد نشوید. شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 3. باسلام پیکچ ایران رادیاتورm24ffدارم یکبار کلا خاموش شد از طرف خدمات پس از فروش آمدند و برد تعویض کردند و مشکل تمام شد بعد یکهفته ارور 40 60 80 می دهد و بعد ریستارت دوباره چند روز خوب کار می کند اگر پنجره اشپزخانه بازباشد هیچ اروری نمیدهد و کاملا سالم کار می کند پنجره را می بندیم اینطور اذیت می کند
  دوتا دودکش نصاب نصب کرد در بالا پشت بام لوله خروج دود را حتی یک مترونیم بالا بردم
  چکار کنم؟

  1. با سلام
   با توجه به حساسیت بالای دستگاه پکیج، بهتر است توسط کارشناس بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا