آبگرمکن و پکیج

کد خطای پکیج لورچ و روش‌های رفع آن

خطاهای پکیج لورچ

پکیج دیواری لورچ یکی از برندهای خوب داخلی است که طرفداران خاص خود را دارد. در مواقعی که پکیج دیواری خراب می‌شود، کد خطاهایی نمایش داده خواهد شد. این کدها به صورت ترکیبی از حروف و اعداد بوده و هر کدام معنای خاصی دارند. بعضی از کد خطاهای پکیج لورچ ناشی از مشکلات فنی اساسی بوده و تعمیرکار برای تعمیر پکیج باید آن‌ها را بررسی کند و بعضی دیگر را خودتان هم می‌توانید رفع کنید. در این مقاله از آچارباز به بررسی کد خطای پکیج لورچ پرداخته و معنا و روش رفع آن را میپردازیم.

لیست کد ارور پکیج لورچ

کد خطای E0

زمانی که ترموستات زمان‌دار دستگاه دچار مشکل شود و به عبارتی دستگاه نتواند ارتباط درستی با ترموستات برقرار کند، این کد خطا نمایش داده خواهد شد. این مورد نیاز به کارشناسی فنی دارد و باید تعمیرکار از نزدیک به بررسی آن بپردازد.

کد خطای E1

در صورتی که جرقه زن دستگاه شما دچار مشکلی شده باشد، این کد خطا نمایش داده می‌شود. در پی این مورد پکیج قفل شده و برای رفع این ارور نیاز است دکمه C را فشار دهید.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

کد خطای E2

زمانی که سوییچ فشار هوا دچار مشکل شود و یا دودکش مسدود شده باشد کد خطای این کد خطای کد خطای E2 نمایش داده می‌شود. لوله دودکش را بررسی و در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید.

کد خطای E3

اگر سنسور دما در عملکرد خود دچار مشکلی شده باشد این خطا ظاهر می‌شود. برای رفع کد خطای E3 باید دکمه C را فشار دهید.

کد خطای E4

زمانی که پکیج نتواند به اندازه کافی آب را گرم کند و ترمیستور دچار اختلال باشد این کد خطا نمایش داده خواهد شد. برای رفع این مورد بهتر است با یک کارشناس تعمیر پکیج تماس گرفته شود.

کد خطای E5

اگر اختلالی در شعله گاز به وجود بیاید و شاهد کاهش قدرت آن باشید، در این صورت با این کد خطا مواجه می‌شوید. این به دلیل خرابی یا مشکلی در مدولاتور شیر گاز است. برطرف کردن آن هم یک مسئله فنی است.

کد خطای E6

دمای آب تا حدی معینی باید افزایش پیدا کند. این حد برابر با 60 درجه است. در صورتی که دما به 90 درجه برسد، سیستم به صورت موقت خاموش می‌شود. البته هنوز آب گرم در دسترس است. اما این خاموش شدن باعث می‌شود تا آب از 90 به 60 درجه کاهش پیدا کند.

کد خطاهای پکیج لورچ و روش رفع آن
بررسی و رفع مشکلات فنی پکیج بهتر است توسط کارشناسان تعمیر انجام گیرد.

کد خطای E7

وجود مشکل در سوئیچ فشار هوا کد خطای کد خطای E7 را به دنبال دارد. رفع این مورد توسط کارشناس تعمیر پکج باید صورت گیرد.

رفع ارور E8 پکیج لورچ

اگر فشار آب سیستم گرمایشی کم شود، کد خطای E8 نمایش داده می‌شود. این مسئله ممکن است که به دلیل کاهش فشار آب منطقه یا ساختمان یا نشتی در لوله‌های داخلی باشد. اگر فشار آب ورودی به اندازه کافی بوده و در بقیه قسمت‌ها فشار آب مناسب باشد نیاز است که مدار سیستم گرمایشی هواگیری شود.

تعمیر پکیج لورچ در آچارباز
خدمت تعمیر پکیج لورچ آچارباز، شامل عیب‌یابی، سرویس و پکیج لورچ است. برای تعمیر پکیج خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر پکیج لورچ می‌توانید درخواست خود را ثبت و منتظر تماس کارشناس باشید..
تعمیر پکیج لورچ

ارور E9 پکیج لورچ

دلیل بروز کد خطای E9 شبیه به همان کد خطای E6 است، اما یک تفاوت دارد. با نمایش این کد خطا، دما به 100 درجه رسیده است. این دما باعث اختلال در ترموستات شده و دستگاه قفل می‌شود. در این صورت باید دکمه C را فشارده و صبر کنید تا دما کاهش یابد، اگر دما خود به خود به 60 درجه نرسید، آنگاه با مرکز تعمیرات تماس بگیرید.

ارور E10 پکیج لورچ

سیستم فشار شوفاژ دارای فشار حد معینی است. اگر میزان به بیش از 2.5 برسد، پکیج قفل می‌شود. در این صورت باید رادیاتور خود را هواگیری کنید. البته ابتدا مطمئن شوید که شیر پرکن بسته باشد.

کد خطای E12

اگر سیستم کنترل از راه دور پکیج دچار مشکل شده باشد، خطای E12 پکیج لورچ خود را نشان می‌دهد. ساده‌ترین راه حل ممکن را این است که یک بار آن را خاموش و روشن کنید.

پیشنهاد مطالعه

ارور E13 پکیج لورچ

با نمایش خطای E13 متوجه می‌شوید که برد دستگاه دارای ایراد است. برای رفع این مورد نیاز است تا با کارشناس تماس بگیرید.

ارور E15 پکیج لورچ

عملکرد پرشر سوئیچ هوا دچار مشکل شده است. چندین کد خطا پکیج لورچ نشان دهنده مشکلی در سوئیچ هوا هستند. اما هر کدام درجه و حالت خاصی را نشان می‌دهند که نیاز به بررسی توسط کارشناس دارند. در مورد پرشر سوئیچ هوا و نحوه عملکردش اینجا بیشتر بخوانید.

کد خطای E16

یک نکته را باید در همین‌جا در نظر بگیرید. لورچ دارای مدل‌های مختلف پکیج است. معانی بیشتر این کدهای خطا در هر مدل یکسان اما در E16 متفاوت است. در مدل آرتا به معنای اختلالی در تنظیم برنامه و در مدل آریان اختلالی در برد الکترونیکی است که این مورد را باید کارشناس بررسی و رفع کند.

رفع کد خطاهای پکیج لورچ
تنظیم برنامه پکیج لورچ لازم است توسط کارشناسان انجام گیرد.

کد خطای E23

این از نمونه مشکل‌های ساده است. در حقیقت نشان دهنده این است که سنسور بیرونی دچار مشکلی شده است و در بیشترین حالت خود به صورت خودکار حذف می‌شود.

کد خطای E25

خطای E25 برعکس E6 یا E9 است. یعنی اینکه دما بیش از حد پایین می‌آید. در این حالت پکیج دوباره شروع به کار خواهد کرد.

رفع خطای E26 در پکیج لورچ

اگر شیر برقی گاز دچار مشکل شود،کد خطای E26 نشان داده خواهد شد. در چنین حالتی دستگاه قفل شده که با فشار دادن دکمه C مسئله برطرف خواهد شد.

اگر سیستم کنترل از راه دور پکیج دچار مشکل شده باشد، خطای E12 پکیج لورچ خود را نشان می‌دهد. ساده‌ترین راه حل ممکن را این است که یک بار آن را خاموش و روشن کنید.

کد خطای E28

اگر اختلال یا مشکلی در سنسور دمای آب یا سنسور گرم کردن آب پیش بیاید، کد خطای E28 نمایش داده می‌شود. در پی این مورد پکیج قفل می‌شود. رفع مشکل سنسور نیاز است توسط تعمیر کار ماهر تعمیر پکیج لورچ انجام گیرد.

کد خطای E31

در هنگام نمایش کد خطای E31 پارامترهای ترموستات دچار مشکلی شده و باید دوباره تنظیم شوند.

کد خطای E40

در صورتی که مدار سیستم گرم‌کننده پکیج دچار مشکلی شود، کد خطا E40 نمایش داده می‌شود.

کد خطای E77

در صورتی توان شعله کم شود، کد خطای E77 خود را نشان می‌دهد. باید گفت که دلیل آن مشکلی در ترموستات مخزن است. رفع این مشکل نیاز به دانش فنی و دارد.

کد خطای E99

کد خطای E99 خبر از مشکل در تنطیم برنامه پکیج می‌دهد. برای رفع این مشکل لازم است با کارشناس تعمیرات پکیج دیواری لورچ تماس یگیرد.

دکمه c در پکیج لورچ کجاست؟

دکمه c یا کنترل کننده برد الکترونیک پکیج، وظیفه کنترل سیستم هشدار پکیج لورچ را برعهده دارد و معمولا محل قرارگیری این دکمه در مدل های مختلف، متفاوت است. اما در اکثر مواقع در کنار درجه و سیستم تنظیمات دما می توان آن را یافت.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد اغلب خطاهای پکیج لورچ نشان دهنده یک مشکلی فنی هستند. برطرف کردن آن‌ها نیاز به بررسی توسط کارشناس فنی را دارند. توصیه می‌شود که در صورت نداشتن دانش و مهارت کافی، به هیچ وجه خودتان اقدام به بررسی و برطرف کردن مشکل نکنید و با مراکز تعمیر تخصصی پکیج تماس بگیرد.

نحوه ریست کردن پکیج لورچ

معمولا در اکثر پکیج های مدل جدید دکمه ریست کردن وجود دارد که با نگه داشتن آن میتوان دستگاه را دوباره راه اندازی کرد. اگر دستگاه قدیمی باشد و دکمه ای در کار نباشد، مبتوان با بیرون کشیدن پریز برق به مدت 10 دقیقه و دوباره وصل کردن آن، دستگاه را ریست کنید.

در این مقاله سعی کردیم تمامی کدخطاهای پکیج لورچ و راه‌های برطرف کردن آنها را به زبان ساده اعلام کنیم. در صورتی مه در تهران هستید می‌توانید درخواست تعمیر پکیج لورچ در تهران را از طریق لینک زیر ثبت کنید یا با شماره 54591616-021 تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیرکار پکیج در محل شما حضور پیدا کند.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج
1/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

 1. سلام کد خطا ۹۹ می ده مدل هرما پارمترا شم تنظیم کردم از چی می تونه باشه ؟

 2. سلام و خسته نباشید،در پکیج لورچ مدل آرتا ۲۴، ارور E11 چه خطایی؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. باسلام
   محمد جواد عزیز کمپانی لورچ در حال حاضر اطلاعاتی درباره این ارور ارائه نکرده است، اما احتمالی میرود این خطا ناشی از مشکلی در برد باشد. یکبار پکیج خود را روشن و خاموش کنید اگر مشکل رفع نشد بفرمایید هنگام این ارور چه مواردی در پکیج مشاهده می‌شود تا بتوانیم دقیق تر شما را راهنمایی کنیم. البته هیچ راهکاری بهتر از عیب یابی پکیج توسط کارشناس در محل نیست. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند

 3. پکیج چه مارکی خوبه که حالا حالاها نیاز به تعمیر نداشته باشه و از این ارورها نده؟

  1. باسلام
   سعید عزیز. برندهای بوتان، ایران رادیاتور و لورچ و به تازگی هم برندهای تاچی و ایساتیس، آریستون و بوش از جمله برندهای معروف و پرطرفدار در ایران و دنیا هستند. با انتخاب درست پکیج دیواری و همچنین رعایت نکان نگهداری از پکیج و سرویس به موقع می‌توانید از ایجاد نیاز به تعمیر در پکیج خود جلوگیری کنید.

 4. پکیج اریان ۲۸
  ارور e8 نشون میده و دستگاه روسوب شویی شده و شیر پرکن هم تعویض شده ولی هنوز ارور میده علت چیه ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. باسلام
   سعید عزیز، ابتدا اطمینان حاصل کنید که فشار آب ورودی به ساختمان مناسب باشد. اگر فشار آب کم است می‌توانید از پمپ فشار استفاده کنید. اما اگرمشکلی در این قسمت نداشتید. لازم است پکیج و مدار گرمایشی را هواگیری کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

   1. باسلام
    رضای عزیز ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

 5. سلام در پکیچ مدل 24000 ارتا صفحه نمایش روشن هم نمیشه و چیزی نمایش داده نمیشود.

  1. باسلام
   حسین عزیز، برای عیب یابی مشکل لازم است عدم گرفتگی لوله‌ها توسط رسوب و هوا، فشار پکیج و صحت شمعک و مشعل و در نهایت اتصالات و سنسورها و برد بررسی شوند. شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 6. پکیج 24000مدل آرین هیچ خطایی نشان نمی دهد ولی آب سردشده. سنسور آبگرم روهم چک شده قبلا و مشکلی نداشت ولی آب سرد هست. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باسلام
   هادی عزیز برای بررسی و رفع مشکل ابتدا فشار آب ورودی به پکیج و صحت فلومتر را بررسی کنید، سپس در صورت عدم وجود مشکل در آن پکیج را هواگیری و مبدل‌ها را رسوب زدایی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را از طریق سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا