به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

با رایج‌ترین مشکلات پکیج لورچ و راه حل آنها آشنا شوید

مشکلات رایج پکیج لورچ و راه حل آن‌ها

پکیج‌ها یکی از دستگاه‌های کاربردی و مفید برای تامین گرمای ساختمان‌ها و آب مصرفی هستند. یکی از این دستگاه‌های باکیفیت، پکیج لورچ است. آچارباز در این مقاله می‌خواهد شما را با مشکلات پکیج لورچ و راه حل‌های آن‌ها آشنا کند. پکیج‌ها به خصوص نوع دیواری به دلیل اشغال فضای کم و استفاده آسان آن‌ها جایگزین مناسبی برای موتورخانه‌ها و دیگر سیستم‌های گرمازا هستند. به مرور زمان و به علت استفاده‌های مکرر، این دستگاه‌ها دچار اختلالاتی شده و به خوبی کار نمی‌کنند.

در این مطلب می‌خواهیم شما را با خطاهایی از قبیل صدای غیر عادی پکیج، عمل نکردن دکمه‌های دستگاه، گرم شدن بیش از حد آب و نشت آن از پکیج و روشن نشدن آبگرمکن دیواری آشنا کنیم. چنانچه قادر به روش مشکل بودید خودتان آن را عیب یابی کنید، در غیراینصورت برای تعمیر پکیج خودتان اقدامی نکنید و آن را به یک تعمیرکار معتبر بسپارید.

در این مقاله به موارد زیر میپردازیم:


دلایل خاموش شدن خود به خودی پکیج لورچ و راه حل آن

یکی از رایج‌ترین مشکلات پکیج، خاموش شدن ناگهانی و خودکار آن است. به عبارت دیگر هر چند دقیقه یکبار متوجه می‌شوید که دستگاه پکیج، خود به خود خاموش شده است. علت به وجود آمدن این خطا، عملکرد سوئیچ‌های ایمنی است. این سوئیچ‌ها در صورت به وجود آمدن اختلال در عملکرد قسمت‌های مختلف پکیج، به سرعت دستگاه را خاموش می‌کنند. این خاموش کردن به سبب ایجاد ایمنی در پکیج است. اختلالاتی که موجب خاموش شدن دستگاه می‌شوند عبارتند از:

 1. به وجود آمدن اختلال در عملکرد ترموستات پکیج
 2. ایراد در پمپ پکیج و به وجود آمدن نشتی در دستگاه
 3. افت فشار ناگهانی دستگاه در حین کار کردن
 4. افت فشار گاز یا قطعی آن
 5. بسته بودن شیر آب ورودی به دستگاه و عدم ورود آب به آن

برای حل این مشکلات باید به ترتیب قطعات مرتبط را بررسی کرده و در صورت خرابی قطعه، آن را تعمیر یا تعویض کنید.

علل خاموش شدن خود به خودی پکیج
یکی از رایج‌ترین مشکلات پکیج خاموش شدن ناگهانی و خود به خودی آن است.

علت افت ناگهانی فشار پکیج لورچ چیست؟

یکی دیگر از مشکلات پکیج لورچ افت فشار آن است. این افت فشار باعث می‌شود که عملکرد قسمت‌های دیگر دستگاه نیز دچار اختلال شوند. از دلایل این کاهش ناگهانی فشار می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • به وجود آمدن اختلال در گیج فشار دستگاه
 • ایراد در شیر اطمینان پکیج
 • عدم هواگیری رادیاتورها

برای رفع این مشکل باید سلامت شیر اطمینان را چک کنید. اگر شیر اطمینان سالم بود، گیج فشار را بررسی کنید. در صورتی که ایرادی در گیج فشار وجود ندارد، رادیاتورها را هواگیری کنید.

تعمیر پکیج لورچ در آچارباز
خدمت تعمیر پکیج لورچ آچارباز، شامل عیب‌یابی، سرویس و پکیج لورچ است. برای تعمیر پکیج خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر پکیج لورچ می‌توانید درخواست خود را ثبت و منتظر تماس کارشناس باشید..
درخواست تعمیر پکیج لورچ

دلایل نشتی پکیج لورچ چیست و راه حل‌ رفع آن چیست؟

یکی از ایراداتی که ممکن است عملکرد پکیج را دچار مشکل کند، نشتی آن است. این مشکل به دلایل زیر به وجود می‎آید:

 • نشتی آب از پمپ پکیج
 • نشتی آب از اتصالات دستگاه
 • شل شدن اتصالات پکیج
 • ترک خوردگی مبدل حرارتی
 • اختلال در دیافراگم منبع انبساط دستگاه
 • خرابی شیر اطمینان پکیج

برای برطرف کردن نشتی دستگاه باید قطعات مذکور را مورد بررسی قرار دهید. در صورت خراب بودن هر قطعه آن را تعمیر و یا تعویض کنید. در مقاله چگونه با محلول نشتی گیر از نشتی پکیج جلوگیری کنیم؟ در این مورد بیشتر بخوانید.

دلایل نشتی کردن پکیج
یکی از علل نشتی کردن پکیج، خرابی شیر اطمینان آن است

علت صداهای ناهنجار پکیج لورچ هنگام کار چیست؟

برخی از اوقات پکیج‌ها در حین کار کردن، دچار سر و صدای زیادی می‌شوند. این سر و صداها به دلیل وجود حباب هوا در داخل پمپ است. برای رفع این خطا باید شیر باد پمپ را باز کرده و هوای موجود در آن را تخلیه کنید. به این ترتیب صداها از بین می‌روند.

علت روشن نشدن پکیج لورچ

گاهی اوقات پکیج‌ روشن نمی‌شود. این ارور به دلایل مختلفی به وجود می‌آید که اصلی‌ترین آن، گرفتگی لوله‌ها توسط رسوب و هواست. عدم تنظیم فشار پکیج و مشکل در شمعک و مشعل آن نیز از دلایل دیگر روشن نشدن دستگاه است. بالا رفتن دمای آب را نیز می‌توان به عنوان دلیل روشن نشدن پکیج در نظر گرفت. برای برطرف کردن این خطا باید فشار پکیج را تنظیم کرده و همینطور سلامت شمعک و مشعل را بررسی کنید.

دلیل گرم شدن آب با وجود گرم نشدن پکیج لورچ

خراب بودن سوئیچ باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شود. انتقال آب گرم در لوله‌های مدار آب، توسط سوئیچ صورت می‌گیرد. برای رفع این مشکل باید سوئیچ را عوض کنید.

پیشنهاد مطالعه
دلیل گرم شدن آب با وجود گرم نشدن پکیج
اگر سوئیچ پکیج دچار مشکل شود، آب گرم شده ولی دستگاه گرم نمی‌شود

علت سرد بودن قسمت‌های میانی و بالایی پکیج دیواری لورچ

گرفتگی لوله‎‌ها توسط رسوب، موجب به وجود آمدن این مشکل می‌شود. جمع شدن رسوبات و لجن در دستگاه، باعث آسیب رساندن به عملکرد پکیج خواهد شد. رسوب و لجن داخل دستگاه را تمیز کنید تا این خطا برطرف شود. آموزش گام به گام رسوب گیری پکیج را اینجا بخوانید.

چرا دکمه‌ های پکیج لورچ عمل نمی‌کنند؟

از کار افتادن دکمه‌های پکیج یکی دیگر از مشکلات پکیج لورچ است. اختلال در کارکرد دکمه‌ها، موجب بروز اختلال در قسمت‌های دیگر دستگاه می‌شود. از علائم عمل نکردن دکمه‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • گرم و سرد بودن دمای پکیج بیش از آنچه ترموستات نشان می‌دهد.
 • دستگاه به طور ناگهانی روشن و خاموش می‌شود.
 • ترموستات صدای کلیک می‌دهد.
 • آب خروجی بیش از اندازه گرم می‌شود.

برای رفع این اختلال در ابتدا کلیدها را چک کنید. در صورت عمل نکردن کلیدها، آن‌ها را عوض کنید.

علت گرم نشدن رادیاتورها و آب مصرفی

اختلال در برق رسانی و یا گاز رسانی دستگاه، موجب بروز این مشکل می‌شود. خراب بودن پروگرام و پمپ نیز از دلایل دیگر گرم نشدن رادیاتورها و آب مصرفی هستند.

علت گرم نشدن قسمت بالایی رادیاتورها

یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل، تراز نبودن دستگاه است. در صورتی که پکیج تراز است، باید رادیاتورها را هواگیری کنید.

پیشنهاد مطالعه
اختلالات مربوط به تغذیه گاز پکیج لورچ
هنگام استشمام بوی گاز از پکیج باید شیر گاز رابسته و با متخصص تماس بگیرید

اشکالات گاز پکیج

اگر بوی گاز را استشمام کردید، اتصالات و لوله‌کشی‌ها را چک کنید. در صورت وجود نشتی گاز در آن‌ها، شیر گاز را بسته و پنجره‌ها را باز کنید. در مرحله بعدی در اولین زمان جهت سرویس و تعمیر پکیج لورچ با تکنسین مشورت کنید.

اشکالات برق پکیج لورچ

اگر مشکلی در بخش برق دستگاه به وجود آمده است، باید در مرحله اول کنترل کننده‌ها، چراغ‌ها و صفحه نمایش را چک کنید. اگر هیچگونه ایرادی در آن‌ها مشاهده نکردید، وسایل برقی دیگر را تست کنید که آیا روشن هستند یا خیر. در صورتی که دستگاه‌های دیگر روشن بودند، باید فیوز را تعویض کنید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

۴ دیدگاه

 • مهدی گفت:

  خونه ما طبقه چهارمه و فشار آبمون کمه الان چند وقته شوفاژ اتاق خوابا خوب گرمه ولی شوفاژ پذیرایی درست گرم نمیشه، شیر پرکن رو چک کردم ولی باز فشار بالای ۱ نمیره

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مهدی عزیز، اغلب اوقات بالا نرفتن فشار مدار، به پایین بودن فشار آب ساختمان، خرابی شیر پرکن و وجود رسوب در دستگاه بر می‌گردد. تمامی این عوامل می‌توانند روی گرم نشدن رادیاتور‌ها تاثیر بگذارند. برای رفع این مشکل به شما توصیه می‌کنیم که، از یک سرویسکار ماهر کمک بگیرید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • احسان نیا گفت:

  سلام
  پکیج لورچ دارم دائم جرقه میزنه ولی روشن نمیشه، چند بار خاموش و روشنش هم کردم ولی فایده ای نداشته
  میشه راهنماییم کنین؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم احسان نیای عزیز، برای رفع مشکل صحت برد و جرقه زن پکیج را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.