تلویزیون و مانیتور

مشکلات احتمالی تلویزیون در حین اسباب کشی

جابه‌جایی تلویزیون

اسباب کشی و جابه‌جایی منزل اتفاق غیر قابل کنترل است که حداقل یکبار برای هر نفر به وجود می‌آید. اسباب کشی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. فرقی نمی‌کند که شما به چه علت می‌خواهید اسباب کشی کنید. نکته مهم این است که در زمان جابه‌جایی وسایل را به دقت بسته بندی کنید تا در حین اسباب کشی مشکلی برای آنها به وجود نیاید. یکی از مهم‌ترین وسایل که باید جابه‌جایی آن به دقت انجام شود، تلویزیون است. زیرا به دلیل قیمت بالا در صورت خرابی،تعویض آن به راحتی انجام شدنی نیست. در این حالت بهترین اقدام تعمیر تلویزیون است. در ادامه این مقاله به مهم‌ترین نکات برای نگهداری از تلویزیون در زمان اسباب کشی اشاره می‌کنیم.

قبل از اسباب کشی برای محافظت از تلویزیون چه اقدامات مراقبتی انجام دهیم؟

در این قسمت اقداماتی که باید قبل از اسباب کشی انجام دهید را توضیح می‌دهیم. مهم‌ترین اقدامات قبل از اسباب کشی شامل موارد زیر است:

تمیز کردن تلویزیون

اولین اقدامی که قبل از جابه‌جایی باید انجام دهید تمیز کردن شیشه و بدنه تلویزیون با دستمال و اسپری مخصوص است. زیرا گرد و غبار روی تلویزیون در زمان جابه‌جایی می‌تواند باعث ایجاد خط و خش روی صفحه و بدنه تلویزیون شود.

تمیز کردن تلویزیون
از پاشیدن آب مستقیم روی صفحه تلویزیون خودداری کنید.

بسته بندی کابل‌های تلویزیون

برای حمل تلویزیون باید کابل‌ها را از آن جدا کرده و بسته بندی کنید. بهترین کار این است که قبل از جدا کردن کابل‌ها با گوشی همراه از محل اتصال کابل و تلویزیون عکس بگیرید. این کار باعث می‌شود در زمان نصب تلویزیون زمان زیادی صرف نکنید. بعد از عکس گرفتن باید همه سیم‌ها را جمع کنید و در پلاستیک یا جعبه تلویزیون بگذارید.

کابل‌های تلویزیون
با عکس گرفتن از اتصالات تلویزیون، در زمان نصب، سیم‌ها را به درگاه درست وصل می‌کنید.

بهترین گزینه برای بسته بندی تلویزیون، استفاده از جعبه اصلی دستگاه است.

بسته بندی تلویزیون

بسته بندی تلویزیون نکته مهم دیگری است که در جابه‌جایی تلویزیون بسیار اهمیت دارد.زیرا اگر تلویزیون به درستی بسته بندی نشود، در حین جابه‌جایی آسیب می‌بیند.

بهترین گزینه برای بسته بندی درست تلویزیون، استفاده از جعبه اصلی دستگاه است. برای بسته بندی در جعبه اصلی کافیست تلویزیون را در یونولیت‌های مخصوص خود قرار داده و سیم‌ها را کنار آن بگذارید.

پیشنهاد مطالعه

ولی اگر به هر دلیلی جعبه‌ی اصلی تلویزیون موجود نیست، برای بسته بندی تلویزیون می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • در صورت امکان پایه‌ی تلویزیون را از بدنه باز کنید.
 • جعبه‌‌ی دیگری به اندازه ابعاد تلویزیون تهیه کنید.
 • اگر یونولیت یا جعبه تخم مرغ در دسترس دارید، اطراف پنل تلویزیون را به وسیله یونولیت و جعبه کامل بپوشانید.
 • اگر به یونولیت دسترسی ندارید از پلاستیک حباب‌دار یا پتو برای حفاظت از تلویزیون استفاده کنید.
 • اطراف پنل تلویزیون را به طور کامل بپوشانید و با بند، کش یا چسب روی آن را محکم کنید.
بسته بندی تلویزیون
وجود عایق در اطراف تلویزیون از وارد شدن فشار به آن جلوگیری می‌کند.

آیا می‌توانیم تک نفره تلویزیون را جابه‌جا کنیم؟

بعد از بسته‌بندی تلویزیون، نوبت به جابه‌جایی آن می‌رسد. با توجه به حساسیت و ابعاد تلویزیون، بلند کردن و جابه‌جایی آن باید توسط دو نفر انجام شود. حتی اگر تصور می‌کنید وزن تلویزیون کم است و می‌توانید به تنهایی آن را حمل کنید، برای جابه‌جایی آن از یک نفر دیگر کمک بگیرید. در زمان خارج کردن تلویزیون از ماشین شخصی یا کامیون هم باید این کار دو نفره انجام شود.

جابه جایی تلویزیون
در زمان جابه‌جایی، از قسمت پایه و قاب تلویزیون را بلند کرده و دقت کنید به صفحه تلویزیون فشاری وارد نشود.

تجهیزات مناسب برای جا به‌ جایی تلویزیون چیست ؟

برای جابه‌جایی تلویزیون باید از تجهیزات مناسب استفاده کنید. اگر امکان جابه‌جایی تلویزیون با آسانسور را ندارید و باید از پله‌ها برای اسباب کشی استفاده کنید یا فاصله منزل تا ماشین باربری زیاد است باید از چرخ‌های باربری برای حمل تلویزیون استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه

بعد از انتقال تلویزیون به ماشین باید آن را در محل درستی قرار دهید تا آسیبی به آن وارد نشود. دقت کنید تا وسایل تیز یا خیلی سنگین را در نزدیکی آن قرار نگرفته باشد. همچنین تلویزیون را نباید روی وسایل دیگر بگذارید زیرا ممکن است در حرکت از ارتفاع سقوط کند.

اگر برای جابه‌جایی تلویزیون از ماشین شخصی استفاده می‌کنید. باید در صندلی عقب، شخصی مراقب تلویزیون باشد تا در ترمز و دست انداز‌ها ضربه به آن وارد نشود.

حمل تلویزیون
جابه‌جایی تلویزیون را به صورت عمودی انجام دهید. زیرا حمل به صورت افقی به پنل تلویزیون فشار می‌آورد.

مشکلاتی احتمالی تلویزیون در زمان اسباب کشی چیست؟

رایج‌ترین مشکلاتی که در زمان اسباب کشی ممکن است برای تلویزیون به وجود آید، عبارتند از:

 • ایجاد خط و خش روی بدنه و صفحه نمایش
 • پارگی کابل‌های تلویزیون
 • گم شدن کنترل و کابل‌ تلویزیون
 • شکستگی یا لق شدن درگاه‌های ورودی
 • ضربه و شکستگی قاب و پنل تلویزیون

برای جلوگیری از مشکلات تلویزیون علاوه بر نکات گفته شده دقت داشته باشید تا پایان اسباب کشی بسته بندی تلویزیون را باز نکنید. بعد از مشخص شدن محل تلویزیون، بسته بندی را باز کرده و در جای مناسب قرار دهید.

تعمیر پنل تلویزیون
تعمیر پنل و برد تلویزیون با هزینه‌بالایی همراه است.
تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

اگر در حین اسباب کشی از وسایل مراقبت نشود، ممکن است بعد از جابه‌جایی بعضی از وسایل مانند تلویزیون ایراد پیدا کنند. این موضوع باعث می‌شود خاطره ناخوشایندی از اسباب کشی برای شما به وجود آید.

آچارباز با داشتن سرویسکاران مجرب و متخصص در زمینه تعمیر لوازم الکترونیکی، آماده خدمت‌رسانی به شما است. برای استفاده از خدمات آچارباز فقط کافیست از طریق سایت یا اپلیکیشن، درخواست تعمیر تلویزیون را ثبت کنید. پشتیبانان ما با شما تماس می‌گیرند و در کمترین زمان ممکن تعمیرکار متخصص به محل‌ شما اعزام می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. اگر کارتن اصلی تلویزیون رو گم کرده باشیم باید چیکار کنیم که تلویزیون خراب نشه؟

  1. با سلام
   کیایی عزیز، برای اینکه به تلویزیون اسیب نرسید می توانید از جعبه هایی که اندازه تلویزیون شما استفاده کنید و با ضربه گیر ، یونولیت یا پلاستیک های حباب دار از تلویزیون محافظت کنید.
   همچنین در صورتیکه جعبه در دسترس ندارید می توانید از پتوهای ضخیم برای محافظت از تلویزیون استفاده کنید.

 2. متاسفانه تو اسباب کشی به صفحه تلویزیون من ضربه خورده، چیکار،باید بکنم؟

  1. باسلام
   هستی عزیز، احتمال دارد پنل تلویزیون شما دچار اختلال شده باشد. برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 3. متاسفانه تو اسباب کشی تلویزیون من زمین خورد. خیلی شدتش بالا نبود اما فک کنم صفحه نمایشش دچار مشکل شد. چیکار میتونم بکنم؟ از کجا باید درخواست بزنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا