به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

تمام علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی باعث بروز مشکلاتی از جمله تخلیه نشدن آب و سروصدای ماشین لباسشویی خواهد شد که در این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی تعمیر آن آشنا کنیم.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی قطعه‌ای الکترومکانیکی است که وظیفه تخلیه آب لباسشویی را در زمانی که ماشین لباسشویی در حال شستشوی لباس‌ها است، برعهده دارد.
در صورت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی باید اقدام به تعمیر لباسشویی ال جی کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با علت خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی و نحوه تعمیر آن آشنا کنیم.

پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی
خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، موجب تخلیه نشدن آب می‌شود.

علت خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی

دلایل مختلفی موجب خرابی پمپ در ماشین لباسشویی می‌شود که در این بخش همه آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

 • یکی از دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شکستن پروانه‌های پمپ است که با تعویض آن می‌توان این مشکل را برطرف کرد.
 • گیر کردن پرز لباس یا هرگونه شی ریزی درون پمپ موجب مسدود شدن آن شده و عملکرد پمپ را دچار اختلال خواهد کرد. برای خارج کردن این پرزها، باید پمپ را باز کرده و هر چیزی که درون آن است را خارج کنید و سپس آن را دوباره ببندید.
 • سوختن پمپ ماشین لباسشویی ال جی هم یکی از دلایل خرابی پمپ تخلیه است که برای تعمیر آن باید به‌صورت کلی پمپ را تعویض کنید.
 • بروز اختلال در برد فرمان ماشین لباسشویی. در این حالت که برد فرمان یا تایمر خراب است هیچگونه دستوری برای تخلیه آب از ماشین لباسشویی صادر نمی‌شود.
خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی
گاهی پمپ تخلیه سالم است و فقط اشیا ریز داخل آن گیر کرده‌اند.

صدای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

در برخی موارد ممکن است که ماشین لباسشویی شما در حین تخلیه آب سروصدای زیادی ایجاد کند که موجب سلب آسایش شما خواهد شد.
صدایی که در حین تخلیه آب از ماشین لباسشویی ال جی خارج می‌شود ناشی از خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است که شما با توجه به صدای ایجاد شده می‌توانید مشکل را تشخیص دهید.

صدای وز وز ماشین لباسشویی

صدای وز وز ماشین لباسشویی اغلب به این دلیل است که شی خارجی درون پمپ ماشین لباسشویی گیر کرده‌است و اجازه نمی‌دهد پمپ تخلیه لباسشویی به درستی کار کند.
در این حالت از خرابی پمپ تخلیه لباسشویی ال جی، ممکن است آسیب جدی به پمپ وارد شده باشد و نیاز است که پمپ را تعویض کنید.

صدای خر خر کردن ماشین لباسشویی

صدای خر خر کردن ماشین لباسشویی می‌تواند در اثر این باشد که شی خارجی لوله خروجی را مسدود کرده باشد و اجازه خروج آب را ندهد.
در این حالت بهتر است که هر چه سریع‌تر به تعمیر و تخلیه آن بپردازید، چرا که به پمپ تخلیه فشار وارد می‌شود و موجب آسیب زدن به پمپ تخلیه خواهد شد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

صدای کلیکی ماشین لباسشویی

صدای کلیکی ماشین لباسشویی می‌تواند ناشی از گیر کردن سکه، سنجاق، پرز لباس و … در واشر تخلیه باشد.
اگر واشر تخلیه را بررسی کردید و چیزی داخل آن وجود نداشت، پس مشکل از لاستیک درب ماشین است. باید آن را بررسی کنید و درصورت وجود هرگونه شی خارجی، آن را خارج کنید.

برطرف کردن صدای ماشین لباسشویی
قبل از قرار دادن لباس داخل لباسشویی، جیب‌ها را تخلیه کنید.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی دلایل متفاوتی دارد که اصلی‌ترین آنها مسدود بودن راه خروجی آب و همچنین خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است.

کثیف شدن فیلتر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یک فیلتر دارد که اجازه ورود پرز و سایر اشیاء خارجی کوچک را به درون پمپ تخلیه نمی‌دهد، که در اکثر مواقع به دلیل مسدود شدن راه آن، اجازه خروج آب را نخواهد داد و همین امر یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می‌شود.
فیلتر ماشین لباسشویی در سمت چپ یا راست ماشین لباسشویی قرار دارد که می‌توانید آن را باز کرده و یک ظرف زیر آن قرار دهید، چرا که همیشه مقداری آب درون آن قرار دارد و سپس فیلتر را که پشت یه دریچه دایره قرار دارد باز کرده و تخلیه کنید تا مشکل آن برطرف شود.
همین مشکل کوچک در اکثر مواقع می‌تواند علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی شود.

بروز مشکل در پمپ ماشین لباسشویی

در اکثر مواقع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی خرابی پمپ تخلیه است. چرا که با تمیز کردن فیلتر و … مشکل برطرف نشده است.
برای تعمیر ماشین لباسشویی در این حالت بهتر است از یک مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید چرا که تعمیر پمپ یک کار تخصصی و سخت است.

مسدود بودن راه خروجی آب ماشین لباسشویی

در این حالت ممکن است برای خروجی آب ماشین لباسشویی ال جی مشکلی به وجود آمده باشد.
بهتر است شلنگ را بررسی کنید، چرا که ممکن است از یک قسمتی خم شده باشد و یا اینکه پرز، رسوبات آب و … راه آن را مسدود کرده باشد که با تخلیه آن می‌توانید مشکل را برطرف کنید.
بهتر است شلنگ کوتاه‌تر از ۳ متر باشد که در صورت مسدود بودن به‌راحتی بتوانید آن را تخلیه کنید.

رفع مسدود بدون خر.وجی آب ماشین لباسشویی
قبل از شستن لباس با ماشین لباسشویی، از سفت بودن دکمه‌ها لباس مطمئن شوید.

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

تعویض پمپ یک کار تخصصی است که پس از اطمینان از خرابی پمپ تخلیه لباسشویی انجام می‌شود.
پیشنهاد ما به شما این است که این کار را به دست تعمیرکاران حرفه‎ای بسپارید، اما اگر دست به آچار هستید و قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید با مطالعه این مقاله می‌توانید این کار را انجام دهید.
البته بهتر است به شما بگویم قبل از تعویض پمپ، سایر قسمت‌های دیگر را که در ابتدای بحث برای شما توضیح دادیم بررسی کنید و اگر مشکل اصلی آن خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی بود آن را تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی

 1. در مرحله اول قبل از انجام هر کاری باید ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
 2. اگر آب درون ماشین لباسشویی بود باید تخلیه شود. برای تخلیه آب، باید از شلنگ استفاده کنید.
  یکی دیگر از روش‌های تخلیه می‌تواند از طریق فیلتر ماشین لباسشویی باشد.
  برای انجام این کار بهتر است یه تشت قرار داده و اجازه دهید تا به صورت کامل آب ماشین لباسشویی تخلیه شود.
 3. سپس در مرحله بعدی تعویض پمپ تخلیه؛ پنل بالایی و پشتی را جدا کنید و سپس پمپ را بیابید و برای راحت‌تر تعویض کردن آن، ماشین لباسشویی ال جی را به بغل خوابانده و یک بالش زیر آن قرار دهید که به زمین برخورد نکند.
  این کار را به آرامی انجام دهید و از کسی کمک بگیرید تا به سایر قطعات آن آسیب وارد نشود.
 4. در این مرحله باید پمپ قدیمی را بررسی کرده و آن را با پمپ جدیدی که تهیه کرده‌اید مقایسه کنید و از یکی بودن آنها مطمئن شوید. سپس اتصالات و ارتباطات آن را بررسی کنید تا برای وصل کردن پمپ جدید دچار مشکل نشوید و در صورتی که می‌دانید نیاز است از اتصالات آن عکس بگیرید.
  حال اتصالات و ارتباطات پمپ تخلیه را جدا کنید و آن را از بدنه و سایر قطعات جدا کرده و از لباسشویی خارج کنید.
 5. در آخرین مرحله مطابق با دفترچه راهنما و یا همان عکسی که گرفتید اتصالات و ارتباطات پمپ جدید را که در جای مناسب خود قرار داده‌اید وصل کنید. سپس با رعایت نکات ایمنی ماشین لباسشویی را به برق وصل کرده و روشن کنید تا از درست کار کردن پمپ نصب شده مطمئن شوید و سپس پنل‌های پشتی و بالایی آن را ببندید.
تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
درصورتی که ابزار موردنیاز برای تعمیر ماشین لباسشویی را ندارید، آن را به آچارباز بسپارید.

تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی به همین راحتی انجام شد، اما اگر قادر به انجام این کار نیستید، بهتر است آن را به یک متخصص بسپارید تا از خرابی و ضربه زدن به سایر قطعات ماشین لباسشویی ال جی جلوگیری شود.

قیمت تعویض و تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پس از اینکه از خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی LG مطمئن شدید باید آن را تعویض کنید و نیاز به خرید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی جدید دارید.
قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی مطابق با مدل و نوع آن تعیین می‌شود.

هزینه تعویض پمپ تخلیه بین ۹۶ هزار تومان تا ۱۴۴ هزار تومان است.

هزینه تعویض لاستیک دور درب، بین ۷۲ هزار تومان تا ۱۰۸ هزار تومان است.

به دلیل نوسانات قیمت‌ها ممکن است هزینه متغیر باشد.

تعمیرکار حرفه ای برای تعویض قطعات ماشین لباسشویی
همیشه از مواد شوینده استاندارد برای ماشین لباسشویی استفاده کنید.

نویسنده :

 • Avatar مهشید گفت:

  سلام لباسشوییم چراغش روشنه همه چی در ظاهر مثل قبله ولی الان اصلا نه چرخش داره لباسشویی نه صدایی! ال جی هست لباسشوییم

 • Avatar رامش گفت:

  چند وقتی است که ماشین لباسشویی من با سروصدای خیلی زیاد کار میکنه و خیلی میلرزه طوری که فکر مکنم حدود یه متری جابه جا میشه؟ الجی هستش و هشت سال پیش خریدمش

 • Avatar زهرا گفت:

  سلام، وقتتون بخیر. یکی دو بار هست که لباسشویی من آب نمیگیره! مجبور شدم خود دستی اینکارو انجام بدم. با نمایندگی هم صحبت کردم ولی جواب درستی بهم ندادن. چیکار کنم؟

 • Avatar موسوی گفت:

  سلام
  فیلتر ماشین لباسشویی من خیلی محکم بسته شده و چون خیلی وقته بازش نکردم به شدت سفت شده. ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چطور میتونم بازش کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما میتوانید با استفاده از یک سرنگ، مقداری روغن به اطراف فیلتر تزریق کنید تا بتوانید آن را بچرخانید. سپس یک تکه پارچه روی فیلتر قرار داده تا با فشار نشکند و با استفاده از آچار، به آرامی دسته فیلتر را بپرخانید.
   اگر نتوانستید فیلتر را باز کنید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   تعمیر لباسشویی در محل

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >