×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

علت آبی شدن، قرمز، بنفش و یا سبز شدن تلویزیون چیست؟

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

قاطی و خراب شدن رنگ تلویزیون، از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای تلویزیون‌‌های قدیمی یا جدید پیش می‌آید. بهم ریختگی رنگ تلویزیون به دلایل مختلفی روی می‌دهد. در این شرایط برای برطرف کردن مشکل دستگاه نیاز به بررسی دقیق است که این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود.

شما باید بدانید که بعضی از کارها و رعایت نکردن شرایط درست استفاده از تلویزیون می‌تواند باعث این مشکل شود؛ پس برای جلوگیری از آن بهتر است مقاله نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون را در آچارباز بخوانید.

برای تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون از یک فرد متخصص کمک بگیرید و از او بخواهید تا تعمیر و تنظیم رنگ‌های تلویزیون را در خانه انجام دهد. با تعمیر تلویزیون در منزل نیازی نیست آن را به تعمیرگاه منتقل کنید؛ درنتیجه از آسیب‌های بیشتر به آن پیشگیری می‌شود. در این مقاله با ما همراه شوید تا علت قاطی شدن رنگ تلویزیون را به شما بگوییم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:


علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

به جرات می‌توان تلویزیون را یکی از پر مصرف‌ترین وسایل زندگی نامید. ما برنامه‌های آموزشی، اخبار و سریال مورد علاقه خود را از طریق تلویزیون پیگیری می‌کنیم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون‌های پلاسما، LED  و LCD به بازار عرضه شدند و به سرعت جایگزین تلویزیون های CRT شدند.

این تلویزیون‌ها صوت و تصویر را به خوبی نشان می‌دهند، اما در صورت استفاده نادرست نیز به سرعت خراب می‌شوند. بهترین راه ممکن مراجعه‌کردن به یک مرکز استاندارد تعمیرات است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن آچارباز، درخواست خود را برای تعمیر تلویزیون در محل ثبت کنید. متخصصان ماهر آچارباز، به سرعت در محل حاضر شده و به شما کمک خواهند کرد.

با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند، علت خرابی تلویزیون خود را بدانند و در مورد آن اطلاعات کسب کنند. در اینجا به علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون اشاره می‌کنیم.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون
اغلب اوقات علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون به دلیل استفاده نادرست از آن است

خراب شدن پنل تلویزیون

صفحه نمایش یا پنل اصلی‌ترین قطعه تلویزیون به حساب می‌آید. با بروز اختلال در پنل، عملکرد تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود. باید برای تعمیر پنل به یک متخصص ماهر در این زمینه مراجعه کرد. ممکن است عدم آگاهی، منجر به خرابی بیشتر در پنل شود و هزینه سنگینی در دست کاربر بگذارد.قاطی شدن رنگ تلویزیون رابطه‌ی مستقیمی با عملکرد پنل دارد.

برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

خط افقی و خط عمودی کدام بدتر است؟

خرابی پنل اشکال گوناگونی دارد. گاهی اوقات به شکل یک خط افقی در گوشه و‌ کنار صفحه نمایش ظاهر می‌گردد. این مشکل می‌تواند برای همه‌ی ‌نمایشگر‌ها پیش بیاید و مختص به تلویزیون نیست. این خط افقی آزار دهنده می‌تواند به دلیل مجاورت با گرما و یا استفاده بیش از اندازه از دستگاه ایجاد شده باشد.

تنها راه برای خلاصی از این خط، تعویض کردن پنل بی‌کیفیت با یک پنل جدید است. خطوط عمودی می‌بینید؟ این نشان دهنده آن است که پنل شما ضربه خورده است، یا فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر دچار مشکل شده‌اند.

خرابی پنل تلویزیون
پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، بدون شک مهم‌ترین بخش دستگاه است

علت آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED)

یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده، آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED) است. ضربه به پنل، ایراد در پیکسل‌ها و خرابی بک لایت می‌توانند باعث چنین مشکلی شوند. اما در هر صورت این تعمیرکار است که، براساس گفته‌های شما و میزان خرابی دستگاه، می‌تواند علت اصلی آبی شدن صفحه تلویزیون را تشخیص دهد. در ادامه به عواملی که باعث آبی شدن صفحه تلویزیون LED خواهند شد اشاره می‌کنیم.

 • همانطور که اشاره کردیم، صفحه نمایش یا پنل مهم‌ترین و البته حساس‌ترین بخش تلویزیون است. هرگونه ضربه و آسیب به پنل، باعث می‌شود سیستم نوردهی دچار مشکل و رنگ‌ها بهم بریزد.
 • سوختگی پیکسل‌های صفحه تلویزیون نیز، می‌تواند باعث تغییر رنگ  تصویر شود. سوختگی پیکسل‌ها زمانی رخ می‌دهد که یک تصویر ثابت مانده و به طور مداوم نشان داده شود.
 • گفتیم که با روشن بودن مداوم تلویزیون، بک لایت دستگاه دچار مشکل می‌شود. با خرابی بک لایت شما متوجه یک رنگ آبی اضافه در تصاویر می‌شوید، به عبارتی تصاویر بیشتر متمایل به رنگ آبی هستند.

این نکته را هم در نظر بگیرید که، هرگونه ضربه و آسیب به پنل، فشار آوردن به دستگاه، در معرض گرما و سرمای بیش از حد و یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به صفحه نمایش، می‌تواند باعث چنین مشکلی شود.

خرابی پنل تلویزیون
ضربه و یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به آن باعث آسیب به پنل خواهد شد

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون

تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید؟ قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. لکه‌های تیره و سیاه در تلویزیون می‌بینید؟ Backlight پنل شما مشکل پیدا کرده است. در اینجا احتیاجی به تعویض پنل نیست. به راحتی می‌توانید با مراجعه به یک متخصص ماهر این قطعه را تعویض کنید. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید دید این قطعه در بازار موجود است یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید عوض شود.

پیشنهاد مطالعه

علت بنفش شدن صفحه تلویزیون

اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که این ایراد، از مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ است.

دو رنگ شدن تصاویر
اصلی‌ترین علت بنفش شدن تصویر تلویزیون، استفاده از کابل HDMI نامناسب است

ردی از یک رنگ اضافی در تلویزیون

آیا تصاویر درست هستند اما رنگ‌ها را به شکل واقعی آن‌ها نمی‌بینید؟ یکرنگ اضافیغیر‌عادی در تصویر مشاهده می‌کنید؟ در اینجا هم باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است.

علت نگاتیو شدن تصویر تلویزیون

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون است. به گفته بسیاری از کاربران، این مشکل ناگهانی ظاهر شده و تا قبل از آن هیچ ایرادی در عملکرد تلویزیون وجود نداشته است. چند عامل اساسی می‌تواند باعث، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون شود.

به طور کلی ضربه محکم به دستگاه، تغییر تنظیمات و اتصال کابل‌های اشتباه می‌تواند تصویر تلویزیون را نگاتیو کند. در چنین شرایطی کاربران، چندبار دستگاه را روشن و خاموش می‌کنند تا تصویر تلویزیون، دوباره عادی شود. اما بعد از مدتی کوتاه، مجددا تصویر نگاتیوی می‌شود. برخی نیز سعی می‌کنند از تنظیمات تلویزیون، دستگاه را به حالت عادی برگردانند.

مشکل نگاتیو شدن تصویر، به دلیل وجود مشکل در مدار GAMMA و برد تیکان ایجاد می‌شود. پس اگر تصویر نگاتیوی می‌بینید، فقط باید برد تیکان را تعویض کنید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون خودتان دست به آچار نشوید و این پروسه را به افراد ماهر بسپارید.

پیشنهاد مطالعه

سوختگی پیکسل های تلویزیون

هر پیکسلی که در تلویزیون وجود دارد، از سه عدد ساب برای تشکیل رنگ درست شده است. ترانزیستور‌ها این پیکسل‌ها را کنترل می‌کنند. اگر مشکلی در پنل وجود داشته باشد، این پیکسل‌ها خاموش و یا به اصطلاح می‌سوزند. سوختگی پیکسل ها باعث سیاه دیده شدن تصاویر می‌شود. در تلویزیون های جدید این مشکل کمتر دیده می‌شود. برای ریشه‌یابی اساسی سوختگی پیکسل‌ها باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کرد.

پیشنهاد مطالعه
سوختگی پیکسل های تلویزیون
با سوختگی پیکسل‌ها، رنگ تصاویر تغییر کرده و سیاه دیده می‌شوند

علت قرمز شدن رنگ تلویزیون

تلویزیون از حالت همیشگی خود خارج شده و لکه‌هایی قرمز رنگ روی تصاویر آن افتاده است. باز هم باید به سراغ پیکسل‌ها برویم. قرمز شدن رنگ تلویزیونبه خاطر همیشه روشن بودن یک پیکسل است. ترانزیستور‌ها پیکسل را کنترل می‌کنند. گاهی اوقات این ترانزیستورها هیچ برقی دریافت نمی‌کنند به همین دلیل به نور اجازه می‌دهند تا از لایه RGB گذر کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند.

در این حالت تلویزیون رگه یا نقطه‌هایی از رنگ قرمز را نشان می‌دهد و دیگر از رنگ درست تصاویر خبری نیست. یکی از راهکار‌هایی که برای فع لکه‌های قرمز تلویزیون انجام می‌گیرد، گرم کردن پیکسل قرمز است. یک دستمال تمیز بردارید و آن را کمی با آب داغ مرطوب کنید. دستمال را سریع داخل یک کیسه پلاستیکی نازک بگذارید.

دستمال داخل کیسه را بر روی بخش لکه قرمز تلویزیون قرار دهید. سعی کنید دستمال به خوبی با پیکسل قرمز تماس داشته باشد. گرما باعث می‌شود مایع کریستال به خوبی در بقیه نقاط پنل به حرکت درآید.

خرابی پنل تلویزیون
برخی از کاربران برای تعمیر پیکسل‌ها از روشی به نام حرارت دادن به پیکسل مرده استفاده می‌کنند

علت سبز شدن تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از اتفاق‌هایی که منجر به اختلال رنگ در تلویزیون می‌شود، ضربه خوردن پنل یا صفحه نمایش است. بیشتر اوقات بر اثر سهل‌انگاری، جا‌به‌جایی نامناسب و غیر استاندارد پنل تلویزیون ضربه می‌خورد و می‌شکند. پنل تلویزیون مهم‌ترین جز آن و البته گران‌ترین آن نیز محسوب می‌شود. گرفتن آهنربا در برابر صفحه نمایش نیز، می‌تواند تمامی رنگ‌های تلویزیون را با هم ترکیب کند. اختلال رنگ گاه می‌تواند به پخش شدن رنگ در صفحه نمایش بی‌انجامد. پخش شدن رنگ در صفحه نمایش به اصطلاح رنگین کمانی شدن نیز معروف است.

تلویزیون نیز برای نشان دادن تصاویر از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند. با ترکیب این رنگ‌ها، ما می‌توانیم تصاویر رنگارنگ و اصلی در تلویزیون را مشاهده کنیم. اگر ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد شود، این ترکیب به درستی انجام نمی‌گیرد و تصاویر با اشکال پخش خواهند شد و به اصطلاح با مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون مواجه خواهید شد.

رفع مشکل سبز شدن تصویر تلویزیون

با بروز این مشکل، کاربر در حین تماشای تصویر،رگه‌هایی از سبز و یا حتی قرمز را مشاهده می‌کند. برای رفع این مشکل می‌توانید، از دو روشی که در ادامه گفته خواهد شد استفاده کنید. اولین روش ضربه زدن به پیکسل مرده بوده، که باید تلویزیون را روشن کرده و آن را در حالت صفحه نمایش مشکی بگذارید. با این حالت شما دید خوبی نسبت به پیکسل مرده داشته و می‌توانید آن‌ها را شناسایی کنید.

سپس با کمک وسیله‌ای باریک، که سری گرد داشته باشد، ضربه‌هایی آرام و ملایم به پیکسل مرده بزنید. عجله نکنید، این کار را تا زمانیکه نواحی پیکسل مرده، رنگ سفید مشاهده کردید ادامه دهید. اگر این کار درست انجام شود، پس زمینه تلویزیون سفید خواهد شد. روش دیگر، که حرارت دادن به پیکسل مرده نام دارد را در بخش قرمز شدن رنگ تلویزیون به طور کامل توضیح داده‌ایم.

به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم که، کار تعمیر تلویزیون را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید، تا دستگاه درست عیب یابی شده و صدمه و آسیب دیگری به بخش‌های سالم تلویزیون نرسد.

قرمز شدن رنگ تلویزیون
جابه جایی نامناسب و غیر استاندارد، باعث آسیب به پنل و سبز شدن تصاویر می‌شود

تاثیر آهنربا بر تلویزیون؛ چرا آهن ربا نباید کنار تلویزیون باشد

مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما خود آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید. نزدیک کردن لوازمی که آهنربای قوی دارند مانند اسپیکرها به تلویزیون هم همین تاثیر را دارد. با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در خود تلویزیون از بین می رود و در نتیجه یک رنگین کمان روی تلویزیون ایجاد می شود.

یا لکه های رنگی، به رنگ های سبز، آبی یا زرد روی تلویزیون دیده می شود. راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که همگی بر اساس تجربه های کاربران بوده است، قبل از تست این راه حل ها حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه

علت دو تصویر شدن تلویزیون

این مشکل از برد تیکان یا T-CON است و ارتباطی به رنگ های تلویزیون ندارد. برای حل این مشل به هیچ وجه خودتان وارد عمل نشوید و از یک متخصص کمک بگیرید.

سبز شدن صفحه تلویزیون
خرابی برد تیکان می‌تواند باعث دوتایی شدن تصاویر و یا نگاتیو شدن رنگ آن‌ها شود

علت سیاه شدن یک طرف تلویزیون

سیاه شدن تلویزیون یکی از ایراداتی است که حتما به اجزای اصلی تلویزیون ارتباط دارد. این مورد می تواند از خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد. یکی از دلایلی که بک لایت تلویزیون را خراب می کند روشن بودن مداوم تلویزیون و یا زیاد بودن بیش از حد نور ال سی دی یا ال ای دی است. برای تعمیر آن معمولا لامپ های بک لایت باید به کلی تعویض شوند.

علت قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون را به شما گفتیم. وقت آن است که بهم ریختگی رنگ تلویزیون را رفع کنیم. قاطی شدن رنگ تلویزیون با هم، ریشه در مشکلاتی در پنل آن دارد. تعویض پنل کاری پیچیده است که فقط از عهده‌ تعمیرکاران مجرب بر می‌آید. این تعمیرکاران مجرب را در سایت آچارباز پیدا کنید. کافیست سری به اپلیکیشن و یا سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. تعمیرکاران سیار ما در اسرع وقت کنار شما حضور خواهند یافت و تعمیر تلویزیون در محل شما را انجام خواهد شد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون
4.5/5 - (22 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫231 دیدگاه ها

 1. سلام تلویزیون ال جی صفحش کلا مشکی شده یه تیکه هایشم یکم مثل پارازیت سفیدی میاد
  از چیه ؟چکارش کنم

  1. درود بر شما
   محمد عزیز، این مشکل در اثر خرابی پنل ، بک لایت یا سوختن پیکسل ها می تواند اتفاق افتاده باشد. برای اعلام نظر دقیق باید تعمیرکار دستگاه را بررسی کند.

 2. سلام.خسته نباشید .یه سوال داشتم .تلویزیون من ال جی هست تا دیشب خوب بود فقط حدود یک ماهی بود دوتا خط آبی از بالاتاپایین افتاده بود رو صفحه .امروز صبح که روشن کردم‌ کص صفحه سیاه هست و چند جا هم مثل پارازیت سفید هست و کم رنک و پر رنگ میشه .از چی هست و باید چکار کنم .ممنون از راهنماییتون

  1. درود بر شما
   محمد عزیز، این مشکل در اکثر مواقع ناشی از خرابی پنل است برای عیب یابی دقیق بهتر است تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی کند.

 3. بنده یک ال ای دی امپریال 55 اینچ گرفتم .مدل 5580
  روی صفحه خط های رنگا رنگ از بالا تا پایین هست .و وقتی صفحه روی یک کانال با پس زمینه سفید یا روشن میاد کاملا مشخصه رنگ ولی روی باقی رنگ ها زیاد دیده نمیشه .و مورد دیگه تو تنظیمات رنگ هست که میزان رنگ تو تنظیمات غیر فعال هست .ممنون میشم راهنمایی کنین و بگین مشکل از کجاست و چقدر احتمالا هزینش هست

  1. درود بر شما
   علی عزیز، این ایراد در اثر آسیب دیدن برد t-con به وجود می آید. برای رفع ایراد باید این برد در تلویزیون شما تعمیر یا تعویض شود.

 4. درود تلویزیون الجی دارم الترا اچ دی سه چهار روزه که وسط تلویزیون رنگ بنفش به مایل آبی شده چیکار باید کرد

  1. درود بر شما
   شاهین عزیز، این مورد در اثر خرابی بک لایت ها به وجود می آید با تعویض بک لایت مشکل برطرف می شود.

 5. سلام خسته نباشید تلویزیون من ال ای دی ۵۵ سامسونگه صفحه تلویزیون از وسط به دو قسمت تقسیم شده نصفه سمته چپش رنگ قاطی کرده نصف دیگش درسته حالا که دقت کردیم دیدیم اب ریخته روش حالا به نظرتون چشه

  1. درود بر شما
   مصطفی عزیز، به احتمال زیاد پنل دستگاه آسیب دیده است. اما برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 6. با سلام و خسته نباشی-تصوری تلوزیون قدیمی صنام بنفش شده ؛ مشکل میتونه از کجا باشه؟ خواهش میکنم جوابم را بدهید- با تشکر

  1. درود بر شما
   محمدرضا عزیز، این ایراد اغلب به دلیل خرابی لامپ تصویر یا کابل ها به وجود می آید.

 7. سلام.. من یه مانیتور دارم.. یک خط عمودی نازک زرد از بالا تا پاین افتاده..بعضیا گفتن پیکسلش ثابت شده… میشه تعمیرش کرد؟

  1. درود بر شما
   بهزاد عزیز، این ایراد در اثر آسیب دیدن برد t-con به وجود می آید. برای رفع ایراد باید این برد در تلویزیون شما تعمیر یا تعویض شود.

 8. سلام خوب هستین تلوزیون ما سمت چپ تلوزیون بنفش متمایل به ابی شده و سمت راست رنگ عادی هست دقیقا هم نصف صفحه اینه مشکلش چیه مرسی 💌

  1. درود بر شما
   ایلیا عزیز، به احتمال زیاد پنل دستگاه آسیب دیده است. اما برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 9. سلام ببخشید ما یه تلویزیون 55 TCL داریم رنگ قرمز و مشکی رو خیلی بد نشون میده و سایه ها هم خراب میکنه توی تنظیمات هم درست نشد امکان داره پنلش سوخته باشه؟ . میشه راهنمایی کنید لطفا

  1. درود بر شما
   کاربر عزیز، با توجه به ایراد اعلام شده باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و نظر قطعی را اعلام کند.

 10. سلام تلویزیون ما ۴۹ ال جی ماهواره دار است وقتی صبح روشن میکنیم تصویر بعضی جاهاش سبز است ولی بعد از ۲۰ ثانیه درست می‌شود مشکل چیست

  1. درود بر شما
   علی عزیز، این مسئله در اکثر مواقع ناشی از خراب شدن بک لایت تلویزیون است.

 11. سلام . تلویزیون ال جی ما وقتی روشن میکنیم فیلم ببینیم حدود یک دقیقه بعد فوری برمیگرده به اون تم یا همون زمینه پیش فرض تلویزیون . اگه کمک کنین ممنون میشم.

  1. درود بر شما
   محمد عزیز، فیلم را از چه طریقی میخواهید تماشا کنید. اگر فیلم را روی فلش میریزید در صورت امکان با یک فلش یا دستگاه دیگر وضعیت را بررسی کنید زیرا گاهی در اثر ویروسی بودن دستگاه یا ناهماهنگی بین قطعات این مشکلات به وجود می آید.

 12. سلام.تلویزیون ما رنگ قرمز رو سبز نشون میده ،تنظیماتش رو چک کردیم.مشکلی نبود

  1. درود بر شما
   انیتا عزیز، به احتمال زیاد مشکلی در قسمت بک لایت یا پیکسل های تلویزیون به وجود آمده . برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 13. سلام وقت بخیر .تلویزیون ما یه ضربه کوچک خورد به صفحه الان صفحه از وسط افقی و عمودی رنگهای زرد و آبی و سبز افتاده کاری میشه کرد

  1. درود بر شما
   بهمن عزیز، به احتمال زیاد به پنل تلویزیون آسیب وارد شده و باید پنل دستگاه تعویض شود.

 14. با سلام ال ای دی ۶۵ هایسنس گرفتم تازه روشن کردم فقط شبکه یک ایران گاهگاهی یه خط پارازیت افقی گوشه سمت راست میاد علتش توضیح میفرمایید

  1. درود بر شما
   سعید عزیز، به احتمال زیاد اشکالی در آنتن یا کابل های آن وجود دارد یا سیگنال دریافتی شما ضعیف است.

 15. باسلام. من جدیدا تلویزیون ۵۰ سامسونگ خریدم متاسفانه بچه با اسباب بازی به صفحه ضربه زد و از اون وقت سه تا لکه صورتی رنگ در قسمت ضربه پیدا شده و محو نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایین. تشکر

  1. درود بر شما
   رشیدی عزیز، به احتمال زیاد به پنل تلویزیون آسیب وارد شده و باید پنل دستگاه تعویض شود.

 16. سلام، led55اینچ ال‌جی دارم یه مدتی هست رنگ آبی تصویر زیاد شده اشکال از بک لایت هست؟

  1. درود بر شما
   رضا عزیز، بسته به اینکه رنگ آبی در چه قسمت و حالتی زیاد شده ممکن است پاسخ به سوال شما متفاوت باشد اما به طور کلی در اکثر مواقع ناشی از خرابی بک لایت است.

 17. سلام امروز نصف تلویزیون هاله سیاه افتاده آیا قابل تعمیر هست و هزینه ش چقدر میشه

  1. درود بر شما
   کریمی عزیز، این مشکل می تواند ناشی از خرابی بک لایت، پنل یا سوختن پیکسل ها باشد. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 18. سلام خسته نباشید تلویزیون سامسونگ ۴۳ اینچ ال ای دی دوسال هست خریدیم امروز موقع نگاه کردن یهو نیم تلویزیون هاله سیاه افتاد یعنی از چی میتونه باشه سوخته

  1. درود بر شما
   نرگس عزیز، این مشکل می تواند ناشی از خرابی بک لایت، پنل یا سوختن پیکسل ها باشد. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 19. با سلام تلویزیون اولد ال جی دارم چندروز است نقطه سبز رنگ در هنگام روشن بودن صفحه سیاه مشاهده میشود آیا امکان گسترش این نقطه وجوددارد ؟

  1. درود بر شما
   سعید عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی بک لایت یا سوختن پیکسل های تلویزیون به وجود می آید.

 20. سلام ال سی دی پلاسما۴۲ دارم سالم بود بعداز چند روز خاموش بودن حالا روشن کردم رنگ کل صفحه سیاه هست انگار که صفحه گوشی جوهر پخش کرده بعد کم کم جوهر جمع میشه تصویر معلومه

  1. درود بر شما
   عرشیا عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 21. سلام خسته نباشید
  دیروز دخترم کوچکم با کنترل بازی میکرد که ناگهان تصویر تلویزیون سیاه و سفید شد و سپس در تنظیمات نوع تصویر را تغییر دادم ولی همچنان تصاویر را رنگی نشان نمیدهد
  تلویزیون ۵۵ اینچ ال جی مدل 55UN8060
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

  1. درود بر شما
   فرهاد عزیز، در صورتی که ایراد تلویزیون نرم افزاری باشد میتوانید با بازگردانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه مشکل را برطرف کنید. اما اگر ایراد با این کار برطرف نشود باید یک تعمیرکار از نزدیک دستگاه را برریس و عیب یابی کند.

 22. سلام
  من الان دوروزه تلویزیون ۴۳ اینچ اسمارت جی پلاس رو خریداری کردم و توسط نمایندش نصب شده تلویزیون همون لحظه که روشنش میکنم هیچ مشکلی نداره
  ولی بعد حدود یک ساعت یا نیم ساعت
  خطوط دو تا خط افقی خیلی محو جوری که اگه دقت نکنی اصلا متوجه نمیشی. رو صفحه سرتاسر صفحه میوفته
  این الان 4 امین تلویزیونیه که من عوض کردم. طی سه ماه گذشته و همشون همین مشکل رو داشتن و یه نکته دیگه اینه که این خط ها روی هر 4 تا تلویزیون روی یه مکان مشخص مثلا بالا و پایین صفحه میوفتن و بعضی وقتا آرم و لوگوی شبکه ها به صورت سایه روی شبکه های دیگه میوفته
  مارک های تلویزون هایی که خریدم به ترتیب لایف
  هیمالیا
  هیمالیا
  وجی پلاس بوده

  1. درود بر شما
   مهرنوش عزیز، باید این مورد را به شرکت گارانتی کننده اطلاع دهید تا در صورت نیاز و مشکل داشتن، تلویزیون تعویض یا تعمیر شود.

 23. سلام
  پا یک تلویزیون سامسونگ ایستاده پلاسما داریم. الان تصاویرش ۲ تایی شده..
  دلیلش چی هشت؟
  چکار باید کنیم تا درست بشه؟

  1. درود بر شما
   کمیل عزیز، این مشکل اغلب به دلیل بهم ریختن تنظیمات تلویزیون، ایراد داشتن آنتن،مشکلات ال سی دی و شکستن حلقه ماتریس درون آن، خراب شدن واحد خروجی تصویر در تلویزیون، از کار افتادن کنترل پردازنده، خرابی مادربورد، آبخوردگی پنل و … به وجود آمده باشد. باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 24. سلام وقت بخیر
  ما یه تلوزیون سامسونگ داریم سالمم هست وقتی میخوام از بخش اینترنتش استفاده کنم رو بروزر میرم که گوگل رو باز کنم صفحه نگاتیو میشه با اینکه تمام بخش های و خود تلوزیون همه چی رو درست نشون میده حسم اینه که مشکل نرم افزاریه ولی خی نمیدونم واقعا ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

  1. درود بر شما
   حسینی عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی پنل، بک لایت، مدارها یا سوختن پیکسل ها به وجود می آید. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار دستگاه را عیب یابی کند.

 25. سلام تلویزیون ما ۴۲اینچ پسرم زده با یه چیزی توش یک خط آبی و مشکی افتاده روش حتی جای شکستگی که داخله از بیرون معلومه نمیدونم قابل تعمیر هست یا نه؟

  1. جناب میرزایی عزیز

   احتمال زیاد شکستگی پنل اتفاق افتاده که در این صورت پنل باید به طور کامل تعویض شود و نمیتوان آن را تعمیر کرد. هزینه تعویض پنل هم گاها بالاست. در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 26. سلام تلویزیون من الی جی ال ای دی 49 اینچ هست یه دوهفته پیش نصف پایین تصویر تیره شده بود الان درست الان 3 روز اینا میشه نصف بالا تیره شده مشکل از چی میتونه باشه ممنون میشم پاسخ بدین

  1. باسلام
   مهرداد عزیز، علت بهم ریختگی رنگ تلویزون اغلب از اختلال موجود در پنل ناشی میشود. پیشنهاد میکنیم در اسرع وقت نصبت به تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 27. سلام خسته نباشین وقتی تلویزیون بهد از چند ساعت روشن می کنیم رنگ وتصویرش خوبه ولی بعد از چند دقیقه رنگ روشن و صفحه خاکستر ی میشود مشکل در چیست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  1. باسلام
   فاطمه عزیز، سوختگی پیکسل‌‎ها و یا معیوب شدن بک لایت می‌تواند دلیل این اختلال باشد. اگر مشکل رفع نشد، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید. همکارانمان در بخش پشتیبانی راهنماییتان می کنند.

 28. سلام من حدود دوسال پیش آل ای دی خریدم خوب بود یهویی آبی شده لطفا بگید مشکل ازم
  چیه ممنون

  1. با سلام
   زهرا عزیز، تغییر رنگ تلویزیون اغلب به دلیل خرابی پنل تلویزیون است، البته ممکن است این ایراد به دلیل خرابی بک لایت یا پیکسل ها هم باشد. برای راهنمایی دقیق تر باید وضعیت دستگاه توسط کارشناس فنی بررسی شود. لطفا در صورت تمایل درخواست خود را در قسمت تعمیر تلویزیون آچارباز ثبت کنید.

  1. امیر عزیز

   اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

   حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید.

   در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 29. با سلام تلویزیون الجی 58 اینچ دارم تلویزیون یه دوسالی خاموش بوده وقتی روشن کردم تصاویر فقط به صورت رنگ های مختلف فقط میاد سبز, زرد,قرمز
  آبی مشکل میتونه از چی باشه ؟؟

  1. محمد جواد عزیز

   این ایراد نشان دهنده خرابی (Liquid) پنل است و قابل تعمیر نیست. در صورتیکه این مشکل برای تلویزیون به وجود آید باید پنل تعویض شود. برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 30. سلام.تلویزیون مااززمانی که کانال ها اچ دی شده به صورت شطرنجی میشه ورنگ سبزوزردقاطی میشه البته چندکانال که واقعاعصبی کننده است.لطفا راهنمایی کنید.سپاسگزارم

  1. محمد عزیز

   با فلش یک فیلم با کیفیت پخش شود و بررسی کنید مشکل تکرار می شود و یا خیر
   همچنین کابل تصویر را هم بررسی کنید

   در صورتی که مشکل برطرف نشد، ایراد ممکن است از پنل، فلت یا بک لایت تلویزیون شما باشد که نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

   اگر تهران هستید میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 31. سلام خسته نباشید تلویزیون من سونی هست و امروز متوجه شدم نصف کمتر تلویزیون خط های عمودی سبز پر کرده باید چی کار کنم؟

  1. نیایش عزیز

   دلیل این خط های عمودی به دلیل خرابی پنل یا فلت تلویزیون است.

   اگر خطوط عمودی که روی صفحه نمایش از بالا تا پایین میافتند و کل صفحه را در می‌گیرند. این خطوط اغلب بدلیل خرابی برد تیکان یا فلت‌های ارتباطی به وجود می‌آیند.
   اگر خطوط عمودی کل صفحه را نپوشانند و فقط در قسمت خاصی خط عمودی افتاده باشد. ایراد از پنل تلویزیون است. این مشکل به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می‌آید.

   در صورت تمایل می توانید از آچارباز کمک بگیرید. درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید

 32. ببخشید من تلویزیون اولد ال جی دارم که چهار سال کار کرده و الان رنگ زرد رو بصورت سبز نشون میده و شفافیت تصویر رو مثل سابق نداره علتش چیه ؟

  1. محمد عزیز
   احتمال دارد ایراد از بک لایت یا فلت های ارتباط دهنده تلویزیون شما باشد. به این شکل نمی توان پاسخ دقیقی داد و باید به صورت حضوری بررسی شود. در صورتی که در تهران هستید، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 33. با سلام تلویزیون ال ای دی ال جی ۴۳ اینج معمولی‌ماهواره دار دارم که تازه خریدم ولی وقتی روشن میکنم برای چند ثانیه تقریبا ۵ الی ۱۰ ثانیه رنگها و تصویر قاطی میشود بعد درست میشود علت چی میتونه باشه در ضمن لوگوی ال جی هنگام روشن کردن تی وی هم همین طوره به صورت خطهای عمودی به هم ریختگی داره

  1. توحید عزیز
   ایرادات اینچنینی به بک لایت یا فلت تلویزیون شما برمیگردد. به احتمال خیلی زیاد بک لایت تلویزیون شما باید تعویض شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 34. سلام
  تلویزیون من سامسونگ ال ای دی 46 اینچ است صفحه تصویر بنفش رنگ شده کلا و تصویر ندارد ایا پنل سوخته است

  1. فرامرز عزیز

   اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

   حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 35. سلام خسته نباشین تلوزیون ما مدل سامسونگ هستش امروز متوجه شدیم یه خط عمودی زرد رنگ گوشه تلوزیون ایجاد شده دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. سلام

   این ایراد به احتمال زیاد مربوط به اختلال در عملکرد پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. بهتر است با متخصص در میان بگذارید تا مشکلات بیشتری برای تلویزیون به وجود نیاید. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 36. سلام ایا خرابی ptc در تلوزیونهای قدیمی سامسونگ باعث بهم ریختگی رنگ میشود

  1. سلام سعید عزیز

   در این زمنیه می توانید به صورت تلفنی با پشتیبانان ما تماس بگیرید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 37. سلام جناب باتشکر از زحمات شما تلوزیون من ال جی سوپر فور کی چند روزه متوجه شدم تصویر بالا و پایین سبز رنگ می‌شود که هرچه زمان بیشتر می‌شود بصورت رفت و برگشت می آید و می‌رود البته در پخش ویدئو و فیلیمو و نماوا اما در تصاویر تلوزیون اچ دی چنین وضعیتی وجود ندارد لطفا راهنمایی کنید بهروز از بندرعباس

  1. بهروز عزیز

   1- مبنع ( گیرنده ، آنتن ) را بررسی کنید
   2- کابل صدا و تصویر را بررسی کنید
   3- در صورت رفع نشدن ایراد احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی ، برد تیکان و یا پنل وجود دارد.

   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 38. سلام
  تلوزیون ما سامسونگ هست و در زمان استفاده از اینرنت و تماشای ویدیو اختلال در تصویر بوجود میاد که البته همیشگی نیست و این اختلال فقط در زمان استفاده از اینترنت رخ میده. لطفا اگر راه حلی مدنظر دارید به سوال من پاسخ بدید متشکرم

 39. سلام ممنون از وبلاگتون من ی تلویزیون ال جی ال ایی دی مدل La62دارم منتها دوروزه چهار گوشه های صحفه تلویزیون ی رنگ خاکستری مایل به مشکی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل تلویزیون چی هست؟

  1. سلام خانم امیری عزیز؛

   این ایراد مربوط به اختلال در عملکرد پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. بهتر است هرچه زودتر با متخصص در میان بگذارید تا مشکلات بیشتری برای تلویزیون به وجود نیاید. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   1. سلام ممنون ازراهنماییتون میشه بفرمایید هزینه تعمیرش حدوداچقدرمیشه که من به خانواده ام اطلاع بدم؟

    1. خواهش میکنم.
     برای اطلاع از هزینه با پشتیبانان ما تماس بگیرید راهنماییتان می کنند.

     شماره تماس: 02154591600

 40. بخشی از صفحه تلویزیون LG ما بنفش شده لطفاً راهنمایی کنید

  1. سلام ابوالفضل عزیز؛

   این اختلال به احتمال زیاد به بورد اصلی تلویزیون شما بر میگردد. احتیاج به بررسی های بیشتری است. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 41. سلام وقت بخیر عذر میخوام ال ای دی بنده اصلا ضربه نخورده اما خود ب خود صفحه اش بنفش شده بردم تعمیر کار میگه که لامپای ال ای دی سوخته و باید تعویض بشن هزینه اش هم 1200 هزار میگه شده میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام عارف عزیز؛

   در همین مقاله به این مشکل اشاره شده است.

   اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

   حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید

 42. سلام خسته نباشید.. پلاسما 43 سامسونگ دارم.. رنگاش وقتی تصویر ثابت میمونه قاطی میکنه رنگ پس میده.. یا رو شبکه کم کیفیت وقتی هست رنگ پس میده بعد خودش درست میشه.. روی شبکه های کارتون هم این اتفاق میفته.. ولی رو شبکه های HD.. همچین اتفاقی نمیفته.. هزینه تعمیرش زیاده یا کم

  1. سلام علیرضل عزیز؛
   به احتما زیاد ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. در صورتی که ایراد از پنل باشد باید تعویض شود. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 43. صفحه تلوزیون رنگی شود امکان این رو داره که فلشی که زدیم ویروسی باشه

  1. سلام

   به احتمال زیاد پنل یا بک لایت تلویزیون شما آسیب دیده است

 44. سلام و وقت بخیر
  تلوزیون سامسونگ پس از وصل کردن سیم hdmi دارای دانه های ریز به رنگ سبز هست
  علت از چیست؟

  1. سلام

   احتمالا پیکسل های مرده و یا سوخته ایجاد شده است.
   با یک فلش فیلم با کیفیت پخش کنید و در صورت مشاهده مجدد، باید به صورت تخصصی بررسی و تعمیر شود. می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز در ارتباط باشید.

 45. سلام، oled ال اجی ۵۵ اینچ دارم سری C7 که طبق جستجویی که تو اینترنت کردم به مشکل yellow tint دچار شده(تبدیل رنگ زرد به سبز که اغلب در وسط تلویزیون هم هست). راه حلی برای تعمیر داره؟

  1. سلام

   در این زمینه با شماره 02154591600 در تماس باشید. پشتیبانان ما راهنماییتان می کنند.

 46. سلام تلویزیون ما دوو است وده تا شبکه اولش خوبن ولی بقیه پارازیت دارن یعنی هم صدا وهم تصویرشون قطع و وصل میشن و رنگی رنگی میشن دلیلش چیه ؟ضمن اینکه تلویزیون با بخاری فاصله خیلی کمی داره

  1. سلام

   احتمالا ایراد از آنتن شماست. آنتن، فیش و سرفیش را مجدد بررسی کنید

 47. با سلام خواستم عرض کنم بچم زیاد با کف دست میزنه تو تلویزیونمون نا گفته نماند که تلویزیونمون ال جی ۴۳ اینجم هست خوب بود مشکلی نداشت صب ک روشنش کردیم بالاش رنگش عوض شده ی تیکه از وسطش به رنگ تقریبا آبی یا بنفش در اومده بیشتر تو زمینه سفید مشخصه ممنونم راهنماییم کنین خدا کنه نشکسته باشه فقط

  1. سلام

   خیر شکستگی نیست اما به دلیل همان ضربه وارد شده به تلویزیون، پنل آسیب دیده و به احتمال زیاد نیاز به تعویض کامل دارد. این مورد را حتما باید کارشناس تایید دهد. می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا