×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

علت آبی شدن، قرمز، بنفش و یا سبز شدن تلویزیون چیست؟

بهم ریختگی رنگ تلویزیون

قاطی و خراب شدن رنگ تلویزیون، از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای تلویزیون‌‌های قدیمی یا جدید پیش می‌آید. بهم ریختگی رنگ تلویزیون به دلایل مختلفی روی می‌دهد. در این شرایط برای برطرف کردن مشکل دستگاه نیاز به بررسی دقیق است که این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود.

شما باید بدانید که بعضی از کارها و رعایت نکردن شرایط درست استفاده از تلویزیون می‌تواند باعث این مشکل شود؛ پس برای جلوگیری از آن بهتر است مقاله نکاتی جهت استفاده صحیح از تلویزیون را در آچارباز بخوانید.

برای تعمیر بهم ریختگی رنگ تلویزیون از یک فرد متخصص کمک بگیرید و از او بخواهید تا تعمیر و تنظیم رنگ‌های تلویزیون را در خانه انجام دهد. با تعمیر تلویزیون در منزل نیازی نیست آن را به تعمیرگاه منتقل کنید؛ درنتیجه از آسیب‌های بیشتر به آن پیشگیری می‌شود. در این مقاله با ما همراه شوید تا علت قاطی شدن رنگ تلویزیون را به شما بگوییم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:


علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

به جرات می‌توان تلویزیون را یکی از پر مصرف‌ترین وسایل زندگی نامید. ما برنامه‌های آموزشی، اخبار و سریال مورد علاقه خود را از طریق تلویزیون پیگیری می‌کنیم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون‌های پلاسما، LED  و LCD به بازار عرضه شدند و به سرعت جایگزین تلویزیون های CRT شدند.

این تلویزیون‌ها صوت و تصویر را به خوبی نشان می‌دهند، اما در صورت استفاده نادرست نیز به سرعت خراب می‌شوند. بهترین راه ممکن مراجعه‌کردن به یک مرکز استاندارد تعمیرات است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن آچارباز، درخواست خود را برای تعمیر تلویزیون در محل ثبت کنید. متخصصان ماهر آچارباز، به سرعت در محل حاضر شده و به شما کمک خواهند کرد.

با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند، علت خرابی تلویزیون خود را بدانند و در مورد آن اطلاعات کسب کنند. در اینجا به علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون اشاره می‌کنیم.

بهم ریختگی رنگ تلویزیون
اغلب اوقات علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون به دلیل استفاده نادرست از آن است

خراب شدن پنل تلویزیون

صفحه نمایش یا پنل اصلی‌ترین قطعه تلویزیون به حساب می‌آید. با بروز اختلال در پنل، عملکرد تلویزیون نیز دچار مشکل می‌شود. باید برای تعمیر پنل به یک متخصص ماهر در این زمینه مراجعه کرد. ممکن است عدم آگاهی، منجر به خرابی بیشتر در پنل شود و هزینه سنگینی در دست کاربر بگذارد.قاطی شدن رنگ تلویزیون رابطه‌ی مستقیمی با عملکرد پنل دارد.

برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

خط افقی و خط عمودی کدام بدتر است؟

خرابی پنل اشکال گوناگونی دارد. گاهی اوقات به شکل یک خط افقی در گوشه و‌ کنار صفحه نمایش ظاهر می‌گردد. این مشکل می‌تواند برای همه‌ی ‌نمایشگر‌ها پیش بیاید و مختص به تلویزیون نیست. این خط افقی آزار دهنده می‌تواند به دلیل مجاورت با گرما و یا استفاده بیش از اندازه از دستگاه ایجاد شده باشد.

تنها راه برای خلاصی از این خط، تعویض کردن پنل بی‌کیفیت با یک پنل جدید است. خطوط عمودی می‌بینید؟ این نشان دهنده آن است که پنل شما ضربه خورده است، یا فلت‌های انتقال دهنده‌ی تصویر دچار مشکل شده‌اند.

خرابی پنل تلویزیون
پنل یا صفحه نمایش تلویزیون، بدون شک مهم‌ترین بخش دستگاه است

علت آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED)

یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده، آبی شدن صفحه تلویزیون ال ‌ای ‌دی (LED) است. ضربه به پنل، ایراد در پیکسل‌ها و خرابی بک لایت می‌توانند باعث چنین مشکلی شوند. اما در هر صورت این تعمیرکار است که، براساس گفته‌های شما و میزان خرابی دستگاه، می‌تواند علت اصلی آبی شدن صفحه تلویزیون را تشخیص دهد. در ادامه به عواملی که باعث آبی شدن صفحه تلویزیون LED خواهند شد اشاره می‌کنیم.

 • همانطور که اشاره کردیم، صفحه نمایش یا پنل مهم‌ترین و البته حساس‌ترین بخش تلویزیون است. هرگونه ضربه و آسیب به پنل، باعث می‌شود سیستم نوردهی دچار مشکل و رنگ‌ها بهم بریزد.
 • سوختگی پیکسل‌های صفحه تلویزیون نیز، می‌تواند باعث تغییر رنگ  تصویر شود. سوختگی پیکسل‌ها زمانی رخ می‌دهد که یک تصویر ثابت مانده و به طور مداوم نشان داده شود.
 • گفتیم که با روشن بودن مداوم تلویزیون، بک لایت دستگاه دچار مشکل می‌شود. با خرابی بک لایت شما متوجه یک رنگ آبی اضافه در تصاویر می‌شوید، به عبارتی تصاویر بیشتر متمایل به رنگ آبی هستند.

این نکته را هم در نظر بگیرید که، هرگونه ضربه و آسیب به پنل، فشار آوردن به دستگاه، در معرض گرما و سرمای بیش از حد و یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به صفحه نمایش، می‌تواند باعث چنین مشکلی شود.

خرابی پنل تلویزیون
ضربه و یا کشیدن وسایل دارای بار مغناطیسی به آن باعث آسیب به پنل خواهد شد

دو رنگ شدن تصاویر در تلویزیون

تلویزیون را روشن کرده‌اید و تصاویر را دو رنگ می‌بینید؟ قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. لکه‌های تیره و سیاه در تلویزیون می‌بینید؟ Backlight پنل شما مشکل پیدا کرده است. در اینجا احتیاجی به تعویض پنل نیست. به راحتی می‌توانید با مراجعه به یک متخصص ماهر این قطعه را تعویض کنید. این فرآیند ممکن است بسیار طولانی باشد، زیرا باید دید این قطعه در بازار موجود است یا خیر. در صورت نبود این قطعه کل پنل باید عوض شود.

پیشنهاد مطالعه

علت بنفش شدن صفحه تلویزیون

اتصال نادرست کابل HDMI به دستگاه، می‌تواند علت بنفش شدن صفحه تلویزیون باشد. این مشکل اغلب هنگامی رخ می‌دهد که، کابل HDMI ایرادی داشته باشد. تلویزیون را خاموش کرده و اتصالات آن را بررسی کرده و دقت کنید که هر دو طرف کابل به درستی وصل شده باشند.

حالا تلویزیون را روشن کنید، اگر صفحه هنوز بنفش است، از کابل HDMI دیگری استفاده کنید. اگر بعد از تعویض کابل نیز، با صفحه بنفش تلویزیون روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید. لازم به ذکر است که این ایراد، از مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ است.

دو رنگ شدن تصاویر
اصلی‌ترین علت بنفش شدن تصویر تلویزیون، استفاده از کابل HDMI نامناسب است

ردی از یک رنگ اضافی در تلویزیون

آیا تصاویر درست هستند اما رنگ‌ها را به شکل واقعی آن‌ها نمی‌بینید؟ یکرنگ اضافیغیر‌عادی در تصویر مشاهده می‌کنید؟ در اینجا هم باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است.

علت نگاتیو شدن تصویر تلویزیون

یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون است. به گفته بسیاری از کاربران، این مشکل ناگهانی ظاهر شده و تا قبل از آن هیچ ایرادی در عملکرد تلویزیون وجود نداشته است. چند عامل اساسی می‌تواند باعث، نگاتیو شدن تصویر تلویزیون شود.

به طور کلی ضربه محکم به دستگاه، تغییر تنظیمات و اتصال کابل‌های اشتباه می‌تواند تصویر تلویزیون را نگاتیو کند. در چنین شرایطی کاربران، چندبار دستگاه را روشن و خاموش می‌کنند تا تصویر تلویزیون، دوباره عادی شود. اما بعد از مدتی کوتاه، مجددا تصویر نگاتیوی می‌شود. برخی نیز سعی می‌کنند از تنظیمات تلویزیون، دستگاه را به حالت عادی برگردانند.

مشکل نگاتیو شدن تصویر، به دلیل وجود مشکل در مدار GAMMA و برد تیکان ایجاد می‌شود. پس اگر تصویر نگاتیوی می‌بینید، فقط باید برد تیکان را تعویض کنید. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون خودتان دست به آچار نشوید و این پروسه را به افراد ماهر بسپارید.

پیشنهاد مطالعه

سوختگی پیکسل های تلویزیون

هر پیکسلی که در تلویزیون وجود دارد، از سه عدد ساب برای تشکیل رنگ درست شده است. ترانزیستور‌ها این پیکسل‌ها را کنترل می‌کنند. اگر مشکلی در پنل وجود داشته باشد، این پیکسل‌ها خاموش و یا به اصطلاح می‌سوزند. سوختگی پیکسل ها باعث سیاه دیده شدن تصاویر می‌شود. در تلویزیون های جدید این مشکل کمتر دیده می‌شود. برای ریشه‌یابی اساسی سوختگی پیکسل‌ها باید به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کرد.

پیشنهاد مطالعه
سوختگی پیکسل های تلویزیون
با سوختگی پیکسل‌ها، رنگ تصاویر تغییر کرده و سیاه دیده می‌شوند

علت قرمز شدن رنگ تلویزیون

تلویزیون از حالت همیشگی خود خارج شده و لکه‌هایی قرمز رنگ روی تصاویر آن افتاده است. باز هم باید به سراغ پیکسل‌ها برویم. قرمز شدن رنگ تلویزیونبه خاطر همیشه روشن بودن یک پیکسل است. ترانزیستور‌ها پیکسل را کنترل می‌کنند. گاهی اوقات این ترانزیستورها هیچ برقی دریافت نمی‌کنند به همین دلیل به نور اجازه می‌دهند تا از لایه RGB گذر کند و رنگ پیکسل را به رنگ همیشگی خود یعنی قرمز نشان دهند.

در این حالت تلویزیون رگه یا نقطه‌هایی از رنگ قرمز را نشان می‌دهد و دیگر از رنگ درست تصاویر خبری نیست. یکی از راهکار‌هایی که برای فع لکه‌های قرمز تلویزیون انجام می‌گیرد، گرم کردن پیکسل قرمز است. یک دستمال تمیز بردارید و آن را کمی با آب داغ مرطوب کنید. دستمال را سریع داخل یک کیسه پلاستیکی نازک بگذارید.

دستمال داخل کیسه را بر روی بخش لکه قرمز تلویزیون قرار دهید. سعی کنید دستمال به خوبی با پیکسل قرمز تماس داشته باشد. گرما باعث می‌شود مایع کریستال به خوبی در بقیه نقاط پنل به حرکت درآید.

خرابی پنل تلویزیون
برخی از کاربران برای تعمیر پیکسل‌ها از روشی به نام حرارت دادن به پیکسل مرده استفاده می‌کنند

علت سبز شدن تصویر تلویزیون چیست؟

یکی از اتفاق‌هایی که منجر به اختلال رنگ در تلویزیون می‌شود، ضربه خوردن پنل یا صفحه نمایش است. بیشتر اوقات بر اثر سهل‌انگاری، جا‌به‌جایی نامناسب و غیر استاندارد پنل تلویزیون ضربه می‌خورد و می‌شکند. پنل تلویزیون مهم‌ترین جز آن و البته گران‌ترین آن نیز محسوب می‌شود. گرفتن آهنربا در برابر صفحه نمایش نیز، می‌تواند تمامی رنگ‌های تلویزیون را با هم ترکیب کند. اختلال رنگ گاه می‌تواند به پخش شدن رنگ در صفحه نمایش بی‌انجامد. پخش شدن رنگ در صفحه نمایش به اصطلاح رنگین کمانی شدن نیز معروف است.

تلویزیون نیز برای نشان دادن تصاویر از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و سبز استفاده می‌کند. با ترکیب این رنگ‌ها، ما می‌توانیم تصاویر رنگارنگ و اصلی در تلویزیون را مشاهده کنیم. اگر ضربه‌ای به صفحه نمایش وارد شود، این ترکیب به درستی انجام نمی‌گیرد و تصاویر با اشکال پخش خواهند شد و به اصطلاح با مشکل سبز شدن رنگ تلویزیون مواجه خواهید شد.

رفع مشکل سبز شدن تصویر تلویزیون

با بروز این مشکل، کاربر در حین تماشای تصویر،رگه‌هایی از سبز و یا حتی قرمز را مشاهده می‌کند. برای رفع این مشکل می‌توانید، از دو روشی که در ادامه گفته خواهد شد استفاده کنید. اولین روش ضربه زدن به پیکسل مرده بوده، که باید تلویزیون را روشن کرده و آن را در حالت صفحه نمایش مشکی بگذارید. با این حالت شما دید خوبی نسبت به پیکسل مرده داشته و می‌توانید آن‌ها را شناسایی کنید.

سپس با کمک وسیله‌ای باریک، که سری گرد داشته باشد، ضربه‌هایی آرام و ملایم به پیکسل مرده بزنید. عجله نکنید، این کار را تا زمانیکه نواحی پیکسل مرده، رنگ سفید مشاهده کردید ادامه دهید. اگر این کار درست انجام شود، پس زمینه تلویزیون سفید خواهد شد. روش دیگر، که حرارت دادن به پیکسل مرده نام دارد را در بخش قرمز شدن رنگ تلویزیون به طور کامل توضیح داده‌ایم.

به طور کلی به شما توصیه می‌کنیم که، کار تعمیر تلویزیون را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید، تا دستگاه درست عیب یابی شده و صدمه و آسیب دیگری به بخش‌های سالم تلویزیون نرسد.

قرمز شدن رنگ تلویزیون
جابه جایی نامناسب و غیر استاندارد، باعث آسیب به پنل و سبز شدن تصاویر می‌شود

تاثیر آهنربا بر تلویزیون؛ چرا آهن ربا نباید کنار تلویزیون باشد

مغناطیسی شدن تلویزیون، همان تاثیری است که با نزدیک کردن آهنربا به صفحه تلویزیون اتفاق می افتد. لازم نیست حتما خود آهنربا را در دست داشته باشید و به تلویزیون بچسبانید. نزدیک کردن لوازمی که آهنربای قوی دارند مانند اسپیکرها به تلویزیون هم همین تاثیر را دارد. با ورود میدان مغناطیسی به مدار تلویزیون تعادل میدان مغناطیسی موجود در خود تلویزیون از بین می رود و در نتیجه یک رنگین کمان روی تلویزیون ایجاد می شود.

یا لکه های رنگی، به رنگ های سبز، آبی یا زرد روی تلویزیون دیده می شود. راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد که همگی بر اساس تجربه های کاربران بوده است، قبل از تست این راه حل ها حتما با یک تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه

علت دو تصویر شدن تلویزیون

این مشکل از برد تیکان یا T-CON است و ارتباطی به رنگ های تلویزیون ندارد. برای حل این مشل به هیچ وجه خودتان وارد عمل نشوید و از یک متخصص کمک بگیرید.

سبز شدن صفحه تلویزیون
خرابی برد تیکان می‌تواند باعث دوتایی شدن تصاویر و یا نگاتیو شدن رنگ آن‌ها شود

علت سیاه شدن یک طرف تلویزیون

سیاه شدن تلویزیون یکی از ایراداتی است که حتما به اجزای اصلی تلویزیون ارتباط دارد. این مورد می تواند از خرابی پنل تلویزیون، مردگی و سوختگی پیکسل ها و یا خرابی بک لایت باشد. یکی از دلایلی که بک لایت تلویزیون را خراب می کند روشن بودن مداوم تلویزیون و یا زیاد بودن بیش از حد نور ال سی دی یا ال ای دی است. برای تعمیر آن معمولا لامپ های بک لایت باید به کلی تعویض شوند.

علت قاطی شدن رنگ‌های تلویزیون را به شما گفتیم. وقت آن است که بهم ریختگی رنگ تلویزیون را رفع کنیم. قاطی شدن رنگ تلویزیون با هم، ریشه در مشکلاتی در پنل آن دارد. تعویض پنل کاری پیچیده است که فقط از عهده‌ تعمیرکاران مجرب بر می‌آید. این تعمیرکاران مجرب را در سایت آچارباز پیدا کنید. کافیست سری به اپلیکیشن و یا سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. تعمیرکاران سیار ما در اسرع وقت کنار شما حضور خواهند یافت و تعمیر تلویزیون در محل شما را انجام خواهد شد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون
4.5/5 - (23 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫232 دیدگاه ها

 1. سلام
  تلویزیون LG دارم و ضربه هم نخورده ولی یکسری نویز عمودی ایجاد شد و تونشون دادن رنگ سیاه مشکل پیدا کرده و فقط سیاه رو با سبز قاطی میکنه و نشون میده. عجیب اینجاست که صفحه منوی تنظیمات بدون مشکل نمایش داده میشه ولی وقتی میرم تو بخش انتخاب ورودی و USB یا TV رو انتخاب میکنم، از اونجا به بعد مشکلدار نمایش میده. فقط هم مشکی رو اینجوری میکنه و با نویز سبز نشون میده!

  1. سلام

   1- با فلش یک فیلم با کیفیت پخش کنید و بررسی کنید مشکل تکرار می شود و یا خیر
   2- کابل تصویر بررسی گردد
   3- همچنین آب خوردگی و یا ایراد فلت می تواند باعث چنین مشکلی شود

   در صورتیکه مشکل برطرف نشد، می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید.

   1. سلام
    مجدداً بررسی کردم، فقط و فقط با رنگ سیاه مشکل داره و حتی خاکستری تیره هم کاملا سالم نمایش داده میشه!
    منظورتون از کابل تصویر رو متوجه نشدم! باید پشت TV رو باز کنم و چک کنم؟
    اگر از کابل نبود احتمالش هست که ایراد از تیکان باشه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید. (سپاسگزارم)

    1. سلام

     منظور کابل و فیش تصویر تلویزیون است. آن را چک و یا تعویض کنید. اگر باز هم به مشکل برخوردید، بله احتمال از برد تیکان، بک لایت یا پنل است که باید بررسی شود.

 2. سلام تلوزيون كه پنل آن آسیب دیده میشه یه مدت استفاده کرد مشکلی پیش نمیاد ما شمال هستیم تا بعد تعطیلی این دو هفته برا تعمیر ببریم تصویرش خطهای رنگی روش میوفته

  1. سلام

   اگر ایراد از پنل باشد به طور کل باید تعویض شود. مشکلی به وجود نخواهد آمد. شاید این خطوط تعدادش بیشتر شود

 3. سلام من یه تلویزیون اسنوا دارم رنگ سیاه رو ابی نشون میده مشکل چیه؟

  1. سلام

   این ایراد به احتمال زیاد مربوط به پنل است. باز نیاز به بررسی های بیشتری است. چرا که ممکن است ایراد از بکلایت نیز باشد. برای بررسی بیشتر می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 4. سلام وقت بخیر
  لیوان آب جلوی تلویزیون LG Led بود گوشه راست پایین رو صفحه ریخت بعد ۲ ساعت تصویر و رنگ قاطی کرده.به نظرتون از پنل هستش؟

  1. سلام

   بله به احتمال خیلی زیاد پنل آسیب دیده که با نظر متخصص ممکن است نیاز به تعویض کامل داشته باشد.

 5. سلام اقای مهندس شرمنده بچمون تلوزیون الجی ماروهی روشن خاموش میگرد صفحه نورتلوزیون اصلان معلوم نیی چه رنگی هس فقط رنگش رفته رفته کم رنگ میشه خودشم ال ای دی هست میشه راهنمایی گنید ممنون

  1. سلام

   احتمالا ایراد از بک لایت تلویزیون شماست و قابل تعمیر. حتما باید توسط متخصص بازدید شود

 6. سلام سرکار خانم وقت بخیر
  جناب مهندس ، تلوزیون پاناسونیک 100 HZ (لامپی) تداخل رنگ پیدا کرده
  درور تصویر ارغوانی رنگ ، و پائین به رنگ سبزه
  لطفا نظر کارشناسی بفرمایید
  آیا با میدان مغناطیسی (آهنربا) امکان برگشت تصویر درست هست؟

  1. سلام

   در این زمینه بهتر است با کارشناسان فنی ما در تماس باشید. می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و یا با شماره 02154591616 در تماس باشید.

 7. سلام
  ببخشید ما تلویزیون قدیمی sonyداریم که حواسمون نبوده و چند تا دکمه رو زدیم و حالا تصویر رو سیاه و سفید نشوت میده
  چه کار باید بکنیم؟

 8. سلام خسته نباشید یه تلویزیون رنگی سامسونگ قدیمی بزرگ ۲۱دارم رنگش قاطی دارد مثال رنگ زردش پر رنگ میشود رنگ سیاهش رنگ قرمزش بیشتر انگار سیاه سفید شده چه مرگشه این کلا رنکش خرابه با تنظیمات نمیاد لامسب راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام

   احتمالا ایراد از بک لایت یا پنل تلویزیون شما است. اگر ایراد از پنل باشد به طور کل باید تعویض شود. در هر صورت نیاز به بررسی کارشناس است

   1. درود بر شما
    کمالی عزیز، ممنون از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک می گذارید.

 9. با سلام
  تلویزیون 49 اینچی ال جی می باشد . یه مدتیه یه قسمت کوچیکی از صفحه به رنگ آبی مایل به بنفش شده( البته خیلی کم رنگ که باید خیلی دقت کنی تا متوجه بشی ). مطمئنم تا حا حالا هم ضربه ای نخورده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشکلش چیه؟

  1. سلام

   این ایراد مربوط به پنل یا بک لایت تلویزیون است. اگر ایراد از پنل باشد که باید آن را تعویض کنید. اما ایرادات دیگر قابل تعمیر هستند. در هر صورت بهتر است توسط کارشناس حتما بازدید شود تا دقیق اعلام مشکل کنند.

  2. تلویزیون ما هم ال جی ۴۹اینچ هست و دقیقا همین مشکل رو دارد و به تازگی متوجه شدم. شما راه حلی پیدا کردید؟

   1. درود بر شما
    لیلا عزیز، ایراد ممکن است از بک لایت یا پنل باشد. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

  3. تلویزیون شما فورکی است احتمالا..
   عیب مربوط به ال ای دی های بکلایت است ..
   در این مدلها وقتی ال ای دی های بکلایت آسیب می‌بینند تغییر رنگ میدن

   1. درود بر شما
    عباس عزیز، ممنون از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک می گذارید.

 10. تلویزیون سامسونگ دارم تو حالت استاندارد و دینامیک که میزارم رنگش قرمز میشه کاملا قرمز ولی تو حالت مووی رنگ بر میگرده دلیلش چیه
  با تشکر

  1. سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود تا دقیق تر مشکل را برطرف کند. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 11. با عرض سلام تلویزیون الجی 43 اینچ رنگ تصویر پرش داره یعنی تصویر میپره لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام

   1- کابل تصویر و یا آنتن را بررسی کنید.
   2- از طریق فلش هم امتحان کنید.

 12. سلام…یه مدت تلوزین پانسونیک سیاه و سفید تصویرارو نشون میده یا خیلی کمرنگ از رنگ ها هس ولی کلا دورنگه …لطف میکنین راهنمایی کنید

  1. سلام

   این اختلال بربوط به پنل یا فلت تلویزیون شماست که باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود

 13. سلام
  تلویزیون sony . LID به رنگ آبی در اومده تو تنظیمات هم کل رنگ های آبی رو کم کردم ولی درست مثل اول نشد .
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام این ایراد به خرابی پنل یا فلت ها برمیگردد. بهتر است بررسی شود شاید نیاز به تعویض داشته باشد

  2. ایراد از قسمت گرافیک برد مین است توسط تعمیرکار حرفه قابل رفع است

   1. درود بر شما
    عباس عزیز، ممنون از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک می گذارید.

 14. سلام تلویزیون من مدل الجی 43uj69000GT_TRهستش تصاویر بیشتر متمایل ب رنگ آبی میباشد آیا مشکل از پنل است یا ورودی ها و کابل ؟لازم به ذکر است تلویزیون دچار آسیب و ضربه نشده و جابه جایی نیز صورت نگرفته

  1. سلام

   برای اطمینان بیشتر بهتر است ابتدا کابل ها و درگاه ها چک شود. در صورتی که ایراد برطرف نشد. بله مشکل از پنل یا فلت های تلوزیون است که باید تعمیر یا تعویض شوند

  2. سلام بکلایت مشکل دارد .. باید کامل عوض شود. کم کم رنگ کاملا آبی میشود یعنی رو زمینه سفید رنگ آب است ..
   فقط بکلایت

   1. درود بر شما
    عباس عزیز، ممنون از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک می گذارید.

 15. سلام خسته نباشید تلویزیون ما پلاسماست و وقتی ک کلا خاموشه صفحه تلویزیون ی حالت سبز رنگ ب خودش می گیره مشکلش کجاست؟

  1. سلام

   به احتما زیاد ایراد از بک لایت و یا پنل تلویزیون است که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. در هر صورت بهتر است حتما تلویزیون شما توسط متخصص بررسی شود

 16. سلام خسته نباشید
  ببخشید تلویزیون ما ال جی مدل 43lg62000GI هستش چند روزه تصویرش یکم مایل به بنفش شده دلیلش چیه؟؟ و اینکه خرجش زیاده؟؟

  1. سلام این ایراد مربوط به پنل یا فلت تلویزیون شما است که باید تعمیر یا تعویض شود. برای اطلاع از هزینه تعمیر، می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما راهنماییتان می کنند.

 17. سلام تلویزیون من پاناسونیک پلاسما ۴۲ اینچ هستش یکی دوروزی میشه یه نوار کمرنگ با رنگهای بنفش وتیره کم رنگ از بالا تا پایین سمت چپ صفحه تلویزیون پدیدارشده علتش چی میتونه باشه؟ وآیا قابل تعمیر هست ؟واینکه هزینه تعمیرش بالاست ؟

  1. سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

 18. سلام تلویزیون ما ۴۹ سامسونگ مدل ۶۹۰۰ فقط موقع روشن کردن اکثر اوقات خط های افقی سبز رنگ گوشه سمت راست پایین ظاهر میشه و سریع محو میشه علت چی میتونه باشه ؟

  1. سلام

   احتمال اختلال در عملکرد فلت، برد تیکان و یا پنل وجود دارد. این ایرادها اغلب به دلیل آب خوردگی با ضربه به وجود می آیند. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 19. سلام وقت بخیر
  تلویزیون ما سامسونگ ۴۲ اینچ LCD
  چندتا از پیکسلاش کنارهم سوخته و تبدیل به یه دایره کوچیک سیاه شده
  امروز دوتا لکه اندازه همون دایره ی کوچک سیاه به رنگای بنفش و زرد میوفتاد رو دوقسمت تصویر ولی شبکه رو که عوض میکردیم میرفت چند دقیقه بعد باز میومد
  ایرادش چیه و آیا بصرفه هست تعمییرش؟

  1. سلام

   راهکار این مشکل نعویض کامل پنل است که کمی مقرون به صرفه نیست. اما بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت پنل تلویزیون در سامانه آچارباز ثبت کنید کارشناسان ما راهنماییتان کنند.

 20. سلام خسته نباشین تلویزیون ما مارک LG هستش چندوقتیه که صفحه ی تلویزیون قرمز رنگ میشه و بعد مدتی خاموش میشه . راه حلی که ذکر کردین برای قرمز رنگ شدن تلویزیون اگر انجام بدیم جواب میده؟

  1. سلام

   این کار را انجام دهید در صورت برطرف نشدن مشکل ایراد از پنل است که باید تعمیر یا تعویض شود.

 21. سلام تلوزیونم leD55 هنگام فیلم دیدن یه دفعه نصف تصویر بیشتر تلوزیون بی رنگ یا خاکستری شد مشکل از چیه لطفا جواب بدید

  1. سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت و یا پنل تلویزیون شماست که با توجه به بررسی کارشناس، باید تعویض و یا تعمیر شود. لطفا با یک کارشناس در ارتباط باشید که به صورت حضوری آن را چک کند. در صورت تمایل م یتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 22. سلام
  من مانیتور کامپیتورم روشن نمیشد، کیس رو وصل تلویزیون کردم ، بعدا که رفتم تلویزیون رو ببینم
  دیدم که رنگ سبز یکم زیاد شده
  رفتم تنظیمات هم نگاه کردم همچی درست بود
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام

   ابتدا کابل خود را تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، ایراد از پنل تلویزیون شما است که باید بررسی شود.

 23. سلام خسته نباشید
  چند روزی هست که یه رنگ زننده قرمز+سبز تصویر رو ناجور کرده الان به جز رنگ مابقی رو بردم رو صد رنگ رو هم کم کم کردم تا پخش رنگ از بین رفته چی باید بکنم

  1. سلام

   بله با توجه به مشکلی که ذکر کردید، به احتمال زیاد باید پنل خود را تعویض کنید، زیرا ابتدایی‌ترین لایه‌ی آن آسیب دیده است. دراین زمینه حتما با یک کارشناس مشورت بگیرید. شما می توانید در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 24. سلام وقت بخیر

  تلویزیون سنی ما الا حضور ذهن ندارم ۴۴ یا ۵۵ اینچ . تصویر تلویزیون نگاتیوی رنگی شده وقتی روشن میکنیم اول تصویر قرمز بعد نگاتیوی رنگی میشه . اول چند بار اینجور شد بعد تصویر درست شد الان ثابت نگاتیوی رنگی شده لطفا راهنمایی کنید . من از شمال مزاحمتون میشم اگه همکاران شما در شهرستان ها هم فعالیت دارن لطفا طریقه ارتباط با همکارانتونم هم اعلام کنید سپاس از شما و همکاران عزیزتون .

  1. سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت یا پنل تلویزیون شما است که با توجه به بررسی کارشناس، تشخیص تعمیر یا تعویض آن داده می شود. نه متاسفانه جناب صمدی در شهرستان نمایندگی نداریم. به یک تعمیرگاه مجاز یا نمایندگی تلویزیون خود مراجعه کنید.

 25. سلام ما تلویزیون ایوولی هست بدون گیرنده هست اما الان موقعی که به ماهواره وصل میکنیم و تلویزیون روشن میکنیم کل تلویزیون صفحه. اش آبی میشه و دوباره قطع و وصل میشه علت چیه

  1. سلام

   کابل تصویر را بررسی نمایید.
   ورودی ها ( HDMI- AV ) را بررسی نمایید.
   با دستگاه دیگری امتحان نمایید
   در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد، می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 26. سلام خسته نباشید
  یک تلویزیون 55 اینچ 4k sm9000 دو ماهه خریدیم یه خط افقی ابی رنگی بالای تلویزیون می افته اول بار کوچیک بود الان بزرگ تر شده
  و یه چیزی هم که هست اینه که فقط هنگام تبلیغ های تلویزیون این خط اشکار میشه وقتی تبلیغ خلاص میشه این خط ابی رنگ میره این مساله خیلی فکر ما را درگیر کرده شما دلیلشو می دونین؟

  1. سلام

   با توجع به نوع مشکل، احتمال اختلال در عملکرد برد تیکان، پنل و یا فلت تلویزیون شما وجود دارد، تعمیر از سمت کاربر امکان پذیر نیست و حتما باید توسط متخصص بازدید شود.

 27. سلام تلویزیون ما چند وقتی است که رنگ قرمز را نشان نمیدهد و فقط لامپ سبز و ابی روشن است و قرمز خاموش ولی بعضی وقت ها هی تیک تیک میزنه و روشن خاموش میشه .تصویر تلویزیون کلن رنگ سبز و ابی مشکل از چیه ؟

  1. سلام

   به احتمال خیلی زیاد، پنل تلویزیون یا بورد تیکان دچار اختلال شده است که با توجه به تشخیض کارشناس، تعویض و یا تعمیر می شود. به این شکل نمی توان پاسخ دقیق داد. بهتر است از یک تعمیرکار مشورت بگیرید.

 28. سلام خسته نباشید، تلویزیون ۴۹ اینچ، الجی دارم، مدتیه رنگش بهم خورده، رنگ آبی آن بیشتر شده، اول فکر کردم تنظیماتش بهم خورده ولی هر جوری تنظیم کردم برطرف نشد از چی میتونه باشه به نظرتون

  1. سلام

   به احتمال خیلی زیاد، پنل تلویزیون شما دچار ایراد شده است. ممکن است نیاز به تعویض کامل داشته باشد . در هر صورت در اولین مرحله حتما باید به ضورت حضوری بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 29. سلام و خسته نباشید تلویزیون 42 اینج الجی پلاسما داریم دو سه روزه یه لکه زرد رنگ روی یه گوشه اش دیده میشه.حتی وقتی خاموشه.مشکلش چیه

  1. سلام

   مطمئن هستید تلویزیون ضربه نخورده؟ به احتمال زیاد، فلت یا پنل تلویزیون اختلال پیدا کرده و که حتما باید تعمیر شود. در صورتی که مایل بودید می توانید با کارشناسان ما به صورت رایگان در تماس باشید اطلاعات لازم را به شما جهت تعمیر آن می دهند.

   شماره تماس: 02154591600

    1. درود بر شما
     رویا عزیز، به احتمال زیاد تلویزیون آسیب دیده یا کابل های انتقال تصویر ایراد دارد. برای اعلام نظر قطعی باید تعمیرکار دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 30. سلام وقت بخیر
  تلویزیون ال سی دی۴۰ سونی دارم که چند وقتی هست که یک سایه سیاهی تقربیا وسط پنل بوجود آمده اگر صفحه پنل را از وسط به دو قسمت کنیم یک سمت کاملا سالم هست ویک سمت سیاهی دارد وبه سمت گوشه پنل که میرسیم تصاویر حالت موج پیدا میکند ممنون میشوم اگربفرمایید مشکل از چیست

  1. سلام

   با توجه به نوع مشکل، به احتمال زیاد بک لایت تلویزیون دچار خرابی شده است که قابل تعمیر است اما اگر به تلویزیون ضربه خورده باشد ممکن است ایراد در پنل به وجود آمده باشد که در این صورت نیاز است که کامل پنل تلویزیون تعویض شود. شما می توانید برای بررسی های بیشتر، درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 31. سلام تلویزیون ال سی دی ۳۲ اینچ داریم سامسونگ
  الان مدتیه وقتی روشنش میکنیم حدود نیم ساعت بعد خودبخود رنگهاش زیاد میشه!!!!
  بنظرتون علتش چیه؟؟؟
  اکثرا رنگهاش خودش میره روی ۱۰۰ درصد!!!!

  1. سلام

   اختلالات در تنظیمات تلویزیون، در برخی موارد به بورد اصلی برمی گردد که باید بررسی های بیشتری شود.

 32. سلام تلویزیون سامسونگ led ۴۳ دارم یه مقدار کمی پرش رنگ داره و کمی سوسو میزنه فیش تلویزیون ۳ فیش معمولیه آیا ۳فیش معمولی باعث این مشکله و با تعویض ۳ فیش با کابل hdmi مشکل برطرف میشه

  1. سلام

   کابل را تعوض نمایید، در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 33. سلام و خسته نباشید
  LED LG مدل uj651 دارم چند هفته است رنگش طبیعی نیست بیشتر به آبی میزنه یعنی رنگ آبی بیشتر شده و تصویر هم تاریکتر شده مشکل از کجاست؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید
  موسوی

  1. سلام

   در همین مقاله له آن اشاره شده است. احتمال زیاد پنل تلویزیون شما باید تعویض شود

 34. با سلام تلوزیون ۴۳ ال جی دارم وقتی سه فیش بهش وصل میشه رنگاش قاطی میشه ولی با hdmi کاملا سالمه

  1. سلام

   1- سلامت کابل را بررسی نمایید.
   2- اتصال کابل صحیح باشد.
   3- در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود

 35. سلام
  ال سی دی سونی ۴۰ دارم مشکلی که ایجاد دو تصویر شده و رنگ قرمز و سبز قاطی کرده باید چکار کنم

  1. سلام

   زمانی که تصویر دوتایی شده است و یا دچار اختلال و به هم ریختگی شده است، پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در این مورد حتما جهت تعیین دقیق مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 36. سلام تلویزیون من tcL 21اینچ هستش یک دفعه سیاه سفید شد مشکل از تنظیمات هستش یا خیر

  1. سلام

   1- منبع را بررسی نمایید ( گیرنده و ….)
   2- سلامت کابل تصویر را بررسی نمایید.
   3- از اتصال صحیح کابل اطمینان حصول نمایید.
   4- در صورت عدم رفع مشکل باید توسط تکنسین بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 37. سلام خسته نباشید کنار تلویزیون lg42ازبالا تاپایین حدود ۵ستانتیمتر زردکم رنگ شده درهنگامی که تصویر سفیده مشخص می شود مشکل چیست ممنون

  1. سلام

   به احتمال زیاد پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 38. صفهه نمایش لپتاپم رنگ های سیاهو سبز و سفیدو به صورت رگه های صورتی نشون میده
  RGB کاملا سالمه و صفهه ضربه نخورده فقط ی مدت کمی خواموش بوده. مشکل کجاست

 39. سلام. تلویزیون ما سونی ۵۵ اینچ هستش. الان دوروزه که گوشه سمت چپ تصویر از بالا تا پایین حدود ۱۵ سانت رنگش به قرمزی میزنه. لطفا بفرمائید مشکل چیه؟ ممنون

  1. سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 40. سلام یک خط سیاه رنگ ضعیف در بالای صفحه ظاهر شده وبرخی رنگهای سبز وقرمزش زیادشده است دلیلش چیه وچیکار باید کرد

 41. سلام، من تلویزیونم از چند روز پیش دچار اختلال در order شده یعنی مثلا اگه هر دکمه‌ای رو روی کنترل بزنم شروع میکنه به تکرار همون عمل، یا کلا اشتباهی یه کار دیگه میکنه، مثلا من اگر بزنم کانال ۱ ممکنه بره ۱۱۱ یا اصلا بره ۵! یا مثلا وقتی دکمه های جهت رو یک بار میزنم جوریه که انگار دستم رو روی دکمه نگه داشته باشم مدام اونکارو تکرار میکنه اگر پاز کنم صد بار پلی و پاز میشه.برای اینکه مطمئن شم از کنترل نیست کنترل یه تلویزیون دیگه رو که بهش میخوره اوردم ولی با اونم همینجوریه یا حتی باتریارو ور آوردم ولی همچنان همون کارو میکرد، پاور رو کلا قطع کردم و دوباره فعالش کردم باز همونجوریه. میشه بگید مشکلش چیه؟

  1. سلام

   احتمال دارد در عملکرد برد اصلی تلویزیون شما اختلال به وجود آمده باشد. بهتر است توسط تکنسین بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در مخل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 42. سلام من تلوزیون 32 اینج سامسونگ دارم رنگ قاطی کرده چکار کنم بردم تعمیرکار به من گفت باید کل پنل عوض کنم آیا واقعا نیاز هست یا با یه قطعه جزئی هم میشه عیب را برطرف کرد راهنمایی کنید لطفا ممنون میشم

 43. سلام
  تلویزیون من Hisense و امروز دیدم که یک لایه سفید روی کامل تلویزیون هست و چه دلیلی میتونه داشته باشه

  1. سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد تیکان، فلت و یا پنل تلویزیون شما باشد. بهتر است تلویزیون شما توسط یک متخصص بررسی شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 44. سلام تلويزيون الجي مدل ٨١٠٠ نانو سِل هستش تو رنگ تلويزيون مشكلي پيش نيومده اما زماني كه شبكه رو ميخوايم عرض كنيم اين وسط كه صفحه سياه ميشه تا بره شبكه بعدي نصفه اين سياهيي رنگش روشنتره به سرمه اي ميخوره

  1. تنظیم رنگو بردی روی اسپورت یا سینما ببرش روی eco کاملا برطرف میشه😊اخه منم ۸۱۰۰ دارم روزهای اول ترسیدم ولی بردمش روی تنظیم رنگ eco خوب شد

   1. درود بر شما
    علی عزیز، ممنون از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک می گذارید.

 45. خسته نباشی من مشکلم اینه صفحه کاملا سفید میشه و صدا هم داره ولی 3 رنگ RGB فک کنم کار نمیکنه مشکل کدوم قطعس؟؟

  1. سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد تیکان، فلت و یا پنل تلویزیون شما باشد. بهتر است تلویزیون شما توسط یک متخصص بررسی شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 46. سلام
  من تلویزیون LG UJ634V دارم جدیدا گوشه بالای تصویر یکم رنگش بنفش شده مشکل چیه؟ ارزش تعمییر داره یا باهاش سر کنم
  باتشکر

  1. من تلویزیون 55 old سامسونگ دارم یه ضربه ای کوچک خورد بهشیعنی بچه زد توش وسطش به اندازه 10 سانت از بالا تا پایین سیاه شده درست نمیشه کرد باید کلا صفحه تاچ یا پنلش عوض بشه که میگن حدود 14 میلیون پول تعمیرش میشه پیدا هم نمیشه کرد چه کار میشه کرد باید انداختش دور

   1. سلام

    شما می توانید پاسخ سوال خود را در مقاله آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟ بخوانید.

    در نهایت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر تلویزیون در محل خود کنید.

  1. سلام

   مشکل میتواند از پنل، فلت و یا برد تیکان باشد بهتر است توسط تکنسین بازدید شود تا مشکل را دقیق تر بتوان بیان کرد. شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل خود، در سامانه آچارباز درخواست ثبت کنید.

 47. من چند وقتیه که تلویزیون سامسونگم تصاویر رو دو تکه نشون میده
  یا رنگاش با هم قاطی میشع
  با شیوع ویروس کرونا هنوز هم وسایل رو تعمیر می کنید؟

  1. سلام

   مشکل میتواند مربوطه به پنل (برد تیکان ، فلت) باشد. بهتر است تلویزیون خود را به نمایندگی بده و یا اینکه درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس در محل شما مشکل را برطرف خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا