به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

آموزش نصب ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه نصب ماشین ظرفشویی ال جی

همیشه نصب و راه اندازی لوازم خانگی برقی باید توسط کارشناس و متخصص انجام شود. علی‌الخصوص برای اولین نصب. زیرا باید برگه گارانتی دستگاه توسط کارشناس پر شود. ماشین ظرفشویی هم جزء لوازمی است که شاید خودتان از پس نصب آن برنیایید. اما اینجا به شما راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی را خواهیم آموخت.

همیشه نصب و راه اندازی لوازم خانگی برقی باید توسط کارشناس و متخصص انجام شود. علی‌الخصوص برای اولین نصب. زیرا باید برگه گارانتی دستگاه توسط کارشناس پر شود. ماشین ظرفشویی هم جزء لوازمی است که شاید خودتان از پس نصب آن برنیایید. اما اینجا به شما راهنمای نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی را خواهیم آموخت.

 

گاهی امکان دسترسی به کارشناس نصب ماشین ظرفشویی، در شهر محل سکونت شما فراهم نیست. یا اینکه بعد از نقل مکان به منزل جدید، نیاز دارید که لوازم برقی آشپزخانه را خودتان نصب کنید. اینجاست که یک آموزش کاربردی، به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

آماده کردن جایگاه ماشین ظرفشویی ال جی

قبل از خریدن ماشین ظرفشویی، ابتدا باید جایی که قصد دارید ماشین ظرفشویی را در آن قرار دهید، را بررسی کنید. آیا فضایی برای قرار دادن ماشین ظرفشویی توکار دارید یا یک ماشین ظرفشویی رومیزی برای شما کافی است. زیرا لوله کشی ماشین ظرفشویی رومیزی با لوله کشی ماشین ظرفشویی توکار متفاوت است و سیستم مجزایی دارند. ماشین ظرفشویی توکار باید با فاصله معینی از دیواره‌های کابینت و حتی دیوار قرار گیرد، تا هوا به‌خوبی جریان داشته باشد.

لوله کشی ماشین ظرفشویی توکار
قبل از خریدن ماشین ظرفشویی، باید جایگاهی مناسب برای آن انتخاب کنید

اغلب ماشین ظرفشویی را در کنار کابینت ظرفشویی قرار می‌دهند و شلنگ تخلیه آن را به خروجی فاضلاب ظرفشویی متصل می‌کنند. پس در قسمت پشتی ماشین ظرفشویی و کابینت ظرفشویی، باید فضایی را برای رد شدن شلنگ تخلیه قرار داد.

ماشین ظرفشویی در حین کار بخار زیادی تولید می‌کند که اگر کابینت چوبی در مجاورت آن باشد، موجب باد کردن کابینت خواهد شد. پس بهتر است کابینت چوبی اطراف ماشین ظرفشویی با پوشش رنگی پوشیده شود و یا تمام بدنه ماشین ظرفشویی ال جی را با پلاستیک درزگیر و یا لایه‌های ابری بپوشانید تا مانع از ایجاد عرق شود.

راهنمای نصب ماشین ظرفشویی
بهترین جا برای نصب ماشین ظرفشویی، کنار سینک ظرفشویی است

برای ماشین ظرفشویی رومیزی هم باید شیرهای ورودی آب را از قبل آماده کنید. با توجه به نازک بودن لوله‌های ورودی، نیازی نیست که کابینت را خیلی سوراخ کنید. فقط یک حفره کوچک برای این کار کافی است.

باز کردن بسته‌بندی ماشین ظرفشویی ال جی

بعد از اینکه ماشین ظرفشویی را از جعبه خارج کردید، باید ارتفاع آن را تنظیم کنید. با توجه به ارتفاع کابینتی که قرار است ماشین داخل آن قرار گیرد، یک ارتفاع نسبی برای ماشین ظرفشویی درنظر بگیرید.

پس ماشین ظرفشویی را به پشت خوابانده و با استفاده از یک آچار، پایه‌های آن را تنظیم کنید.

پیشنهاد مطالعه

نصب شلنگ آب ماشین ظرفشویی ال جی

برخی از ماشین‌های ظرفشویی ال جی دارای شیرهای ورودی آب گرم و سرد هستند. بر این اساس، شما باید برای این نوع ماشین ظرفشویی، دو شیر ورودی آب تعبیه کنید.

اما برخی از ماشین‌ها هم فقط یک شیر ورودی دارند. این شیر باید به آب سرد متصل شود، زیرا ماشین‌هایی از این قبیل، دارای المنت گرمکن هستند و آب را تا درجه مناسب که گاهی به ۸۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد گرم می‌کنند.

گاهی ممکن است این سوال مطرح شود که، آیا می‌توان ماشین‌هایی که دارای یک شیر ورودی هستند را فقط به آب گرم متصل کرد؟

جواب سوال این است که گاهی برای شستن میوه و سبزیجات از ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود. پس باید آب هم سرد باشد. از این رو پیشنهاد می‌شود که ماشین‌های ظرفشویی تک شیر، به آب سرد متصل شوند.

بعد از اینکه ماشین ظرفشویی را به شیر ورودی آب متصل کردید، از بست‌های آب‌بندی برای جلوگیری از نشت آب و یا دررفتن شلنگ استفاده کنید.

طریقه نصب ماشین ظرفشویی
برای شیرهای آب ورودی ماشین ظرفشویی، بست آب‌بندی ببندید

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی را با دقت وصل کنید

برای نصب شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی باید نکاتی را مورد بررسی قرار دهید. درصورتی که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را طبق استانداردهای لازم متصل نکنید، بوی ناخوشایندی ایجاد می‌شود که دلیل آن ماندن و یا برگشتن فاضلاب به داخل ماشین است.

برای خروج فاضلاب ماشین ظرفشویی ال جی می‌توانید از لوله شاغولی مجزا و یا خروجی سینک ظرفشویی استفاده کنید.

در صورتی که بخواهید شلنگ تخلیه ماشین را به سینک وصل کنید، شلنک باید به زیر صفحه سینک متصل و ثابت شود. ارتفاع شلنگ هم باید بین ۷۰ تا ۸۰ باشد.

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی
طریقه نصب شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به سینک

اگر هم شلنگ تخلیه را به لوله شاغولی متصل می‌کنید، باید سر لوله محکم شود تا هوایی از آن خارج نشود.

نصب ماشین ظرفشویی ال جی
طریقه نصب شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به لوله شاغولی

اگر برای ماشین ظرفشویی رومیزی فضای مناسبی جهت خروج فاضلاب ندارید، می‌توانید شلنگ تخلیه را داخل سینک ظرفشویی قرار دهید. پس بهترین مکان برای قرار دادن ماشین ظرفشویی رومیزی، کنار سینک است.

اتصالات الکترونیکی ماشین ظرفشویی ال جی را بررسی کنید

ماشین ظرفشویی ال جی را از طریق چندراهی و یا رابط به پریز برق وصل نکنید. برای اینکه ماشین ظرفشویی شما در اثر نوسانات برقی دچار آسیب نشود، در مسیر برق، یک محافظ قرار دهید تا در صورت بروز نوسان، دستگاه نسوزد.

ماشین ظرفشویی LG را در جای خود قرار دهید

بعد از نصب اتصالات ماشین ظرفشویی ال جی، باید آن را با هول دادن و به‌آرامی در جای خود قرار دهید. بعد از ثابت شدن ماشین ظرفشویی، با استفاده از ابزار تراز، آن را در جای خود قرار دهید.

لازم به ذکر است که به فاصله بین ماشین ظرفشویی و کابینت‌های کناری توجه کنید تا بخار ایجاد شده، موجب باد کردن چوب کابینت نشود.

برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی، اگر تمام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید، روند کار به‌درستی پیش خواهد رفت. اما اگر خودتان زمان کافی برای این کار ندارید، آن را به کارشناس نصب ماشین ظرفشویی بسپارید. آچارباز با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی، در کمترین زمان ممکن بعد از ثبت درخواست شما، اقدام به نصب دستگاهتان خواهد کرد.

 

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی

نویسنده :

  • Avatar مهدیه احمدی گفت:

    سلام ماشین ظرفشویی ال جی مو از بانه خریدیم و گارانتی نداره برای نصب آن نیاز به یه نصاب برند ال جی دارم سرویسکاران شما اینکار رو انجام میدن؟

  • Avatar مینا گفت:

    برندهای به غیر از ال جی هم نصب میش؟ اخه اینجا فغقط زدین ال جی

  • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
    >