×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

آبگرمکن و پکیج

چگونه ارور پکیج گلدیران را برطرف کنیم؟

5 ارور پکیج گلدیران

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در دی 1399 نوشته شده بود و در دی 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

پکیج LG با نام پکیج گلدیران هم شناخته می‌شود. این پکیج‌ها به دلیل کیفیت، یکی از انواع سیستم‌های گرمایشی رایج در خانه‌های ایرانی هستند. گاهی به دلیل استفاده نادرست یا نصب اشتباه، پکیج گلدیران خاموش می‌شود و کدهای خاصی روی نمایشگر آن ظاهر می‌شود. هر کد ارور پکیج گلدیران مثل ارور e1 پکیج گلدیران معنای خاصی دارد که با شناخت آن می‌توان مشکل را برطرف کرد.

در بازار ایران دو مدل پکیج گلدیران وجود دارد.؛ مدل تمام دیجیتال، به نام پکیج پرستیژ و دیگری پکیج نیمه دیجیتال و به نام پکیج دیواری گلدیران مدل پایونیر. ارورهای این دو دستگاه مشابه هستند. برخی از این کدهای خطای پکیج گلدیران با ریست کردن دستگاه و تنظیم فشار آب و گاز دستگاه برطرف می‌شوند؛ اما برخی دیگر نشانه ایراد اساسی در یکی از قطعات مهم، مثل برد یا سنسور دود هستند.

در ادامه این مقاله از آچارباز، پنج کد خطا پکیج گلدیران و روش‌های برطرف کردن آن‌ها را بررسی می‌کنیم. همان‌طور که گفتیم دلیل برخی از کد خطاها خرابی یکی از اجزای اصلی پکیج است؛ پس در این موارد باید دستگاه شما توسط یک تعمیرکار ماهر بررسی شود.

آچارباز با ارائه خدمات تعمیر پکیج در محل، آماده برطرف کردن خطاهای پکیج گلدیران و دیگر سیستم‌های گرمایشی شماست. برای ثبت درخواست تعمیرکار می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن ما مراجعه کنید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

ارور e1 پکیج گلدیران و 6 ارور دیگر این دستگاه

پکیج گلدیران، 5 ارور اصلی دارد که با ظاهر شدن آن‌ها روی نمایشگر، پکیج خاموش می‌شود. برای روشن کردن پکیج و استفاده دوباره از آن باید کد خطای پکیج گلدیران مدل پایونیر و پرستیژ و دلایل ایجاد آن‌ها را بشناسید تا بتوانید آن‌ها را برطرف کنید. در جدول زیر می‌توانید این خطاهای پکیج دیواری گلدیران و دلایل ایجاد آن‌ها را بخوانید.

کد ارور پکیج گلدیراندلایل ایجاد کد خطا پکیج گلدیران
ارور e1 پکیج گلدیرانهوا گرفتگی مدار گرمایش
کم بودن میزان آب
کاهش فشار گاز
مشکل جرقه زن و شمعک
خطای e2 در پکیج گلدیرانبالا رفتن دمای آب سیکل پکیج
رسوب گرفتن لوله‌های پکیج
خرابی و کارکرد اشتباه پمپ پکیج
خرابی و تشخیص نادرست سنسور دما
ارور e3 پکیج گلدیرانخرابی سنسور دود
نیم سوز شدن برد
مشکل در کارکرد فن
ارور e4 در پکیج گلدیرانکاهش فشار آب و نشتی از دستگاه
ارور e6 در پکیج گلدیرانمشکل سنسور تشخیص دمای آب
خطای e7 پکیج گلدیرانخراب بودن یا قطع شدن سنسور دمای آب
کد خطای E9 پکیج گلدیرانیخ‌زدگی پکیج و مبدل‌ها
بررسی تمام ارورهای پکیج ال جی
خطای E1 نشان دهنده گرم نشدن آب در پکیج است.

دلایل ایجاد ارور پکیج گلدیران و رفع آن‌ها

در جدول بالا مهمترین کد خطاهای پکیج گلدیران مدل پایونیر و پرستیژ معرفی شد. در ادامه، این ارورها را دقیق‌تر بررسی و راه‌حل برطرف کردن آن‌ها را بیان می‌کنیم.

ارور e1 پکیج گلدیران

هر زمان که ارور E1 را در پکيج ال جی گلدیران ديواری مدل پایونیر p262-f و سایر مدل‌های آن مشاهده کردید، باید بدانید که شعله پکیج مشکل پیدا کرده است. تشکیل نشدن شعله پکیج، دلایل مختلفی دارد، مانند:

 • هوا گرفتگی مدار گرمایش: اگر جنس رادیاتور از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، مدار گرمایشی پکیج هوا گرفته و مسیر آب در این مدار، با اختلال مواجه می‌شود. در چنین شرایطی، پمپ پکیج به جای کشیدن آب، هوا را به درون خود می‌کشد. با نبود آب در پکیج، مدار گرمایشی به برد دستگاه دستور خاموشی آن را می‌دهد.
 • کم بودن میزان آب:  کم بودن میزان آب در مسیر گرمایشی، می‌تواند شعله پکیج را تحت تاثیر قرار دهد. گاهی اوقات کاهش جریان آب، به دلیل نشتی آب در پکیج است. تمامی پکیج‌ها، برای کنترل و حفظ ایمنی، مجهز به کلید نیم بار هستند. اگر آب درون پکیج، کمتر از نیم بار باشد، این کلید اجازه روشن شدن پکیج را نمی‌دهد.
 • کاهش فشار گاز: اصلی‌ترین عامل برای تشکیل شعله، گاز است. اگر گاز به پکیج نرسد، شعله هم تشکیل نخواهد شد. اگر فشار گاز در ساختمان کم باشد، شعله تشکیل شده به شدت ضعیف خواهد بود.
 • جرقه زن مشکل پیدا کرده است: با روشن شدن پکیج فرمانی به برد، برای تشکیل شعله دستگاه صادر می‌شود. در نتیجه این دستور، جرقه زن با کمک الکترود و یونیزه کردن محیط اطراف جرقه را ایجاد و شعله را تشکیل می‌دهد. اگر به هر علتی مانند اکسید شدن یون، ترک خوردگی یون، نوسان برق و خرابی ترانس جرقه زن شعله تشکیل نشود، دستگاه خطای E1 را نشان می‌دهد.
تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

رفع ارور e1 در پکیج گلدیران

برای رفع این ارور پکیج گلدیران موارد زیر را بررسی کنید:

 • برای رفع ارور e1 در پکیج گلدیران، ابتدا باید ورودی گاز دستگاه را بررسی کنید. در شرایط ایده‌آل این ورودی نباید قطع و شیرگاز باید باز باشد.
 • جریان برق دستگاه را یکبار قطع و وصل کنید.
 • پکیج باید محافظ برقی مخصوص به خود داشته و نباید از محافظ برق‌های مشترک استفاده کند.
 • اگر می‌بینید که لامپ کم مصرفی در کنار دستگاه قرار گرفته، آن را خاموش و سپس دوباره دستگاه را بررسی کنید. اگر ارور پکیج گلدیران برطرف شد، باید لامپ را جدا کنید؛ چون نویزهای آن در کار پکیج اختلال ایجاد می‌کنند.
 • اگر هیچ یک از روش‌های گفته شده به شما برای رفع ارور کمک نکرد، باید از یک متخصص کمک بگیرید. در چنین شرایطی متخصص دستگاه را بررسی و در صورت نیاز جرقه زن را تعویض خواهد کرد.

خطای e2 پکیج گلدیران

خطای E2 پکیج گلدیران، به معنای بالا رفتن دمای آب سیکل دستگاه است. با جوش آوردن و افزایش دمای آب سیکل پکیج، سنسور حد، مانع از کارکرد دستگاه شده و ارور E2 ظاهر خواهد شد. این سنسور به دمای بیش از ۱۰۰ درجه سانتی گراد حساس است و دستگاه را خاموش خواهد کرد. دیگر دلایل این خط موراد زیر است:

 • رسوب گرفتن لوله‌ها: یک دلیل دیگر برای ظاهر شدن خطای E2 در پکیج گلدیران، وجود رسوب در دستگاه است. با رسوب گرفتن مبدل ثانویه، آب گرم در محدوده سنسور حد، جمع می‌شود. وجود حرارت بالا در این ناحیه باعث، به کار افتادن ترموستات حد و ظاهر شدن ارور E2 می‌شود. خرابی و کارکرد اشتباه پمپ پکیج هم، می‌تواند باعث جمع شدن آب در محدوده سنسور حد شود.
 • مشکل در کارکرد سنسور دما: یکی از دلایل ظاهر شدن ارور E2، خرابی و تشخیص نادرست سنسور دما است. با خرابی سنسور، دما به اشتباه تشخیص داده شده و دستگاه در زمان درست خاموش نمی‌شود. این شرایط در نهایت باعث بالا رفتن حرارت، در پکیج و ظاهر شدن ارور می‌شود.

رفع خطای E2 در پکیج گلدیران

برای رفع این ارور پکیج گلدیران کافیست، دمای آب مصرفی پکیج را پایین بیاورید و آن را روی ۵۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. ممکن است فشار گاز شهر بالا باشد، باید برای رفع این ارور پکیج گلدیران ، شیردسته گازی پکیج را کمی ببندید. راه حل آخر، قطع و وصل کردن برق دستگاه است. اگر با تمام روش‌های گفته شده هنوز هم با خطای E2 در پکیج گلدیران روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

خطای E3 پکیج گلدیران، EA نیز شناخته می‌شود. به عبارت دیگر این دو خطا یکی بوده و تفاوتی باهم ندارند.

ارور e3 پکیج گلدیران

خطای E3 پکیج گلدیران، به صورت EA هم شناخته می‌شود. به عبارت دیگر این دو خطا یکی بوده و تفاوتی باهم ندارند. این ارور پکیج گلدیران می‌تواند به دلیل یکی از مشکلات زیر ایجاد شود:

 • خرابی سنسور دود: ظاهر شدن ارور E3، خبر از مشکل خروج دود از پکیج می‌دهد. ترموستات دود روی کلاهک تعدیل قرار گرفته است و اگر دمای کلاهک به ۷۵ درجه سانتی گراد برسد به برد پیغام خاموشی ارسال می‌کند. سنسور دود به نام ترموستات دودکش هم شناخته می‌شود. اگر مسیر دودکش بسته باشد، دود به درون کلاهک برگشته و دمای آن را بالا می‌برد. با افزایش دمای کلاهک، سنسور دود هم، پکیج را خاموش می‌کند.
 • نیم سوز شدن برد: برد مهم‌ترین قسمت پکیج است و مانند مغز دستگاه عمل می‌کند؛ چون بر کار دیگر بخش‌ها نظارت دارد. اگر برد پکیج خراب یا نیم سوز شود، نمی‌تواند فرمان و دستور را به فن بفرستد. اغلب اوقات ظاهر شدن ارور E3 به دلیل، خرابی برد دستگاه است.
 • فن مشکل پیدا کرده است: گاهی اوقات ممکن است، عاملی به پره‌های فن گیر کند و مانع از حرکت درست آن‌ها شود. اغلب لانه سازی روی پکیج و گیر کردن چوب است که باعث این ارور پکیج گلدیران می‌شود. در برخی موارد نیز این احتمال وجود دارد که، اتصالات بین برد و فن قطع شده باشد.
پیشنهاد مطالعه

رفع ارور e3 پکیج گلدیران

رفع ارور E3 در پکیج گلدیران، ابتدا باید مسیر و سپس خروجی دودکش را بررسی کنید. نباید هیچ گرفتگی در قسمت‌های گفته شده، وجود داشته باشد.  علاوه بر این باید از دودکش‌های آلومینیومی و استیل برای، پکیج گلدیران استفاده کنید. سایر دودکش‌ها، جنس خوب و مقاومی نداشته و بعد از مدتی استفاده سوراخ می‌شوند. به یاد داشته باشید که، با افت ولتاژ برق، فن دستگاه دچار مشکل شده و کار نخواهد کرد.

خطای e4 در پکیج گلدیران

اصلی‌ترین دلیل برای ظاهر شدن خطای E4 در پکیج گلدیران، پایین بودن فشار بار است. در چنین شرایطی فشار دستگاه می‌تواند به صفر بار، رسیده باشد. یک دلیل دیگر برای ظاهر شدن این ارور، نشتی درسیستم دستگاه است.

رفع ارور e4 در پکیج گلدیران

در اولین قدم برای رفع خطا E4 باید، شیر آب ورودی پکیج را بررسی کنید. در صورت بسته بودن شیر آن را باز کنید.

سمت چپ و در قسمت زیرین پکیج، شیر پرکن قرار دارد. با استفاده از این شیر می‌توان آب درون پکیج را زیاد کرد. باید این شیر را خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کرده، تا عقربه فشارسنج پکیج، بین ۱ تا ۱.۵ قرار بگیرد. بعد از رسیدن به این اعداد، باید شیر پرکن را ببندید.

خطای e6 پکیج گلدیران

در تمامی پکیج ها از جمله پکیج گلدیران، یک عدد سنسور یا حسگر، دمای آب را تنظیم می‌کند. ارور E6 مربوط به مشکل سنسور تشخیص دمای آب مصرفی پکیج است، اگر این سنسور شکسته باشد یا خراب شده باشد، تشخیص دما به درستی انجام نمی‌شود و این کد خطا نشان داده می شود. گاهی ممکن است اتصالات سنسور تا برد و یا IC پکیج مشکل پیدا کرده باشد.

رفع ارور e6 در پکیج گلدیران

برای رفع ارور e6 در پکیج گلدیران بهتر است، یک مرتبه برق دستگاه را قطع و وصل کنید. اگر ارور پکیج گلدیران رفع نشد، شاید نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه باشد.

ارور پکیج گلدیران
برای رفع خطاهای E6,E7 باید از متخصص کمک گرفت

خطای e7 پکیج گلدیران

خطای e7 پکیج گلدیران هم مانند خطای e6، مربوط به سنسور دمای آب است. در این حالت خود سنسور یا اتصالات آن به برد یا IC دچارمشکل شده است.

رفع خطای e7 پکیج گلدیران

برای برطرف کردن خطای e7 پکیج گلدیران، می‌توانید یک بار دستگاه را از برق جدا و دوباره روشن کنید. اگر باز هم روی نمایشگر این ارور پکیج گلدیران را مشاهده کردید، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

پیشنهاد مطالعه

کد خطای E9 پکیج گلدیران

این خطا به دلیل یخ‌زدگی پکیج و مبدل‌ها رخ می‌دهد. سیستم ضد یخ‌زدگی در تمامی پکیج‌ها وجود دارد. به منظورجلوگیری از یخ‌زدگی پکیج در زمستان هنگامی که دستگاه بیرون از ساختمان نصب است، از خاموش کردن پکیج به مدت طولانی در فصل زمستان خودداری کنید. توصیه می‌کنیم، مقاله روش های جلوگیری از یخ زدگی پکیج و لوله ها و راه رفع یخ زدگی را بخوانید.

رفع خطای E9

برای رفع این کد خطا پکیج گلدیران باید لوله‌ها و مبدل دستگاه را گرم کنید. برای این کار می توانید از سشوار کمک بگیرید. سشوار را با فاصله از لوله‌ها قرار دهید. تا مانع از بروز نشتی اتصالات شوید.

رفع ارورهای پکیج گلدیران
یخ زدگی پکیج باعث خطای E9 می شود

در این مطلب، تمامی کدهای ارور پکیج گلدیران و راه‌های رفع آنها را به طور بررسی کردیم. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از خسارت به دستگاه هر ۶ ماه یکبار با یک تکنسین مجرب هماهنگ کنید تا سرویس دوره ای پکیج را انجام دهد. اگر در تهران هستید می‌توانید از تعمیرکاران آچارباز کمک بگیرید. کافیست درخواست تعمیرات پکیج گلدیران در تهران را در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارور پکیج گلدیران شما رفع شود.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج
4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. پکیج گلدیرانه رو روی کم ترین حالت میزارم ولی باز خونه رو مثل تنور گرم میکنه چ کار کنم مشکلش درست شه؟

  1. جناب احسانیان عزیز سلام،
   این مشکل می‌تواند به دلیل رسوب گرفتن مبدل، خراب شدن برد، اختلال ارتباط برد و شعله و کم بودن فشار آب ایجاد شود. برای تعمیر پکیج باید یک فرد ماهر دستگاه را بررسی کند. اگر در تهران یا کرج زندگی می‌کنید می‌توانید تعمیر پکیج خود را به آچارباز بسپارید و در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت درخواست کنید.

  1. با سلام
   درصورت مشاهده این ارور، ابتدا بررسی کنید که شیرپر بسته است. با باز کردن پیچ هواگیری، مقداری از آب رادیاتور را تخلیه کنید. این مشکل به دلیل افزایش فشار شوفاژ ایجاد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا