به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

راهنمای رفع خطاهای پکیج گلدیران مدل پرستیژ و پایونیر

تمام خطاهای پکیج ال جی گلدیران

پکیج های برند ال جی در ایران با نام برند پکیج گلدیران شناخته می شوند. این برند دو مدل پکیج به بازار ارائه کرده است که یکی تمام دیجیتال و به نام پکیج پرستیژ و دیگری پکیج نیمه دیجیتال و به نام پایونیر است. که از نظر سیستم های گرمایشی در دسته بندی دستگاه‌های دو مبدله و فن دار به حساب می آیند.

بساری از مشکلاتی که برای پکیج ها به وجود می‌آیند، به وسیله صفحه نمایش پکیج و به صورت خطا با حرف ابتدایی کلمه لاتین Error نمایش داده می شوند. بسیاری از این خطاها به وسیله مطالعه دفترچه های راهنمای پکیچ گلدیران قابل رفع کردن است. در این مقاله سعی داریم به بررسی این کد خطاهای پکیج گلدیران بپردازیم. دقت داشته باشید انجام مواردی که تخصصی است باید توسط تعمیرکار پکیج انجام شود. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تعمیرات پکیج گلدیران را به افراد معتبر بسپارید.

ارور E1 پکیج گلدیران

هر زمان که ارور E1 را در پکیج گلدیران مشاهده کردید، باید بدانید که شعله پکیج مشکل پیدا کرده است. تشکیل نشدن شعله پکیج، دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • هوا گرفتگی مدار گرمایش:

اگر جنس رادیاتور از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، مدار گرمایشی پکیج هوا گرفته و مسیر آب در این مدار، با اختلال مواجه می‌شود. در چنین شرایطی، پمپ پکیج به جای کشیدن آب، هوا را به درون خود می‌کشد. با نبود آب در پکیج، مدار گرمایشی به برد دستگاه دستور خاموشی آن را می‌دهد.

 • کم بودن میزان آب:

کم بودن میزان آب در مسیر گرمایشی، می‌تواند شعله پکیج را تحت تاثیر قرار دهد. گاهی اوقات کاهش جریان آب، به دلیل نشتی آب در پکیج است. تمامی پکیج‌ها، برای کنترل و حفظ ایمنی، مجهز به کلید نیم بار هستند. اگر آب درون پکیج، کمتر از نیم بار باشد با کمک این کلید دستگاه روشن نخواهد شد.

 • کاهش فشار گاز:

اصلی‌ترین عامل برای تشکیل شعله، گاز ساختمان است. به عبارت دیگر، اگر گاز به شعله نرسد، شعله نیز تشکیل نخواهد شد. اگر فشار گاز در ساختمان کم باشد، شعله تشکیل شده به شدت ضعیف خواهد بود.

 • جرقه زن مشکل پیدا کرده است:

با روشن شدن پکیج فرمانی به برد، برای تشکیل شعله دستگاه صادر می‌شود. در نتیجه این دستور، جرقه زن با کمک الکترود و یونیزه کردن محیط اطراف جرقه را ایجاد و شعله را تشکیل می‌دهد. . اما اگر به هر علتی مانند اکسید شدن یون، ترک خوردگی یون، نوسان برق و خرابی ترانس جرقه زن و…شعله تشکیل نشود، دستگاه خطای E1 نشان می‌دهد.

رفع ارور e1 در پکیج گلدیران

 • برای رفع ارور e1 در پکیج گلدیران، ابتدا باید ورودی گاز دستگاه را بررسی کنید. در شرایط ایده‌آل این ورودی نباید قطع بوده و شیرگاز باید باز باشد.
 • جریان برق دستگاه را یکبار قطع و وصل کنید.
 • پکیج باید محافظ برقی مخصوص به خود داشته و نباید از محافظ برق‌های مشترک استفاده کند.
 • اگر می‌بینید که لامپ کم مصرفی در کنار دستگاه قرار گرفته، آن را خاموش کرده و سپس دوباره دستگاه را بررسی کنید. اگر می‌بینید که مشکل برطرف شده، باید لامپ را جدا کرده و بردارید، زیرا نویز‌های آن در کار پکیج اختلال ایجاد می‌کنند.
 • اگر هیچ یک از روش‌های گفته شده به شما برای رفع ارور کمک نکرد، باید از یک متخصص کمک بگیرید. در چنین شرایطی متخصص دستگاه را بررسی و در صورت نیاز جرقه زن را تعویض خواهد کرد.
بررسی تمام ارورهای پکیج ال جی
خطای E1 نشان دهند ی گرم نشدن آب در پکیج است

خطای E2 پکیج گلدیران

خطای E2 پکیج گلدیران، به معنای بالا رفتن دمای آب سیکل دستگاه است. با جوش آوردن و افزایش دمای آب سیکل پکیج، سنسور حد مانع از کارکرد دستگاه شده و ارور E2 ظاهر خواهد شد. این سنسور به دمای بیش از ۱۰۰ درجه سانتی گراد حساس بوده و دستگاه را خاموش خواهد کرد.

↵ یک عامل برای ظاهر شدن خطای E2 در پکیج گلدیران، وجود رسوب در دستگاه است. با رسوب گرفتن مبدل ثانویه، آب گرم در محدوده سنسور حد جمع می‌شود. وجود حرارت بالا در این ناحیه باعث، به کار افتادن ترموستات حد و ظاهر شدن ارور E2 می‌شود. خرابی و کارکرد اشتباه پمپ پکیج هم، می‌تواند باعث جمع شدن آب در محدوده سنسور حد شود.

↵ یکی از دلایل ظاهر شدن ارور E2، خرابی و تشخیص نادرست سنسور دما است. با خرابی سنسور، دما به اشتباه تشخیص داده شده و دستگاه در زمان درست خاموش نمی‌شود. این شرایط در نهایت باعث بالا رفتن حرارت، در پکیج و ظاهر شدن ارور می‌شود

رفع خطای E2 در پکیج گلدیران

برای رفع این ارور کافیست، دمای آب مصرفی پکیج را پایین آورده و آن را روی ۵۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

ممکن است فشار گاز شهر بالا باشد، باید برای رفع این مشکل شیر دسته گازی پکیج را کمی ببندید. راه حل آخر، قطع و وصل کردن برق دستگاه است. اگر با تمام روش‌های گفته شده هنوز هم با خطای E2 در پکیج گلدیران روبرو هستید، باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

تعمیر پکیج گلدیران در آچارباز
خدمت تعمیر پکیج گلدیران آچارباز، شامل عیب‌یابی، سرویس و پکیج گلدیران است. برای تعمیر پکیج خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر پکیج گلدیران می‌توانید درخواست خود را ثبت و منتظر تماس کارشناس باشید..
درخواست تعمیر پکیج گلدیران

خطای E3 پکیج گلدیران

خطای E3 پکیج گلدیران، E1 نیز شناخته می‌شود. به عبارت دیگر این دو خطا یکی بوده و تفاوتی باهم ندارند.

خرابی سنسور دود

ظاهر شدن ارور E3، خبر از وجود مشکل در خروج دود از پکیج می‌دهد. ترموستات دود روی کلاهک تعدیل قرار گرفته و اگر دمای کلاهک به ۷۵ درجه سانتی گراد برسد به برد پیغام داده و دستگاه را خاموش می‌کند. سنسور دود به نام ترموستات دودکش نیز شناخته می‌شود. اگر مسیر دودکش بسته باشد، دود به درون کلاهک برگشته و دمای آن را بالا می‌برد. با افزایش دمای کلاهک سنسور دود هم، پکیج را خاموش می‌کند.

نیم سوز شدن برد

برد مهم‌ترین قسمت پکیج بوده و مانند مغز دستگاه عمل کرده و بر کار دیگر بخش‌ها نظارت دارد. اگر برد پکیج خراب و یا نیم سوز شود، نمی‌تواند فرمان و دستور را به فن بفرستد. اغلب اوقات ظاهر شدن ارور E3 به دلیل، خرابی برد دستگاه است.

فن مشکل پیدا کرده است

گاهی اوقات ممکن است، عاملی به پره‌های فن گیر کرده و مانع از حرکت درست آن شود. اغلب لانه سازی روی پکیج و گیر کردن چوب است که باعث چنین مشکلی می‌شود. در برخی موارد نیز این احتمال وجود دارد که، اتصالات بین برد و فن قطع شده باشد.

رفع ارور E3 در پکیج گلدیران

رفع ارور E3 در پکیج گلدیران، ابتدا باید مسیر و سپس خروجی دودکش را بررسی کنید. نباید هیچ گرفتگی در قسمت‌های گفته شده، وجود داشته باشد.  علاوه بر این باید از دودکش‌های آلومینیومی و استیل برای، پکیج گلدیران استفاده کنید. سایر دودکش‌ها، جنس خوب و مقاومی نداشته و بعد از مدتی استفاده سوراخ می‌شوند.

به یاد داشته باشید که، با افت ولتاژ برق، فن دستگاه دچار مشکل شده و کار نخواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه

خطای E4 در پکیج گلدیران

اصلی‌ترین دلیل برای ظاهر شدن خطای E4 در پکیج گلدیران، پایین بودن فشار بار است. در چنین شرایطی فشار دستگاه می‌تواند به صفر بار رسیده باشد. یک دلیل دیگر برای ظاهر شدن این ارور، نشتی در سیستم دستگاه است.

رفع خطای E4 در پکیج گلدیران

در اولین قدم برای رفع خطا E4 باید، شیر آب ورودی پکیج را بررسی کنید. در صورت بسته بودن شیر آن را باز کنید.

سمت چپ و در قسمت زیرین پکیج، شیر پرکن قرار دارد. با استفاده از این شیر می‌توان آب درون پکیج را زیاد کرد. باید این شیر را خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کرده، تا عقربه فشار سنج پکیج بین ۱ تا ۱.۵ قرار بگیرد. بعد از رسیدن به این اعداد، باید شیر پرکن را ببندید.

بررسی تمام خطاهای پکیج گلدیران
برای رفع خطاهای E6,E7 باید از متخصص کمک گرفت

کد خطای E6 و E7 پکیج گلدیران

در تمامی پکیج ها از جمله پکیج گلدیران از یک عدد سنسور یا حسگر دما برای تنظیم آب استفاده می شود.

ارور E6 مربوط به مشکل سنسور تشخیص دمای آب مصرفی پکیج است٬ اگر این سنسور شکسته باشد و یا خراب شده باشد٬ تشخیص دما به درستی انجام نمیشود این کد خطا نشان داده می شود. گاهی ممکن است اتصالات سنسور تا برد و یا IC پکیج مشکل پیدا کرده باشد.

پیشنهاد مطالعه

ارور E6 پکیج گلدیران و ارور E7 پکیج گلدیران

هنگامی که با خطای E6 روی نمایشگر پکیج مواجه شدید یک مرتبه برق دستگاه را قطع و وصل نمایید. اگر مشکل رفع نشد٬ شاید نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه باشد.

رفع ارور های پکیج گلدیران
یخ زدگی پکیج باعث خطای E9 می شود

کد خطای E9 پکیج گلدیران

این خطا به دلیل یخزدگی پکیج و مبدل ها رخ می‌دهد. سیستم ضد یخ زدگی در تمامی پکیج ها وجود دارد و اما به منظور جلوگیری از یخ زدگی پکیج در زمستان هنگامی که دستگاه بیرون از ساختمان نصب است، از خاموش کردن پکیج به مدت طولانی در فصل زمستان خودداری کنید. توصیه میکنیم این مقاله در مورد روش های جلوگیری از یخ زدگی پکیج و لوله ها و راه رفع یخ زدگی را بخوانید.

رفع خطای E9

برای رفع این مشکل باید لوله ها و مبدل دستگاه را گرم کنید. برای این کار می توانید از سشوار کمک بگیرید. سشوار را با فاصله از لوله ها قرار دهید. تا مانع از بروز نشتی اتصالات شوید.

پیشنهاد مطالعه

ارور های مدل پایونیر پکیج گلدیران

تمامی کد های خطا پکیج پرستیژو پکیج پاپونیر به جز دو خطا E6 و E7  مانند هم هستند و با هم فرقی نمی کنند. این کد خطا مربوط به قطع شدن سنسور آب گرم داخلی و یا NTC می باشد. این سنسور را با کمک یک متخصص تعویض کنید.

کد خطای E6 در مدل پایونیر

این کد مربوط به خرابی یا قطع بودن سنسور آب گرم داخلی یا NTC آن می باشد.

رفع خطای E6 پکیج پایونیر گلدیران

سنسور NTC را تعویض کنید.

کد خطای E7 در مدل پایونیر

این کد نشان دهنده خراب بودن یا قطع شدن سنسور دمای آب در مدار گرمایش است.

رفع خطای E7 پکیج پایونیر گلدیران

سنسور NTC را تعویض کنید.

در این مطلب سعی کردیم تمامی ارورهای پکیج گلدیران و راه‌های رفع آنها را به طور دقیق اعلام کنیم. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از خسارت به دستگاه هر ۶ ماه یکبار با یک تکنسین مجرب هماهنگ کنید تا سرویس دوره ای پکیج را انجام دهد. اگر در تهران هستید می‌توانید از تعمیرکاران آچارباز کمک بگیرید. کافیست درخواست تعمیرات پکیج گلدیران در تهران را در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل پکیج شما رفع شود.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

۳ دیدگاه

 • احسانیان گفت:

  پکیج گلدیرانه رو روی کم ترین حالت میزارم ولی باز خونه رو مثل تنور گرم میکنه چ کار کنم مشکلش درست شه؟

 • مصطفی گفت:

  ارور e10 نداره؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   درصورت مشاهده این ارور، ابتدا بررسی کنید که شیرپر بسته است. با باز کردن پیچ هواگیری، مقداری از آب رادیاتور را تخلیه کنید. این مشکل به دلیل افزایش فشار شوفاژ ایجاد میشود.

 • ارسال دیدگاه



  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.