ماشین لباسشویی

آشنایی با تمامی کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

این کد خطا به چه معنا است؟ این اولین سؤالی است که افراد از خودشان یا دیگری در هنگام مواجه شدن با یک کد خطا روی صفحه LED یا LCD مواجه می‌شوند. در صفحه نمایش LED کدها به صورت ترکیبی از حروف و عدد و در LCD به صورت شکل نمایش داده می‌شوند. وقتی با هرکدام از کد خطای ماشین لباسشویی ال جی مواجه شدید، این نکته را باید بدانید که ایراد یا از طرف شما بوده که قانونی مانند اندازه وزن تحمل دیگ را رعایت نکرده­اید یا مشکل فنی است که باید با مرکز تعمیرات ال جی تماس بگیرید.
در ادامه قصد داریم تا شما را با تمامی انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی آشنا کنیم. ماشین لباسشویی ال جی خود به چهار گروه تقسیم می‌شود که بعضی خطای آن‌ها کدهایشان مشترک است. کدهای زیر بیشترین درصد نمایش را در تمامی چهار گروه دارند.

معرفی انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

رفع ارور Oe در ماشین لباسشویی ال جی

هر زمان که با این خطا مواجه شدید، باید بدانید که دستگاه نمی‌تواند، آب کثیف حاصل از شستشوی لباس را به بیرون تخلیه کند. چند عامل، می‌تواند باعث چنین مشکلی شود که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

 • در اولین قدم، باید محل تخلیه آب لباسشویی را چک کنید. یعنی مکانی که شلنگ تخلیه درون فاضلاب خانه وصل می‌شود. این احتمال وجود دارد که، محل فاضلاب منزل، گرفته و مسدود شده باشد. برای رفع این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیرید.
 • سپس باید شلنگ تخلیه را بررسی کنید، هر گونه پیچ خوردگی در این قطعه می‌تواند مانع از تخلیه درست آب شود. همچنین شلنگ باید از زمین، ارتفاعی در حدود یک متر داشته باشد، تا بتواند تخلیه آب را درست انجام دهد.
 • حالا باید به سراغ فیلتر پمپ تخلیه بروید. آب قبل از انتقال به پمپ تخلیه، ابتدا به این قطعه رفته و فیلتر پمپ اشیای کوچک جامانده در لباس مانند سکه و دکمه را گیر می‌اندازد. سپس آب را به پمپ تخلیه، منتقل می‌کند. برای جلوگیری از لرزش، سروصدا و نشتی آب، متخصصان به شما توصیه می‌کنند سالی چهار الی پنج بار این قطعه را تمیز کنید. برای دانستن نحوه تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تمیز و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی را بخوانید.
معرفی انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

برای بررسی پمپ خشک‌کن، دستگاه را روشن کرده و بعد دکمه SPIN SPEED را فشار دهید تا سرعت آن به HIGH برسد. بعد دکمه START/PAUSE را فشار دهید برای شروع فقط مرحله SPIN فشار دهید. اگر در 15 ثانیه اول صدای آغاز فعالیت را نشنیده‌اید، حتما برای تعمیر ماشین لباسشویی باید اقدام کنید. اگر صدایی شنیده‌اید، بهتر است که فیلتر مورد بررسی تخصصی قرار گرفته که باز باید توسط متخصص انجام شود.

پیشنهاد مطالعه

خطای IE ماشین لباسشویی ال جی

با نمایش این خطا دستگاه قادر به پر شدن با آب نیست. اگر آب‌وهوای منطقه به ویژه اطراف ماشین لباسشویی سرد باشد، یعنی آب داخل لوله یخ زده است که باید دمای اطراف را افزایش دهید. دیگر دلایل نمایش IE شامل:

 • باز نبودن کامل شیرهای آب سرد و گرم (دستگاه‌های جدید دارای هیتر گرما هستند.)
 • پارگی یا تاخوردگی شلنگ انتقال آب
 • مسدود شدن فیلترهای ورودی
 • فشار زیاد در هنگام ورود آب و نامتوازن بودن آن با شلنگ و چکه کردن آب

ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی

این کد اغلب اوقات به ظرفیت دستگاه و حجم لباس‌های ریخته شده در آن بستگی دارد. اگر حجم لباس‌ها کمتر و یا بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی باشد، ارور UE ظاهر می‌شود. برای رفع این مشکل باید، به اندازه ظرفیت لباسشویی در آن لباس ریخته و از گذاشتن لباس‌ها در یک نقطه از دیگ خودداری کنید.

البته باید بدانید هنگامی که پرده، ملافه، پتو و یا حتی عروسک را در داخل لباسشویی می‌اندازید هم، با این ارور مواجه می‌شوید. انتخاب برنامه نادرست برای شستشوی لباس نیز، می‌تواند باعث ظاهر شدن این ارور بشود.

برای اینکه از درست بودن لباسشویی اطمینان حاصل کنید، پیشنهاد ما به شما این است که، یکبار دستگاه را بدون لباس روشن کرده و برنامه‌ای مانند COTTON برای انتخاب کنید. اگر ماشین این پروسه را بدون مشکل طی کرد، دستگاه هیچ ایرادی ندارد.

ارور لباسشویی ال جی cl

CL کد خطا نیست، بلکه نشان دهنده فعال بودن ویژگی قفل کودک است. با فعال شدن این ویژگی، صفحه کنترل غیر فعال بوده و نمی‌توانید تنظیمات را تغییر دهید. برای فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک باید دکمه child lock را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می‌توانید، مقاله چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی را باز کنیم را مطالعه کنید.

کد خطای CL در ماشین لباسشویی ال جی
پیشنهاد مطالعه

رفع ارور le لباسشویی ال جی

کد خطای le نشان می‌دهد که، موتور لباسشویی دستگاه یک مشکل جدی دارد. البته قبل از اینکه عیب یابی را شروع کنید، باید بدانید که اغلب مردم ارور LE را با ارور IE در لباسشویی‌های ال جی اشتباه می‌گیرند. پس ابتدا این دو کد خطا را از یکدیگر تشخیص دهید، زیرا هر کدام معانی مختلفی دارند.

 • ابتدا درب ماشین لباسشویی را چک کرده و ببینید که محکم و سفت حرکت می‌کند یا نه، سپس ردب را فشار داده و ببینید که درست بسته می‌شود یا نه. زیرا این ارور خود را، هنگامی که درب بسته و یا قفل نمی‌شود نشان می‌دهد.
 • اگر خطا LE در حالت چرخش و شستشوی لباس‌ها ظاهر شده، احتمال دارد بیش از ظرفیت دستگاه درون دیگ لباس ریخته باشید. باید با برداشتن برخی از لباس‌ها، بار دستگاه را کاهش دهید.
 • می‌توانید دستگاه را خاموش و سپس آن را از برق بکشید. بگذارید دستگاه در حدود 20 دقیقه خاموش باشد، این عمل می‌تواند خطا را برطرف کند.
 • ممکن است اشیای ریز به جا مانده در لباس‌ها، درون دستگاه گیر کرده باشند. برای رفع این مشکل نیاز به یک تعمیرکار دارید تا بتواند مخزن دستگاه و منبع تغذیه را بررسی کند.
 • تصور اشتباهی که در بسیاری از کاربران وجود دارد این است که، گمان می‌کنند هر چقدر بیشتر مواد شوینده درون لباسشویی بریزند، لباس‌ها بهتر شسته می‌شوند. مواد شوینده بیشتر، باعث کف بیشتر شده و دستگاه را مجبور به توقف برنامه شستشو می‌کند.

ارور e7 لباسشویی ال جی

این ارور اغلب در لباسشویی‌های دو قلو ال جی دیده می‌شود، لباسشویی کوچک که mini wash نام دارد، برای اینکه بتواند کار کند باید در بخش زیرین لباسشویی درب از جلو که main wash نام دارد قرار بگیرد. برای نصب این دو دستگاه، یک کلید اتصال رابط وجود دارد. ظاهر شدن رفع ارور le لباسشویی ال جی، خبر از عدم اتصال و کار نکردن mini wash می‌دهد.

خطای DE ماشین لباسشویی ال جی

به معنای این است که درب دستگاه نمی‌تواند قفل شود. این ارور در حالت کلی با یک ریست ساده برطرف خواهد شد. البته ممکن است که در را محکم نبسته باشید که با یک فشار کوچک از بین برود.

برای ریست کردن، فقط کافی است که ماشین لباسشویی را از برق کشیده و به مدت 5 ثانیه دکمه START/PAUSE را فشار دهید. سپس به برق وصل کنید.

خطای CE ماشین لباسشویی ال جی

این خطا مربوط به تاخو دستگاه است که باید حتماً توسط متخصص برطرف شود. اغلب اوقات نوسان شدید برقف به موتور دستگاه آسیب می‌زند.

پیشنهاد مطالعه

خطای FE ماشین لباسشویی ال جی

ارور FE اغلب در زمانی خود را نشان می‌دهد که، سطح آب در پروسه شستشو بیش از حد مجاز بالا رفته باشد. این خطا مربوط به هیدروستات دستگاه (سنسور سطح آب) است، به احتمال زیاد برد دستگاه به مشکل خورده است. در این صورت حتماً باید با یک متخصص تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله آموزش تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

ارور pe در ماشین لباسشویی ال جی

ارور PE، نشان دهنده عمکلرد نامناسب سنسور سطح آب یا هیدروستات است. ممکن است سیم کشی هیدروستات به برد دچار ایراد شده باشد و یا هیدروستات به طور کلی معیوب شده و نیاز به تعویض داشته باشد. یک راه ساده برای رفع این مشکل، خاموش کردن دستگاه و کشیدن پریز برق آن است. بعد از وصل کردن جریان برق دوباره دستگاه را راه اندازی کنید و ببینید که ارور ظاهر می‌شود یا نه. اگر دوباره با ارور PE روبرو شدید، باید برای بررسی این قطعه، از یک تعمیرکار کمک بگیرید. زیرا برای دسترسی به آن، باید قاب دستگاه باز شود.

پنل نمایش خطای لباسشویی
کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی
پیشنهاد مطالعه

ارور pf در لباسشویی ال جی

ظاهر شدن این کد، نشان دهنده قطعی برق بوده و می‌گوید، منبع تغذیه با قطعی برق روبرو شده است. برای رفع این مشکل کافیست دستگاه را یکبار خاموش و دوباره راه اندازی کنید. حتی در مواردی کافیست بعد از وصل شدن جریان برق، برای پاک کردن این ارور، دکمه‌ای را از روی پنل دستگاه بفشارید. گاهی اوقات حتی تنها، وجود مشکل در پریز برق است که، باعث نوسان و قطعی برق می‌شود.

کدهای ارور دستگاه لباسشویی ال جی

تغییر نکردن تایمر ماشین لباسشویی ال جی

این کد خطا ندارد. در حقیقت اگر زمان شست‌وشو در عددی ثابت ماند، به معنای این است که دستگاه زمان بیشتری را برای شستن و آبکشی نیاز دارد. این مسئله به ظرفیت و نوع جنس پارچه‌ها بستگی دارد.

خطای TE ماشین لباسشویی ال جی

این خطا نشان دهنده بالا بودن دمای آب است که باید دمای آب ورودی یا ترموستات مورد بررسی قرار بگیرد. در موارد ساده برای رفع این مشکل می‌توانید، برنامه شستشو با آب سرد را انتخاب کنید تا ارور، رفع شود.

خطای E6 ماشین لباسشویی ال جی

این کد خطا مربوط به زمانی است که شی خارجی مانند زیپ، سکه و غیره بین پالسر و محفظه گیر کرده باشد. برای برطرف کردن آن باید تمامی لباس‌ها را از داخل ماشین خارج کرده و بعد از بررسی فاصله محفظه و پالسر و پیدا کردن مانع، دستگاه را بازدوباره راه‌اندازی کنید.

خطای SE ماشین لباسشویی ال جی

این کد خطا مربوط به مشکلی در سنسور دستگاه است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود. البته ممکن است که با یک ریست ساده برطرف شود؛ اما اگر نشد، حتماً در اولین قدم با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید. نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی را اینجا بخوانید.

ارور ae در ماشین لباسشویی ال جی

عوامل مختلفی می‌تواند باعث ظاهر شدن، ارور ae در ماشین لباسشویی ال جی شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. اگر در حین شستشو، دستگاه متوقف شد و ارور ae را نشان داد باید بدایند که مشکلی در برد کنترل وجود دارد. در چنین شرایطی متخصص برد را بررسی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض می‌کند.
 2. شلنگ‌ها را از یاد نبرید، اگر شلنگ مستهلک شده و یا پاره شود آب نشت کرده و این ارور ظاهر می‌شود. عده‌ای از کاربران برای عیب یابی این قطعه ترجیح می‌دهند، آن را چسب زده و دوباره استفاده کنند. اما بهتر است در صورت امکان شلنگ فرسوده شده را تعویض کنید.
تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام لباسشویی ما تخلیه می کنه آب داخل لباسشویی که تمام شد به مرحله بعد نمیره

 2. سلام این کدها برای لباسشویی دوو هم همین معنی رو میده؟ من اخرین بار ارور OE رو دیدم رو لباسشویی

  1. سلام

   اغلب ارورهای ماشین لباسشویی در برندهای مختلف به یک معنا است. ارور OE هم مربوط به فاضلاب و پمپ تخلیه میشود. اگر با این ارور روبرو شدید، با تعمیرکار ماشین لباسشویی مشورت کنید. شما می توانید از خدمات تعمیر لباسشویی در محل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا