به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

آشنایی با تمامی کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

این کد خطا به چه معنا است؟ این اولین سؤالی است که افراد از خودشان یا دیگری در هنگام مواجه شدن با یک کد خطا روی صفحه LED یا LCD مواجه می‌شوند. در صفحه نمایش LED کدها به صورت ترکیبی از حروف و عدد و در LCD به صورت شکل نمایش داده می‌شوند. وقتی با هرکدام از کد خطای ماشین لباسشویی ال جی مواجه شدید، این نکته را باید بدانید که ایراد یا از طرف شما بوده که قانونی مانند اندازه وزن تحمل دیگ را رعایت نکرده­اید یا مشکل فنی است که باید با مرکز تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

پنل نمایش خطای لباسشویی
کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

در ادامه قصد داریم تا شما را با تمامی انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی آشنا کنیم. ماشین لباسشویی ال جی خود به چهار گروه تقسیم می‌شود که بعضی خطای آن‌ها کدهایشان مشترک است. کدهای زیر بیشترین درصد نمایش را در تمامی چهار گروه دارند.

معرفی انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

خطای OE: این خطا نشان‌دهنده این است که دستگاه قادر به تخلیه آب در هنگام شست‌وشو نیست. این ممکن است به علت مشکلی در شلنگ تخلیه مانند تاخوردگی یا گرفتگی یا وجود مانعی در فیلتر پمپ تخلیه باشد. برای این منظور پشت ماشین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شلنگ هیچ پیچ‌خوردگی یا تاب خوردگی پیدا نکرده است. بعد از صاف کردن آن، مرحله SPIN را فعال کرده تا خطای OE از بین برود.

معرفی انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

برای بررسی پمپ خشک‌کن، دستگاه را روشن کرده و بعد دکمه SPIN SPEED را فشار دهید تا سرعت آن به HIGH برسد. بعد دکمه START/PAUSE را فشار دهید برای شروع فقط مرحله SPIN فشار دهید. اگر در ۱۵ ثانیه اول صدای آغاز فعالیت را نشنیده‌اید، حتما برای تعمیر ماشین لباسشویی باید اقدام کنید. اگر صدایی شنیده‌اید، بهتر است که فیلتر مورد بررسی تخصصی قرار گرفته که باز باید توسط متخصص انجام شود.

پیشنهاد مطالعه

خطای IE: با نمایش این خطا دستگاه قادر به پر شدن با آب نیست. اگر آب‌وهوای منطقه به ویژه اطراف ماشین لباسشویی سرد باشد، یعنی آب داخل لوله یخ زده است که باید دمای اطراف را افزایش دهید. دیگر دلایل نمایش IE شامل:

 • باز نبودن کامل شیرهای آب سرد و گرم (دستگاه‌های جدید دارای هیتر گرما هستند.)
 • پارگی یا تاخوردگی شلنگ انتقال آب
 • مسدود شدن فیلترهای ورودی
 • فشار زیاد در هنگام ورود آب و نامتوازن بودن آن با شلنگ و چکه کردن آب

خطای UE: این کد زمانی نشان داده می‌شود که ماشین نتواند توازنی از سطح لباس‌ها درون دیگ به وجود بیاورد. ماشین لباسشویی ال جی در هنگام شست‌وشو و چرخش توازنی از نظر اندازه بین لباس‌ها ایجاد می‌کند که در صورت موفق نشدن، این خطا نشان داده خواهد شد. برطرف کردن این خطا نیازی به تعمیرکار نداشته (البته در صورت مشاهده نشدن زیاد) و با ایجاد چرخش دوباره از بین خواهد رفت.

خطای CL: این کد خطا نبوده، بلکه به معنای فعال بودن قفل کودک است تا او در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی نتواند با دست زدن به دکمه‌ها باعث آسیب به مراحل دستگاه شود.

کد خطای CL در ماشین لباسشویی ال جی

خطای LE: این خطا نشان‌دهنده قفل شدن موتور بوده که بیشتر به دلیل حجم زیادی درون دیگ است. حجم زیادی و لباس‌های سنگین باعث کارکرد بیش ازحد موتور شده و برای همین این خطا نمایش داده می‌شود. برای برطرف کردن فقط کافی است که حجم لباس را کم کرده و سپس مرحله چرخش را تکرار کنید. البته اگر باز نمایش داده شد، با سرویس تعمیرات تماس بگیرید.

خطای dE: به معنای این است که درب دستگاه نمی‌تواند قفل شود. این ارور در حالت کلی با یک ریست ساده برطرف خواهد شد. البته ممکن است که در را محکم نبسته باشید که با یک فشار کوچک از بین برود.

برای ریست کردن، فقط کافی است که ماشین لباسشویی را از برق کشیده و به مدت ۵ ثانیه دکمه START/PAUSE را فشار دهید. سپس به برق وصل کنید.

خطای CE: این خطا مربوط به تاخو دستگاه است که باید حتماً توسط متخصص برطرف شود.

خطای FE: این خطا مربوط به هیدروستات دستگاه است که به احتمال زیاد برد دستگاه به مشکل خورده است. در این صورت حتماً باید با یک متخصص تماس بگیرید.

خطای PE: این خطا مربوط به زمانی است که سطح آب از سطح مجاز بالاتر رفته باشد. برای برطرف کردن آن باید میکروسوئیچ یا سنسور مورد بررسی قرار بگیرد.

خطای PF: این خطا مشکلی را در سیستم برق رسانی ماشین لباسشویی ال جی نشان می‌دهد. اختلال در برق رسانی سیستم، باعث نمایش این خطا می‌شود. حتماً باید برد بررسی شود. برای این کار حتماً با یک متخصص تماس بگیرید.

کدهای ارور دستگاه لباسشویی ال جی

تغییر نکردن زمان: این کد خطا ندارد. در حقیقت اگر زمان شست‌وشو در عددی ثابت ماند، به معنای این است که دستگاه زمان بیشتری را برای شستن و آبکشی نیاز دارد. این مسئله به ظرفیت و نوع جنس پارچه‌ها بستگی دارد.

خطای TE: این خطا نشان دهنده بالا بودن دمای آب است که باید دمای آب ورودی یا ترموستات مورد بررسی قرار بگیرد.

خطای E6: این کد خطا مربوط به زمانی است که شی خارجی مانند زیپ، سکه و غیره بین پالسر و محفظه گیر کرده باشد. برای برطرف کردن آن باید تمامی لباس‌ها را از داخل ماشین خارج کرده و بعد از بررسی فاصله محفظه و پالسر و پیدا کردن مانع، دستگاه را بازدوباره راه‌اندازی کنید.

خطای SE: این کد خطا مربوط به مشکلی در سنسور دستگاه است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود. البته ممکن است که با یک ریست ساده برطرف شود؛ اما اگر نشد، حتماً در اولین قدم با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی تماس بگیرید.

خطای AE: این خطای نشان‌دهنده وجود نشتی در ماشین لباسشویی ال جی است که باید لوله‌ها و اتصالات مورد بررسی قرار بگیرد.

نکته اصلی در خصوص کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی این است که در صورت تجربه نداشتن در برطرف کردن به ویژه آن‌هایی که بیشتر فنی هستند، حتماً با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید. ال جی مدل‌های مختلفی داشته که هرکدام ساختار مخصوص به خود را دارند و از این رو حتماً باید یک متخصص آشنا به انواع ساختار آن‌ها را مشاهده و برطرف کند.

 

منبع:

lg.com

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

نویسنده :

۴ دیدگاه

 • Avatar شیما_بهرامی گفت:

  ارور PE لباسشویی پاکشوما چه معنی داره؟

 • Avatar احمذ گفت:

  سلام این کدها برای لباسشویی دوو هم همین معنی رو میده؟ من اخرین بار ارور OE رو دیدم رو لباسشویی

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اغلب ارورهای ماشین لباسشویی در برندهای مختلف به یک معنا است. ارور OE هم مربوط به فاضلاب و پمپ تخلیه میشود. اگر با این ارور روبرو شدید، با تعمیرکار ماشین لباسشویی مشورت کنید. شما می توانید از خدمات تعمیر لباسشویی در محل استفاده کنید.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.