×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل

خرابی پرینتر سامسونگ

دسترسی به نزدیک ترین متخصصین
خرابی پرینتر سامسونگ

یادداشت ویراستار: این مطلب در اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری آچارباز، بررسی و تایید شده است.

کمپانی کره‌ای سامسونگ امروزه به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی در دنیا تبدیل شده است. این شرکت در سال ۱۹۳۸ در کره‌ی جنوبی تاسیس شد و اکنون پس از گذشت ۸۰ سال، دارای تعداد زیادی زیر مجموعه و شرکت تابعه در سرتاسر دنیا است. شعار سامسونگ، “تبدیل شدن به رهبر بازار دیجیتال جهان” است و از این رو، این شرکت در تولید محصولات مختلف، از نیم رساناها گرفته تا کشتی و شناورهای بزرگ فعالیت دارد. یکی از محصولات این شرکت، پرینترهای آن است که دارای کیفیت و دوام بالایی هستند. در این مطلب قصد داریم تا به سوالات رایج درباره مشکلات پرینتر سامسونگ پاسخ دهیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چرا پرینتر من پرینت نمی گیرد؟

ممکن است پرینتر شما به منبع برق وصل نباشد. شاید هم شما در محیط ویندوز، پرینتر سامسونگ خود را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب نکرده‌اید. ابتدا پرینتر را به برق متصل کرده، دکمه پاور آن را فشار دهید و سپس در محیط ویندوز، پرینتر سامسونگ را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب کنید. چاپ نکردن و پرینت نگرفتن دستگاه، یکی از مشکلات عمومی پرینتر‌ها است.

خرابی پرینتر سامسونگ می‌تواند به دلایل زیر هم باشد:

 1. کابل اتصال بین پرینتر و کامپیوتر به درستی متصل نشده است: آن را چک کنید.
 2. کابل اتصال صدمه دیده است: بهتر است تا کابل را در یک سیستم دیگر که به درستی کار می‌کند امتحان کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.
 3. تنظیمات پورت نادرست است: تنظیمات پرینتر ویندوز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پرینت شما به پورت اتصال مورد نظر ارسال می‌شود. اگر کامپیوتر شما دارای چندین پورت است، مطمئن شوید که پورت پرینتر را به درستی انتخاب کرده‌اید.
 4. ممکن است خرابی پرینتر سامسونگ شما ناشی از پیکربندی نادرست آن باشد. تنظیمات پرینت را بررسی کنید تا از درست بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید (به بخش راهنمای کاربر پرینتر در « Opening printing preferences» مراجعه کنید).
 5. دقت کنید که درایور پرینتر شما به درستی نصب شده باشد.
 6. پرینتر شما به درستی عمل نمی‌کند: پیام نمایش داده شده در کنترل پنل را بررسی کنید تا ببینید آیا چاپگر شما یک خطای سیستمی را نشان می‌دهد یا نه. در صورت بروز خطا با نماینده خدمات تماس بگیرید.
 7. دقت کنید، اگر سینی خروجی پرینتر پر باشد، عملیات چاپ متوقف می‌شود.
برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
مشکل پرینترهای سامسونگ
اگر پرینتر سامسونگ روشن نمی‌شود، ابتدا باید منبع تغذیه را بررسی کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید

چاپگر مواد چاپ را از منبع کاغذ اشتباه انتخاب می‌کند.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ احتمالا به دلیل انتخاب اشتباه paper option در Printing Preferences اتفاق افتاده است. در بسیاری از نرم افزارها، انتخاب منبع کاغذ از تب Paper در Printing Preferences انجام می‌شود (دفترچه راهنمای پرینتر خود را مطالعه کنید، از Help پرینتر هم می‌توانید کمک بگیرید). حال منبع کاغذ صحیح را انتخاب کنید.

عملیات پرینت فوق العاده آرام صورت می‌گیرد.

احتمالا job تعریف شده بسیار پیچیده است، از پیچیدگی آن بکاهید یا تنظیمات کیفیت پرینت را تنظیم کنید.

نیمی از صفحه سیاه شده است.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ دو دلیل دارد: یا تنظیمات جهت بندی صفحه اشتباه است و یا سایز کاغذ شما با تنظیمات سایز کاغذ پرینتر همخوانی ندارد. آن‌ها را اصلاح کنید.

پرینتر من پرینت می‌گیرد، ولی متن چاپ شده اشتباه، درهم است!

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 1. کابل چاپگر شل یا معیوب است
 2. درایور پرینتر به اشتباه انتخاب شده است
 3. برنامه نرم افزاری بد عمل می‌کند: یک job را از برنامه ای دیگر پرینت بگیرید تا از عملکرد صحیح نرم افزار مطمئن شوید.
 4. سیستم عامل کامپیوتر شما مشکل دارد: یک بار ویندوز و پرینتر خود را ریست کنید.

صفحات پرینت گرفته شده سفید هستند.

این نوع خرابی پرینتر سامسونگ هم دلایل زیر را دارد:

 1. کارتریج رنگ معیوب و یا خالی است
 2. بعضی قسمت های پرینتر مثل کنترلر یا بورد معیوب هستند: درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

پرینتر نمی‌تواند از فایل های PDF به درستی پرینت بگیرد، برخی از شکل ها یا توضیحات PDF چاپ نمی‌شوند

این مشکل می‌تواند به دلیل ناسازگار بودن فایل PDF با محصولات Acrobat اتفاق بیفتد. پرینت کردن یک فایل PDF به عنوان image احتمالا مشکل شما را برطرف می‌کند. گزینه Print As Image را از آپشن های Acrobat printing فعال کنید.

ارور چاپگر سامسونگ
اغلب اوقات مشکل سفید گرفتن پرینت گرفتن پرینتر، مربوط به تمام شدن کارتریج است

کیفیت تصاویر چاپ شده مناسب نیست و عکس ها واضح نیستند.

شاید رزولوشن تصاویر پایین هستند. سایز عکس را کاهش دهید. اگر سایز عکس را در اپلیکیشن نرم افزاری بیشتر کنید، رزولوشن آن کاهش می‌یابد.

قبل از پرینت گرفتن، دود سفیدی از سینی خروجی پرینتر خارج می‌شود.

این مورد از موارد خرابی پرینتر سامسونگ نیست. استفاده از کاغذ مرطوب دلیل وقوع این موضوع است.

پرینتر نمی تواند از کاغذهای با سایز خاص پرینت بگیرد.

دلیل این امر، هماهنگ نبودن سایز کاغذ مورد استفاده با تنظیمات سایز کاغذ است. در Printing Preferences، تب Paper را باز کرده و با انتخاب گزینه Custom، سایز کاغذ مطلوب را انتخاب کنید (می توانید از دفترچه راهنمای پرینتر کمک بگیرید).

پرینتر در هنگام استفاده بوی عجیبی از خود ساطع می‌کند.

احتمالا روغن مورد استفاده برای حفاظت از Fuser بخار شده است. پس از چاپ بیش از ۱۰۰ صفحه‌ی رنگی این اتفاق می‌افتد. این مشکل موقتی است.

پیشنهاد مطالعه

پرینتر از فایل های PDF درست پرینت نمی‌گیرد، برخی از تصاویر و متن ها از پرینت حذف می‌شوند.

 1. این مشکل می‌تواند به دلیل ناسازگاری بین فایل PDF و محصولات Acrobat اتفاق بیفتد: از فایل PDF به عنوان یک تصویر پرینت بگیرید. از آپشن‌های پرینت Acrobat، گزینه Print As Image را روشن کنید. توجه: با این کار مدت زمان عملیات پرینت افزایش خواهد یافت.
 2. شاید فایل PDF فونت ها و کاراکترها و تصاویر خود را به دلیل تنظیم در حالت interactive از دست داده است: پیش از پرینت گرفتن باز نصب مجدد درایور پرینتر را امتحان کنید.

کاغذهای بسیار بزرگ Billing Paper پس از چاپ، حلقه ای شکل شده و فر می‌خورند.

این مشکل به دلیل ناسازگار بودن تنظیمات سایز کاغذ با سایز واقعی کاغذ اتفاق می‌افتد. در آپشن پرینتر این مورد را اصلاح کرده و دوباره تلاش کنید. به Printing Preferences رفته، تب Paper را انتخاب کنید و سپس حالت آن را به Thick (ضخیم) تغییر دهید. البته این دستورالعمل ممکن است در مدل‌های مختلف از پرینترهای سامسونگ کمی تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است تا در دفترچه راهنمای استفاده‌ی کاربر پرینتر خود، نگاهی به بخش “Opening printing preferences” بیندازید.

مشکل نصفه پرینت گرفتن

یکی از ایرادات رایج در پرینتر سامسونگ، مشکل نصفه پرینت گرفتن دستگاه است. موارد زیادی باعث بروز این مشکل می‌شوند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
بگذارید از ساده‌ترین دلیل شروع کنیم، گاهی جا ماندن یک شی کوچک درون پرینتر مانع از انجام پروسه درست چاپ و در نهایت نصفه پرینت شدن فایل می‌شود
یکی از این دلایل، سرویس پرینت اسپولر است که مدیریت فایل‌هایی که به پرینتر ارسال می‌شوند را بر عهده دارد. با استفاده از این سرویس، شما قادر هستید کنترل بیشتری روی فرمان‌های چاپی که در صف قرار می‌گیرند داشته باشید و آن‌ها را حذف یا کنسل کنید. اما این سرویس نیز، گاهی دچار مشکل شده و باعث نصفه پرینت گرفتن دستگاه می‌شود. برای حل این مشکل، کافیست سرویس پرینت اسپولر را قطع کنید.
در قدم بعدی باید میزان کارتریج را بررسی کنید، گاهی به حداقل رسیدن میزان کارتریج می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. البته این تنها میزان کارتریج نیست، که می‌تواند باعث نصفه پرینت گرفتن شود. پاره شدن نوار پلمپ، نصب نادرست کارتریج و در نهایت عدم اتصال پرینتر با کارتریج از دلایل بروز این مشکل هستند.
اگر در موارد گفته شده مشکلی نمی‌بینید، باید به سراغ نرم افزار پرینتر یعنی درایور رفته و آن را بروز کنید. گاهی لازم است که، نرم افزار را به طور کامل پاک کرده و آن را دوباره نصب کنید. اگر سی دی نرم افزار را پیدا نمی‌کنید، کافیست به سایت کمپانی پرینتر مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات دستگاه درایور را دانلود کنید.

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ
گاهی آپدیت نبودن نرم افزار پرینتر می‌تواند منجر به مشکل نصفه پرینت گرفتن پرینتر سامسونگ شود

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ

پرینتر را روشن کرده و دستور چاپ را نیز ارسال کرده‌اید، منتظر سند چاپی هستید که متوجه چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر سامسونگ می‌شوید. اگر چراغ قرمز چشمک می‌زند، باید بدانید زمان تعویض و یا شارژ کارتریج رسیده است.
اما ثابت شدن چراغ قرمز، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اول اینکه کاغذ درون پرینتر گیر کرده و باید آن را بیرون بیاورید. گاهی اوقات با نصب اشتباه کارتریج نیز، با روشن و ثابت شدن چراغ قرمز روبرو خواهید شد.

رفع ارور out of paper

برای رفع ارور out of paper، ابتدا سرویس spooler را قطع کنید. حالا باید اتصالات پرینتر با رایانه را جدا کرده و سپس دستگاه را خاموش و دوباره روشن کرده و spooler را دوباره راه بندازید.

معنی ارور install black cartridge

پرینتر را روشن کرده و فایل مورد نظر برای چاپ را انتخاب کرده‌اید، به نظر می‌رسد که همه چیز طبق روال پیش می‌رود. اما با ظاهر شدن ارور install black cartridge در حین کار پرینتر متوجه می‌شوید دستگاه دچار مشکل شده است. این ارور که به کارتریج مربوط می‌شود، می‌تواند معنا و مفهوم متفاوتی داشته باشد. چیپست یکی از قطعات اصلی کارتریج بوده و عامل ارتباط دهنده پرینتر با آن محسوب می‌شود. اگر نصب کارتریج به درستی انجام نگیرد، پرینتر نیز با آن ارتباط نگرفته و این ارور را نشان می‌دهد.

معنای ارور چاپگر سامسونگ

در هنگام استفاده از پرینتر سامسونگ، با ارور‌ها و کد‌های خطای مختلفی مواجه خواهید شد. در ادامه مقاله قصد داریم به، معنای ارور چاپگر سامسونگ پرداخته و مفهوم هریک را بیان کنیم:
کد خطا H2: این کد خطا نشان می‌دهد که، در هنگام گرم کردن منبع تغذیه مشکلی رخ داده است، باید تمامی اتصالات را چک کرده و از متصل بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.
کد خطا ۲۴: این کد خطا به شما خبر می‌دهد که، حافظه پرینتر با داده‌ها و اطلاعات پر شده است.
کد خطا ۱۶: اگر در حین کارکرد پرینتر، با ارور ۱۶ مواجه شدید، باید برای تعویض و یا شارژ کارتریج اقدام کنید.
کد خطا ۱۱۱۲-۱۱: این کد خطا، معانی مختلفی داشته و خبر از وجود مشکلات مختلف در پرینتر می‌دهد. از آپدیت نبودن فریمور گرفته تا ایرادات سخت افزاری در دستگاه.
کدC2-1110 ، C2-1120، C2-1140: تمامی این کد‌های خطا، مربوط به کارتریج می‌شوند. با دیدن این کد‌ها باید بدانید، کمتر از ده درصد از کارتریج باقی مانده و باید برای تعویض آن اقدام کنید.
کد:C1-1510 کارتریج انتخابی با پرینتر شما سازگار نیست.
کدC2-1410 ، C2-1710، C2-1711، C2-1712: کارتریج نصب نشده و دستگاه توانایی تشخیص آن را ندارد. اغلب اوقات این کد‌های خطا با یکبار و خاموش و روشن شدن پرینتر برطرف می‌شوند.

علت سایه انداختن چاپگر

سند چاپ شده را برداشته و می‌بینید که زیر هر خط چاپ شده، دوباره نوشته به صورت خیلی کمرنگ چاپ شده است. نوشته‌های کمرنگ، در سند چاپی سایه می‌اندازند. علت سایه انداختن چاپگر، که اغلب در پرینتر لیزری رخ می‌دهد به دلیل خرابی قطعه فوم رول است. این قطعه که از جنس نمد و لاستیک است، وظیفه شارژ کردن سطح اولیه درام را دارد. البته افتادن سایه تنها نشانه خرابی این قطعه نیست، افتادن نقاط سیاه روی کاغذ نیز می‌تواند نشانه‌ای بر خرابی این دستگاه باشد.

پیشنهاد مطالعه

مشکل کاغذ کشیدن سامسونگ

اگر از کاربران پرینتر سامسونگ باشید، ممکن است در حین استفاده از این دستگاه با مشکل کاغذ کشیدن سامسونگ روبرو شوید. در ادامه مقاله قصد داریم، شما را با برخی از این مشکلات مانند علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر سامسونگ آشنا کنیم.

گیر کردن کاغذ در پرینتر، حین چاپ

ساده‌ترین راه برای رفع این مشکل، بررسی سینی کاغذ و سپس تمیز کردن آن است.

چسبیدن کاغذ‌ها به یکدیگر

 • ابتدا حداکثر ظرفیت سینی کاغذ را بررسی کنید، بیشتر از ظرفیت مشخص شده، در آن کاغذ قرار ندهید. سپس اطمینان حاصل کنید که، از کاغذ مناسبی برای پرینت استفاده می‌کنید.
 • به سراغ دفترچه راهنمای پرینتر رفته و از نوع و مشخصات کاغذ استاندارد پرینتر آگاهی یابید.
 • قبل از قرار دادن کاغذ در سینی، ابتدا دسته آن را مرتب کرده و کاغذ‌های خیس، تاخورده و کثیف را از دسته جدا کنید.
 • قرار دادن کاغذ در مکان‌های مرطوب، باعث چسبندگی آن‌ها به یکدیگر می‌شود. کاغذ را در محیط سرد و خشک قرار دهید.

 علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر سامسونگ

 1. علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر سامسونگ، در ابتدا به نوع کاغذ استفاده شده در پرینتر بر می‌گردد. اگر در سینی کاغذ پرینتر سامسونگ، چندین نوع مختلف کاغذ را، قرار دهید با این مشکل مواجه می‌شوید. پس این نکته را در نظر گرفته و فقط از یک نوع کاغذ با وزن، سایز و ابعادی یکسان استفاده کنید.
 2. در قدم بعدی باید سینی کاغذ را چک کنید! ممکن است شی کوچکی مانند گیره یا سوزن، درون پرینتر گیر کرده باشد.
 3. کاغذ به درستی درون سینی کاغذ قرار نگرفته است. دسته کاغذ را برداشته، مرتب کرده و سپس دوباره درون سینی کاغذ قرار دهید.
 4. باید از حداکثر ظرفیت سینی کاغذ آگاه شوید. نباید بیشتر از ظرفیت مشخص شده، درون سینی کاغذ قرار دهید.
 5. از کاغذ‌های سازگار و مطابق با مشخصات پرینتر استفاده کنید؛ در دفترچه راهنمای پرینتر، اطلاعات مربوط به کاغذ مشخص شده است. از قرار دادن کاغذ‌های ضخیم و سنگین در سینی بپرهیزید.

علت خط انداختن چاپگر رنگی جوهری و لیزری

علت خط انداختن چاپگر رنگی جوهری و لیزری، به کارتریج بر می‌گردد اما عوامل مختلفی دارد که به آن اشاره می‌کنیم:

اگر پرینتر لیزری دارید و می‌بینید که روی اسناد مورد نظر شما، خط افتاده است باید مشکل را در کارتریججستجو کنید. اگر به تازگی شارژ کارتریج را انجام داده‌اید، این احتمال را بدهید که درام در این پروسه تعویض نشده باشد. متخصص وظیفه دارد در حین شارژ کارتریج، علاوه بر تونر قطعاتی مانند چیپست و درام را نیز تعویض کند. اما بسیاری از متخصصین و کاربران ترجیح می‌دهند برای کاهش هزینه‌ها، این تعویض صورت نگیرد. پس کارتریج را بیرون آورده و درام را که، میله‌ای استوانه‌ای و آبی رنگ است را مشاهده کنید. اگر خط وخشی روی درام می‌بینید باید به سرعت، برای تعویض آن اقدام کنید.

اگر از پرینتر جوهری استفاده می‌کنید، باز هم باید مشکل را در کارتریج جستجو کنید. علت خط انداختن در چاپگر رنگی جوهری، اغلب به دلیل کثیفی هد پرینتر و گرفتگی سر سوزن نازل‌ها است. می‌توانید آن‌ها را به صورت دستی و یا خودکار تمیز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می‌توانید، مقاله تمیز کردن هد پرینتر جوهرافشان را مطالعه کنید.

تمام دلایل کم رنگ زدن چاپگر سامسونگ

کم رنگ زدن پرینت، از مشکلات رایجی است که اغلب کاربران با آن مواجه می‌شوند. بعد از فرستادن دستورات چاپی متعدد در یک روز شلوغ کاری، دیدن اسناد کمرنگ پرینت شده می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد.

اغلب اوقات کاربران در مواجه با چنین مشکلی، حدس می‌زنند که میزان تونر یا جوهر درون کارتریج به شدت کم شده است. حدس شما درست است اگر سطح تونر یا جوهر، از میزان مشخصی کمتر باشد شما با مشکل کم رنگ زدن چاپگر سامسونگ روبرو خواهید شد.

اما یک دلیل دیگر برای پرینت کمرنگ اسناد، به تنظیمات پرینتر بر می‌گردد. اگر تنظیمات را به گونه‌ای تغییر داده باشید که در میزان کارتریج صرفه جویی کنید، با چاپ کمرنگ نیز روبرو خواهید شد. زیرا پرینتر با این تنظیمات، از مصرف کارتریج کاسته و با اینکه سرعت چاپ آن به شدت افزایش می‌یابد اما از کیفیت پرینت و شدت رنگ کم می‌کند.

رطوبت کم یا زیاد نیز، می‌تواند روی کارکرد پرینتر سامسونگ تاثیر گذار بوده و از کیفیت پرینت کاسته و باعث کم رنگ زدن چاپگر شود.

در مواجه با مشکل کم رنگ زدن چاپگر، نباید گرفتگی سوزن‌های نازل و مسدود شدن هد پرینتر را فراموش کنید.

چرا هربار پس از پرینت برگهای سفید بیرون میآید؟

یکی از سوالاتی که برای اغلب کاربران پرینتر‌های بیسیم پیش می‌آید این است که، چرا هربار پس از پرینت برگهای سفید بیرون میآید؟ اگر می‌بینید که بعد از هر بار پرینت، بعد از خروج سند چاپی یک برگه سفید خارج می‌شود، باید برای عیب یابی به سراغ درایور پرینتر بروید. استفاده از یک درایور منسوخ شده و قدیمی، می‌تواند باعث بیرون آمدن کاغذ سفید، بعد از هر بار پرینت شود. برای رفع این مشکل بهتر است، درایور پرینتر را دوباره نصب کرده و از نسخه آپدیت شده استفاده کنید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
تعمیر پرینتر

عیب یابی پرینترهای سامسونگ

در ادامه این مقاله قصد داریم، لیست مشکلات رایج پرینتر سامسونگ و نحوه رفع آن‌ها را به شما بگوئیم:خطای:Scanning اغلب اوقات، این پیغام خطا نشان دهنده یک خطای سخت افزاری است. کیفیت پایین کابل‌ها و حجم بالای اطلاعات، مانع از کارکرد درست پرینتر می‌شود. برای رفع این مشکل، باید کابل‌های usb پرینتر خود را تعویض کنید.خطای Paper Jam: این اتفاق وقتی می‌افتد که کاغذ درون چاپگر گیر کرده باشد. چاپگر خود را باز کرده و کاغذ‌های گیر کرده را با احتیاط بیرون بیاورید.خطای خالی بودن سینی کاغذ: این خطا را حتی هنگامی که، سینی پرینتر پر از کاغذ است هم مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل باید به سایت سامسونگ مراجعه کرده و درایور را بروز کنید. در این مقاله سعی کردیم، عیب یابی پرینترهای سامسونگ را به طور کامل توضیح دهیم. اگر هنوز مشکلی در کارکرد دستگاه خود مشاهده می‌کنید باید برای <a href=”https://a4baz.com/printer-service”>تعمیر پرینتر</a> اقدام کنید.


نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

۱۴۲ دیدگاه

 • علی گفت:

  .سلام وقت بخیر
  من یه پرینتر سامسونگML2571Nدارم
  وقتی متن پرینت میگیرم مشکلی نداره .ولی وقتی اسنهد اسکن شده مثل شناسنامه یا کارت ملی پرینت میگیرم خیلی مشکی و گاها نصف صفحه سیاه می افته ممنون میشم کمک کنید

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   علی عزیز، ممکن است کارتریج شما مشکل پیدا کرده باشد. اگر کارتریج را تعویض و دوباره با چنین مشکلی روبرو شدید، باید برای تعمیر دستگاه اقدام کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • فرید گفت:

  سلام پرینتر سه کاره سامسونگ دارم وقتی پرینت یا کپی می گیرم کاغذ را یکم می کشه داخل بعد ارور میده و متوقف میشه. میشه بگین علتش چی میتونه باشه

 • ممتاز گفت:

  پرینتر سامسونگ مدل۴۵۲۱ دارم زمانی که پرینتر روشن میکنم ۱۵الی۲۰ دقیقه زمان می برد تا شروع به کار کند.

 • حمید گفت:

  با سلام
  من یک پرینتر ۴ کاره ۴۶۵۵ دارم میخوام فاکس های دریافتی ابتدا روی کامیوتر نمایش داده شود بعد اگه نیاز بود پرینت بگیریم . ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

 • مرسلی اسد گفت:

  باسلام چرا بعد از گرفتن پرینت مشخصات پرینت چاپ شده در یک برگ دیگر چاپ میشه برای اینکه این برگ چاپ نشه چکار باید کردقبلا اینطور نبود به تازگی اینجور شده با تشکر

 • ماعده گفت:

  سلام. چاپگر من سامسونگ و مدل آن ml-1860 هست. من نمیتوانم دو صفحه pdf را در یک طرف برگه چاپ کنم. درصورتی که میتوانم یک صفحه را در یک طرف برگه چاپ کنم. لطفا من را راهنمایی کنید.

 • زهرا گفت:

  سلام. چاپگر من سامسونگ و مدل ML-1860 است. وقتی میخواهم دوصفحه ی pdf را در یک صفحه ی کاغذ چاپ کنم ، چاپ نمیگیرد (در حالی که چراغ سبز آن روشن است) اما ادامه ی مراحل را نمی رود. درصورتی که یک صفحه ی pdf را در یک طرف کاغذ چاپ میگیرد و فقط با چاپ گرفتن دوصفحه در یک طرف کاغذ مشکل دارد. ممنون میشم راهنماییم کنین باید چیکار کنم.

 • رضا گفت:

  سلام یه پرینتر ۲۵۲۵ دارم روی چراغ اول سبز میماند و دستگاه شروع به کار نمیکنه مشکل از چیه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   رضا عزیز، دستگاه باید توسط متخصص بازدید شود. بهتر است هرچه سریع‌تر برای سرویس و تعمیر پرینتر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • باوان گفت:

  خیلی خوب و قابل فهم بود مطالبتون، نصف شبی به دادم رسیدید، زور سپاس

 • سید ایوب موسوی گفت:

  باسلام
  پیام rep lac.e toner در پرینتر سامسونگ ۴۶۲۳fhبه چ معناست اجازه پیرینت یا کپی نمیده

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   ایوب عزیز، کارتریج دستگاه مشکل پیدا کرده است. اگر کارتریج به تازگی تعویض و یا شارژ شده باشد ممکن است نصب آن به درستی صورت نگرفته و یا اگر مدت زیادی است که از کارتریج استفاده می‌کنید، به احتمال قوی کارتریج تمام شده است.
   موفق باشید

 • رحمانی گفت:

  سلام با این دستگاه میخوام به تعداد زیادی اسکن بگیرم چیکار کنم

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   رحمانی عزیز، پرسش نامفهوم است، لطفا پرسش خود را واضح تر بیان کنید.
   موفق باشید

 • maryam_478 گفت:

  سلام من دوتا پرینتر دارم امروز یکیش سیمش شل شده بود سیم و کابل اون یکی رو بهش وصل کردم همین که سیم و زدم یه دود سفید از چاپگر خارج شد حالا هرکاری میکنم روشن نمیشه
  به نظر تون سوخته؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مریم عزیز، دستگاه باید از نزدیک بررسی شود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • فربد گفت:

  سلام ببخشید یه پرینتر scx-4200 دارم زمانی که میخوام فایل پی دی اف رو پرینت بگیرم میگه فایل شما رو نمیتونه پرینت بگیره اگه میشه راهنمایی کنید ممنون از شما.

 • هومن گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  من یک دستگاه پرینتر ML-1671 دارم که مدتی ازش استفاده نکرده بودم. الان به یک کامپیوتر دیگه وصل و نرم افزارهاشو نصب کردم. ولی دگمه قرمز پرینتر ثابت روشنه و پیام نبود کاغذ میزنه درصورتیکه کاغذ گذاشتم

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   هومن عزیز، دستگاه باید توسط کارشناس بازدید شود. بهتر است برای دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس گرفته و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • رویا گفت:

  سلام پیرینتر scx4200 دارم با وجود کاغذ در سینی کاغذ اعلام میکنه کاغذ نداره هر کار میکنم نمیشناسه و فقط دستی میگیره مشکل از چیه؟؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   رویا عزیز، سنسور کاغذ پرینتر خراب شده است. باید هرچه زودتر برای سرویس و تعمیر پرینتر اقدام کنید. می‌توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر، با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس گرفته و با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • Mahsa گفت:

  من یه فایل پی دی اف میخام کپی بگیرم و تمام میشود و دوباره میخام یه فایل دیگه کپی بگیرم همون فایل قبلی دوباره کپی گرفته میشود .و مشکل دومم وقتی میرم توی پی دی اف و قسمت پرینت میزنم پنجره گالری باز میشه و در اون قسمت وقتی ذخیره میکنم به وورد تبدیل میشه و وقتی وورد باز میکنم خالیه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مهسا عزیز، موقع پرینت باید اسم پرینتر را درست انتخاب کنید، درایور را نیز مجدد نصب کنید.
   موفق باشید

 • محمد گفت:

  سلام.
  پرینترSCX4625 چهارکاره سامسونگ
  زمانی که در قسمت تک برگ کاغذ قرارمیدم و کپی میگیرم کاغذ را تا نیمه داخل میکشه و دیگه کار نمیکنه در بعضی مواقع خوب عمل میکنه و کپی انجام میشه ودر بعضی مواقع تانیمه میکشه ومثل اینکه گیرکرده باشه زور میزنه وکاغذ را نمیبره داخل و پیغام میده وچراغ قرمز میشه باید خاموش و روشن کنم تا کار کنه.
  ولی از قسمت سینی کاغذ بخوبی عمل کپی را انجام میده.
  لطفا راهنمایی کنید.تشکر.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   محمد عزیز، دستگاه ایراد سخت افزاری پیدا کرده است و باید توسط متخصص بررسی شود. برای تعمیر پرینتر می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  یه پرینتر سامسونگ scx 4200 دارم زمان warming خیلی طول میکشه تا آماده بکار بشه، وقتی هم آماده بکار شد اگه یک دقیقه فاصله بین کپی اول و دوم بیفته حداقل ۳۰ ثانیه طول میکشه تا کپی بگیره
  علتش چیه لطفا راهنمایی کنید

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   محمد عزیز
   کند شدن و پایین آمدن سرعت از مشکلات رایج پرینتر scx4200 است، برای رفع این مشکل باید هر چند وقت یکبار سرویس دوره‌ای پرینتر را انجام دهید تا از مستهلک شدن قطعات جلوگیری کرده و سرعت آن را افزایش دهید.
   موفق باشید

 • mehran گفت:

  سلام من پرینتر sumsung scx-4521f دارم. اول اینکه خیلی کمرنگ پرینت میکنه.دوم اینکه از وسط برگه شروع به پرینت کردن میکنه.لطفا بگید مشکلش چیه

 • علی گفت:

  با سلام ممنون که با حوصله جواب میدید
  من پرینتر سامسونگ مدلMl2160 دارم با اینکه کارتریجش پره ولی موقع چاپ از بالا به پایین یه قسمت پر رنگ چپ میکنه یه قسمت کم رنگ

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز لازم است که کاررتیج را تعویض کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • امیر الهیاری گفت:

  سلام پرینترمن samsung ml 1660 است وقتی میخوام چیزیو چاپ کنم ارور usb printer status is not available رو منویسه

  ممنون میشم جواب بدید

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   این ارور اغلب هنگامی که پرینتر در وضعیت آفلاین قرار می‌گیرد خود را نشان می‌دهد، زیرا در این شرایط پرینتر با سیستم ارتباط نمی‌گیرد. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • مریم گفت:

  سلام من یک پرینتر سامسونگ مدل ۳۴۰۰دارم کاتریج شارژ کردم فقط برگه اول درست پرینت گرفت الان هرچی پرینت میزنم وسط خط چاپ نمیشه مابقی ناخوانا است چشم تونر زرد و سایز کاغذم که از a4 به a5تغیر میدم کلا دیگه سفید و ناخوانا میشوپ علت چی میتونه باشه ممنون ازتون

 • مهدی گفت:

  سلام، من يه پرينتر سامسونگ مدل scx-3200 دارم.چند مدت پيش كارتريجش رو شارژ كردم، بعد از تقريبا ۲۰۰ برگ پرينت، چراغ قرمزش چشمك ميزنه ولي ميشه باش هم پرينت گرفت،مشكل چشمك زدن از چي هست و چه جوري ميشه رفعش كرد؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   چشمک زدن چراغ قرمز و یا حتی نشان دادن کد‌های خطایی که خبر از رو به اتمام بودن کارتریج می‌دهند، بعد از شارژ کارتریج طبیعی است و نشان دهنده مشکلی در پرینتر نیست. اغلب، این خطا‌ها با راه اندازی مجدد پرینتر برطرف می‌شوند. اما اگر بعد از راه اندازی نیز، هنوز با این کد خطا روبرو می‌شوید بهتر است برای سرویس پرینتر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • حسین گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ۴کاره مدل scx4655hnnhvl دارم و موقع پرینت
  یک سوم برگه ها از قسمت راست کمرنگ چاپ می شوند ولی بقیه قسمت ها پررنگ چاپ می شوند البته زمان کپی این مشکل اصلا وجود ندارد.

 • سجاد گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ ml1660دارم در هر دستور یک برگه سقید بیرون میده علت چیست؟؟؟؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   چند عامل باعث سفید چاپ کردن پرینتر می‌شوند:
   ۱-کارتریج رو به اتمام است.
   ۲-کارتریج معیوب شده است.
   ۳-برخی از قطعات دستگاه دچار خرابی شده‌اند.
   بهتر است هرچه سریعتر برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • محمد حسن گفت:

  سلام پرینتر scx3405fh خطای ۲۳۲۰ میدهد کجای کار ایراد دارد؟ سپاس از پاسخگویی شما

 • faezeh گفت:

  سلام امروز پرینترم (مدل سامسونگ scx3400)یک کاغذ رو درست به داخل نکشید و مچاله کردو متوقف شد بعدش که کاغذ رو در اوردم اصلا کار نکرد دو تا گیره ی سیاه رو به پایین افتاده وقتی به محل ورودی کاغذ نگاه می کنم من زیاد سر در نمیارم ولی فکر کنم اونا مانع میشن و اینکه اروری که میده چراغ زرد روشن میشه و کدی نمیده براش
  من الان باید چی کار کنم؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   روشن شدن چراغ زرد پرینتر سامسونگ، به معنای گیر کردن کاغذ درون آن است. بهتر است برای حل مشکل خود، با کارشناسان آچارباز در این زمینه در ارتباط باشید و با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.
   موفق باشید

 • هادی گفت:

  سلام من پرینتر سامسونگ ام ال ۱۶۶۰ دارم
  پرینت که میگرم ۳چاپه میزنه چرا چکار کنم

 • باران گفت:

  با سلام پرینتر چهارکاره سامسونگ مد ۴۶۵۵ /خطایError m2 -1317 میده کسی میدونه دلیلش وراهکار حلش چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود. شما میتوانید با شماره گیری ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶، درخواست خود را ثبت کنید.

 • Amin amirasjodi گفت:

  درود بر شما پرینتر سامسونگ Ml257Nدادم دو چراغ زرد بالایی احتیاط و پائین هم زمان روشن و شروع به چشمک زدن میکنند و دستگاه کار نمی کند لطفا راهنمایی کنید

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   دوست عزیز لطفا کارتریج را بررسی کنید که درست جا خورده باشد و در صورت امکان از کارتریج دیگری را تست کنید.

 • مسعود گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید پرینتر سامسونگ مدل SCX-3400 چراغ استاتوس نارنجی شده و پرینت نمیگیره علتش چیه؟ باتشکر

 • رضا ابراهیمی گفت:

  سلام.من یه پرینتر مدل۲۸۵۰ دارم کاغذ توش گیر کرده چطور کاتریج رو در بیارم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

  • منصور گفت:

   اول کاست کاغذو دربیار و بعد درب جلوی دستگاه و باز کن .۲۸۵۰کارتریج کتابی میخوره به آرامی درش بیار // کاغذو میبینی .مشکل از کلاج یا پیکاپ دستگاه هستش..درام کارتریج در زمان سردی شدیدا خشک میشه ممکن از اونم باشه …موفق باشی

  • سعید خاک بر آله آبادی گفت:

   سلام من پرینتر سامسونگ قدیمی ml_1865w چند وقتیه پرینت نمیگیره و کد خطا یu1_2113# رو نمایش میده
   چطوری میشه این مشکل رو رفع کرد

   • تحریریه آچارباز گفت:

    سلام
    دستگاه شما مشکل سخت افزاری دارد و باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • محمد گفت:

  سلام. من یک پرینتر سامسونگ مدل ۳۴۷۰ دارم. وقتی میره روی حالت خواب ، تا وقتی خاموش و روشن کنم از یان حالت خارج نمیشه.

 • zhina گفت:

  سلام
  علت روشن شدن علامت toner در پرینتر سامسونگ مدل scx-3400 چیه؟

 • علی مرادی کیگل گفت:

  سلام من یک پرینتر ۱۶۶۰ سامسونگ دارم وقتی از یک صفحه پرینت میگیرم صفحه اول چاپ ویک صفحه خالی هم تا نصف پرینت خالی و نصفش تو پرینتر میمونه و باید روشن و خاموش کنم تا بیاد بیرون لطفا بگین مشکل چیه و چطوری رفع میشه، در کل به جای چاپ یک صفحه یک کاغذ هم برمیداره و نصفش توماشین گیر میکنه
  سپاس

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است رول‌های پرینتر دچرا مشکل شده باشند. بهتر است برای بررسی بیشتر، درخواست تعمیر پرینتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • سارا گفت:

  سلام پرینتر من مدل ML_1915هست چند وقته که باهاش کار میکردم خیلی داغ میشد الان امروز خواستم روشنش کنم اصلا روشن نمیشه کابل و برق همه چی رو هم چک کردم مشکلی نداشتن دکمه روشنو که میزنم روشن میشه سریع خاموش میشه نمی‌دونم چیکار کنم

 • ابی آذری گفت:

  سلام وقت بخیر چاپگر ۲۱۶۰ سامسونگ دارم مدتی است بعد از دو سه چاپ چاپگر گرم میشود و برگهای چاپ شده کمی سیاه تر چاپ میشود و گوشه برگ a4 پاره میشود علت را میشود بگویید باتشکر

 • حمید گفت:

  سلام من يه پرينتر سامسونگ مدل ml-2160 دارم خوب کار میکرد یه روز ویندوزم عوض کردم شد ویندوز ۱۰ ولی دیگه پرینترمو نمیشناسه هر چقدر میخوام درایورشو نصب میکنم تو مرحله شناسایی خطا میده و نصب نمیشه بردمش پیش تعمیرکار گفت بردش مشکل داره بردشو عوض کرد اما هنوز همون مشکلو داره اما میگه با ویندوز ۱۰ درایورش نصب نمیشه در ضمن وقتی کابل پرینترو به کامپیوتر وصل میکنم صدا نمیده این مشکلو بعد از تغییر ویندوز بوجود اومد ممنون میشم راهنماییم کنید

 • ماني گفت:

  سلام ببخشيد پرينتر سامسونگ مدلclp320دارم خيلي وقت ازش استفاده نكردم الان وقتي پرينت ميگيرم ٤خط باريك از ٤رنگ ميندازه ميشه بگيد مشكل از چيه ؟؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دار ایراد از درام کارتریج شما باشد که باید تعویض شود. اما برای بررسی و جواب قطعی نیاز است توسط کارشناس بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر کارتریج در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Arian گفت:

  سلام من پرینترم نمیتونه کارتریج رو شناسایی کنه مشکل از کارتریجه چون کارتریج زاپاس داشتم گذاشتم شناسایی کرد و مشکلی نبود ولی الان این ارور رو میده
  Toner Cartridge Failure: #C2-1711. Call for service

 • بروشکی گفت:

  سلام.ببخشید من توی devices and panels پرینترم درسته و توی قسمت status هم وضعیت ready نوشته اما موقعی که فایل pdfام رو باز میکنم و دکمه پرینت رو میزنم مینوسه که adobe reader متوقف شد…چیکار باید بکنم؟!

 • سیامک سرابندی گفت:

  سلام.ما یک چهارکاره سامسونگ مدلscs-4521f داریم.مدتی هست ارور lsuمیدهد.چطور رفع نمایم.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ایراد سخت افزاری دارد و نیاز به تعویض قطعه دارد. بهتر است درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • امین گفت:

    سلام خانم ایزدی من یه پرینتر scs4521f دارم الان سه ساله دارمش چند روز پیش تمیزش کردم وقتی روشنش کردم دیگه کار نمی کنه یعنی روشن میشه ولی رو صفحه نمایشش ۴ تا خط میاد و هیچ کاری انجام نمی ده
    لطفا اگه می شه پاسخ رو به ایمیل بفرستید ممنون میشم
    cofinetpezhvak@gmail.com
    اگرم براتون سخت ایمیل همینجا هم پاسخ بزارید میام می خونم مرسی

 • مسعود گفت:

  سلام . ضمن تشکر از راهنمایی های خوبتون یک سوال داشتم . من یک هفته پیش یک پرینر ۳۰۵۰ کار کرده خریدم . و یک کاتریج نو هم براش گرفتم و روی لب تاپ خودم درایورش و نصب کردم و خیلی راحت پرینت با کیفیت گرفتم. بعد پسرم با لب تاپ خودش خواسته بود پرینتر رو نصب کنه ولی هر بار بعد از نصب در زمان ارسال پرینت با خطا مواجه میشد . وقتی من دوباره لب تاپم رو به پرینتر وصل کردم پرینتر به سرعت و پشت سر هم کاغذ ها رو به داخل میکشید و شکلک های عجیب چاپ میکرد و این کار تمومی نداشت . حتی با حذف نصب پرینتر و نصب مجدد درایو و خاموش و روشن کردن پرینتر هم این مشکل حل نشد . میشه خواهش کنم راهنمایی ایم کنید . در ضمن وقتی سیم پرینتر رو از کامپیوتر قطع میکنم و دکمه دمو روی پرینتر رو میزنم درست چاپ میکنه

 • payman گفت:

  سلام، پرینتر من مدل M2020w است کارتریج نو براش گرفتم فقط بار اول پرینت گرفت دیگه هر کار کردم نگرفت، چراغ روی پرینتر شرایط نرمال سبز بود ولی الان آبی شده،پیام چی میده؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کارتریج را مجدد جا بزنید و پرینتر را خاموش روشن کنید. همچنین کاغذ را چک کنید.
   اگر باز هم مشکل برطرف نشد، بهتر است درخواست تعمیر پرینتر در محل را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • علی کریمی گفت:

   سلام پرینتری دارم کنون mp510 چهارکاره ۳ کارتریج رنگی بدرستی کارمیکند ولی کارتریج مشکی با توجه به اینکه جوهر داخلش پراست و روی دستمال کاغذی هم جوهر میاید ولی در دستگاه کارنمی کند -هد را درآوردم حسابی شتشودادم و تمیزکردم بازهم مشکی کارنکرد اگر راهنمایم کنید ممنون میشوم

   • تحریریه آچارباز گفت:

    سلام
    لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • رسول علی ابای گفت:

  سلام
  دستگاه من سامسونگ scx-4521f است وقتی کاغذ چاپ می کنم عبارت CONFIDENTIAL هم روی کاغذ چاپ میشود علت چیست

 • محمد گفت:

  سلام.خسته نباشید.پرینتر من مدل scw-3405fh سامسونگ هست.یه یک هفته ای هست از بنده خدایی گرفتم.قسمت بالاش(نه داخل دستگاه) که برگه رو میزارم تا اسکن کنه.وقتی اسکن کرد و از پایین شروع به کپی کرد.روی برگه ها دوتا خط میوفته.ولی در حالت عادی که شناسنامه یا کارت ملی میذاریم داخل دستگاه کپی میگیریم ویا از لپ تاپ فایلی پرینت میکنیم هیچ خطی روی برگه های چاپ شده نمیوفته.کارتریج هم تازه عوض شده.ممکنه قلطکهای قسمت بالا خراب باشه؟

 • علی گفت:

  سلام
  من پرینتر ساسونگ ml-1610 دارم. تازه تونرشو شارژ کردم. یه فایل بالای ۲۰۰ صفحه داشتم چاپ میکردم. از حدود صفحه ۵۰ به بعد لکه های سیاه با ضخامت و خیلی زشت روی کاغذ چاپ کرد. ادامه دادم و به جایی رسید که حالت ابر و باد سیاه کم رنگ هم بهش اضافه شد. لطفا بفرمایید مشکل چی هست؟
  من با توجه به تحقیقی که کردم به نظرم میاد که درام و مگنت باید تعویض بشن. شما میفرمایید چکار کنم؟
  یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که بلید اگه خراب باشه چه نشونه ای داره؟
  ممنون.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در کل ایراد از کارتریج است و حتی تونر نیز میتواند ایراد داشته باشد. برای بررسی های بیشتر میتوانید درخواست تعمیر و یا تعویض کارتریج خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/cartridge-service

 • علیرضت گفت:

  سلام
  پرینتر من clp 320 کارتریج مشکی نداره
  آیا میتونم بدون یکی از کارتریج ها باهاش کار کنم؟؟

 • ایدی گفت:

  سلام پرینتر ml1660 من موقع دستور پرینت پرینت نمیگیره و وقتی دگمه اسکرین پرینت رو میزنم پرینت میگیره؟
  موقع گرفتن پرینت ۵بار کاغذ رو پشت سر هم میکشه در صورتی که قبلا یک بار می کشید که متاسفانه کاغذ دوم در مسیر گیر میکنه و باید پرینتر روشن و خاموش بشه تا کاغذ بیرون بیاد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   پرینتر شما ایراد سخت افزاری دارد و نیاز است که بررسی و تعمیر شود. شما می توانید برای تعمیر پرینتر در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • سید مجتبی حسینی گفت:

   درمورد مشکل اول ، ممکن است چاپگر شما به مرحله ریست نرم افزاری و
   و اصطلاحا پروگرام رسیده باشد.
   در مورد مشکل گیر کاغذ، سلنوئید یا کلاچ مغناطیس دستگاه شما معیوب شده است. موفق باشید

 • لرستانی گفت:

  من پرینترم سامسونگه شما برای پرینتر سامسونگ شارژ کارتریج در محل ارائه میدید؟

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.