به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

مشکلات نرم افزاری تبلت سونی

مشکلات نرم افزاری تبلت سونی

تبلت‌های سونی از جمله تبلت‌های با کیفیت موجود در بازار است، که در مقایسه با سایر برندها از امتیازاتی مانند سبک بودن، نازک بودن، کیفیت خوب سخت افزار، ضد آب و ضد گرد و غبار و همچنین اسپیکرهای با کیفیت بالا است. اما در این بحث به بررسی مشکلات نرم افزاری تبلت سونی می‌پردازیم.

از جمله مهم‌ترین مشکلات نرم افزاری تبلت سونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- مشکل دوربین

مشکلاتی که به دوربین یک دستگاه الکترونیک مربوط می‌شود، بیشتر جنبه‌ی نرم افزاری یا سخت افزاری دارد. دوربین تبلت سونی از جمله نیازهایی است که در چند دهه‌ی اخیر برای کاربران به صورت گسترده ایجاد شده است. دوربین یکی از قطعات پرکاربردی است که دائم در معرض خطرات احتمالی قرار می‌گیرد و به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری دچار مشکل می‌شود، که از جمله مشکلات مربوط به دوربیت تبلت سونی، می‌توان به سیاهی دوربین،  تار بودن، خطای دوربین و خطای پر بودن حافظه در صورتی که حافظه خالی است، اشاره کرد، که در درجه اول برای رفع آن می‌توان به بررسی دلایل نرم افزاری مشکل پرداخت.

مشکلات نرم افزاری تبلت سونی

۲- هنگ کردن و ریست فکتوری شدن تبلت

یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی که برخی از کاربران آن را گزارش داده‌اند، هنگ کردن و ریست فکتوری شدن در حین کار است، این مشکل البته تنها به تبلت سونی محدود نمی‌شود، و سایر تبلت‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی هم از این مشکل کم و بیش رنج می‌بوند. هنگ کردن و ریست فکتوری شدن تبلت در بیشتر موارد دلایل نرم افزاری دارد. که علت آن می‌تواند باز بودن بیش از حد برنامه‌ها و یا انجام بازی‌های ناسازگار و یا ویروسی شدن و وارد شدن انواع بد افزارها به تبلت اشاره باشد.

 

۳- پاسخ ندادن صفحه نمایش لمسی

بسیاری از کاربران تبلت سونی Xperia Z2 گزارش داده‌اند که این تبلت دارای مشکلات نرم افزاری در صفحه نمایش خود است. گاهی اوقات صفحه نمایش تبلت غیر فعال می‌شود و برنامه‌ها اجرا نمی‌شود. اما سه دکمه پایین اندروید صفحه نمایش هنوز کار می‌کند یا گاهی اوقات به راحتی لمس را قبول نمی‌کند. بسیار از افراد هم با وجود اینکه دوبار به صفحه نمایش ضربه می‌زنند، ولی صفخه نمایش عکس‌العملی نشان نمی‌دهد.

در صورتی که این مشکل از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی باشد، برای رفع آن می‌توانید، دکمه پاور را فشار دهید تا صفحه نمایش روشن و خاموش شود. و یا دکمه پاور را فشار دهید و پایین نگه دارید، تا تبلت خاموش شود و سپس دوباره تبلت را روشن کنید. اگر باز مشکل حل نشد، دکمه پاور و کلید صدا را همزمان با هم گرفته و فشار دهید تا سه بار صدای ویبره تبلت شنیده شود.

 

تعمیر تبلت در محل با آچارباز
تعمیر و عیب یابی تبلت در محل، یکی از خدمات ارائه شده، توسط سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز است. برای ثبت سفارش در زمینه تعمیر انواع تبلت در برندهای مختلف، کافیست از طریق دکمه زیر، یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ اقدام نمایید.
درخواست تعمیر تبلت

 

۴- تاخیر صدا در انجام برنامه‌ها و یا اجرای بازی‌ها

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی تاخیر در اجرای برنامه‌ها و بازی‌های نصب شده روی آن است. برخی از دارندگان تبلت سونی گزارش داده‌اند که، در هنگام بازی کردن و یا اجرای برنامه‌های خاص مانند نت فلیکس، اسکایپ و غیره تبلت با تاخیر صدا مواجه است و صدا چند ثانیه بعد از تصویر دریافت می‌شود که برای برخی از کاربران بسیار آزار دهنده است. برای رفع این مشکل می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

Go into Settings > Sound > Sound effects and turn off individual settings

باید سعی کنید تنظیمات آن را تغییر دهید تا شاید مشکل برطرف شود. این امکان وجود دارد، که پردازش صوتی موجب تاخیر می‌شود. از روش‌های دیگر رفع این مشکل می‌توان با بروزرسانی برنامه‌ها و نرم افزارها اشاره کرد.

۵- روشن نشدن تبلت Xperia Z2

یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی روشن نشدن آن است. گاهی اوقات ممکن است زمانی که دکمه پاور تبلت را فشار می‌دهید، متوجه شوید که تبلت روشن نمی‌شود و از این اتفاق وحشت کنید، در حالی که نباید نگران باشید. اگرچه برخی از کاربران تبلت سونی Xperia Z2 وجود چنین مشکلی را گزارش داده‌اند، که این مشکل می‌تواند یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید دکمه پاور یا با دکمه صدا به صورت همزمان فشار دهید و نگه دارید، اگر احساس ویبره دستگاه برای سه بار را کردید، مجدد برای روشن کردن آن تلاش کنید.

۶- وای فای متصل نمی‌شود و یا اتصال را حفظ نمی‌کند.

از دیگر مشکلات نرم افزاری تبلت سونی که برخی از کاربران آن را گزارش داده‌اند، مشکل وای فای تبلت است. همانطور که می‌دانید، امروزه وای فای و اتصال به اینترنت برای اکثر افراد بسیار مهم است و وجود مشکل در آن برای کاربران اینترنت غیر قابل تحمل است. اگر چه این مشکل خاص تبلت سونی نیست، ولی بسیار از افرادی که از تبلت سونی Xperia Z2  استفاده می‌کنند، گزارش داده‌اند که برخی مواقع در اتصال به وای فای مشکل به مشکل برمی‌خورند و یا اتصال به وای فای به صورت ناگهانی و یکباره افت می‌کند.

افت وای فای و عدم اتصال به آن یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی است، که می‌تواند به دلیل به روز نبودن سیستم عامل و یا درست نبودن تنظیمات به وجود آید.

مشکلات نرم افزاری تبلت سونی

۷- مشکل به روزرسانی

برخی از کاربران تبلت سونی اعلام کرده‌اند که در زمان بروزرسانی این تبلت‌ها دچار مشکل هستند، در حالی که بروزرسانی تبلت لازم است و موجب می‌شود که ویژگی‌های جدید به تبلت اضافه شود و تبلت مشکلات نرم افزاری خود را به صورت آرام حل کند. در حالی که برخی از کاربران یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی را بروزرسانی دستگاه اعلام کرده‌اند.

البته این مشکل عمومیت ندارد و ممکن است تنها برای برخی از کاربران که اطلاعات کافی از روش درست بروزرسانی تبلت ندارند رخ دهد. یا اینکه برخی از دستگاه‌ها آلوده به ویروس و بد افزار هستند که باید بررسی و رفع مشکل شوند.

 

۸- مشکل نبود سیم (No Sim)

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی، مربوط به سیم کارت و نخواندن آن است، که می‌تواند به دلایل مختلفی به وجود آید، از جمله درست وارد نکردن سیم کارت و یا سایر مشکلات نرم افزاری، موجب ایجاد این مشکل می‌شوند.

برای رفع آن می‌توانید سیم کارت را خارج کردن و دوباره آن را وارد دستگاه کنید، و یا تبلت خود را ری استارت کنید و دستگاه را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید. بهتر است برنامه هایی که مشکوک هستند را پاک کنید، چرا که شاید مشکل نخواندن سیم کارت مربوط به برخی از برنامه‌ها و نرم افزارها باشد.

۹- مشکل بالا نیامدن تبلت و یا ایراد NO POWER

یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی مشکل خاموش بودن و یا بالا نیامدن تبلت است که بسیاری از کاربران این نوع از تبلت‌ها را نگران می‌کند، در برخی مواقع، سیستم عامل تبلت بالا نمی‌آید و یا روی لوگو سونی گیر می‌کند. این مشکل می‌تواند نگران کننده باشد، ولی برای رفع مشکل بالا نیامدن و یا پشت سر هم ری استارت شدن تبلت و یا روشن نشدن آن می‌توانید، تبلت را ریکاوری کنید و یا با انجام ریست فکتوری دستگاه را به تنظیمات کارخانه باز گردانید و همچنین دستگاه را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید.

۱۰- مشکل بوت نشدن یا راه اندازی مجدد تبلت

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت سونی مشکل بوت نشدن و یا ایراد NO BOOT است، که برای برخی از کاربران این تبلت پیش می‌آید، این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی برای تبلت پیش بیاید که از جمله آن می‌توان به ویروسی شدن تبلت اشاره کرد. گاهی حتی وجود یک برنامه مخرب می‌تواند، سبب ایجاد مشکل بوت نشدن تبلت شود. البته لازم به ذکر است که مشکل بوت نشدن تبلت می‌تواند، دلیل سخت افزاری هم داشته باشد که نیاز به بررسی فرد متخصص دارد.

۱۱- ویروسی شدن تبلت

از جمله مشکلات نرم افزاری تبلت سونی که اکثر کاربران این گونه از تبلت‌ها ممکن است با آن مواجه شوند، مشکل ویروسی شدن تبلت است. ویروسی شدن تبلت می‌تواند به دلیل اتصال به دستگاه‌های آلوده و یا باز کردن صفحات اینترنتی آلوده به وجود آید که برای رفع این مشکل باید یک آنتی ویروس قوی روی تبلت خود نصب کنید و با آن به ویروس یابی بپردازد.

اگر این کار موثر نبود، می‌توانید از اطلاعات ضروری و کاربردی خود پشتیبان تهیه کنید و سپس تبلت خود را فلش کنید، چرا که با فلش کردن تبلت همه اطلاعات آن پاک می‌شود. به خاطر داشته باشید که بعد از فلش کردن یکی از اولین کارهایی که باید بکنید، نصب آنتی ویروس روی تبلت است.

برخی از مشکلات و خرابی‌ها که برای تبلت سونی پیش می‌آید، بر اثر استفاده نادرست بوده و برخی دیگر نیز نرم افزاری است. که از جمله آن می‌توان به ویروسی شدن و یا نرم افزارهای مخربی که از طریق اینترنت وارد دستگاه می‌شود اشاره کرد، که در صورتی که بد افزار و یا ویروس وارد سیستم شود، تبلت از کار می‌افتد.

خوب مشکلات نرم افزاری تبلت سونی را برای شما شرح دادیم. در صورتی که شما هم با مشکل خاصی روبرو شدید، آن را با ما درمیان بگذارید.

اگر دستگاه شما هم دچار مشکل نرم افزاری شد که قادر به برطرف کردن آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم آن را با آچارباز در میان بگذارید. آچارباز سامانه اعزام تعمیرکار به محل، این امکان را در اختیار شما قرار داده تا از طریق سایت و یا اپلیکیشن درخواست خود را ثبت کنید، تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شوند.

 

منبع:
digitaltrends.com
androidauthority.com

 


نویسنده :

 • Avatar ملیحه گفت:

  ابا تبلت های که در پشت آن نوشته غیر قابل فروش، مشکل خاص دارند ویا بر روی تنظیمات خاصی هستند که شماره تلفن ها ذخیره باقی نمیماند وپاک میشوند

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ملیحه عزیز اغلب این تبلت ها روی یک سیم کارت لاک شده اند و امکان استفاده از سیم کارت دیگر در آنها وجود ندارد.

 • Avatar ملیحه گفت:

  شماره تلفن های ذخیره شده پس از مدتی کوتاه از تبلت حذف میشه وتلفن های اولیه دستگاه را نشان میدهد

 • Avatar محدثه گفت:

  من اصلا تبلت سونی که دارم به وای فای وصل نمیشه نمیدونم مشکلش چیه هرکاری هم که بگین کردم

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.