×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

راهنمای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی

مشکلات ماشین ظرفشویی

یکی از وسایل تقریبا مدرن و جدید ماشین ظرفشویی است. این ماشین، وظیفه شستن ظروف را انجام می‌دهد ولی در کنار آن شستن میوه نیز در رده عملکردهایش گنجانده شده است. به کمک ماشین ظرفشویی بسیاری از ظروف در کمتر از چند دقیقه شسته و خشک می‌شوند و مجدد می‌توان از آن ها استفاده کرد و یا این که در محفظه‌های کابینت‌های آشپزخانه چیده شوند.

عمر ماشین ظرفشویی معمولا بین ۷ تا ۱۲ سال است. در صورتی که به نحوه درست از آن استفاده کنید می‌توانید عمر مفید ظرفشویی را بیشتر کنید. ماشین ظرفشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگر احتمال خرابی و مشکلات بسیاری دارد به خصوص این که ماشین ظرفشویی از هماهنگی آب و برق کار می‌کند پس احتمال بروز مشکلات در این وسیله زیاد است. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی ابتدا باید کارکرد آن را بشناسید. بسیاری از مشکلات ظرفشویی را خودمان در خانه می‌توانیم برطرف کنیم. برخی دیگر نیز نیازمند این است که با نمایندگی تماس حاصل کرده و درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را داشته باشیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قبل از رفع مشکلات ماشین ظرفشویی چه کار کنیم؟

قبل از این که شروع به بررسی ماشین ظرفشویی و به رفع مشکلات آن بپردازید، باید آن را از برق بکشید و رطوبت‌های اطراف آن را به خوبی خشک کنید. دریچه تامین آب را ببندید و هیچ گونه ماده شوینده در داخل ماشین قرار ندهید. دستگاه را بعد از چند ساعت استراحت از آخرین زمان کارکرد را برای تعمیر باز کنید و اجازه دهید طی این مدت موتور ماشین ظرفشویی کاملا بی حرکت و در حالت استراحت باشد.

چرا ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند؟

از رایج‌ترین مشکلاتی که پس از خرید ماشین ظرفشویی رخ می‌دهد این است که ظرفشویی کار نمی‌کند. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی هنگامی که کار نمی‌کند، باید در مرحله اول، مدار برق آن را بررسی کنید تا متوجه شوید که برق به درستی وارد ظرفشویی می‌شود.

در مرحله دوم از بسته شدن درب ماشین ظرفشویی مطمئن شوید. از آن جایی که بسیاری از مدل‌های ماشین‌های ظرفشویی با بسته شدن درب اصلی کار می‌کنند و تمامی دکمه‌ها روی این درب قرار گرفته است، برای راه‌اندازی و شروع به کار نیاز است که درب ماشین ظرفشویی به دقت و کامل بسته شده باشد. اگر درب به درستی بسته نمی شود می توانید با مراجعه به مقاله علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی و بسته نشدن آن می توانید مشکل بسته نشدن درب را حل کنید.

اگر تمام این موارد را بررسی کردید و ماشین ظرفشویی مجدد روشن نشد، می‌توانید کابل یا لوله تخلیه ماشین ظرفشویی را کنترل کنید.

گاهی هم ممکن است پانل الکتریکی ماشین ظرفشویی سوخته باشد و یا دچار مشکل شده باشد. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی که مربوط به پانل است یک مرتبه ماشین ظرفشویی را روشن و مجددا خاموش کنید. در صورتی که ماشین روشن نشد، باید فیوز جایگزین به کار ببرید.

برای مطالعه بیشتر درمورد دلیل کار نکردن ماشین ظرفشویی می توانید به مقاله دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

علت خاموش نشدن ماشین ظرفشویی

وقتی ماشین ظرفشویی خاموش نمی شود ، معمولاً ایراد از سنسور نشتی است. اگر سنسور رطوبت را در ماشین ظرفشویی تشخیص دهد، سعی می کند مانع از خاموشی دستگاه شود و به طور دائم عمل تخلیه را تکرار میکند.

برای حل این مشکل یا برنامه ی شستشو دیگری انتخاب کنبد و یا به دنبال کدخطا و نشتی آب در دستگاه خود باشید.

خرابی تایمر ماشین ظرفشویی

یکی از قابلیت‌های مهم ماشین ظرفشویی که در صرفه‌جویی انرژی بسیار موثر است، استفاده از تایمرهای گوناگون است. زمانی که شما تایمری را بر حسب ظرفی که داخل ماشین شده انتخاب می‌کنید، ماشین طبق آن پیش می‌رود و زمان آبکشی و همچنین خشک‌کن را نیز محاسبه می‌کند. از راه های رفع مشکلات ماشین ظرفشویی بررسی عملکرد تایمر است.

در صورتی که تایمر انتخابی شما اجرا نشود، باید سوئیچ درب ماشین ظرفشویی را کنترل کنید. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی که مربوط به سوئیچ ماشین ظرفشویی است با کمک یک پیچ گوشتی داخل پانل درب را باز کنید. ممکن است اتصالاتی در این قسمت به هم خورده باشد البته بهتر است برای تعمیر ماشین ظرفشویی با نمایندگی یا شرکت های خدماتی تماس بگیرید.

مشکلات روشن نشدن ماشین ظرفشویی
اگر ماشین ظرفشویی شما کار نمی کند از بسته بودن درب دستگاه و سالم بودن لوله تخلیه اطمینان حاصل کنید

چرا آب به داخل ماشین ظرفشویی نمی‌آید؟

ممکن است ماشین ظرفشویی را روشن کنید بعد از اتمام کار متوجه شوید که هیچ کدام از ظرف‌ها شسته نشده است و درست مثل اول خشک و کثیف هستند. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی مربوط به عدم آبرسانی، ابتدا آب ماشین ظرفشویی و دریچه ورود آب را به خوبی کنترل کنید. مطمئن شوید که دریچه تخلیه به درستی به محل تخلیه متصل شده است. در حالت عادی با چرخاندن دریچه آب در جهت عقربه‌های ساعت  می‌توان راه آب را باز کرد.

راه کار بعدی برای رفع مشکل آب ماشین ظرفشویی این است که هنگامی که از زمان شستشوی آن مدت زیادی گذشته است شناور داخل ماشین را نگاه کنید. شناور معمولا یک درب برجسته پلاستیکی کوچک یا یک سیلندر است که داخل پایه وان در نزدیکی جلو و درون محوطه چیدمان ظروف قرار دارد. درب شناور را باز کنید تا بتوانید داخل آن را مشاهده کنید. با کمی تکان دادن آن می‌توانید ببینید یا بشنوید که شناور ماشین ظرفشویی داخل آب محفظه حرکت می‌کند. در صورتی که آب به اندازه کافی داخل شناور نباشد احتمالا لوله کشی آب به درستی انجام نشده است و یا این که آب به اندازه کافی وارد ماشین ظرفشویی نمی‌شود.

علت نشت آب از درب ماشین ظرفشویی چیست؟

گاهی هنگام کار کردن ماشین ظرفشویی متوجه می‌شوید که از درب آن مقداری آب نشتی دارد. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی مرتبط با نشتی آب از داخل ماشین ظرفشویی به بررسی درب بپردازید. ممکن است که درب ماشین ترک هایی پیدا کرده باشد که مانع از بسته شدن کامل آن شود.

گاهی نیز علت می‌تواند واشر درب باشد. برای رفع مشکل واشر نیز کافی است یک واشر جدید جایگزین کنید. اگر دستگاه  خود را مملو از ظروف کرده‌اید و آن‌ها را درست  سرجایشان نچیده باشید آب و کف داخل ماشین ظرفشویی به دیواره داخلی درب برخورد می‌کند و از درزها بیرون می‌ریزد. شاید هم ظروف بر روی سوئیچ شناور گیر کرده‌اند و مانع عملکرد صحیح آن می‌شوند.

نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی نیز به دلیل استفاده بیش از حد از مواد شوینده مخصوص این وسیله است. برای رفع مشکل نشت آب از زیر دستگاه باید ابتدا پایه‌های  آن را تنظیم کرده و به میزان مورد نیاز از قرص‌ها یا شوینده‌های مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. در ضمن کنترل شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند برای رفع مشکل موثر باشد.

پیشنهاد مطالعه

خشک نشدن ظروف بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی

مرحله خشک‌کن ماشین ظرفشویی یک مرحله بسیار مهم و کار آمد است. به دلیل این که شما پس از پایان کار به راحتی می‌توانید ظروف شسته و خشک شده را استفاده کنید و یا داخل کابینت‌ها قرار دهید. در یان شرایط دیگر نیازی به خشک کردن با دستمال و  مشکلات ناشی از آن نخواهید داشت.

ولی ممکن است بعد از این که کار ماشین ظرفشویی تمام شد متوجه شوید که تمامی ظروف داخل ماشین به درستی خشک نشده‌اند و هنوز برخی از آن‌ها کامل خیس هستند. بهترین راه برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی به خصوص برنامه خشک کن این است که ترموستات ظرفشویی را به درستی کنترل کنید. این ترموستات می‌تواند باعث خاموش شدن عمل گرم کردن شود. با استفاده از یک مولتی متر می‌توانید این ترموستات را تنظیم کنید. در نهایت برنامه کمک شستشو را بررسی کنید تا در زمان خودش انجام گیرد. برای اطلاع از دیگر دلایل به وجود امدن این مشکل مقاله علل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

با ماشین ظرفشویی بد بو چه کار کنیم؟

را‌ه‌های بسیاری برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی وجود دارد. ولی بسیاری از ماشین‌ها به محض باز کردن درب آن، بوی بسیاری بدی از آن‌ها به مشام می‌رسد. این حالت سبب می‌شود که هیچ رغبتی برای قرار دادن ظروف داخل آن به وجود نیاید. برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی به خصوص بوی بد آن باید نظافت و نظم را هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی بیشتر رعایت کنید.

ظروف غذا را با مواد غذایی داخل دستگاه ظرفشویی قرار ندهید. هر چند که فیلتر ماشین  وظیفه‌ای جز جمع کردن این مواد غذایی ندارد. ولی جمع شدن این مواد چرب و بد بو می‌تواند محیط داخل ماشین ظرفشویی را علاوه بر بد بو کردن، به محلی نمناک و آلوده نیز تبدیل کند. کافی است قبل از قرار دادن ظروف داخل ماشین مقداری از مواد غذایی که بر روی آن‌ها چسبیده را با یک دستمال یا فرچه دور ریخته و آن‌ها بدرستی بچینید. پس از هر بار شستشو نیز حتما فیلتر کف ماشین ظرفشویی را بشویید و تمیز کنید تا هیچ گونه ماده غذایی در این قسمت انباشته نشود.

قرار دادن ظروف پلاستیکی نامرغوب نیز می‌تواند بوی نامطبوعی در ماشین ظرفشویی ایجاد کند.

چیدمان درست ظرف در ماشین
مشکل خشک نشدن درست ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند نشانه خرابی ترموستات باشد

مشکل تخلیه نشدن آب و جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

در صورتی که زمان اتمام کار ظرفشویی و باز کردن درب آن متوجه شدید که مقدار زیادی آب درون ماشین ظرفشویی جمع شده است، دستگاه شما دچار اختلال در تخلیه آب شده است.

در صورتی که میزان آب بیش از حد باشد در حدی که از شکاف هوا و یا بالای پمپ بیرون بزند، مشکل از مسیر حرکتی آب است. احتمالا قسمتی از آب تخلیه نمی‌شود و یا این که شیلنگ تخلیه درست عمل نمی‌کند. برای رفع این مشکل باید فیلتر هوای بالای  ماشین ظرفشویی خود را برداشته و با یک وسیله زبر مانند یک مسواک آن را خوب تمیز کنید تا انسداد و گرفتگی در این ناحیه به کلی برطرف شود.

برای رفع مشکلات ماشین ظرفشویی که مرتبط با تخلیه آب است باید ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق کشیده و صافی را بردارید. در پوش توپی را باز کنید. بازوی اسپری آب را نیز بردارید. با یک مسواک یا برس این قسمت را به خوبی پاک کرده و مجدد تمامی قسمت‌ها را سرجای خود قرار دهید. اگر با انجام این کار نتوانستید برای رفع مشکل تخلیه آب کاری انجام دهید، باید به سراغ مسیر تخلیه آب بروید. دریچه تخلیه را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را با یک برس کاملا تمیز کنید. در صورت انسداد شدید می‌بایست یک شیلنگ جدید برای ماشین ظرفشویی خود تهیه کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
تعمیر ماشین ظرفشویی

چرا چراغ نمک بی علت روشن می‌شود؟

اگر محل ذخیره نمک ماشین ظرفشویی سرخالی شود و یا این که ماشین ظرفشویی به نمک مخصوص نیاز داشته باشد چراغ مربوط به این بخش خود به خود روشن می‌شود. ولی اگر این چراغ دائم روشن شود یا این که با وجود نمک کافی باز هم چراغ مربوطه روشن باشد، مشکلی در این قسمت وجود دارد.

برای رفع مشکل چراغ نمک ماشین ظرفشویی چند عامل را بررسی کنید. نخست این که شاید ظروف مانع بسته شدن درب محفظه نمک شده باشند. دوم این که بازوی آب فشان به ظروف برخورد کرده و به علت این که درست در سرجای خود قرار ندارد و مانع جریان نمک مخصوص شده باشد. یا این که منافذ بازوی آب فشان مسدود و یا مشکل از خرابی آب افشان باشد که جریان شستشو به درستی انجام نمی شود. در نهایت به بررسی نمک مخصوص بپردازید. ممکن است تاریخ انقضای آن به اتمام رسیده باشد. بهتر است جهت پیشگیری از صدمات وارده به ماشین ظرفشویی از مواد مصرفی با کیفیت عالی استفاده کنید.

رفع مشکل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی باید تمامی ظروف داخلش را به طور کامل شسته و تمیز کند. این عملکرد در حالت‌هایی مانند کریستال شوی به قدری قوی انجام می‌شود که تمامی ظروف علاوه بر تمیز شدن، درخشنده نیز خواهند شد.

در صورتی که پس از خاموش شدن دستگاه ظرفشویی متوجه شدید که این عملکرد به طور دقیق و کامل انجام نشده است، مشکلاتی وجود دارد. برای رفع این مشکل باید قبل از قرار دادن ظروف تمامی آن‌ها را از خرده غذا پاک کنید و اجازه ندهید که زمان زیادی ظروف کثیف بمانند و چربی‌ها بر روی آن ها خشک شود.

ظروف را درست در جای خود قرار دهید و از روی هم گذاشتن آن‌ها خودداری کنید به نحوی که آبرسانی به تمامی قسمت‌های ظروف به راحتی انجام شود. مطمئن شوید که آب فشان به ظرف بلند یا بزرگی برخورد نمی‌کند. این کار باعث می‌شود چرخش آب فشان به درستی انجام نشود و ظروف کاملا شسته نشوند. علاوه بر تمامی این‌ها برنامه انتخابی برای شستشوی ظروف را درست انتخاب کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد این مشکل به مقاله دلایل تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

علت جمع شدن کف در ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات بعد از تمام شستشویی ظرف ها می بینید که کف مایع تمیز کننده هنوز انتهای ظرفشویی قرار دارد. در صورت بروز این مشکل یا از شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده نشده است و یا مخزن شوینده را بیش از حد پر کرده اید. اگر دریچه مخزن آب ماشین ظرفشویی نیز مشکلی داشته باشد و به خوبی آب را وارد ماشین نشود، احتمال باقی ماندن کف درون ماشین ظرفشویی وجود دارد. در این صورت  ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند. همین موجب می شود که کف ها در داخل دستگاه باقی بماند. وجود کف ممکن است یکی از علت‌های زنگ زدگی ماشین ظرفشویی باشد.

خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار

اگر ماشین ظرفشویی شما در حین کار خاموش و یا متوفق شد باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • جریان برق: قطع شدن جریان برق دستگاه می تواند علت خاموشی ناگهانی ماشین ظرفشویی باشد.
 • فیوز حرارتی ظرفشویی: این قطعه وظیفه رساندن جریان برق به اجزایی همچون موتور و برد را دارد. فیوز حرارتی در زمانی که تشخیص به داغ شدن بیش از اندازه دستگاه نماید، برای محافظت از دستگاه ان را خاموش می کند.
 • درب ماشین ظرفشویی: اگر درب ماشین ظرفشویی به خوبی کیپ نشده باشد یا قفل درب خراب شده باشد امکان خاموشی و توقف در حین شستشو وجود دارد.
 • برد الکترونیکی ظرفشویی: این قطعه تمامی عملکردهای دستگاه را کنترل می کند و فرمان شروع و پایان هر کاری را صادر می کند. بنابراین ممکن است خرابی برد دلیل خاموش شدن یا توقف ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار باشد.

اگر ماشین ظرفشویی شما یکی از این مشکلات را دارد بهتر است با یک تعمیرکار متخصص مشورت کرده و دستگاه خود را تعمیر کنید. با ثبت سفارش تعمیر ماشین ظرفشویی در آچارباز می توانید دستگاه خود را در اسرع وقت با بهترین تعمیرکاران ماشین ظرفشویی تعمیر کنید.


نویسنده :

۱۲۰ دیدگاه

 • آریا گفت:

  ماشین ظرفشویی من سامسونگ دو بار ماشین رو روشن کردم هر دو بار قرص ماشین ظرفشویی به داخل محفظه تخلیه شده اما باز نشده و دست نخورده باقی مانده یک بار هم پودر ریختم باز هم پودر مثل سنگ در محعظه جا پودری در حالی که درب آن باز بود باقی مانده . علت چیست؟ و چکار باید بکنم

 • آریا گفت:

  گاشین ظرفشویی من سامسونگ دو بار ماشین رو روشن کردم هر دو بار قرص ماشین ظرفشویی به داخل محفظه تخلیه شده اما باز نشده و دست نخورده باقی مانده یک بار هم پودر ریختم باز هم پودر مثل سنگ در محعظه جا پودری در حالی که درب آن باز بود باقی مانده . علت چیست؟ و چکار باید بکنم

 • صبا گفت:

  سلام ماشین ظرفشویی من بکو هست کف ماشین همیشه بعد شستشو پر کف هست از جلادهنده پریل استفاده می‌کردم یه مدت فینیش هم ریختم همینطور بود البته از قرص استفاده نمیکنم از پودر پریل استفاده میکنم اگه زمان شستشو بیشتر باشه کف جمع نمیشه روی برنامه p5 که ۳۵ دقیقه است همیشه اینطوری میشه جدا از اون چند باری هست که وقتی کارش تموم میشه علامت باز شدن در و نمیاره و خاموش نمیشه فقط در صورتی درست میشه که دکمه خاموش رو برای چند دقیقه نگه میدارم و خود به خود صدای تخلیه میاد و بعد خاموش میشه قبلا اینطور نبود

 • سعید گفت:

  سلام من ماشین ظرفشویی زیرووات دارم امشب بعد نیم ساعت کار صدای خرخر با لرزش داد علتش چیه

 • ابراهیم پور گفت:

  ماشین ظرف شویی من سامسونگ امروز مثل همیشه روشن کردم روشستشو نرمال بعدادقیقه سوت کشید واین علامت اوندE2 هرمدل شستشوروزدم باز بعد۱دقیقه سوت زد وE2 اومد
  فقط شروع کارصدای اب میاد اما بعد دیگه متوقف میشه راهنمایی میفرمایین

 • امیر گفت:

  با سلام مدت دو ماهه که ماشین ظرفشویی من اروری بابت جلادهنده و نمک نمیده با اینکه تقریبا هر روز از اون استفاده میکنم و ظرفهای شیشه ای هم مات میشن درجه جلادهنده هم رو زیاده ولی بعضی ظروف تمیز نمیشن

 • عزیر گفت:

  سلام ظرفشوی بوش داریم تو صفحه نمش عکش شیراب را نشان میداد آب را چک کردم درست زنگ زدیم خدمات پس از فروش تشریف آوردن شیر برقی را عوض کردن تست کرد رفت ما یک روز بعد زدیم شستشو را انجام بده ۲۰ دقیقه مونده خطا داد خاموش کردم برنامه را ریست کردیم حالا بالفاصله بعد روش شدن آب پرمیشه به مخزن وسر ریزمشه لطفا راهنمایی فرماید علت چیست ممنون

 • زهرا گفت:

  من ماشین ظرف شویی پاکشوما رو تازه خریدم .۲۴ ساعت بعد از اینکه نصب انجام شد کل اشپزخونمو اب گرفت متوجه شدم داخل ظرف شویی پر از آبه .تماس گرفتم نمایندگی گفتن پیگیری میکنن‌.خیلی نگرانم

 • الهام گفت:

  سلام. ماشین ظرفشویی بوش دارم. در زمان انتخاب برنامه شستشو، لامپ کنار برنامه eco مدام روشن میمونه و دکمه برنامه های دیگه رو که انتخاب میکنم لامپ کنارش روشن نمیشه. مثلا برنامه speed رو انتخاب میکنم ولی همچنان چراغ eco روشن هست و گاهی تایم شستشو طبق برنامه speed تنطیم میشه و گاهی طبق eco. میشه لطفا راهنمایی کنید

 • سید مجید گفت:

  سلام. ماشین ظرفشویی دوو دارم. مواقعی که زمان روشن کردن ماشین طولانی میشه، بعد اولین بار روشن کردن، پمپ تخلیه آب روشن میشه و دیگه خاموش نمیشه. از تعمیرکار سوال کردم گفت ماشین رو نیم ساعت به بغل بخوابونید درست میشه. اینکار چندبار جواب داد. ولی این بار دیگه درست نشد. دلیل گش چیه؟ ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سید مجید عزیز، به احتمال زیاد سنسور نشتی ماشین ظرفشویی شما دچار اختلال شده است. برای رفع مشکل لازم است این سنسور بررسی و در صورت معیوب بودن تعویض شود. اگر مشکل رفع نشد شما میتوانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علی گفت:

  با سلام
  من ماشین ظرفشویی اسنوا مدل پاور کلین دارم بعد از ۳ دقیقه که روشن میکنم آب میاد داخلش و ارور E2 میده.. یکی دیگه هم داشتم همین ارور رو میداد ماشین ظرفشویی رو عوض کردم و این جدید هم مجدد این مشکل رو داره … علتش چی میتونه باشه….

 • عباسی گفت:

  سلام وقت بخیر…ماشین من الجی هست وقتی روشن میکنم حین کار یکی دوتا صدا مثل صدای دکمه هاش میده…علتش چیه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم عباسی عزیز، درصورتی که دستگاه شما در عملکرد خود با اختلالی مواجه نیست و یا اروری را در صفحه مشاهده نمیکنید. احتمال دارد این صدا ناشی از دریافت تنطیمات جدید باشد.

 • احمد گفت:

  با سلام
  ماشین ظرفشویی من زیرووات میباشد
  موقع روشن کردن پمپ تخلیه شروع به کار میکند و بعد از تنظیم مد برنامه بدونه آبگیری بعد از یک دقیقه شروع به بوق زدن میکند .
  لطفاً راهنمایی بفرمائید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   احمد عزیز برای رفع مشکل، لازم است از صحت شناور و سوئیچ شناور و برد الکترونیکی و عدم مسدودیت در شیر ورودی آب اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما میتوانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حمید گفت:

  سلام. ضمن تشکر از راهنمایی های خوبتون، ماشین من بکو هست چند باریه که وقتی روی p5تنظیمش می کنم بعد از اتمام ۵۸ دقیقه مجددا دستگاه خود بخود ۳۲ دقیقه و یا ۱۸ دقیقه به زمان شستشو اضافه می کنه و این عمل بعد از اتمام زمان دوباره تکرار می شه. در ضمن خطای E01 هم روی نمایشگر ظاهر می شه. یکی دو بار به صورت دستی که قطعش کردم دیدم ظرفها کاملا تمیز شده و خشک هم شده اند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حمید عزیز، آیا نشت آب را نیز از ماشین ظرفشویی خود شاهد هستید؟ برای رفع مشکل لازم است صحت برد، هیتر، پمپ تخلیه، سوئیچ سنسور و سنسور دمای ظرفشویی را بررسی کنید. شما میتوانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من ماشین ظرفشوییم پاکشوما مدلDSP_12144Ow2
  برای اولین بار ازش استفاده کردم یه ربع .۲۰دقیقه کار میکنه فیوز میپره دلیلش چیه چند بارم بدون اینکه ظرف بریزم امتحان کردم ی چند دقیقه کار میکنه فیوز میپره
  مچکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زهرای عزیز، برای رفع مشکل لازم است اتصالات ظرفشویی خود را بررسی کنید، بروز اتصال کوتاه در قطعات ظرفشویی، اغلب نتیجه پریدن فیوز را در پی دارد. اگر مشکل رفع نشد شما میتوانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • کمال قدرت گفت:

  سلام وقت بخیر دلیل توقف ماشین ظرف شویی سامسونگ در نیمه شستشو چیه مثلاً روی ۶۰ دقیقه میذارم روی ۴۰ دقیقه متوقف میشه اما خاموش نمیشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   کمال عزیز، احتمال معیوب بودن تایمر ماشین ظرفشویی و یا برد الکترونیکی آن وجود دارد. با این حال پیشنهاد می‌شود برای ریشه یابی مشکل قطعاتی چون فن،پنل، پمپ و موتور نیز بررسی شود. شما میتوانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علي گفت:

  سلام
  ماشین ظرفشویی بوش سری ۴ داریم از جای مایع جلا دهنده تا پایین در رنگ استیل عوض شده انگار سوخته فکر میکنم از مایع جلا دهنده ریخته روش دلیلش چی میتونه باشه؟؟به نظرتون تمیز میشه و رنگ استیل درست میشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز، احتمال زنگ زدگی مسیر جریان مایع، به دلیل باقی ماندن مایع در مسیر وجود دارد. برای رفع مشکل خود، مسیر عبور مایع را به کمک سیتریک اسید کریستالی و مخصوص ظرفشویی تمیز کنید تا مشکل رفع شود. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • طاها گفت:

  ماشین ظرفشویی متوقف شد و دود بدبو و آزاردهنده ای پخش کرد؟؟؟!!!
  مدل:سامسونگ

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   طاهای عزیز ممکن است یکی از قطعات ظرفشویی شما دچار سوختگی و یا اتصال کوتاه شده باشد. از دستکاری دستگاه خودداری کرده و درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • جانی گفت:

  سلام ماشین ظرفشویی من بوش هست جدیدا وقتی کار میکنه یه بویی میده انگار که خیلی خیلی داغ شده. قبلا اینجوری نبود میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم جانی عزیز، برای رفع مشکل صحت قطعاتی چون یک المنت گرمایش و ترموستات ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید. اختلال در اتصالات داخلی نیز ممکن است باعث این مشکل شود. اگر مشکل برطرف نشد،برای رفع آن می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حانی عزیز، احتمال دارد اختلالی در پمپ ماشین و یا موتور آن وجود داشته باشد، برای رفع مشکل از صحت موتور و پمپ مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد شما میتوانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حاتمی گفت:

  با سلام خطای E در ماشین ظرف شویی BEEM به چه معنی می باشد؟ با تشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   خانم/آقای حاتمی عزیز، ممکن است این خطا ناشی از خرابی رله و یا سرریز شدن آب ماشین ظرفشویی باشد. برای رفع مشکل اتصالات را بررسی و از صحت پمپ تخلیه اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • پریا گفت:

  سلام خواستم بدونم ظرفشویی من ال جی هست آیا بعد اتمام کار ظرفشویی اینکه یه مقدار آب داخل اون مخزن وسط ظرفشویی زیر فیلتر هست جمع بشه طبیعیه؟ و اینکه بعد تموم شدن کار ظرفشویی مقداری آب روی سبد بالا و پایین میمونه طبیعیه؟

 • فاطمه گفت:

  با سلام ظرفشویی من ال جی هست خواستم بدونم چرا بعد از هر بار شستشو روی صفحه cd نوشته میشه و بعد اتمام کارش خود ظرفشویی خاموش نمیشه و حتما باید خودم دکمه power رو بزنم تا خاموش بشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فاطمه عزیز ماشین‌های ظرفشویی ال جی دارای قابلیت خنک سازی بعد از خشک کن (Cool dry) هستند و این فرایند را با پیام CD به شما نمایش میدهند. این پیام اغلب تا ۴ ساعت روی ماشین ظرفشویی نمایش داده میشود.

 • زهره گفت:

  سلام ماشین ظرفشویی من دوو هست ظرفارو شست آبکشی کرد فقط موقعه خاموش شدن به جای اینکه ۳تا بوق بزنه و خاموش بشه ۱بوق زدو خاموش شد و دیگه هم روشن نشد علت چیست.ممنونم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زهره عزیز برای رفع مشکل صحت لوله تخلیه ماشین ظرفشوی را بررسی کنید. ممکن است ای مشل از خرابی رله استارت نیز ناشی شود. یکبار هم ظرفشویی را ریست کنید اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • آذین گفت:

  سلام، ظرفشویی من زیرووات هست، یک سال پیش خریدم، همیشه برای شستن میذارم رو برنامه ۶۰ دقیقه، تا یه ساعته شسته بشه، ولی همیشه ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول میکشه تا خاموش بشه، دو دفعه اخیر هم که روشنش کردم بعد از گذشت ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه، مدام صدای بیپ بیپ ازش میاد و چراغ آبکشی و چراغ fragile همزمان شروع به چشمک زدن میکنه. مشکلش چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آذین عزیز، برای یافتن علت مشکل لازم است پمپ تخلیه و فیلتر ماشین ظرفشویی زیرووات بررسی کنید، همچنین ممکن است برد ماشن ظرفشویی دچار اختلال شده باشد. بررسی این موارد برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات، بهتر است توسط کارشناس انجام گیرد. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • زهره گفت:

  سلام منم الان یه هفته است ماشین ظرفشویی پاکشوما خریدم بعداز شستشو روی بدنه دستگاه قطرات آب زیاده وروی ظرفها چکه میکنه
  به نمایندگیش زنگ زدیم میگن دیگه نمیشه کاریش کرد همینه
  یزد زندگی میکنم
  آیا واقعا قابل تعمیره
  ممنون از لطفتون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   زهره عزیز، لازم است پمپ ماشین ظرفشویی، شیلنگ و درب بررسی و در صورت وجود اختلال در آن تعویض شود. در صورتی که مشکل حل نشد، ماشین ظرفشویی شما نیاز به بررسی فنی دارد شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و رفع کنند.

 • عرب گفت:

  چندوقتیه درب ماشین ظرفشوییم، مارک ال جی، خیلی سنگین شده به محض بازکردنش ول می شه ومیفته باید آروم به پایین هدایتش کنم. مثل یه وزنه سنگین شده. علتش چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم عرب عزیز برای رفع مشکل لولا و بازهای درب را بررسی کنید وکه دچار اختلالی نشده باشد، در صورت بروز هرگونه اختلال در آنها لازم است لولا یا بازوها تعویض شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • وحید گفت:

  با عرض سلام
  کف ظرفشویی سوراخ شده باعث نشتیشده باید چکار انجام بدیم؟

 • آمیار گفت:

  ماشین ظرف شویی ما ال جی است الان خواستیم ظرفا رو بشوره صفحه ال سی دی به ثانیه روشن میشه و خاموش میشه مشکل از کجاست پریز برق مشکل ندارم لطفاً راهنمایی کنید کلا پنلش روشن نمیشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   آمیار عزیز، موقع روشن شدن اروری روی نماشگر مشاهده می‌کنید؟
   ممکن است برد ماشین دچار اختلال شده باشد. لازم است با یک کارشناس تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهرجو گفت:

  اگر درب جای نمک بسته نشود و باز بماند مشکلی پیش می آید؟ من درب نمک دستگاهم شکسته ولی قطعه یدکیش رو پیدا نمی کنم. اگر ماشین ظرفشویی را بدون درب مخزن نمک روشن کنم مشکلی پیش می آید؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم مهرجوی عزیز، دلیل استفاده از مخزن نمک گرفتن سختی آب است، به همین علت آب از این قسمت عبور می‌کند و بسته نشدن درب آن باعث نشت نمک در ماشین می‌شود. در صورتی که درب آن را پیدا نمی‌کنید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • غلامرضا گفت:

  سلام خسته نباشید،ماشین طرفشویی من ال جی هستش شستشو روکامل نمیکنه ودربرنامه ecoوقتی به ۳دقیقه آخررسید گیرمیکنه مشکلش چیه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   غلام رضای عزیز، باید صحت تایمر و کنترل الکترونیکی را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل در آن اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ماهی گفت:

  سلام .خسته نباشید
  چند روزه بعد شستشو ظرفا وقتی در ماشین ظرفشویی رو باز میکنم موادی مثل نخ و پشم درش وجود داره .ظرفا رو هم خیلی تمیز نمیکنه
  لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست .

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز ممکن است مشکل از بازوی آبپاش و یا فیلتر ماشین ظرفشویی شما باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهارا گفت:

  سلام ماشین ظرفشویی من بوش هست ۲روزی هست مدام روشن خاموش میشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ماشین ظرفشویی شما نیاز به بررسی فنی دارد شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و رفع کنند.

 • مهدیه گفت:

  سلام ماشین ظرفشویی من ال جی هست الان دوهفته که وقتی ظرفهارو میشویید اب داخل ماشین میماند وتخلیه نمیشود البته تخلیه اشپزخونه مشکل دارد واب داخل سینک جمع میشد وچند بارهموارد ماشین لباسشویی شده بود میخواستم بدونم باید چکار کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • مهرابی گفت:

  با سلام
  ماشین ظرفشویی رومیزی مدیا دارم درب توزیع کننده شوینده ان در حین شستشو قرص را ازاد نمی کند
  لطفا راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است مشکل از چینش بد ظروف باشد که مانع از باز شدن درب جاقرصی می‌شوند و یا مشکل از قطعه دیسپنسر، قرص ماشین ظرفشویی و حتی تنظیمات دستگاه باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محسنی گفت:

  سلام. روشن شدن چراغ rinse بخاطر کمبود چه چیزی هست؟ در کدام قسمت ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   روشن شدن این چراغ، به معنای وجود مشکل در تخلیه آب است.

  • کاظمی گفت:

   سلام ماشین ظرفشویی من ظرفها رو تمیز میشوره اما لایه های چربی کف ماشین ظرفشویی باقی میمونه باید چکارکنم و علت چیه

   • تحریریه آچارباز گفت:

    با سلام
    دوست عزیز، مشکل ممکن است ناشی از خرابی بازوی آبپاش باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • نینا گفت:

  سلام، ماشین ظرفشویی من رومیزی و مارک الگانس است برای اولین بار مایع جلا دهنده داخل محزن جلا دهنده ریختم و بعد از اون هربار روشن کردم مقداری کف انتهای ظرفشویی میمونه، چندین بار زدم ماشین خالی کار کرد حالا ارور E4 میدهد. چی کار کنم😔😔😔

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   این ارور مربوط به سیستم تخلیه، سوختگی پمپ تخلیه و خرابی برد الکترونیک ماشین ظرفشویی میشود. باید پمپ تخلیه را بررسی کنید.

 • Abol گفت:

  سلام وقتی که ماشینو روشن میکنم یه دقیقه کار می‌کند و از کار می‌افتد و زینگ زینگ می‌کند

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ابتدا ماشین ظرفشویی را طبق دستور دفترچه راهنما ریست کنید. مطمئن شوید که آب وارد دستگاه می‌شود.
   اگر مشکل حل نشد، از تعمیرکار بخواهید آن را بررسی کند.

 • نیره مظاهری گفت:

  عرض سلام
  ماشین ظرفشوئی من سامسونگ مدل D148W است
  ظرفها شسته شده بود و بعد درب را نیمه باز گذاشتم که خشک شود در حین حرکت اطراف ماشین با پیچ تایمر برخورد کرده بودم که متوجه نشده بودم و بعد که فهمیدم و دوباره ظرف داخل ماشین گذاشتم کار نمیکند.
  چندسال پیش این مشکل پیش امد و من یکبار از برق کشیدم و ۱۰ ثانیه هم دکمه استارت و کنسل را گرفتم تا ریست شود و درست شد اما الان هرچه میکنم کار نمیکند
  خواهش میکنم راهنمائی بفرمائین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   با توجه به گذشت چند سال از عمر ماشین ظرفشویی، پیشنهاد میکنم با ثبت درخواست، دستگاه خود را سرویس کنید. با این کار از خرابی آن جلوگیری خواهد شد.

 • فرهاد گفت:

  سلام سه ماه هست ماشین ظرفشویی ال جی خریدم فقط مشکلش بعد از شستن ظروف نمایشگر کلمه end نمایش و مدت طولانی روی صفحه میمونه و خاموش نمیشه در باز بشه علت چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • شبنم گفت:

  سلام ماشین ظرفشویی من بعد از آب کشی هنوز کف رو نگه میداره حتی چندین بار بدون ظرف و ماده شوینده روشنش کردم.این مشکل بدون ماده شوینده هم وجود داره؛ البته اگه بزارم کامل شستشو کنه بعد از مرحله خشک کردن کفی دیده نمیشه. لازم به ذکره که حدود چند ماهه پیش سرویس کار ماشین ظرفشوییم گفت یک لیوان مخلوط یکی دو قطره مایع ظرفشویی عادی با سرکه رو بزارم داخلش برای تمیز شدن ماشین ظرفشویی. بعد اون دقت نکردم و احتمال میدم از اون باشه. تمام سبدهارو هم جدا آبکشی کردم ولی نمی دونم این یکم کف طبیعیه؟!

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   تمام قسمت های ماشین ظرفشویی، حتی آب فشان و فیلتر آن را بشویید و بدنه داخلی را تمیز کنید. مطمئن شوید که فیلتر، تخلیه را به خوبی انجام میدهد.

 • سحر گفت:

  سلام؛ خسته نباشین؛ ماشین ظرف شویی من بعداز اتمام شستشو، درب ماشینو ک باز میکنم چندتا آلارم میده؛ مشکل خاصی داره؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. اگر دلیل این مشکل را نیافتید، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

 • فرهاد گفت:

  ممنون از مطالبتون
  ماشین ظرف شویی من اب جمع میشه توش ولی به اون پره که بالا قرار داره اب نمیرسونه علتش چیه ؟؟؟؟؟

 • ژاله گفت:

  سلام وقت بخیر.ماشین ظرفشویی من ال جی de24wهست.چند هفته هست که زمانی که شستشو کامل میشه درب ماشین رو که باز میکنم قبل از اینکه بخواد کامل باز بشه تقریبا تو زاویه ۴۵درجه که قرار میگیره یه صدای تق در قسمت راست میشنوم و یه مقدار در ماشین سفت میشه که باید با فشار بیشتری بازش کنم. و زمانی که فشارمیدم تا درباز بشه در قسمت کف ماشین سمت راست نزدیک لولا یه مقدار کف ماشین بالا میاد و برمیگرده سرجای اصلیش. در که کامل باز شد از اون لحظه باز و بسته شدن در کامل روان و راحت میشه.فقط هنگام شستشو این اتفاق میوفته. تعمیرکار اومده نگاه کرده.دستگاه رو باز نکرد ولی گفت همه چیزش سالمه لولاهاشم بدون بازکردن گفت سالمه. اما هربار این اتفاق میوفته و من میترسم ازاینکه بخوام مجددا ازش استفاده کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   برای بررسی دقیق تر، لطفا درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

   • ژاله گفت:

    متاسفانه من تهران نیستم. اصفهان هستم.آیا در اصفهان هم میتونم از خدمات شما استفاده کنم؟

    • تحریریه آچارباز گفت:

     سلام
     متاسفانه خدمت تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان ارائه نمی‌شود. اما برای راهنمایی و مشاوره می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • لیلی گفت:

  کد خطای elو slدر ماشین ظرفشویی کندی چیست

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا برای راهنمایی و پاسخ به سوالتان با پشتیبانی آچارباز با شماره گیری ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

 • محسن الله بیگی گفت:

  سلام چرا ماشین ظرفشویی ال جی لرزش داره؟ تعمیرکارتون برند ال جی رو هم تعمیر می کنند؟

  • ندا ایزدی گفت:

   شاید ماشین ظرفشویی شما تراز نیست یا دیگ آن شل شده است. بلی، تعمیکار ماشین ظرفشویی آچارباز پ، برند ال جی هم تعمیر می‌کند.

 • فاطمه گفت:

  سلام. ممنون از مطالبی که به اشتراک میگذارید.
  ماشین ظرفشویی من ظرفارو خوب خشک میکنه ولی داخل بدنخ قطرات فراوون آب دیده میشه و از سبدها آب میچکه. طبیعیه؟درش رو یک روز کامل باز گذاشتم ولی خشک نشد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است ماشین ظرفشویی شما قادر به تخلیه کامل آب نباشد. مسیر خروج آب را بررسی کنید که گرفتگی نداشته باشد.

 • پیرYخندان گفت:

  سلام، ممنون از مطالب خوبتون. میخواستم بپرسم ،ماشین ظرفشویی رو که روشن میکنیم، بعد از پنج دقیقه، فیوز میپره. دلیلش چیه؟ از فیوز بوی سوختگی میاد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در سیستم کابل کشی منزل شما مشکلی ایجاد شده که باید توسط کارشناس برق بررسی شود. در اولین فرصت باید این مشکل را پیگیری کنید. شما می توانید درخواست اعزام برق کار را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • بهراد گفت:

  وقت به خیر دیشب ماشین کار میکرد و در موقع کار رعد و برق زد و ماشین ظرفا رو نشسته و اب هم داخل ماشین هر چی میخوایم ماشین رو ریستارت کنیم متاسفانه عمل نمیکنه. هم از طریق دکمه ستارت هم از طریق سیتینگ بعد ریستارت وقتی میخوایم ماشین رو راه بندازیم همه ش میگه در ماشین باز است ممنون میشم راهنمایی کنید

 • زهرا گفت:

  ماشین ظرفشویی من رو تایم ۱۴ دقیقه گیر کرده چیکار باید کنم

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مشکلات تایمر ماشین ظرفشویی به خرابی فیوز، خرابی تایمر، بروز اتصال در سیم کشی ماشین ظرفشویی و … برمیگردد که باید توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی بررسی شود.

   برای اینکار شما می توانید درخواست تعمیر ظرفشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • سمیرا گفت:

  مرسی از مقاله خوبتون. ماشین ظرفشویی من ظرف هارو خوب خشک نمیکنه! دلیلش چی هست؟ قابل تعمیره؟

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.