×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

مهم‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

خرابی پنل تلویزیون

پنل تلویزیون چیست؟ پنل تلویزیون در کجا قرار دارد؟ چگونه از پنل تلویزیون مراقبت کنیم؟

اینها تنها بخشی از سوالات پرتکرار شما درباره پنل یا فلت تلویزیون است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با پنل به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات تلویزیون آشنا شوید. جالب است بدانید تلویزیون از قطعات مختلف تشکیل شده است. اغلب در صورتیکه برای این قطعات مشکلی به وجود آید با تعمیر مشکل برطرف می‌شود. ولی پنل یکی از قطعاتیست که تعمیر تلویزیون راه حل آن نیست و باید با آن را با قطعه جدید جایگرین کرد.

برای تعویض پنل تلویزیون به هر تعمیرکاری اعتماد نکنید و آن را به هر تعمیرگاهی نسپارید. بهتر است در این شرایط، تعمیر تلویزیون در منزل و در حضور شما انجام شود. با این کار روی روند تعویض پنل نظارت دارید و قبل از پرداخت اجرت می‌توانید دستگاه را کامل چک کنید.

با توجه به اینکه خرابی پنل ممکن است برای هر تلویزیونی به وجود بیاید و منحصر به یک برند یا مدل خاص نیست، تصمیم گرفتیم مطلبی را به مهم‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون اختصاص دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پنل تلویزیون چیست؟

پنل یا فلت تلویزیون یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تلویزیون است که تصویر روی آن نمایش داده می‌شود.

پنل تلویزیون کجاست؟

اولین سوالی که پس از شنیدن نام فلت یا پنل تلویزیون در ذهن به وجود می‌آید، این است که محل دقیق پنل تلویزیون کجاست؟

در واقع پنل بیرونی‌ترین قسمت تلویزیون یا همان صفحه نمایش تلویزیون است. اغلب پنل‌ها از جنس شیشه یا کریستال هستند و برای محافظت از این لایه و جلوگیری از آسیب دیدن روی آن توسط یک فیلم پوشیده می‌شود.

انواع پنل تلویزیون کدام‌اند ؟

از زمانی که اولین نسل تلویزیون‌ها به خانه راه پیدا کردند تا امروز، پنل‌های مختلفی برای تلویزیون ساخته شده است. هدف تولید پنل‌های جدید نمایش تصویر با کیفیت‌تر و واقعی‌تر برای بیننده است. اما امروزه تکنولوژی‌های به کار رفته در پنل‌ها بسیار پیشرفت کرده و پنل‌های مختلفی در بازار تلویزیون موجود است. در حال حاضر رایج‌ترین پنل‌های موجود در بازار عبارتند از:

 • LCD
 • LED
 • OLED
 • QLED
برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چرا پنل تلویزیون خراب می‌شود؟

تلویزیون یکی از مهم‌ترین وسایل سرگرمی منازل است که همه‌ی اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند. اما بدلیل حساسیت و ظرافت در طراحی اگر از آن بدرستی نگهداری نشود به سرعت آسیب می‌بیند و شما را محروم می‌کند. اغلب مشکلاتی که برای پنل به وجود می‌آید با تعمیر برطرف نمی‌شود و تنها راه حل تعویض پنل است.

تعویض پنل تلویزیون
هزینه تعویض پنل بسیار زیاد است و خرید تلویزیون جدید برای مشتری به صرفه‌تر است.

بیشترین هزینه تعمیرات تلویزیون، مربوط به تعویض پنل است.

برخی از مشکلات پنل به شرح زیر است:

علت صدا داشتن و تصویر ندادن تلویزیون، خرابی پنل است.

اغلب خرابی پنل تلویزیون نشانه‌های مختلفی دارد. یکی از این نشانه‌ها این است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد. این مشکل به دلیل نتابیدن نور به صفحه نمایش به وجود می‌آید.

تابیدن نور به پنل به وسیله بک لایت تلویزیون انجام می‌شود. پس در صورتیکه بلک لایت آسیب دیده باشد، قادر به تابش نور نخواهد بود. بیشتر اوقات تعمیر بک لایت تلویزیون در محل امکان پذیر است. در نتیجه برای تعمیر تلویزیون و بک لایت کافیست با یک تعمیرکار ماهر در این حوزه تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تشخیص ایراد بک لایت می‌توانید مقاله «چگونه خرابی بک لایت تلویزیون را تشخیص دهیم؟» را مطالعه کنید.

خرابی بک لایت تلویزیون
برای مطمئن شدن از خرابی بک لایت، سیم تصویر تلویزیون را یک بار جدا کرده و دوباره وصل کنید. زیرا ممکن است علت تصویر نداشتن تلویزیون خارج شدن سیم تصویر باشد.

از علل خرابی پنل می‌تواند وجود خطوط عمودی روی تلویزیون باشد

یکی دیگر از علائم خرابی پنل تلویزیون، وجود خط عمودی روی صفحه نمایش است. اما علت خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون چیست؟ بسته به اینکه خط عمودی از چه نوعی باشد، علت به وجود آمدن آن متفاوت است. به طور کلی خط‌های عمودی روی تلویزیون دو دسته هستند:

1- خطوط عمودی سراسری

خطوط عمودی که روی صفحه نمایش از بالا تا پایین میافتند و کل صفحه را در می‌گیرند. این خطوط اغلب بدلیل خرابی برد تیکان یا فلت‌های ارتباطی به وجود می‌آیند.

2- خط عمودی چند سانتی متری

خطوط عمودی کل صفحه را نپوشانند و فقط در قسمت خاصی خط عمودی افتاده باشد. ایراد از پنل تلویزیون است. این مشکل به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می‌آید.

خط عمودی روی پنل
تعمیر برد تیکان و فلت تلویزیون بسیار کم هزینه‌تر از تعویض پنل است.

علت تیره شدن قسمتی از تصویر خرابی پنل است

تیره شدن قسمتی از تصویر می‌تواند به دو علت به وجود آید.

 • چنانچه بعد از وارد شدن ضربه یا فشار قسمتی از تصویر تاریک شده، ایراد از پنل بوده و تنها راه حل تعویض پنل است.
 • اگر به تلویزیون ضربه وارد نشده باشد و بدون دلیل تصویر تاریک شده، بک لایت تلویزیون مشکل پیدا کرده قسمتی از آن سوخته یا نیم سوز شده است.
پیشنهاد مطالعه

خرابی پنل تلویزیون در اثر آبخوردگی

نفوذ مایعاتی مانند آب، شیشه شور و … می‌تواند به قسمت‌های مختلف تلویزیون از جمله برد تیکان، فلت و …  آسیب برساند. اغلب رفع ایراد این قطعات در محل امکان‌پذیر است. کافیست درخواست تعمیر تلویزیون خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی در اسرع وقت مشکل را در محل شما برطرف کند. برخی از ایراداتی که بعد از نفوذ آب به تلویزیون به وجود می‌آید، عبارتند از:

 • ایجاد نوار‌های تیره یا روشن روی تصاویر
 • نگاتیوی شدن تصاویر تلویزیون
 • دو تکه شدن تصویر
 • ایجاد خطوط رنگی یا سیاه و سفید روی تصویر
نفوذ آب به تلویزیون
به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون، مایعات را مستقیم روی صفحه اسپری نکنید.

اضافه شدن یک رنگ غیرعادی به تصاویر می‌تواند به دلیل خرابی پنل باشد

ممکن است بعد از روشن کردن تلویزیون تصویر را متمایل به رنگ خاصی مثلا سبز یا صورتی مشاهده کنید. این ایراد نشان دهنده خرابی (Liquid) پنل است و قابل تعمیر نیست. در صورتیکه این مشکل برای تلویزیون به وجود آید باید پنل تعویض شود.

پیشنهاد مطالعه

خرابی پنل با نمایش نقاط نورانی روی صفحه تلویزیون خود را نشان می‌دهد

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی پنل، نمایش نقاط نورانی یا لکه سفید روی تلویزیون است. این مشکل به دلیل سوختن پیکسل‌ها به وجود می‌آید. در تلویزیون تولید رنگ‌های سبز، قرمز و آبی توسط پیکسل‌ها انجام می‌شود. اگر پیکسل‌های تلویزیون بسوزد در آن قسمت دیگر رنگی تولید نمی‌شود و فقط نور سفید که از بک لایت منتشر می‌شود بدون تغییر رنگ به پنل می‌رسد. سوختگی پیکسل نیز جزء مواردیست که قابل تعمیر نیست و تنها راه حل رفع مشکل تعویض پنل است.

اگر این مورد برای شما آزاردهنده نیست، می‌توانید به استفاده کردن از تلویزیون ادامه دهید تا زمانی که پیکسل‌های بیشتری بسوزد و پنل را تعویض کنید.

پیکسل سوخته تلویزیون
پیکسل سوخته می‌تواند به سرعت به بقیه پیکسل‌ها سرایت کند.

نمایش تصاویر دوتایی نشان دهنده خرابی پنل است

چنانچه در زمان تمیز کردن تلویزیون آب به داخل نفوذ پیدا کند و باعث اتصالی در قسمت‌های برد تیکان یا خرابی پنل شود، تصاویر به شکل دوتایی روی تلویزیون نمایش داده می‌شود. اگر تلویزیون شما با این مشکل روبه‌رو شده است. باید عیب‌یابی و رفع مشکل را به تعمیرکار بسپارید.

پنل تلویزیون شکسته است

ملموس‌ترین ایرادی که می‌تواند برای هر تلویزیونی به وجود آید، شکستن پنل تلویزیون است. این مشکل ممکن است در اثر وارد شدن ضربه، فشار یا سقوط از ارتفاع به وجود آید و قابل تعمیر نیست. تنها راه چاره برای برطرف شدن مشکل، تعویض پنل است.

پنل شکسته تلویزیون
بیشترین هزینه تعمیرات تلویزیون، مربوط به تعویض پنل است.

خرابی پنل در اثر ضربه خوردن به تلویزیون

وارد شدن ضربه و فشار یا پرتاب جسم سنگین به سمت تلویزیون می‌تواند به خرابی پنل منجر شود. اغلب ضرب دیدگی و خرابی پنل تلویزیون با نشانه‌های زیر خود را نمایان می‌کند:

 • ایجاد خطوط عمودی و افقی روی تصویر
 • سیاه شدن تصویر

از علل خرابی پنل تلویزیون می‌تواند قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر باشد

یکی دیگر از علائم خرابی پنل، وجود نویز یا قطع و وصل شدن تصویر است. علت اصلی این مشکل، نوسان برق در وسایل الکتریکی است. این مشکل اغلب در زمان استفاده همزمان چند وسیله‌ پر مصرف مانند کولر، ماشین لباسشویی، اتو و … همراه تلویزیون به وجود آید. در این زمان نوسان برق زیاد شده و به تجهیزات جانبی که از طریق پورت‌های HDMI و USB به تلویزیون وصل شده آسیب می‌زند.

پیشنهاد مطالعه

برای رفع این مشکل و جلوگیری از آسیب رسیدن به تلویزیون می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از وسایل برقی پر مصرف، به طور همزمان استفاده نکنید.
 • وسایل جانبی را به پورت‌های دیگر AC، HDMI و USB وصل کنید.
 • اگر ایراد فقط در یک دستگاه ظاهر می‌شود، برای انتقال صدا و تصویر از درگاه‌های دیگر تلویزیون استفاده کنید.
 • برای انتقال صدا و تصویر از کابل‌های با کیفیت و شیلد‌دار استفاده کنید.
قطع و وصل شدن تصویر
برای انتقال تصویر و صدای وسایل جانبی از کابل‌های با کیفیت استفاده کنید.

خرابی پنل به دلیل نمایش خطوط افقی روی تصویر

نمایش خط افقی روی تلویزیون‌ ال سی دی، ال ای دی و قدیمی یکی از مشکلات رایج تلویزیون است . اگر این خطوط به صورت کامل از بالا تا پایین صفحه نمی‌افتد و مثلا فقط یک سوم صفحه را پوشش می‌دهد یا خطوطی که روی صفحه افتاده افقی است، به احتمال زیاد پیکسل‌های تلویزیون سوخته است.

البته همیشه علت خطوط افقی روی تصویر این نیست و نمی‌توان نسخه کلی برای آن پیچید، اما در بیشتر موارد با تعویض پنل تلویزیون، مشکل برطرف می‌شود.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نوشته های مشابه

‫261 دیدگاه ها

 1. باسلام تلویزیون سونی خاموش شده و ۵بار چراغ قرمز ممیزنه و دوباره تکرار میشه دلیلش چه میتواند باشه آیا سوخته

  1. سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا منبع تغذیه وجود دارد. برای تعمیر در محل تلویزیون خود می توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 2. با سلام
  یک دستگاه تلویزیون 55 اینچ سونی مدل w800c دارم که بدون اینکه ضربه خورده باشد، یک خط عمودی بنفش دقیقا وسط صفحه ایجاد شده و یه طرف صفحه رنگش سبز میشه بعد از چند دقیقه خود به خود درست میشه،تو دفترچه راهنماش نوشته اگه اینطور باشه مشکلی نیست ، لطفا” راهنمایی بفرمایید

 3. سلام من یه ال ای دی الجی50اینچ سری laدارم قبلا یه بار تصویرش رفت صدا داشت نمایندگی درست کرد الان بعد دوسال یهویی وسطش تارشده حالت خط خط ویه خط مشکی افتاده وسط که همش بالا پایین میشه ایرادش چیه.ممنون.البته از این ماهواره داراس..واینکه دیشب رعدوبرق زد وامروز اینطور شد

  1. سلام

   الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   جهت اطلاع از قیمت درخواست خود را در سامانه ثبت کنید تا کارشناس با شما تماس بگیرد

 4. سلام در سمت راست صفحه ال ای دی تلوزیونم خط های سرتاسری از بالا تا پایین و قسمتی از پایین تصویر به صورت افقی دیده میشه مشکل از چیه؟؟صفحه تلوزیون سالمه ولی خب از داخل انگار یه نقطه و ترک خوردگی اطرافش دیده میشه..ممنون میشم راهنماییم کنید

 5. سلام من تلویزیون سونی مدل kd-55x7000e رو آپدیت کردم و بعد از آپدیت یک خط عمودی سرتاسر صفحه بوجود آمد . مشکل از چی هست ؟

  1. سلام. خط عمودی بر روی تلویزیون بیشتر دلیل ضربه به پنل است. آیا مطمئن هستید به پنل ضربه ای وارد نشده است؟

 6. سلام یه خط افقی باریک افتاده تو تلوزبون از اولش تا اخر یکسان تلوزیون هم تری ای دی سامسونگ مشکلش چیه

 7. سلام تلویزون من سامسونگه.وقتی فیش بهش میزنی که ازش تصویر بگیری مثل ویدیو یا پلی استیشن یه خط خط موج میزنه و بالا میره هی تکرا میشه.مشکلش چیه.فقط موقعی که سه فیش تصویر بهش وصله اینجوریه.فیش تصویرم عوض کردم.بازم همونجوریه وقتی دستگاهی بهش وصل میشه

  1. سلام.
   1-اگر از ورودی av استفاده میشود ابتا کابل و صحت اتصال بررسی گردد.
   2- در صورتی که مشکل برطرف نشد نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

 8. سلام و خسته نباشید.
  یه تلویزیون اولترا 4k ۴۳سمت چپش از بالا تا بیست سانتی متر نرسیده به پایینش یه خط آبی باریک هست،ایا امکان داره بیشتر بشه،چون قصد خریدش رو دارم۰

 9. سلام تلوزیون 32اینچ سونی دارم که صفحه ش ضربه ی محکم خورد وحالاتمام تصویرش قرمزشده ولی تصویرش پیداس چجوری توخونه تعمیرش کنم

  1. سلام نیاز به چک کردن توسط متخصص است. لطفا درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس در محل شما حاضر شود.

 10. سلام تی وی من بر اثر ضربه یک خط عمودی افتاده .این خط به مرور زمان بیشتر میشه؟

  1. سلام. بله اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

 11. سلام صدای تلویزیونمان قطع شده و هنگام استفاده از کنترل برای تغییر صدا علامتی شبیه باطریهایی که سیم به آن وصل است در کنار صفحه دیده می شود علت چیست؟ممنونم

  1. لطفا درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید و یا اینکه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتان کنند.

   https://a4baz.com

 12. سلام من یه تلویزیون LED LGمدل43LJ510Vدارم روشن بودیهوتصویرسیاه وکامل رفت اماصداداره بردمش تعمییرمیگه که پنلش ضربه خورده بایدعوض بشه امامن مطمئنم که ضربه نخورده میخواستم راهنماییم کنیدکه مشکلش ازچیه وهزینه تعمیرش توبازارچقدرمیشه

 13. سلام ممنون از اطلاعات ارایه شده من تلویزیون lg دارم که اول نصف صفحه سیاه شد بعد از یک هفته کلا تصویر ندارد البته بدون اینکه ضربه بخورد یا اینکه مایعات ریخته شده باشد آیا می بایست پنل تعویض شود یا اینکه مشکل بشکل دیگری حل خواهد شد ضمنا شما در کرج هم نمایندگی دارید یا خیر

  1. لطفا درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید و یا اینکه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتان کنند.

   https://a4baz.com

 14. سلام روی تلویزیون ال ای دی ال جی ۴۲اینچ من یک خط سرتاسری از بالا تا پایین صفحه افتاده خطش خیلی باریکه
  هیچ ضربه ای بهش نخورده فقط چندروز پیش متوجه شدم پسر ۳سالم کمی آب دهانش رو ریخته رو صفحه تی وی
  از تعمیراتیها پرسیدم گفتن پنل آسیب دیده
  بنظرشما هم پنل آسیب دیده؟

 15. سلام OLED LG 55EC93000GI دارم که پس از دو سال و هشت ماه، شب که خاموش کردم صبح که روشن کردم کلیه پنل از بالا تا 5سانتی لبه پایین پنل یک لایه سیاه رنگ پوشانده و داخل این لایه خط های رنگی خاموش و روش می شه، اون 5 سانت درسته فقط صدا و تصویر نداره

  1. لطفا درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید و یا اینکه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتان کنند.

   https://a4baz.com

 16. باسلام میخاستم بدونم تلویزیون led 49UF77000GI از شرکت ال جی چطوره برای خرید؟ عیب فنی در طراحی و ساخت نداره؟ممنون میشم پاسخ بدین.

  1. تمامی دستگاه ها قبل از اینکه به بازار عرضه شوند استاندارد هایی را دریافت میکنند. باید مشخصات فنی دستگاه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

 17. سلام
  من تی وی ال جی دارم بک لایتش رفته میخوام بدونم هزینه تعمییر چند در میاد؟
  ممنون میشم سریعا پاسخ بدید به ایمیلم

  1. لطفا اطلاعات دقیق دستگاه به همراه مخشصات و مدل دستگاه را ارسال کنید تا به شما اطلاع داده شود

 18. من یه ال ای دی 42ال جی دارم
  یه جایی از صفحش پر نور تر از بقیه جاهاست که اندازش اندازه یه سکه میشه
  میشه بگین چیکار باید کرد؟؟؟

 19. سلام جناب مهندس . یک تلویزیون سامسونگ بمدل PS42B460P2S هست یک سال کنار گذاشته و داخل کارتن بوده .مجددا برای استفاده نصبش کردم وقتی کابل به برق وصل میشه چراغ استنبای بصورت روشن دایم هست یعنی استند بای وقتی فرمان روشن میدهی صدای رله پاور آمده و چراغ استند بای خاموش میشد هر فرمانی با کنترل میدهی پذیرش پیام با چشمک زدن چراغ اسند بای را اعلام میکند و این تا زمان فشار دادن یکی از دکمه های کنترل معمولا ادامه دارد .ولی با این وجود صفحه کاملا سیاه و هیچ تصویری ندارد در صورتی دسگاه روشن است حدس حقیر در مورد خرابی بک لایت بخاطر نداشتن صدا در دستگاه باعث مزاحم شده مزاحمم شما بشم . و به این مشکوک شدم اگر بک لایت خراب باشه چرا پس دسگاه صدا ندارد لطف میکنید راهنمایی برمایید

  1. احتمال دارد دستگاه روشن نمیشود و فقط چراغ خاموش و روشن میشود این موضوع میتواند به دلیل اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) و یا منبع تغذیه به وجود آمده باشد که بسته به شدت مشکل میتواند با تعمیر و یا تعویض برد رفع ایراد شود.

 20. باسلام.تلوزیون ال جی من 55Uj69فور کی هست چندماه گرفتم.الان دیدم تو بعضی شبکه ها مثل مستند یا شبکه خبر تصویر خوبه ولی صداش خرابه .میرم رو ی تنضیمات شبکه جسجو.خوب میشه ولی خاموش روشن میکنم باز همونطور میشه.تنظیمات کارخونه کردم.تاثیری نداشت.خواهش میکنم بگید مشکل چیه.ممنونم مهندس جان.

  1. در تنظیمات صدا، حالت صای HD را خاموش بفرمایید در صورت برطرف نشدن مشکل جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

 21. سلام تی وی ال جی دارم سری ال ان کنترلها دوتا جادویی و معمولی کار نمیکنن تی وی با دکمهای پشت ریست کردم الان روی گزینه ضوابط میخوام بیام پایین و موافق را کیلیک کنم نمیاد پایین از راهنمایی تون متشکرم چون تلویزیون هیچ کاری نمیکنه

  1. اگر دستگاه با هیچ کنترلی کار نمیکند، این موضوع مشکل فنی محسوب میشود و نیازمند بازدید و رفع ایراد توسط تکنسین است. در آچارباز درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. https://a4baz.com

 22. سلام.علت خاموش روشن شدن مدل 42Ln5700 که هوشمند چی میتونه باشه.گاها اینجوری میشه قبلا دوسه بار بردیم تعمیر ولی باز دوباره بعد مدتها شروع شده.چراغ قرمز جلو چشمک زن میشه بعد اینکه آرمش میاد و گاها بعد از ساعتها خاموش بودن روشن که میکنیم چن دقیقه نشون میده بعد رو یه تصویر مکث میکنه بعد دوباره صفحه کلا سیاه میشه.علتش چی میتونه باشه.اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.عنی هیچ راهی برا ریست کردنش نیس؟انگار به رم داخلی جزئی هم داره چون هر چی ضبط میشه رو رمش میمونه رو فلش ذخیره نمیشه.ایا امکانش هس که ویروسی شده باشه از طریق فلش یا داشتن وای فای و متصل بودنش به اینترنت؟

  1. این مشکل می تواند به دلیل اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) به وجود آمده یاشد.
   اگر منظور شما ریست کردن از طریق سرویس منو است به هیچ عنوان توصیه نمیشود خود شما وارد این منو شوید، چرا که میتواند باعث آسیب جدی به برد شود

 23. سلام، تلوزیون ال جی ۴۷ مدل lm6610، قسمت ورودی آنتن فعال نمیشه، همه چیز سالمه فقط آنتن فعال نمیشه که بشه جستجو کرد، پیغام ورودی آنتن را بررسی کنید میده، ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. جهت پاسخگویی به این سوال نیاز به اطلاعات بیشتر وجود دارد لطفا تماس بگیرید

 24. سلام
  Led 55 مدل ub دارمكه متاسفانه هنگام تماشاي برنامه يهو يه صدايي از تلويزيون اومد و خاموش و روشن شد ولي ازاون موقع به بعد هيچ كدوم از وردي ها مثل usb. Hdmi و گيرنده ديجيتالش قطع شد و فقط ورودي av كار ميكنه حالا شما بفرماييدمشكل چيه و چكار كنيم اگه بخوايم بردش رو عوض كنيم بايد اعداد روي برد كه با EAX شروع ميشه يكي باشه يا بايد شماره هاي EBT يكي باشه و سوال اخر اينكه ميشه برد 60 رو كه همه مواردشون يكيه رو بهش زد
  با تشكر از صبر شما

  1. برای پاسخگویی به این سوال به لحاظ فنی نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر از شماست . لطفا با آچارباز در تماس باشید https://a4baz.com

 25. درود
  تلويزيون سوني مدل وگا دارم تصويرش يه جوري انگار انكسار نور داره يه مقدار تاره و شارپ نيست وقتي مثلا ميره رو ويديو كلمه درج شده بالآي تصوير يه مقدار تاره ودوخط ميشه
  لطفا راهنمايي كنيد
  سپاس

 26. با سلام خدمت کارشناس محترم
  من تلویزیون LCD LG دارم الان یک روز پیغام میده برنامه ریزی نشده اگر امکانش هست راهنماییم بفرمایید چکار باید انجام بدم
  با تشکر

  1. برای پاسخگویی به سوال نیاز به اطلاعات بیشتر است
   جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

 27. درود
  قسمتهايي از تلويزيون تغيير رنگ داره به رنگ ابي
  مدل تلويزيون lg 43 اسمارت و 4k

  1. احتمالا پنل تلویزیون دچار مشکل شده است. در صورت وجود و بروز چنین مشکلی نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد و تعمیر پذیر نیست. هزینه تعمیر این مورد می‌تواند حتی بین ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه باشد. برای این مشکلچارباز به جزئیات بیشتری نیاز است.. لطفا با آچارباز در تماس باشید https://a4baz.com

 28. سلام مهندس یک LED 32 دارم که تصویر ندارم ولی صداش رو چک نکردم پنل رو با خیلی دلهره برای بار اول باز کردمبه گمان اینکه عیب از لامپهای بک لایت باشه که دیدم همه ظاهر عالی دارند ولتاژ لامپهارو نمیدانم و ایا عیب جای دیگری است لطفا راهنمایی کنید با تشکر ازشما.

  1. الف: اگر دستگاه تصویر ندارد و صدا دارد احتمال دارد اختلال در عملکرد بک لایت به وجود آمه باشد.
   ب: اگر دستگاه روشن نمیشود مشکل میتواند از منبع تغذیه باشد
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با آچارباز تماس بگیرید https://a4baz.com

 29. سلام من ال ای دی سامسونگ دارم ی تصویر کوچیک شبیه ی برچسب گوشه بالای تصویر اومده و دائم از چپ تصویر ب راست میره هر کاری کردم نتونستم برطرفش کنم میشه راهنماییم کنید؟
  ممنون

  1. احتمال دارد دستگاه در حالت نمایشگاه رفته باشد ، دستگاه در حالت استفاده در منزل قرار دهید.
   در صورت عدم رفع مشکل با ما تماس بگیرید.
   https://a4baz.com

 30. سلام تلوزیون سونی من 50 دقیقه کار میکنه بعد صفحه رنگی میشه بعد سفید بعضی موقع سیاه

  1. این مشکل دلایل متعددی میتواند داشته باشد، از جمله مشکل در پنل، فلت و یا برد تیکان میتواند باعث بروز چنین مشکلی شود

 31. سلام تلویزیون مایک دفعه تصویرش قطع شد ولی صدا داره روشنایی روی صفحه هم داره میشه یه کمکی به ما کنید،مدل سامسونگ BN68_03558A،ممنونم

  1. اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند.. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با آچارباز تماس بگیرید https://a4baz.com

 32. سلام خسته نباشید من هم مشکل اسلام رو دارم یعنی همش تلویزیون برمیگرده به صفحه انتخاب زبان و جستجو شبکه و به تنظیمات کارخانه برمیگرده چه جاهایی باید ببرم برای تعمیر ساکن کرمان هستم

 33. سلام علیکم
  تلویزیون ال جی من بعد از هر بار روشن کردن باید دوباره کانال را جستجو کرد یعنی منوی انتخاب زبان می آید. مشکلش چیست

  1. احتمال وجود اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد، احتمال قوی نیاز به تعمیر و یا تعویض برد وجود دارد.

 34. سلام تلوزیون ما ال جی هست.تازگیا فلش بهش وصل میکنیم فیلم ببینیم فیلم رو نصفه نشون میده بعدش قطع میشه تو هر فلشی و باهرکیفیتی فیلم گذاشتم ولی یه تیکه ازفیلمو نشون میده بعدش قطع میشه.لطفا کمکم کنید

  1. احتمال دارد در عملکرد برد اصلی مشکلی به وجود آمده باشد.
   در برخی مواقع چنین مشکلاتی با به روز رسانی غیر استاندارد دستگاه نیز به وجود می آیند.

 35. با سلام
  من یه تلویزیون ال سی دی سامسونگ دارم وقتی روشن میشه بعد از چند دقیقه صفحه شروع میکنه به تار شدن و وقتی کانال رو عوض میکنم تصویر کانال قبلی هنوز روی صفحه باقیه.ممنون میشم راهنمایی کنین.در ضمن ریست فکتوری هم کردم فایده نداشته.

  1. احتمال دارد مشکل فنی وجود داشته باشد، نیاز به اطلاعات دقیق تر از مدل دستگاه وجود دارد

 36. با سلام و عرض ادب
  تلویزیون LG مدل 49lj51 خریدم که در حین پخش فیلم از SUB خودبخود هنگ میکنه و بعد از حدود یک دقیقه بر میگرده رو حالت TV، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  1. با یک فلش دیگر نیز موضوع را امتحان کنید، احتمال دارد در عملکرد برد اصلی مشکلی به وجود آمده باشد.
   در برخی مواقع چنین مشکلاتی با به روز رسانی غیر استاندارد دستگاه نیز به وجود می آیند.

 37. خیلى از بازیھا روى تلویزیون سامسونگ ما باز نمیشھ و نیاز بھ ادوب فلش پلىرر درخواست میکنھ. چھ کار باید کرد?

  1. نرم افزار های مورد نیاز را میتوانید از اسمارت هاب دستگاه خود دانلود کنید، در نظر داشته باشید ممکن است برخی از برنامه ها به دلیل سرعت اینترنت شما باز نشوند.

 38. سلام و وقت بخیر
  ال ای دی سونی من مدل R50,هست
  چند روزی خود بخود خاموش میشه،و چراغ پاور 6 بار خاموش روشن میشه،
  مشکلش چیه؟
  ممنون

  1. احتمال وجود مشکل در منبع تغذیه وجود دارد، بسته به نوع و شدت مشکل امکان دارد با تعمیر و یا تعویض برد مشکل رفع گردد

 39. تلویزیون سامسونگ ما رنگارو جابجا پخش می کنه از سخت افزاره یا تنظیماتش؟

 40. سلام من یه LED LG SMART دارم امروز که برای دقایقی اون رو خاموش کردم بعد از حدود نیم ساعت که خواستم دوباره روشنش کنم دیگه روشن نشد و فقط آرم و چراغ پایین دستگاه روشن و خاموش میشه، برق ورودی رو هم قطع و وصل کردم اما بی فایده بود. لطفاً راهنماییم کنید باید چکار کنم . ممنون و مچکر

  1. احتمال اختلال در عملکرد منبع تغذیه (power board) وجود دارد. با توجه به شدت مشکل میتواند با تعمیر و یا درنهایت با تعویض برد مشکل را برطرف نمود.
   هچنین اگر دستگاه تا نمایش لوگوی ابتدای تصویر روشن میشود و دوباره خاموش میشود و مداوم این اتفاق تکرار میشود ایراد در برد اصلی (main board) است و نیاز به بازدید توسط تکنسین است
   جهت رفع مشکل و دریافت مشاوره فنی با ما تماس بگیرید. https://a4baz.com

 41. 2rooze tv khridam safash bache ab rikhte khat roo tasvir oftade doros mishe?
  Az ye ja az too internet porsidam goft panelesh sookhte?

 42. خطی که خدمتتون عرض کردم به صورت افقی در قسمت پایین صفحه افتاده که متاسفانه هرچی داخل مطلبتون دنبالش گشتم پیدا نکردم.

 43. من یه راه حل برای رفع خرابی های کوچک پنل تلویزیون بلدم امیدوارم که بتونه براتون مفید باشه. تلویزیون ما موقع حمل تعادلش به خورد و افتاد تو بغل پدرم. گوشه صفحه اش تصویر رو سیاه نشون می داد. این بادکش های کوچیک که سر بعضی عروسک ها هست، رو روی اون قسمت کشیدیم و مشکلش حل شد. البته این کار باید خیلی آروم و با احتیاط انجام بشه وگرنه خرابی پنل تلویزیون شما بدتر میشه. امیدوارم براتون مفید باشه.

 44. من یه تلویزیون دارم چند تا خط روش افتاده البته قدیمیه تلویزیونم امکان تعمیرش هست؟؟

 45. سلام روی صفحه تلوبزیون یه خط سرتاسری سیاه افتاده دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. این اتفاق دو دلیل عمده دارد:
   الف: در صورتی که به پنل ضربه وارد شود احتمال بروز چنین مشکلی است که قابل تعمیر نیز نیست و برای رفع مشکل باید تمام پنل تعویض شود.
   ب: در صورتی که روی صفحه آب ریخته باشد و یا بورد تیکان (T-CON) نیز با اختلال رو به رو شود نیز شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود که اصولا قابل تعمیر با هزینه کم تری هستند.

 46. سلام تلویزیون الجی دارم تلویزیون روشن میشه فقط چراغ جلوی تلویزیون روشن نمیشه مشکل چیه

  1. دلایل متعددی میتواند باعث بروز چنین اختلالی شود، سوختن چراغ، نرسیدن برق به چراغ و یا مشکلی در قسمتی از بورد برای دریاف اطلاعات بیشتر و رفع میشکل با ما تماس بگیرید (WWW.A4BAZ.COM)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

همراهان عزیز آچارباز؛

به اطلاع می‌رسانیم آچارباز در تعطیلات نوروز به جز 1 فروردین آماده ارائه خدمت به شماست.

و پشتیبانان از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستند.

از شکیبایی شما متشکریم.