به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸

آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

خرابی پنل تلویزیون

بیشتر ما بعد از دیدن نقص در وسایل خودمان تمایل داریم آن را خودمان حل کنیم یا حداقل متوجه شویم که ایراد رخ داده مربوط به کدام بخش از دستگاه بوده است.

تلویزیون یکی از وسایل پرکاربرد زندگی است و به طور معمول مدت زیادی در روز روشن و درحال استفاده است. به همین دلیل خرابی و نقص آنها هم بیشتر اتفاق می‌افتد.

حال در این سلسله مقالات کوتاه، سعی می‌کنیم نقص و خرابی‌های احتمالی تلویزیون‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و تا حد امکان، راهکاری برای تعمیر صحیح آنها در منزل ارائه کنیم که در این مقاله به یررسی دلایل خرابی پنل تلویزیون و مشکلات متداول آن می‌پردازیم:

۱- خط عمودی روی صفحه دستگاه نمایش داده می‌شود؟

پاسخ:

الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که هرگونه ایراد در تلویزیون خود مشاهده کردید، به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز، سامانه اعزام تعمیرکار در محل، ثبت کرده تا کارشناسان در اسرع وقت با شما هماهنگ شوند.
ثبت درخواست

 

۲- تلویزیون صدا دارد و تصویر ندارد؟

پاسخ:

اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

۳- قسمتی از تصویر تیره شده است؟

پاسخ:

اگر صفحه ضربه نخورده باشد این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، که با خاموش شدن قسمتی از LED BAR مشکل به این شکل مشاهده می‌شود که در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

۴- یک رنگ غیر عادی به تمام صفحه اضافه شده است؟

پاسخ:

در صورت وجود و بروز چنین مشکلی نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد و تعمیر پذیر نیست. مشکل به وجود آمده را می‌توان در (Liquid) پنل یافت که از اجزای اصلی پنل به شمار می‌آید، هزینه تعمیر این مورد می‌تواند حتی بین ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه باشد.

پیشنهاد مطالعه

۵- یک نقطه سفید در تصویر وجود دارد؟

پاسخ:

در برخی از موارد متوجه می‌شویم یک یا چند نقطه سفید و نورانی در تصویر وجود دارد باید بدانیم که در اینجا دستگاه در اصطلاح دچار پیکسل سوختگی شده است به این معنی که تمام اجزای مرتبط با هم برای اینکه پیکسل به نقطه‌ای تبدیل شود که رنگی باشد و در ایجاد تصویر کمک کند درست عمل نمی‌کنند، در نتیجه پیکسل روشن می‌ماند و حالت نقطه سفید به خود می‌گیرد، باید دانست یه راهکار خاصی برای رفع این مشکل وجود ندارد مگر تعویض کامل پنل که بسیار هزینه‌بر است.

خرابی پنل تلویزیون

۵- صفحه تلویزیون آب خورده است؟

پاسخ:

در صورت نفوذ مایعات در پنل (آب،اسپری شیشه شور و …) دستگاه با مشکلات مختلفی در نمایش تصویر رو به رو می‌شود از این جمله این مشکلات می‌توان به (خط روی تصویر، تیره شدن قسمتی از تصویر و یا دو تکه شدن تصویر) اشاره کرد، دلیل به وجود آمدن چنین مشکلاتی ایجاد یک اتصال کوتاه و یا هر نوع اتصالی در برد TCONو یا فلت‌های ارتباط دهنده است. اصولا این مشکل در صورت موجود بودن قطعات مورد نیاز در محل معتبر بر طرف می‌شود. برای تعمیر می‌توانید در وبسایت آچارباز درخواست ثبت کنید.

۶- تصویر دوتایی شده است؟

پاسخ:

زمانی که تصویر دوتایی شده است و یا دچار اختلال و به هم ریختگی شده است، پنل اصلی با مشکل رو به رو شده است ولی احتمال وجود مشکل در بورد TCON نیز وجود دارد، در این مورد حتما جهت تعیین دقیق مشکل نیاز به بازدید توسط تکنسین وجود دارد.

۷- صفحه ضربه خورده است؟

پاسخ:

در صورت وارد شدن ضربه به صفحه و یا برخورد شی نوک تیز با صفحه مشکلاتی در تصویر به وجود می‌آید که تمام آن‌ها برای رفع شدن نیاز به تعویض کامل پنل دارد.

از مشکلات به وجود آمده می‌توان به ایجاد خط روی تصویر – تیره شدن تصویر اشاره کرد.

۸- صفحه (پنل) شکسته است؟

هیچ راهکاری برای تعمیر وجود ندارد، و نیاز به تعویض کامل پنل وجود دارد که هزینه‌ای تا ۸۰ الی ۹۰ درصد قیمت کل دستگاه را دربر میگیرد.

۹- قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

این اتفاق در بیشتر موارد زمانی رخ می‌دهد که تلویزیون به دستگاه گیرینده دیجیتال و یا دستگاه‌های مشابه دیگری از طریق پورت HDMI متصل باشد.

وقتی شما از یک وسیله برقی با توان بالا مانند: لباسشویی، آبمیوه‌گیری و یا لوازم مشابه که دارای موتور هستند در منزل استفاده می‌کنید به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، باعث ایجاد نویز در وسایل دیجیتال می‌شود.

همین نویز در لوازم دیجیتال، مانند تلویزیون، باعث بروز ایراداتی می‌شود که نمونه بارز آن قطع شدن لحظه‌ای تلویزیون است.

این اتفاق بیشتر به دلیل استفاده از کابل‌های HDMI با کیفیت پایین رخ می‌دهد. زیرا کیفیت کابلی که مورد استفاده قرار گرفته پایین است و قابلیت نویز گیری ندارد. به همین دلیل نمی‌تواند در برابر نواسانات مغناطیسی به درستی کار کند و باعث ایجاد نویز در تصویر (قطع وصل شدن تصویر) می‌شود.

به عنوان مثال اگر کابل برق را از کنار سیم تلفن عبور دهید باعث ایجاد نویز در هنگام مکالمه می‌شود و با اگر سیم برق از کنار سیم‌های آیفون تصویری عبور کرده باشد، تصویری بی کیفیت همراه با نویز مشاهده خواهید کرد.

تا اینجا متوجه شدیم که جریان برق می‌تواند در لوازم دیجیتال مشکل ایجاد کند، خب راه حل چیست؟

برای حل این مشکل در تلویزیون‌ها دو راه وجود دارد:

 اول اینکه مانند قدیم از کابل های AV  و یا سه فیش استفاده کنید که این روش زیاد جالب نیست و هم کیفیت تصویر پایین می‌آید. همچنین تصویر در هنگام استفاده از لوازم برقی دچار پرش و یا نویز می‌شود.

در روش دوم شما می‌توانید از یک کابل HDMI با کیفیت بالا و یا شیلد دارد استفاده کنید.

توجه داشته باشید که کابل‌های HDMI که در بازار موجود است، تنوع زیادی دارند و حتما باید از نوع شیلد دار که قابلیت نویزگیری را دارند استفاده کنید.

نکته دیگر اینکه تا جایی که می‌توانید از کابل‌های کوتاه استفاده کنید و از رد شدن کابل HDMI از کنار کابل برق خودداری کنید.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری شما در محل
در صورتی که هرگونه ایراد در تلویزیون خود مشاهده کردید، به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز، سامانه اعزام تعمیرکار در محل، ثبت کرده تا کارشناسان در اسرع وقت با شما هماهنگ شوند.
ثبت درخواست

 

منبع: تیم آچارباز


نویسنده :

آیا می‌دانید مهمترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟
16 رای، میانگین 4.4 از 5

101
دیدگاه بگذارید

avatar
55 نظرات
46 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
53 Comment authors
آچاربازنویدمهردادغلامیتکاور Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
پریسا
Guest
پریسا

تشکر از مقاله خوبتون

امید
Guest
امید

خیلی خوب بود اطلاعاتتون
ممنونم ازتون👍👍👍💕💕💕💕

مهدی
Guest
مهدی

سلام تلویزیون الجی دارم تلویزیون روشن میشه فقط چراغ جلوی تلویزیون روشن نمیشه مشکل چیه

مهسا رضایی
Guest
مهسا رضایی

سلام روی صفحه تلوبزیون یه خط سرتاسری سیاه افتاده دلیلش چی میتونه باشه؟

نگار
Guest
نگار

من یه تلویزیون دارم چند تا خط روش افتاده البته قدیمیه تلویزیونم امکان تعمیرش هست؟؟

مریم فقیهی
Guest
هستی میرزایی

من یه راه حل برای رفع خرابی های کوچک پنل تلویزیون بلدم امیدوارم که بتونه براتون مفید باشه. تلویزیون ما موقع حمل تعادلش به خورد و افتاد تو بغل پدرم. گوشه صفحه اش تصویر رو سیاه نشون می داد. این بادکش های کوچیک که سر بعضی عروسک ها هست، رو روی اون قسمت کشیدیم و مشکلش حل شد. البته این کار باید خیلی آروم و با احتیاط انجام بشه وگرنه خرابی پنل تلویزیون شما بدتر میشه. امیدوارم براتون مفید باشه.

مهسا رضایی
Guest
مهسا رضایی

خطی که خدمتتون عرض کردم به صورت افقی در قسمت پایین صفحه افتاده که متاسفانه هرچی داخل مطلبتون دنبالش گشتم پیدا نکردم.

اکبر فدایی
Guest
اکبر فدایی

۲rooze tv khridam safash bache ab rikhte khat roo tasvir oftade doros mishe?
Az ye ja az too internet porsidam goft panelesh sookhte?

احسان
Guest
احسان

سلام من یه LED LG SMART دارم امروز که برای دقایقی اون رو خاموش کردم بعد از حدود نیم ساعت که خواستم دوباره روشنش کنم دیگه روشن نشد و فقط آرم و چراغ پایین دستگاه روشن و خاموش میشه، برق ورودی رو هم قطع و وصل کردم اما بی فایده بود. لطفاً راهنماییم کنید باید چکار کنم . ممنون و مچکر

محمد
Guest
محمد

تلویزیون سامسونگ ما رنگارو جابجا پخش می کنه از سخت افزاره یا تنظیماتش؟

حسین
Guest
حسین

سلام و وقت بخیر
ال ای دی سونی من مدل R50,هست
چند روزی خود بخود خاموش میشه،و چراغ پاور ۶ بار خاموش روشن میشه،
مشکلش چیه؟
ممنون

مینا
Guest
مینا

خیلى از بازیھا روى تلویزیون سامسونگ ما باز نمیشھ و نیاز بھ ادوب فلش پلىرر درخواست میکنھ. چھ کار باید کرد?

Javad
Guest
Javad

با سلام و عرض ادب
تلویزیون LG مدل ۴۹lj51 خریدم که در حین پخش فیلم از SUB خودبخود هنگ میکنه و بعد از حدود یک دقیقه بر میگرده رو حالت TV، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

سعید
Guest
سعید

با سلام
من یه تلویزیون ال سی دی سامسونگ دارم وقتی روشن میشه بعد از چند دقیقه صفحه شروع میکنه به تار شدن و وقتی کانال رو عوض میکنم تصویر کانال قبلی هنوز روی صفحه باقیه.ممنون میشم راهنمایی کنین.در ضمن ریست فکتوری هم کردم فایده نداشته.

شهرزاد
Guest
شهرزاد

سلام تلوزیون ما ال جی هست.تازگیا فلش بهش وصل میکنیم فیلم ببینیم فیلم رو نصفه نشون میده بعدش قطع میشه تو هر فلشی و باهرکیفیتی فیلم گذاشتم ولی یه تیکه ازفیلمو نشون میده بعدش قطع میشه.لطفا کمکم کنید

اسلام
Guest
اسلام

سلام علیکم
تلویزیون ال جی من بعد از هر بار روشن کردن باید دوباره کانال را جستجو کرد یعنی منوی انتخاب زبان می آید. مشکلش چیست

سعید
Guest
سعید

سلام خسته نباشید من هم مشکل اسلام رو دارم یعنی همش تلویزیون برمیگرده به صفحه انتخاب زبان و جستجو شبکه و به تنظیمات کارخانه برمیگرده چه جاهایی باید ببرم برای تعمیر ساکن کرمان هستم

محمد
Guest
محمد

سلام تلویزیون مایک دفعه تصویرش قطع شد ولی صدا داره روشنایی روی صفحه هم داره میشه یه کمکی به ما کنید،مدل سامسونگ BN68_03558A،ممنونم

احمد
Guest
احمد

سلام تلوزیون سونی من ۵۰ دقیقه کار میکنه بعد صفحه رنگی میشه بعد سفید بعضی موقع سیاه

matin
Guest
matin

سلام من ال ای دی سامسونگ دارم ی تصویر کوچیک شبیه ی برچسب گوشه بالای تصویر اومده و دائم از چپ تصویر ب راست میره هر کاری کردم نتونستم برطرفش کنم میشه راهنماییم کنید؟
ممنون

محمد تقی
Guest
محمد تقی

سلام مهندس یک LED 32 دارم که تصویر ندارم ولی صداش رو چک نکردم پنل رو با خیلی دلهره برای بار اول باز کردمبه گمان اینکه عیب از لامپهای بک لایت باشه که دیدم همه ظاهر عالی دارند ولتاژ لامپهارو نمیدانم و ایا عیب جای دیگری است لطفا راهنمایی کنید با تشکر ازشما.

Mohamad
Guest
Mohamad

درود
قسمتهایی از تلویزیون تغییر رنگ داره به رنگ ابی
مدل تلویزیون lg 43 اسمارت و ۴k

محمد
Guest
محمد

سلام تلویزیون ال جی دارم تصویرش تار شد خیلی تار فقط صدا دار مشکل چیه

محسن
Guest
محسن

با سلام خدمت کارشناس محترم
من تلویزیون LCD LG دارم الان یک روز پیغام میده برنامه ریزی نشده اگر امکانش هست راهنماییم بفرمایید چکار باید انجام بدم
با تشکر

امين
Guest
امين

درود
تلویزیون سونی مدل وگا دارم تصویرش یه جوری انگار انکسار نور داره یه مقدار تاره و شارپ نیست وقتی مثلا میره رو ویدیو کلمه درج شده بالآی تصویر یه مقدار تاره ودوخط میشه
لطفا راهنمایی کنید
سپاس

Alma
Guest
Alma

سلام
Led 55 مدل ub دارمکه متاسفانه هنگام تماشای برنامه یهو یه صدایی از تلویزیون اومد و خاموش و روشن شد ولی ازاون موقع به بعد هیچ کدوم از وردی ها مثل usb. Hdmi و گیرنده دیجیتالش قطع شد و فقط ورودی av کار میکنه حالا شما بفرماییدمشکل چیه و چکار کنیم اگه بخوایم بردش رو عوض کنیم باید اعداد روی برد که با EAX شروع میشه یکی باشه یا باید شماره های EBT یکی باشه و سوال اخر اینکه میشه برد ۶۰ رو که همه مواردشون یکیه رو بهش زد
با تشکر از صبر شما

رضا شکری
Guest
رضا شکری

سلام، تلوزیون ال جی ۴۷ مدل lm6610، قسمت ورودی آنتن فعال نمیشه، همه چیز سالمه فقط آنتن فعال نمیشه که بشه جستجو کرد، پیغام ورودی آنتن را بررسی کنید میده، ممنون میشم راهنماییم کنید

banoo
Guest
banoo

سلام.علت خاموش روشن شدن مدل ۴۲Ln5700 که هوشمند چی میتونه باشه.گاها اینجوری میشه قبلا دوسه بار بردیم تعمیر ولی باز دوباره بعد مدتها شروع شده.چراغ قرمز جلو چشمک زن میشه بعد اینکه آرمش میاد و گاها بعد از ساعتها خاموش بودن روشن که میکنیم چن دقیقه نشون میده بعد رو یه تصویر مکث میکنه بعد دوباره صفحه کلا سیاه میشه.علتش چی میتونه باشه.اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.عنی هیچ راهی برا ریست کردنش نیس؟انگار به رم داخلی جزئی هم داره چون هر چی ضبط میشه رو رمش میمونه رو فلش ذخیره نمیشه.ایا امکانش هس که ویروسی شده باشه از طریق فلش… Read more »

مهدی
Guest
مهدی

سلام تی وی ال جی دارم سری ال ان کنترلها دوتا جادویی و معمولی کار نمیکنن تی وی با دکمهای پشت ریست کردم الان روی گزینه ضوابط میخوام بیام پایین و موافق را کیلیک کنم نمیاد پایین از راهنمایی تون متشکرم چون تلویزیون هیچ کاری نمیکنه

محمد
Guest
محمد

باسلام.تلوزیون ال جی من ۵۵Uj69فور کی هست چندماه گرفتم.الان دیدم تو بعضی شبکه ها مثل مستند یا شبکه خبر تصویر خوبه ولی صداش خرابه .میرم رو ی تنضیمات شبکه جسجو.خوب میشه ولی خاموش روشن میکنم باز همونطور میشه.تنظیمات کارخونه کردم.تاثیری نداشت.خواهش میکنم بگید مشکل چیه.ممنونم مهندس جان.

سید علی میرایی
Guest
سید علی میرایی

سلام جناب مهندس . یک تلویزیون سامسونگ بمدل PS42B460P2S هست یک سال کنار گذاشته و داخل کارتن بوده .مجددا برای استفاده نصبش کردم وقتی کابل به برق وصل میشه چراغ استنبای بصورت روشن دایم هست یعنی استند بای وقتی فرمان روشن میدهی صدای رله پاور آمده و چراغ استند بای خاموش میشد هر فرمانی با کنترل میدهی پذیرش پیام با چشمک زدن چراغ اسند بای را اعلام میکند و این تا زمان فشار دادن یکی از دکمه های کنترل معمولا ادامه دارد .ولی با این وجود صفحه کاملا سیاه و هیچ تصویری ندارد در صورتی دسگاه روشن است حدس حقیر… Read more »

احمد ذاکری
Guest
احمد ذاکری

من یه ال ای دی ۴۲ال جی دارم
یه جایی از صفحش پر نور تر از بقیه جاهاست که اندازش اندازه یه سکه میشه
میشه بگین چیکار باید کرد؟؟؟

Saeed taheri
Guest
Saeed taheri

سلام
من تی وی ال جی دارم بک لایتش رفته میخوام بدونم هزینه تعمییر چند در میاد؟
ممنون میشم سریعا پاسخ بدید به ایمیلم

علی
Guest
علی

باسلام میخاستم بدونم تلویزیون led 49UF77000GI از شرکت ال جی چطوره برای خرید؟ عیب فنی در طراحی و ساخت نداره؟ممنون میشم پاسخ بدین.

حسین
Guest
حسین

سلام OLED LG 55EC93000GI دارم که پس از دو سال و هشت ماه، شب که خاموش کردم صبح که روشن کردم کلیه پنل از بالا تا ۵سانتی لبه پایین پنل یک لایه سیاه رنگ پوشانده و داخل این لایه خط های رنگی خاموش و روش می شه، اون ۵ سانت درسته فقط صدا و تصویر نداره

الیله
Guest
الیله

سلام روی تلویزیون ال ای دی ال جی ۴۲اینچ من یک خط سرتاسری از بالا تا پایین صفحه افتاده خطش خیلی باریکه
هیچ ضربه ای بهش نخورده فقط چندروز پیش متوجه شدم پسر ۳سالم کمی آب دهانش رو ریخته رو صفحه تی وی
از تعمیراتیها پرسیدم گفتن پنل آسیب دیده
بنظرشما هم پنل آسیب دیده؟

الیله
Guest
الیله

این روهم بگم خطی که افتاده آبی کمرنگه

سعید
Guest
سعید

سلام ممنون از اطلاعات ارایه شده من تلویزیون lg دارم که اول نصف صفحه سیاه شد بعد از یک هفته کلا تصویر ندارد البته بدون اینکه ضربه بخورد یا اینکه مایعات ریخته شده باشد آیا می بایست پنل تعویض شود یا اینکه مشکل بشکل دیگری حل خواهد شد ضمنا شما در کرج هم نمایندگی دارید یا خیر

ابوالفضل
Guest
ابوالفضل

سلام من یه تلویزیون LED LGمدل۴۳LJ510Vدارم روشن بودیهوتصویرسیاه وکامل رفت اماصداداره بردمش تعمییرمیگه که پنلش ضربه خورده بایدعوض بشه امامن مطمئنم که ضربه نخورده میخواستم راهنماییم کنیدکه مشکلش ازچیه وهزینه تعمیرش توبازارچقدرمیشه

منتظری
Guest
منتظری

سلام صدای تلویزیونمان قطع شده و هنگام استفاده از کنترل برای تغییر صدا علامتی شبیه باطریهایی که سیم به آن وصل است در کنار صفحه دیده می شود علت چیست؟ممنونم

نمازی
Guest
نمازی

سلام تی وی من بر اثر ضربه یک خط عمودی افتاده .این خط به مرور زمان بیشتر میشه؟

معصومه
Guest
معصومه

سلام تلوزیون ۳۲اینچ سونی دارم که صفحه ش ضربه ی محکم خورد وحالاتمام تصویرش قرمزشده ولی تصویرش پیداس چجوری توخونه تعمیرش کنم

Jafar
Guest
Jafar

سلام و خسته نباشید.
یه تلویزیون اولترا ۴k ۴۳سمت چپش از بالا تا بیست سانتی متر نرسیده به پایینش یه خط آبی باریک هست،ایا امکان داره بیشتر بشه،چون قصد خریدش رو دارم۰

احمد
Guest
احمد

سلام تلویزون من سامسونگه.وقتی فیش بهش میزنی که ازش تصویر بگیری مثل ویدیو یا پلی استیشن یه خط خط موج میزنه و بالا میره هی تکرا میشه.مشکلش چیه.فقط موقعی که سه فیش تصویر بهش وصله اینجوریه.فیش تصویرم عوض کردم.بازم همونجوریه وقتی دستگاهی بهش وصل میشه

محبوبه
Guest
محبوبه

سلام یه خط افقی باریک افتاده تو تلوزبون از اولش تا اخر یکسان تلوزیون هم تری ای دی سامسونگ مشکلش چیه

محسن
Guest
محسن

سلام من تلویزیون سونی مدل kd-55x7000e رو آپدیت کردم و بعد از آپدیت یک خط عمودی سرتاسر صفحه بوجود آمد . مشکل از چی هست ؟

علی
Guest
علی

سلام در سمت راست صفحه ال ای دی تلوزیونم خط های سرتاسری از بالا تا پایین و قسمتی از پایین تصویر به صورت افقی دیده میشه مشکل از چیه؟؟صفحه تلوزیون سالمه ولی خب از داخل انگار یه نقطه و ترک خوردگی اطرافش دیده میشه..ممنون میشم راهنماییم کنید

امیر
Guest
امیر

سلام من یه ال ای دی الجی۵۰اینچ سری laدارم قبلا یه بار تصویرش رفت صدا داشت نمایندگی درست کرد الان بعد دوسال یهویی وسطش تارشده حالت خط خط ویه خط مشکی افتاده وسط که همش بالا پایین میشه ایرادش چیه.ممنون.البته از این ماهواره داراس..واینکه دیشب رعدوبرق زد وامروز اینطور شد

رضا
Guest
رضا

با سلام
یک دستگاه تلویزیون ۵۵ اینچ سونی مدل w800c دارم که بدون اینکه ضربه خورده باشد، یک خط عمودی بنفش دقیقا وسط صفحه ایجاد شده و یه طرف صفحه رنگش سبز میشه بعد از چند دقیقه خود به خود درست میشه،تو دفترچه راهنماش نوشته اگه اینطور باشه مشکلی نیست ، لطفا” راهنمایی بفرمایید

Niloo
Guest
Niloo

باسلام تلویزیون سونی خاموش شده و ۵بار چراغ قرمز ممیزنه و دوباره تکرار میشه دلیلش چه میتواند باشه آیا سوخته

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.