×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

تلویزیون و مانیتور

مهم‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون چیست؟

خرابی پنل تلویزیون

پنل تلویزیون چیست؟ پنل تلویزیون در کجا قرار دارد؟ چگونه از پنل تلویزیون مراقبت کنیم؟

اینها تنها بخشی از سوالات پرتکرار شما درباره پنل یا فلت تلویزیون است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با پنل به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات تلویزیون آشنا شوید. جالب است بدانید تلویزیون از قطعات مختلف تشکیل شده است. اغلب در صورتیکه برای این قطعات مشکلی به وجود آید با تعمیر مشکل برطرف می‌شود. ولی پنل یکی از قطعاتیست که تعمیر تلویزیون راه حل آن نیست و باید با آن را با قطعه جدید جایگرین کرد.

برای تعویض پنل تلویزیون به هر تعمیرکاری اعتماد نکنید و آن را به هر تعمیرگاهی نسپارید. بهتر است در این شرایط، تعمیر تلویزیون در منزل و در حضور شما انجام شود. با این کار روی روند تعویض پنل نظارت دارید و قبل از پرداخت اجرت می‌توانید دستگاه را کامل چک کنید.

با توجه به اینکه خرابی پنل ممکن است برای هر تلویزیونی به وجود بیاید و منحصر به یک برند یا مدل خاص نیست، تصمیم گرفتیم مطلبی را به مهم‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون اختصاص دهیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پنل تلویزیون چیست؟

پنل یا فلت تلویزیون یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تلویزیون است که تصویر روی آن نمایش داده می‌شود.

پنل تلویزیون کجاست؟

اولین سوالی که پس از شنیدن نام فلت یا پنل تلویزیون در ذهن به وجود می‌آید، این است که محل دقیق پنل تلویزیون کجاست؟

در واقع پنل بیرونی‌ترین قسمت تلویزیون یا همان صفحه نمایش تلویزیون است. اغلب پنل‌ها از جنس شیشه یا کریستال هستند و برای محافظت از این لایه و جلوگیری از آسیب دیدن روی آن توسط یک فیلم پوشیده می‌شود.

انواع پنل تلویزیون کدام‌اند ؟

از زمانی که اولین نسل تلویزیون‌ها به خانه راه پیدا کردند تا امروز، پنل‌های مختلفی برای تلویزیون ساخته شده است. هدف تولید پنل‌های جدید نمایش تصویر با کیفیت‌تر و واقعی‌تر برای بیننده است. اما امروزه تکنولوژی‌های به کار رفته در پنل‌ها بسیار پیشرفت کرده و پنل‌های مختلفی در بازار تلویزیون موجود است. در حال حاضر رایج‌ترین پنل‌های موجود در بازار عبارتند از:

 • LCD
 • LED
 • OLED
 • QLED
برای تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چرا پنل تلویزیون خراب می‌شود؟

تلویزیون یکی از مهم‌ترین وسایل سرگرمی منازل است که همه‌ی اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند. اما بدلیل حساسیت و ظرافت در طراحی اگر از آن بدرستی نگهداری نشود به سرعت آسیب می‌بیند و شما را محروم می‌کند. اغلب مشکلاتی که برای پنل به وجود می‌آید با تعمیر برطرف نمی‌شود و تنها راه حل تعویض پنل است.

تعویض پنل تلویزیون
هزینه تعویض پنل بسیار زیاد است و خرید تلویزیون جدید برای مشتری به صرفه‌تر است.

بیشترین هزینه تعمیرات تلویزیون، مربوط به تعویض پنل است.

برخی از مشکلات پنل به شرح زیر است:

علت صدا داشتن و تصویر ندادن تلویزیون، خرابی پنل است.

اغلب خرابی پنل تلویزیون نشانه‌های مختلفی دارد. یکی از این نشانه‌ها این است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد. این مشکل به دلیل نتابیدن نور به صفحه نمایش به وجود می‌آید.

تابیدن نور به پنل به وسیله بک لایت تلویزیون انجام می‌شود. پس در صورتیکه بلک لایت آسیب دیده باشد، قادر به تابش نور نخواهد بود. بیشتر اوقات تعمیر بک لایت تلویزیون در محل امکان پذیر است. در نتیجه برای تعمیر تلویزیون و بک لایت کافیست با یک تعمیرکار ماهر در این حوزه تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تشخیص ایراد بک لایت می‌توانید مقاله «چگونه خرابی بک لایت تلویزیون را تشخیص دهیم؟» را مطالعه کنید.

خرابی بک لایت تلویزیون
برای مطمئن شدن از خرابی بک لایت، سیم تصویر تلویزیون را یک بار جدا کرده و دوباره وصل کنید. زیرا ممکن است علت تصویر نداشتن تلویزیون خارج شدن سیم تصویر باشد.

از علل خرابی پنل می‌تواند وجود خطوط عمودی روی تلویزیون باشد

یکی دیگر از علائم خرابی پنل تلویزیون، وجود خط عمودی روی صفحه نمایش است. اما علت خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون چیست؟ بسته به اینکه خط عمودی از چه نوعی باشد، علت به وجود آمدن آن متفاوت است. به طور کلی خط‌های عمودی روی تلویزیون دو دسته هستند:

1- خطوط عمودی سراسری

خطوط عمودی که روی صفحه نمایش از بالا تا پایین میافتند و کل صفحه را در می‌گیرند. این خطوط اغلب بدلیل خرابی برد تیکان یا فلت‌های ارتباطی به وجود می‌آیند.

2- خط عمودی چند سانتی متری

خطوط عمودی کل صفحه را نپوشانند و فقط در قسمت خاصی خط عمودی افتاده باشد. ایراد از پنل تلویزیون است. این مشکل به دلیل وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون به وجود می‌آید.

خط عمودی روی پنل
تعمیر برد تیکان و فلت تلویزیون بسیار کم هزینه‌تر از تعویض پنل است.

علت تیره شدن قسمتی از تصویر خرابی پنل است

تیره شدن قسمتی از تصویر می‌تواند به دو علت به وجود آید.

 • چنانچه بعد از وارد شدن ضربه یا فشار قسمتی از تصویر تاریک شده، ایراد از پنل بوده و تنها راه حل تعویض پنل است.
 • اگر به تلویزیون ضربه وارد نشده باشد و بدون دلیل تصویر تاریک شده، بک لایت تلویزیون مشکل پیدا کرده قسمتی از آن سوخته یا نیم سوز شده است.
پیشنهاد مطالعه

خرابی پنل تلویزیون در اثر آبخوردگی

نفوذ مایعاتی مانند آب، شیشه شور و … می‌تواند به قسمت‌های مختلف تلویزیون از جمله برد تیکان، فلت و …  آسیب برساند. اغلب رفع ایراد این قطعات در محل امکان‌پذیر است. کافیست درخواست تعمیر تلویزیون خود را در آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی در اسرع وقت مشکل را در محل شما برطرف کند. برخی از ایراداتی که بعد از نفوذ آب به تلویزیون به وجود می‌آید، عبارتند از:

 • ایجاد نوار‌های تیره یا روشن روی تصاویر
 • نگاتیوی شدن تصاویر تلویزیون
 • دو تکه شدن تصویر
 • ایجاد خطوط رنگی یا سیاه و سفید روی تصویر
نفوذ آب به تلویزیون
به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون، مایعات را مستقیم روی صفحه اسپری نکنید.

اضافه شدن یک رنگ غیرعادی به تصاویر می‌تواند به دلیل خرابی پنل باشد

ممکن است بعد از روشن کردن تلویزیون تصویر را متمایل به رنگ خاصی مثلا سبز یا صورتی مشاهده کنید. این ایراد نشان دهنده خرابی (Liquid) پنل است و قابل تعمیر نیست. در صورتیکه این مشکل برای تلویزیون به وجود آید باید پنل تعویض شود.

پیشنهاد مطالعه

خرابی پنل با نمایش نقاط نورانی روی صفحه تلویزیون خود را نشان می‌دهد

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی پنل، نمایش نقاط نورانی یا لکه سفید روی تلویزیون است. این مشکل به دلیل سوختن پیکسل‌ها به وجود می‌آید. در تلویزیون تولید رنگ‌های سبز، قرمز و آبی توسط پیکسل‌ها انجام می‌شود. اگر پیکسل‌های تلویزیون بسوزد در آن قسمت دیگر رنگی تولید نمی‌شود و فقط نور سفید که از بک لایت منتشر می‌شود بدون تغییر رنگ به پنل می‌رسد. سوختگی پیکسل نیز جزء مواردیست که قابل تعمیر نیست و تنها راه حل رفع مشکل تعویض پنل است.

اگر این مورد برای شما آزاردهنده نیست، می‌توانید به استفاده کردن از تلویزیون ادامه دهید تا زمانی که پیکسل‌های بیشتری بسوزد و پنل را تعویض کنید.

پیکسل سوخته تلویزیون
پیکسل سوخته می‌تواند به سرعت به بقیه پیکسل‌ها سرایت کند.

نمایش تصاویر دوتایی نشان دهنده خرابی پنل است

چنانچه در زمان تمیز کردن تلویزیون آب به داخل نفوذ پیدا کند و باعث اتصالی در قسمت‌های برد تیکان یا خرابی پنل شود، تصاویر به شکل دوتایی روی تلویزیون نمایش داده می‌شود. اگر تلویزیون شما با این مشکل روبه‌رو شده است. باید عیب‌یابی و رفع مشکل را به تعمیرکار بسپارید.

پنل تلویزیون شکسته است

ملموس‌ترین ایرادی که می‌تواند برای هر تلویزیونی به وجود آید، شکستن پنل تلویزیون است. این مشکل ممکن است در اثر وارد شدن ضربه، فشار یا سقوط از ارتفاع به وجود آید و قابل تعمیر نیست. تنها راه چاره برای برطرف شدن مشکل، تعویض پنل است.

پنل شکسته تلویزیون
بیشترین هزینه تعمیرات تلویزیون، مربوط به تعویض پنل است.

خرابی پنل در اثر ضربه خوردن به تلویزیون

وارد شدن ضربه و فشار یا پرتاب جسم سنگین به سمت تلویزیون می‌تواند به خرابی پنل منجر شود. اغلب ضرب دیدگی و خرابی پنل تلویزیون با نشانه‌های زیر خود را نمایان می‌کند:

 • ایجاد خطوط عمودی و افقی روی تصویر
 • سیاه شدن تصویر

از علل خرابی پنل تلویزیون می‌تواند قطع و وصل شدن لحظه‌ای تصویر باشد

یکی دیگر از علائم خرابی پنل، وجود نویز یا قطع و وصل شدن تصویر است. علت اصلی این مشکل، نوسان برق در وسایل الکتریکی است. این مشکل اغلب در زمان استفاده همزمان چند وسیله‌ پر مصرف مانند کولر، ماشین لباسشویی، اتو و … همراه تلویزیون به وجود آید. در این زمان نوسان برق زیاد شده و به تجهیزات جانبی که از طریق پورت‌های HDMI و USB به تلویزیون وصل شده آسیب می‌زند.

پیشنهاد مطالعه

برای رفع این مشکل و جلوگیری از آسیب رسیدن به تلویزیون می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از وسایل برقی پر مصرف، به طور همزمان استفاده نکنید.
 • وسایل جانبی را به پورت‌های دیگر AC، HDMI و USB وصل کنید.
 • اگر ایراد فقط در یک دستگاه ظاهر می‌شود، برای انتقال صدا و تصویر از درگاه‌های دیگر تلویزیون استفاده کنید.
 • برای انتقال صدا و تصویر از کابل‌های با کیفیت و شیلد‌دار استفاده کنید.
قطع و وصل شدن تصویر
برای انتقال تصویر و صدای وسایل جانبی از کابل‌های با کیفیت استفاده کنید.

خرابی پنل به دلیل نمایش خطوط افقی روی تصویر

نمایش خط افقی روی تلویزیون‌ ال سی دی، ال ای دی و قدیمی یکی از مشکلات رایج تلویزیون است . اگر این خطوط به صورت کامل از بالا تا پایین صفحه نمی‌افتد و مثلا فقط یک سوم صفحه را پوشش می‌دهد یا خطوطی که روی صفحه افتاده افقی است، به احتمال زیاد پیکسل‌های تلویزیون سوخته است.

البته همیشه علت خطوط افقی روی تصویر این نیست و نمی‌توان نسخه کلی برای آن پیچید، اما در بیشتر موارد با تعویض پنل تلویزیون، مشکل برطرف می‌شود.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نوشته های مشابه

‫261 دیدگاه ها

 1. سلام بچه م چیزی پرت کرد وقتی خاموش میکنی هیچ گونه ترکی روی تلویزیون نیست ولی روشن میکنی روی تلویزیون ترک خورده و خطهای رنگی ایجاد شده

  1. مهناز عزیز

   این ایراد احتمال دارد مربوط به فلت یا پنل تلویزیون شما باشد که با بررسی می توان تشخصی داد. اگر ایراد از پنل باشد که به طور کل باید آن را تعویض کنید.

   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 2. سلام بنده میخاستم تلویزیون سامسونگ سری tu8000 بخرم ولی اکثرا میگن خرابی زیاد داره وسامسونگ جدیدا دوام خوبی نداره . به جاش ال جی سری um7450 بخر من دوام خیلی برام مهمه خواستم از شما به عنوان متخصص بپرسم شما به عنوان خریدار به غیر از سونی چه برندی انتخاب میکردید ؟ و آیا سامسونگ واقعا دوامش پایینه ؟ ممنون

  1. سلام بهنام عزیز

   در این زمینه بهتر است با فروشندگان این صنف مشورت کنید.

 3. سلام یه نقطه ریز سفید رنگ بر اثر ضربه روی تلویزیون هنگامی که روشن هست ایجاد شده یک خراش کوچک است وعمقی نیست ایاممکن است این نقطه بزرگ شود چند مدت دیگراین اتفاق می‌افتد؟

  1. لیدای عزیز

   اگر این نور به صورن نقطه نقطه باشد امکان پیکسل سوختگی وجود دارد که در این مواقع پنل باید تعویض شود.
   اگر به صورت هاله ای این نور را می بینید به احتمال زیاد ایراد از بک لایت تلویزیون شماست که باید بررسی و تعمیر شود.
   در صورت تمایل به بررسی، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 4. سلام .۲۰ روز پیش تلویزیون ۴۲ ال جی دادم تعمیر .گفتن ایراد از تیکان هست.تصویر نداره ولی صدا داره.۶ ماه ضمانت کردن.الان دوباره بهمون مشکل خورده.با تعمیرکار ک تماس گرفتم گفتن پنلش خرابه دوباره تعمیر کنید بازم تیکانو میسوزونه .درصورتی ک نه ضربه خورده نه آب .۳ سال پیشم همین مشکلو داشت تعمیر کردم تا امسال. یعنی نظر تعمیرکار درسته؟

  1. سلام مهسای عزیز؛

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد. برای اینکه به اطمینان کامل برسیم که مشکل از کدام قسمت از تلویزیون اس، نیاز به بررسی های بیشتری است.
   میتوانید برای حل مشکل درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 5. سلام وقت بخیر .
  یه تلویزیون ۵۰ سامسونگ تازه گرفتم بعد موقع جابه جایی تو خونه تو همون بسته بندی تو کارتن خودش افتاد رو فرش بعد بیرونش آوردم زدم به برق روشن شد منو تنظیماتش اومد دیگه جلو تر نرفتم چون از گارانتی خارج میشه … ایا احتمالش هست ک ایراد پیدا کرده باشه یا بعدها دچار مشکل بشه!؟

  1. سلام میثم عزیز

   اگر در حال حاضر اختلال کوچکی در تصویر و پنل تلویزیون دیدید، به احتمال زیاد مرتبط با همین ضربه است. سریعا بررسی کنید.

 6. با سلام و خسته نباشید
  بنده یک مانیتور دارم که در زمان ارسال ، ضربه خورده است صفحه اصلی نشکسته اما پنل یا فلت در سمت گوشه راست شکسته و یک مقدار نور سفید از گوشه وارد تصویر می شود . تصویر کامل است و مشکلی نداره رنگ هم قاطی نمیکنه فقط مشکل نور سفید از گوشه دارد . صفحه نمایش تکنولوژی IPS LED داره و مارک NEC حرفه ای هستش 24 اینچ ، آیا امکان تعمیر دارد و هزینه تعمیر چقدر است ؟

  1. سلام

   بله تعمیر می شود. برای استعلام هزینه می توانید با شماره 02154591600 تماس بگیرید. پشتیباانان ما راهنماییتان می کنند.

 7. سلام ببخشید دیرور تلویزون من یه ضربه نسبتا کوچک خورد امام رنگ صفحه قاطی شده و یطرف تلویزیون ک ضربه نخورده نمایش داره طرفی ک ضربه خورده کلا رنگ داره مشکلش چیه؟

  1. سلام فهمیه عزیز؛
   به دلیل ضربه خوردگی که فرمودید به احتمال زیاد ایراد از پنل تلویزیون شماست که باید تعویض شود

 8. سلام من ۳ سالی هست که تلوزیون ال جی ۴۹ اینچ دارم .یک خط عمودی به صورت نقطه چین روی صفحه ایجاد شده که عرضش تقریبا ۱mm.علتش چیه؟

  1. سلام

   در همین مطلب هم به این موضوع اشاره شده. به احتمال زیاد برد تیکان و فلت‌های ارتباطی تلویزیون شما دچار اختلال شده.

   اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد، باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   1. خط به طور کامل از بالای صفحه تا پایین صفحه کشیده شده . هزینه تعمیر یا تعویضش تو چه محدوده ای میتونه باشه؟

    1. سلام

     پس ایراد از پنل است که ممکن است به طور کل نیاز به تعویض باشد.

     هزینه تعمیرات را می توانید در لینک زیر ببینید:

     https://a4baz.com/tariff-services

     اما هزینه تعویض کامل پنل بسته به مدل تلویزیون شما متغیر است.

 9. با سلام.من تقریبا تمام سوال های دوستان رو که پرسیده بودن رو خوندم.مشکل تلویزیون من اینه که وقتی دوساعت شبکه رو با لگو و ارم روشن میبینی و به کانال دیگه ای میری آرم ولگو اون شبکه به صورت کم رنگ یا پر پر کنان دیده میشه راهکار این مشکل چیه ممنون

  1. سلام

   به این ایراد در اصطلاح جاماندگی تصویر گفته میشود. اغلب در دستگاه های پلاسما مشاهده می شود. برای حل مشکل با شماره 02154591600 در تماس باشید.

 10. سلام من یک تلویزیون ۴۸ اینچ ال جی داریم که هر روز یک خط افقی می افته روش و خودش بعد از دو یا سه ساعت خوب میشه

  1. سلام

   این ایراد مربوط به بک لایت یا پنل تلویزیون شماست. مطمئنید تلویزیون ضربه نخورده؟ اگر از ایراد از پنل باشد، باید کل پنل را تعویض کنید. در هر صورت بهتر است حضوری بررسی شود. می توانید با شماره 02154591616 تماس بگیرید و درخواست تعمیر تلویزیون خود را ثبت کنید

 11. سلام نلویزیون سونی دارم برخی مواقع در فسمتهایی از تصویر که فقط سفید هستند مثلاً ابر . خطوط کم رنگ کوتاهی به رنگ صورتی دیده میشود ایا پنل مشکل دارد؟
  البته ۸-۹ سال است کار میکند ؟

  1. سلام

   بله احتمالا یا مشکل از پنل است یا فلت. در هر صورت باید بازدید شود تا از خرابی آن مطمئن شد. اگر ایراداز پنل باشد که باید به طور کل تعویض شود. در غیر اینصورت امکان تعمیر وجود دارد. شما می توانید در صورت تمایل درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  1. سلام

   ممکن است ایراد از بک لایت یا پنل تلویزیون باشد. این شکل مشکلات حتما باید بررسی حضوری شود تا دقیق بتوان مشکل را تشخیص داد. در صورتی که تهران هستید می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان ما بررسی کنند.

 12. سلام به صفحه ال سی دی من شیشه شور اسپری شده و رنگ تلویزیون بهم ریخته چکار کنم چون قدر هزینه دارد

  1. سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون شماست. بسته به شدت ایراد احتمال تعویض پنل وجود دارد. بهتر است توسط کارشناس بازدید شود

 13. سلام وقت بخیر
  تلویزیون من سونی مدل x8500 زمانی که خاموش میکنم روی صفحه سیاهش که موقع خاموش شدن هست یه نوار کمرنک افقی ظاهر میشه و هردفعه خموش کردن جاش عوض میشه توی صفحه ولی در موقع پخش اصلا مشکلی نیست فقط در زمان خاموش کردن.میخواستم ببینم ایراد هست این یا نه.ممنون.

  1. سلام
   این مشکل نیاز به بررسی های بیشتری دارد و نمی توان به این شکل پاسخ دقیقی داد. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.

   شماره تماس: 02154591616

 14. سلام تلوزیون سامسونگ led ما بعد از مدتی ۶ سال یک حاله افقی به ضخامت حدود ۵ سانتیمتر و در طول پنل تاریک شده و بقیه تصویر مشکلی ندارد علت چیست

  1. سلام

   این مشکل می‌تواند مربوط به بک لایت باشد، اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

 15. سلام من یک تلوزیون ال‌جی کرو دارم وقتی امروز از کارتن درش آوردم وروشن کردم انگار به اندازه نیم سانت پنل از قاب جدا شده و همون قسمت پنل سفید رنگه میخواستم ببینم میتونم این رو تعمیر کنم یا نه

  1. سلام

   بله به احتمال زیاد قابل تعمیر است فقط خودتان دست به آچار نشوید. بهتر است توسط متخصص بازدید شود

 16. سامسونگuA43Ru7100kبعدازچن بارخاموش وروشن کردن پشت سرم براهمیشه خاموش شدالان نه صدانه تصویرداره.بردم تعمیرگاه میگه بردسوخته.بردتهیه کردم تعویض کردتعمیرکارگفت بازسوخت.میگه فقط بایدبردفابریک کشورسازنده(مصر)باشه.وگرنه هزینه الکی میکنی.بردم جای دیگه میگه بردسالمه چون دکمه های کنترل میگیری چشمک زن کارمیکنه برددستورمیده ولی بک لایت نمیگیره.لطفاراهنمایی کن ممنون ازبرنامه عالیتون

  1. سلام

   چنین اتفاقی می تواند ناشی از عدم عملکرد صحیح برد مین و یا پاور باشد.
   بهترین روش این است توسط تکنسین ماهر بررسی گردد.

 17. سلام. آیا پیکسل سفید شده به مرور زمان گسترش پیدا میکنه زا نه

  1. سلام

   به این مشکل در اصطلاح پیکسل گیر کرده (Stuck Pixel) گفته میشود.
   در اغلب موارد به دلیل اینکه مشکل کاملا مربوط به پنل میشود راه حل استانداردی جهت رفع مشکل وجود ندارد.
   در نهایت بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد.

 18. سلامlcd سامسونگ 40اینچ تصویر قطع میشه ولی صدا هست با جستجو در اینترنت ظاهراً عیب از بک لایت هست بردم برای تعمیر میگه بعداز تعمیر ممکنه خط سفیدی روی صفحه ظاهر بشه این دلیلش چیه ؟ ممنون از شما

  1. سلام

   بله ایراد از بک لایت تلویزیون شماست. در زمینه خط سفید بعید است. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما مشاوره ای داشته باشید یا اینکه با تعمیرکاران مجاز دیگری مشورت کنید.

 19. سلام وقت بخیر تلویزیون سونی دارم اخیرا یه سری خطوط سفید حدود ده سانتی متر بالای صفحه بعد از حدود دو ساعت از روشن شدن تلویزیون ظاهر میشه و آرم شبکه ها سایه داره و بعد ازینکه خاموش میشه یکی دو ساعت و دوباره روشن میکنیم خبری نیست ..علت چی می‌تونه باشه .

  1. سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

 20. سلام چطور میتونم پنل تلویزیون سونی 55 مدل x9300D رو تهیه کنم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام

   در صورتی که در تهران هستید، با شماره 02154591600 در تماس باشید کارشناسان ما راهنماییتان می کنند.

   1. سلام

    در این زمینه می توانید با کارشناسان ما به صورت تلفنی در تماس باشید.

    02154591600

 21. سلام وقتتون بخیر.
  من چند روزی هست تلویزیون سونی مدل ۵۵ x800 خریداری کردم.ولی متاسفانه یه مشکلی داره.
  وقتی تلیوزیون روشن میشه رو هر شبکه ای که باشه بعد از چند دقیقه یه سایه از ارم و اطلاعات اون شبکه روی تلویزیون میمونه و حتی اگر رسیور هم خاموش بشه اون سایه ها هست.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید مشکل از چی میتونه باشه

  1. سلام

   الف : اگر فقط در برنامه هایی که سرعت آنها زیاد است این اتفاق میافتد (عنوان مثال: بعد از ضربه به توپ یک سایه تیره حرکت میکند) و در حالت عادی این اتفاق نمیافتد مشکل به صورت فنی نیست و انطباق تصویر دستگاه پایین است، هر چه انطباق تصویر بیشتر باشد در تصاویر با سرعت بالا این مشکل را کمتر مشاهده میکنیم.
   ب: اگر در تمام تصاویر این مشکل وجود دارد و تصویر حالت دوتایی دارد مشکل میتواند در پنل (LIQUID) باشد.

 22. سلام تلوزیون ال جی دارم چند وقته کناره های تلوزیون خط سیاه کم رنگی از بالا به پایین کشیده شده مشکل از کجاست باید تو فکر یکی دیگه باشم ممنون از راهنمایی

  1. سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 23. با سلام تلویزیون ایرانی الیو خریدم باید بشینیم و روبروی مرکز تلویزیون فیلم ببینیم یه کم که چپ و راست میشینیم تصویر تار و بی کیفیت میشه از نماینده پرسیدیم گفتن پنل الجی هست به خاطر اون ولی خیلی اذیت کننده هست میخواستم ببینم با تعویض پنل این مشکل حل میشه؟

  1. سلام

   بله این ایراد مربوط به پنل است که کمی هزینه بردار است اما با تعویض آن این ایراد برطرف خواهد شد.

   1. ممنون از راهنماییتون
    متاسفانه فروشنده به سلیقه و تعاریف خودش این تلویزیون رو بهمون پیشنهاد داد و ما هم بهش اعتماد کردیم الان یک ماه از خریدش گذشته همچنان تصویرش از بغل رو مخمه

 24. با سلام .تلویزیون ال ای دی ۴۹ ال جی من پایین صفحه خط نورانی سفیدی بصورت افقی دیده میشه علت چی میتونه باشه.۶ ماه پیش هم بردش توسط کارشناسان آچاره تعویض شده بود

  1. سلام

   دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه تعمیر کمتری دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   1. ممنون از پاسخ شما. ولی این خط روشن بصورت عمودی از پایین ترین قسمت سمت چپ پنل شروع و تا انتهای قسمت راست پنل کشیده شده

    هزینه بازدید چقدر هست؟ همون ۳۹۰ تومن تعرفه اعلامی هستش؟

    1. بله به طور کل خط عمودی مرتبط با بورد تیکان و فلت است. درباره هزینه نیز، برای اطمینان بیشتر می توانید با همکاران ما در بخش پشتیباتی در تماس باشید.

     شماره تماس: 02154591600

 25. سلام روی صفحه تلویزیون ال ای دی یه نقطه نورانی سفیددرحین روشن شدن نمایان میشه دلیلش چیه وچقدهزینه بر میداره

  1. سلام

   به احتمال زیاد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی شده است و باید پنل آن تعویض شود. کمی هزینه بردار است ولی برای اطمینان بیشتر، بهتر است تلویزیون توسط کارشناس بازدید شود.

 26. ,سلام تلویزیون 55اینچ الجی داریم بچه با اسپری آب پاشی به مانیتورش آب زده بعد روشن کردن یک خط عمودی وسطش افتاده لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام

   در همین مقاله به موضوع خط عمودی اشاره شده است. ایراد از بودر تیکان تلویزیون شماس است که باید تعویض شود. اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

 27. باسلام تلویزیون تی سی ال ال.ای دی دارم.هیچ مشکلی تا به حال نداشته دیشب خاموش کردیم.صبح که روشن کردیم.صدا داره تصویر نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام

   این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند. نیاز به بررسی های بیشتری است. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

 28. تعمیر کار آچار باز بک لایت تلوزیون ما رو تعویض کرد بعد تعویض پنل یه ترک ریز برداشته و یه خط روی صفحه ! هر چند با دقت بسیار زیادی تعویض رو انجام داد ولی باز این اتفاق افتاد حالا واقعا دلم نمیاد از تعمیر کار خسارت بگیرم ! و ترسم از اینه با اطلاع دادن به شرکت تعمیر کارموظف به پرداخت کل خسارت بشه ! اما واقعا هزینه زیادییه برای خانواده ما . و من خودم رو مقصر میدونم که کاش بیشتر تحقیق میکردم!

  1. سلام
   طبق قرارداد آچارباز یا مشتریانش ما نسبت به هر اتفاقی که در حوزه تعمبرات مرتبط بیفتد، خود را مسئول می دانیم بدیهی است تحویل کالای بی عیب و نقص وظیفه ماست و برای انجام آن هر نوع خسارتی را می‌پذیریم.

 29. سلام من یه ال ای دی ۶۵اینچ مارشال خریدم ولی وقتی روشن میکنم روی صفحه اش یه لکه طوسی رنگ هست ولی وقتی تلویزیون روشن میشه حای وقتی صحنه هایی هم توفیلم تاریک اون لکه مشخص نیست فقط رو صفحه ای که روشن میشه هست علتش چیه؟

  1. سلام

   احتمالا ایراد از پنل یا بک لایت تلویزیون است که باید تعویض شود. مطمئن هستید که پنل ضربه نخورده؟ بهتر است توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 30. سلام‌ ، مانیتور ال ای دی ،ال جی داریم که بر اثر اتفاقی از روی میزش خورد زمین . حالا یه لکه ی نورانی روی صفحه ایجاد شده ؟ آیا قابل تعمیر هست ؟ یا اگه نیست این لکه بیشتر نمیشه به مرور ؟

  1. سلام

   با توجه به ضربه ای که خورده پنل دچار آسیب شده است و باید تعویض شود. این لکه ممکن است به مرور بیشتر هم شود. بهتر است تلویزیون شما توسط متخصص بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 31. سلام من یک دستگاه تلویزیون 55GX706 خریداری کرده ام که این دستگاه دوتا مشکل دارد اول اینکه هاله های سفیدی در بالا و پایین و گوشه های دستگاه در تاریکی شب دیده میشوند وقتی زمینه ی فیلم سیاه است و دوم اینکه داخل سایت فیلیمو هم میرود اما هیچ فیلمی پخش نمیکند میشه راهنماییم کنید لطفا یا شمارتونو بدید فیلمهاشو براتون بفرستم ببینید ایراد هستن اینا یا خیر ممنونم
  ضمنا دستگاه رو نو خریداری کرده ام و یکبار هم نمایندگیش عوضش کرد برام و یکی دیگه اورد اونم همین مشکارو داشت

  1. سلام

   درباره مشاهده هاله های سفید بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: 02154591600

   برای پخش از فیلیمو اروری دریافت می کنید؟

    1. اتصال اینترنت خود را چک کنید. از وبسایت دیگری هم برای پخش فیلم امتحان کنید. در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بررسی است.

 32. سلام خسته نباشید من یک تلوزیون سونی سه بعدی دارم که یک سوزن به چند نقطه آن برخورد کرده و خراش خورده است حالا جای اون خراش ها نقطه های سفید ایجاد شده چه کاری باید انجام بدم باتشکر.

  1. سلام

   احتمال دارد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی و یا گیر کردن پیکسل باشد. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 33. من نمی‌دونستم که نباید فلشو بیس چهار ساعت ب تی پی وصل کنم بخاطر همین فلشم خراب شد هی صدای نویز میداد وسط فیلم بعدشم تلویزیون ریستارت میشد الآنم که فهمیدم و دیگه فلشو وصل نمیکنم تی وی خودش مشکل پیدا کرده همش صدای نویز خیلی عجیب میده انگار میخواد منفجر میشه

  1. سلام

   احتمال اختلال در باندها و یا برد وجود دارد. بهتر است موضوع را با یک تکنسین در میان بگذارید. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 34. باسلام . تلویزیون سری ۷ سامسونگ ۴۶ اینجچ چند سال پیش خریدم و بعد از سقوط یک ساعت از بالا تصویر تلویزیون سیاه شد و هر چند گاهی به صورت رنگزن کمانی ظاهر میشد یعنی یک خطوط نامنظم ولی بعد یه مدت که استفاده نکردیم تصویر درست شد ولی وقتی از فلش میخوایتم استفاده کنم همون اتفاق میفتاد . به هر حال ۴ سال استفاده نکردم امشب که اوردم از کارتون بیرون کلا فقط لوگوی سامسونگ امد و یه لحظه تصویر با همون حالات و دیگه نیومد لطفا راهنمایی کنید چون سوال مشابه ندیدم توی نظرات

  1. سلام

   در همین مقاله علت مشکلات ذکر شده، توضیح داده شده است. همچنین در مورد مشکل لوگو و بالا نیامدن تصویر تلویزیون، می توان به خرابی بورد اصلی اشاره کرد. در هر صورت تلویزیون شما نیاز به بازدید دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 35. سلام،وقت بخیر.من یه تلویزیون پلاسما سامسونگ سری 4 مدل PS43D455 دارم،چند روزی هست که روی صفحه ش نقاط ریز بنفش رنگ ایجاد شده،خواستم ببینم مشکلی ش قابل حل شدن هست یا نه و اگر هم قابل حله آیا ارزش تعمیر کردن رو داره؟ ممنون

  1. سلام

   احتمال دارد تلویزیون شما دچار پیکسل سوختگی و یا گیر کردن پیکسل باشد. بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 36. سلام تلویزیون ما همه اش نویز داره صفحه ها رو تیک تیکه میکنه یا میزنه سیگنال موجود نیست، کابل عوض مردیم انتن عوض کردیدم ولی هیچ تغییری نکرد

  1. سلام

   از طریق یک فلش یک فایل تصویری با کیفیت پخش نمایید.
   در صورتی که مشکلی وجود نداشت منبع تصویر خود را بررسی نمایید

 37. با سلام و تشکر از شما
  ما تلویزیون 40 اینچ ال سی دی سونی داریم و دو روزه که بخشی از سمت چپ صفحه آن کمی تیره شده و شفافیت آن قسمت کم شده است. ممنون میشوم علت و چاره را بفرمایید.
  با سپاس

   1. ممنونم از شما خانم ایزدی، هزینه بازدید کارشناسان شرکت و شناسایی مشکل چقدر هست( محل میدان پونک). با تشکر

 38. سلام. دکمه ی EPG رو زدم تا ببینم شبکه 3 چه برنامه هایی داره که صفحه خشکش زد. دیگه هرچی دکمه میزنم عمل نمیکنه. کنترل رو چک کردم سالمه و باطریش نو هستش. میشه بگید مشکل از چیه؟

  1. سلام

   تلویزیون شما ممکن است در عملکرد بورد اصلی دچار اختلال شده باشد و نیاز است که بررسی های بیشتری شود. در صورتی که در تهران سکونت دارید، درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 39. سلام
  تي وي من ٥٥.اينج سامسونگ
  متاسفانه ضربه ليوان پلاستيكي محكم خورد ب سمت راست تي وي و صفحه كلا سياه و تصوير قطع شد ولي صدا داشت
  ب نمايندگي هم زنگ زدم ولي ب اين زودي نميان
  ميخام بدونم كلا بايد پنل عوض بشه يا نه و چقد هزينه داره

  1. سلام

   اصولا زمانی که این مشکل به وجود می‌آید بک لایت دستگاه با اختلال رو به رو شده و درست عمل نمی‌کند به این معنی که نوری از پشت پنل ساطح نمی‌شود که تصویر را روشن کند در این موارد اگر به صفحه نزدیک شویم متوجه می‌شویم که تصویر بسیار تاریک وجود دارد، این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   برای اعلام هزینه بهتر است درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

   https://a4baz.com/tv-service

   1. سلام
    ضربه محكم خورد ب تي وي و از داخل سمت راست صفحه تي وي خط خطي شد
    ولي از بيرون صفحه تي وي سالمه نشكسته
    بدون اينكه پنل عوض شه ممكنه درست بشه
    قيمت پنلش ٨/٥ ميليونه

 40. سلام خسته نباشید ما یه تلویزیون ۴۸ سامسونگ سری پنج داریم آب رفت ریخت روی صفحه و بلافاصله پاک کردیم و دوباره تلویزیون رو روشن کردیم و بعد از ۱۵ دقیقه یه خط اوفقی سمت چپ ظاهر شد راه علاجش چیه

  1. سلام

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 41. با سلام من یک تلویزیون تی سی ال ۴۹ اینچ دارم حدود دو سال است خریدم یک دفعه تصویر تلویزیون قطع شد اما صدا داشت روشن و خاموش کردیم ولی آرم تلویزیون یک لحظه میاد اما تصویر بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام

   این مشکل می‌تواند به دلیل اختلال در عملکرد خود بک لایت و یا قسمت‌های مرتبط به وجود آمده باشد و احتمال دارد دستگاهی با چنین مشکلی را بتوان در منزل تعمیر کرد.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 42. سلام جناب ببخشید تلویزیون من ال ای دی 49 اینج تی سی ال هست چندخط آبی کنارم هم به‌طول 10 سانت وعرض 2 سانت افتاده قبلا یه بند انگشت بود ولی بعد 5 ماه بزرگ تر شد میشه تعمیرش کرد یا راهکاری ندارین ک درستش کنم

  1. سلام

   الف: دلایل متفاوتی می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود از قبیل ضربه خوردگی پنل و یا ایجاد مشکل در برد تیکان و یا فلت‌های ارتباط دهنده.

   در بیشتر مواقع، اگر خط ایجاد شده به صورت سراسری از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه کشیده شده باشد علت را می‌توان در برد تیکان و فلت‌های ارتباطی یافت و اگر مشکل از پنل اصلی نباشد و مشکل در قسمت‌های یاد شده باشد، هزینه‌های تعمیر به شدت کاهش میابد.

   ب: اگر خط تمام صفحه را در بر نگرفته باشد (به عنوان مثال یک خط چند سانتی متری در مرکز تصویر و یا از بالاترین نقطه تا مرکز تصویر) باید گفت مشکل اصلی را می‌توان در پنل یافت که به دلیل نوع ساختار پنل‌ها LED و LCD قابل تعمیر نیست و باید کل پنل تعویض شود.

   در نهایت باید گفت در رابطه با این مشکلات قطعا بهتر است دستگاه توسط کارشناس فنی بازدید شود و ایرادیابی دقیق صورت بگیرد. شما می‌توانید از طریق آچارباز اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 43. سلام
  تلوزیون lg sm8100
  قسمتی از تلوزیون در فیلم های شب یا تاریک روشن تر است.تقریبا نیمی از تصویر

  1. علت این مورد قابلیت Local dimming (کنترل موضعی نور) تلویزیون شما است و طبیعی می باشد.
   در این حالت هنگامی که تصویری بر روی تلویزیون پخش نمی شود، بخش هایی از نور پس زمینه خاموش خواهد شد. زیرا در آن لحظه تصویری برای نمایش وجود ندارد.
   این ویژگی یک مزیت برای تلویزیون ها است که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و بالا رفتن کنتراست و کیفیت تصویر می شود.
   امکان غیر فعال سازی این عملکرد نیز وجود دارد ؛ امابه شما توصیه می کنیم از این برتری دستگاه استفاده نمایید.

 44. سلام. خسته نباشید.
  تلویزیون ال جی سری LB دارم و چند ماهی میشه که روی صفحه نمایش به اندازه ی یک سکه روشن تر از بقیه صفحه شده و روز به روز به تعداد این سکه ها افزوده میشه و الان 2 تا 3 لکه ی روشن هست و یه جای صفحه دقیقا به اندازه ی همون سکه تیره تر شده!!! خودم فکر می کنم ایراد از LED های بک لایت باشه که بعضی هاشون مثلا سوخته و نور اون قسمت کم شده و تیره تر به نظر میاد ولی بخش روشن ترش رو خیلی متوجه نشدم.
  ممنون می شم راهنمایی کنید.

  1. سلام

   بله ایراد از بک لایت دستگاه است و در صورت وجود قطعات مورد نیاز قابل تعمیر است ولی اگر بر اثر ضربه خوردگی باشد احتمال نیاز به تعویض تمام پنل وجود دارد که هزینه‌ی بالایی دارد در نهایت توصیه می‌شود توسط کارشناس فنی بازدید شود.

   شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/tv-service

 45. سلام led 43 سامسونگ n5000 نور صفحه كم و زياد ميشه علت از چي ميتونه باشه

  1. سلام

   ممکن است ایراد از بک لایت تلویزیون شما باشد که نیاز به بررسی های بیشتری دارد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کرده و منتظر تماس کارشناس باشید.

   https://a4baz.com

 46. سلام
  ممنون از مقاله مفید شما
  تلویزیون من تازگیا یه نقطه قرمز رنگیو نشون میده دلیلش چیه؟

  1. به این مشکل در اصطلاح پیکسل گیر کرده (Stuck Pixel) گفته م یشود.
   در اغلب موارد به دلیل اینکه مشکل کاملا مربوط به پنل میشود راه حل استانداردی جهت رفع مشکل وجود ندارد.
   در نهایت بهتر است توسط کارشناس بازدید گردد. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 47. سلام

  یک ال ی دی ۴۰ اینچ ال جی دارم
  وقتی خاموشش میکنم
  دوباره روشن میکنم
  به تنظیمات کاراخانه بر میگرده و باید دوباره جستجوی شبکه بزنم تا شبکه ها رو بگیرم

  لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه

  ممنون

  1. سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی (main board) وجود دارد. شما می توانید برای تعمیر تلویزیون در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید

   https://a4baz.com

 48. سلام ما تلوزیونمون رو تازه نصب کردیم بعد دو روز یه خط ریز افقی روش افتاده بدون هیچ دلیلی،علتش چی میتونه باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا