×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

آبگرمکن و پکیج

مشکلات آبگرمکن دیواری و عیب یابی خرابی آبگرمکن

مشکلات رایج آبگرمکن دیواری

استفاده از آبگرمکن دیواری یکی از رایج‌ترین راهکارهای مفید برای تولید آب گرم در منازل است. اگر شما هم در منزل خود از آبگرمکن دیواری به این منظور استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد با مشکلات متداول آبگرمکن دیواری آشنا هستید که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
مشکلات مختلفی ممکن است برای آبگرمکن‌ها به وجود آید که با شناخت بیشتر این وسیله و نحوه عملکرد آن می‌توانید برخی از مشکلات را خودتان در منزل تعمیر کنید؛ ولی در صورتی که مشکل جدی باشد باید از یک تعمیرکار بخواهید برای تعمیر آبگرمکن به منزل شما اعزام شود.

خرابی‌های رایج و مشکلات آبگرمکن دیواری

یکی ازعمده‌ترین مشکلات افراد در منازل برای دسترسی به آب گرم از مشکلات آبگرمکن دیواری ناشی می‌شود. تمامی این مشکلات از یک نقص فنی در بخشی از آبگرمکن بوجود می‌آیند و اغلب با راهکاری ساده و سریع، برطرف می‌شوند. در ادامه برخی از این مشکلات و راهکارهای رفع آنها را بررسی می‌کنیم. توجه کنید در صورتی که این قبیل مشکلات، در زمان مناسب رفع نشود، ممکن است در آینده موجب بروز مشکلات جدی‌تر و حتی غیر قابل تعمیر شود.

خرابی‌ها و مشکلات رایج آبگرمکن
بیشتر خرابی‌های آبگرمکن دیواری به علت خرابی قطعات آن رخ می‌دهند.
برای تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

 روشن نشدن آبگرمکن دیواری

یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری که در بیشتر مواقع با آن مواجه شده‌اید روشن نشدن آبگرمکن دیواری است. در بررسی علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری ابتدا باید علت روشن نشدن را پیدا کنیم. گاهی اوقات آبگرمکن در حالت روشن قرار دارد بعد خاموش می‌شود و دیگر روشن نمی‌شود و از سوی دیگر آبگرمکن بدون دلیل از ابتدای کار روشن نمی‌شود. سه علت اساسی برای این مشکل در آبگرمکن‌های دیواری می‌تواند رخ داده باشد.

نخست این که جرقه زن آبگرمکن دچار مشکل شده باشد. الکترود جرقه زن به شدت رسوب گرفته باشد یا این که شمعک آبگرمکن دیواری خراب شده باشد. در ادامه به تک تک این علت‌ها می‌پردازیم.

اگر می‌خواهید درباره روشن نشدن آبگرمکن اطلاعات بیشتری بدست آورید، می‌توانید مقاله «علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری» را مطالعه کنید.

روشن نشدن آبگرمکن دیواری
یکی از دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری، خرابی جرقه زن است.

 چرا جرقه زن آبگرمکن دیواری خراب می‌شود؟

شاید در ظاهر امر، جرقه زن‌ آبگرمکن دیواری یک وسیله بسیار ساده به نظر برسد ولی در حقیقت این قطع بسیار پیچیده و در عین حال بسیار مهم است. جرقه زن آبگرمکن دیواری سیستم بسیار پیچیده‌ای را هدایت می‌کند. در صورتی که هرگونه اختلال در جرقه زن ایجاد شود آبگرمکن روشن نمی‌شود.

برای مثال اگر جرقه زن آبگرمکن دیواری فاصله مناسبی از نوک الکترود تا مشعل نداشته باشد، نمی‌تواند به درستی کار کند. این فاصله در حالت استاندارد در حدود ۹ میلی‌متر است که هر چه بیشتر یا کمتر شود مشکل ایجاد خواهد کرد. بنابراین توجه داشته باشید که جرقه زن درست و دقیق در جای خود قرار گرفته باشد و با اجزای اطراف خود به درستی عملکرد جرقه زدن را اجرا کند.

رسوب جرقه زن چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

همان طور که می‌دانید هر وسیله‌ای که آب در آن جریان داشته باشد بعد از مدتی به دلیل سنگینی آب دچار رسوب می‌شود که این عامل بستگی به میزان استفاده و همچنین نوع آب مصرفی در آن وسیله دارد. از مشکلات آبگرمکن دیواری ایجاد رسوب در ناحیه جرقه زن است. گفته شد که جرقه زن وسیله بسیار مهمی در آبگرمکن دیواری محسوب می‌شود، بنابراین اگر این قطعه دچار رسوب گرفتگی شود نیز می‌تواند در تولید اختلال و مشکل در آبگرمکن دیواری دخیل باشد.

اگر نوک الکترود جرقه زن کثیف باشد یا به هر نحوی رسوب گرفته باشد جرقه برای تولید شعله، ایجاد نخواهد شد و این یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری به شمار می‌رود. در این حالت باید نوک الکترود را از هر گونه آلودگی یا رسوب، تمیز کرد تا این قطعه به درستی کار کند. تمامی قطعات الکترومکانیکی یا مکانیکی وابسته به جرقه زن مانند پیزوالکتریک، فندک، وایر یا الکترود نیز اگر خراب شوند آبگرمکن روشن نخواهد شد و برای رفع این مشکل باید یا آن قطعه تعمیر یا در صورت نیاز با یک قطعه جدید و سالم تعویض شود و در نهایت اقدام به سرویس دستگاه کنید.

پیشنهاد مطالعه

چرا شمعک آبگرمکن روشن نمی‌شود؛ علت خاموش شدن شمعک

شمعک آبگرمکن دیواری نیز یکی از قطعات بسیار مهم و کارآمد در این وسیله است. این وسیله به کمک جرقه زن در عملکرد آبگرمکن دیواری دخیل است. در صورتی که شمعک روشن نشود و کار نکند این وسیله خراب می‌شود. یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری کار نکردن شمعک است. شمعک بر اثر گرفتگی خراب می‌شود. مجرای نازل شمعک، بسته بودن شیر پروانه‌ای یا گرفتگی صافی شمعک می‌تواند از مشکلاتی باشد که منجر به کار نکردن آن می‌شود.

روشن نشدن شمعک در آبگرمکن
روشن نشدن شمعک در آبگرمکن دیواری می‌تواند به دلیل خرابی ترموکوپل یا سنسور جوش باشد.

در این صورت نیاز است که شمعک یک مرتبه به طور کامل و دقیق رسوب‌زدایی شود. تمیز کردن شمعک به کمک روش رسوب‌زدایی این وسیله انجام می‌شود. هرگز در تعمیر شمعک از سوزن و هر گونه وسیله نوک تیز استفاده نکنید چرا که قطر این نازل بسیار کم و نازک است و این کار سبب خرابی آن خواهد شد. اگر شمعک روشن شد و بعد از رها کردن ولوم مجدد خاموش شد، این قسمت‌ها را در آبگرمکن دیواری خود کنترل کنید و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.

 • بررسی صحت عملکرد ترموکوپل
 • بررسی صحت عملکرد سنسور جوش
 • بررسی صحت عملکرد سنسور دود و دودکش
 • بررسی صحت عملکرد بوبین آبگرمکن دیواری
پیشنهاد مطالعه
رسوب زدایی برای برطرف کردن گرم نشدن آب
رسوب زدایی برای حل مشکل گرم نشدن آب، بسیار مهم و ضروری است.

دلایل گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن

یکی مشکلات آبگرمکن دیواری این است که وجود خرابی در قطعات، اجازه ندهد آبگرمکن آب را به‌درستی گرم کند. این مشکل علت‌های بسیاری می‌تواند داشته باشد. یکی از دلایل می‌تواند وجود رسوب در قسمت سردوش یا سرشیر باشد. با رسوب‌زدایی، به‌راحتی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. از دلایل دیگر می‌توان به روشن نشدن شمعک یا خاموش شدن آن اشاره کرد که از دلایل رایج گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن است.

خاموش شدن شمعک می‌تواند به دلیل افت فشار گاز باشد که با تنظیم دقیق و درست شمعک، این اختلال برطرف می‌شود. خرابی ترموکوپل نیز از دیگر مشکلات آبگرمکن دیواری به شمار می‌رود. زمانی که مهره‌های به کار رفته در ترموکوپل دقیق بسته نشده و خراب باشند یا این که شیر مغناطیسی خاموش باشد شمعک دچار اختلال در عملکرد شده و آب به درستی گرم نمی‌شود.

از طرف دیگر بسته بودن شیر پروانه‌ای و همچنین گرفتگی صافی شمعک و مجاری نازل شمعک نیز از علت‌های خراب شدن ترموکوپل هستند. تمامی این علت‌ها می‌توانند سبب خاموش شدن مشعل یا این که دیر روشن شدن مشعل و حتی می‌توانند سبب احتراق آهسته نیز شوند. خرابی واشر دیافراگم یا پاره شدن واشر دیافراگم نیز از دیگر مشکلات آبگرمکن دیواری به شمار می‌روند.

در صورتی که تمامی این مشکلات مشاهده نشدند اشکال اساسی در لوله کشی ساختمان وجود دارد که مانع از گرم ماندن آب می‌شود و همچنین دودکش‌های غیر استاندارد آبگرمکن‌های دیواری نیز در گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن موثر هستند.

در مقاله علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری دلایل گرم نشدن آب در آبگرمکن دقیق‌تر توضیح داده شده است.

علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای کم شدن فشار آب گرم پس از کاهش فشار آب لوله کشی شهری، رسوب املاح و جرم گرفتگی در لوله آب سرد ورودی به آبگرمکن است. این جرم و رسوب حتی می‌تواند در اتصالات و رادیاتور آبگرمکن نیز موجب گرفتگی مسیر و کاهش فشار آب گرم شود. بنابراین در اولین گام برای برطرف کردن این قبیل مشکلات آبگرمکن دیواری باید نسبت به سرویس آبگرمکن، جرم گیری لوله‌ها، اقدام کنید. در گام بعدی، باید مبدل آبگرمکن، فیلتر، شیرآلات اصلی در آشپزخانه، حمام و سرویس مورد بررسی و جرم گیری قرار گیرند. همچنین اگر باز هم مشکل برطرف نشد، بهتر است به سراغ پمپ آب مخصوص آبگرمکن دیواری بروید.

پیشنهاد مطالعه

علت قطع شدن آب گرم آبگرمکن

خراب شدن آبگرمکن دیواری موجب می‌شود تا آب گرم مورد نیاز برای شستشو و دیگر مصارف قطع شود. طبیعی است که یکی از اصلی‌ترین علل برای قطع شدن آب گرم را می‌توان در وهله اول، کاهش فشار آب و در وهله‌های بعدی جرم گرفتگی در لوله‌های آبگرمکن، خاموش بودن شمعک دستگاه، جرقه نزدن آبگرمکن و به طور کلی روشن نشدن آبگرمکن دانست.

قطع شدن آب گرم
قطع شدن آب گرم خروجی از آبگرمکن، می‌تواند به علت از بین رفتن خاصیت فنری سوپاپ گاز باشد.
پیشنهاد مطالعه

علت خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب

اگر شما نیز در حین کار با آبگرمکن با این مشکل مواجه می‌شوید که حتی با بستن آب نیز شعله آبگرمکن همچنان روشن‌ باقی می‌ماند و دستگاه خاموش نمی‌شود، باید بدانید که این مشکل از یکی دلایل زیر نشأت می‌گیرد:

 • دلیل اول: خراب بودن سوپاپ خروجی آب

راه حل: تعویض سوپاپ پلاستیکی خروجی

 • دلیل دوم: گرفتگی در لوله‌های دستگاه یا شیر احتراق آهسته

راه حل: جرم گیری و تمیز کاری لوله‌ها، زانویی و شیپوره دستگاه

 • دلیل سوم: خرابی در اورینگ میله سوپاپ آب

راه حل: تعویض اورینگ میله سوپاپ آب

 • دلیل چهارم: خرابی سوپاپ اصلی گاز

راه حل چهارم: تعویض واشر سوپاپ اصلی گاز در دستگاه

 • دلیل پنجم: از بین رفتن خاصیت فنری و کشسانی در سوپاپ اصلی گاز

راه حل: تعویض فنر مرتبط با سوپاپ گاز

 • دلیل ششم: خرابی اورینگ میله سوپاپ گاز

راه حل: تعویض اورینگ میله سوپاپ گاز

 • دلیل هفتم: فشار گاز نامناسب و غیر متعادل
خاموش شدن آبگرمکن دیواری
دلایل خاموش شدن آبگرمکن شامل قطعی گاز و کاهش فشار آب ورودی است.
پیشنهاد مطالعه

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

قطعی گاز شهری، کاهش فشار آب ورودی و نبود آب کافی در لوله، اشتباه بستن شیر آب سرد و گرم، رسوب گرفتگی فیلترها، سَری شیرها و لوله‌ها، رسوب گرفتگی سر الکترود یا خرابی آن و همچنین وجود مشکل در سنسور دودکش یکی از رایج‌ترین علل در خاموش شدن آبگرمکن دیواری هستند. در مقاله «علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری» به طور مفصل به دلایل بروز این مشکل پاسخ داده‌ایم.

علت روشن شدن خود به خود آبگرمکن دیواری

اصلی‌ترین دلیل برای روشن شدن خود به خودی آبگرمکن، وجود نشتی آب گرم در یکی از لوله‌های آب گرم درون ساختمان است که با مصرف آب گرم تولیدی آّبگرمکن، سیستم را مجبور به تولید مجدد آب گرم می‌کند. برای یافتن دلیل چکه آب از آبگرمکن به مقاله علت آب دادن آبگرمکن دیواری مراجعه کنید تا بتوانید به راحتی این مشکل را رفع کنید.

دلیل بعدی برای روشن شدن خود به خودی آبگرمکن، جرم گرفتگی لوله‌های آن است و اگر این جرم گرفتگی برطرف نگردد، احتمال ترکیدن آبگرمکن نیز وجود خواهد داشت.

علت روشن شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری

یکی دیگر از مشکلات آبگرمکن دیواری روشن شدن ناگهانی آن است که باعث می‌شود تا افراد از صدای ناگهانی آن بترسند و نگران ترکیدن آبگرمکن باشند. روشن شدن ناگهانی دلایل مختلفی دارد که عبارتند از:

 • خرابی شیر احتراق آهسته که برای برطرف کردن آن باید این قطعه را تعویض کنید.
 • بالا بودن فشار گاز مشعل
 • تنظیم نبودن الکترود
 • بالا رفتن فشار آب یا خروج آب گرم پرفشار
 • کوتاه بودن شعله شمعک
پیشنهاد مطالعه

 آبگرمکن جرقه می‌زند ولی روشن نمی‌شود

دلیل اصلی این امر می‌تواند قطعی گاز ورودی به آبگرمکن باشد. اگر گاز وصل باشد اما همچنان آبگرمکن بعد از جرقه زدن روشن نشود، سر الکترود دچار رسوب گرفتگی یا سنسور جریان گاز دچار اختلال در عملکرد شده است. دلایل دیگری که می‌توان برای این مشکل بررسی کرد شامل نقص در لوله کشی ساختمان یا خدمات تاسیسات ساختمان یا اشتباه در بستن شیر آب سرد و گرم است.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

علت خاموش نشدن شعله آبگرمکن دیواری

این مشکل، همانند یکی دیگر از مشکلات آبگرمکن دیواری است که پیشتر با عنوان “علت خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب” به بررسی آن پرداختیم. در این حالت علاوه بر عواملی همچون گرفتگی لوله دیافراگم و شیپوره، خرابی شیر احتراق آهسته، سوپاپ اصلی، از بین رفتن خاصیت فنری سوپاپ گاز و رسوب گرفتگی ساقه سوپاپ، مواردی همچون ترکیدگی لوله آب گرم مصرفی، خرابی واشر اورینگ سوپاپ آب یا گاز نیز موجب خاموش نشدن شعله شمعک می‌شوند و شما می‌توانید با بررسی این موارد، نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

خاموشی شمعک در آبگرمکن دیواری از خرابی ترموکوپل و همچنین شیر مغناطیسی نشأت می‌گیرد. البته اگر در زمان باز کردن آب گرم، شمعک آبگرمکن خاموش شود، گاز کل ساختمان دچار قطعی شده، شیر پروانه‌ای دستگاه بسته شده، دیافراگم دستگاه کار نمی‌کند یا لوله مبدل و شیر احتراق دچار گرفتگی شده‌اند. طبیعی است که پیدا کردن دلیل اصلی این موضوع، به بررسی دقیق احتیاج دارد، اما اگر شمعک به محض باز شدن آب گرم روشن نشود، سیم ترموکوپل قطع شده یا ترموکوپل مناسبی بر روی دستگاه نصب نشده‌است.

روشن نماندن شمعک
روشن نماندن شمعک آبگرمکن از خرابی شیر مغناطیسی نشأت می‌گیرد.

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بدون شمعک

حذف شمعک در آبگرمکن‌های دیواری، به دلیل جلوگیری از هدر رفت و صرفه جویی در مصرف سوخت انجام شده‌است. بدیهی است که عملکرد این نوع آبگرمکن‌ها با مدل‌های شمعک دار تا حدودی متفاوت بوده و عیب یابی در آن‌ها نیز به شیوه دیگری انجام می‌شود. اگر آبگرمکن بدون شمعک شما پس از روشن شدن، خاموش می‌شود باید مواردی همچون رسوب گرفتگی مبدل حرارتی، رسوب گرفتگی شیرآلات آب گرم ساختمان، تاخوردگی و گرفتگی شلنگ‌های آبگرمکن و وجود دیسک رابط برنجی بین میله و دیسک و سوپاپ گاز را بررسی کنید. در صورت بروز مشکل در هر یک از این موارد، شما قادر خواهید بود تا به سادگی آن را برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه

علت ترکیدن آبگرمکن دیواری

ترکیدن آبگرمکن یکی از اصلی‌ترین و خطرناک‌ترین مشکلات آبگرمکن دیواری است که می‌تواند خسارات جبران ناپذیری برجای بگذارد. برخی از عللی که می‌توانند موجب ترکیدن آبگرمکن شوند، عبارتند از دستکاری تنظیمات دستگاه، نشتی گاز، خرابی قطعات و اجزا، رسوب گرفتگی شدید در لوله‌ها و مسیر خروجی آب گرم هستند. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که هر از چندی، تمامی اجزا، قطعات، لوله‌ها و مسیر آب و گاز آبگرمکن را چک کنید تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.

 علت جوش آوردن آبگرمکن دیواری

جوش آوردن آبگرمکن یکی از نشانه‌های نامطلوب برای عملکرد دستگاه است. اگر شما نیز در حین کار آبگرمکن از درون آن صدای جوشیدن و قُل قُل زدن می‌شنوید و حس می‌کنید که آب در داخل مخزن دستگاه در حال جوشیدن است، باید بدانید که این امر به معنای بیش از حد گرم شدن آب و فشار بسیار بالایی است که در داخل مخزن آبگرمکن جمع شده‌است. در این وضعیت شما باید سریع با یک متخصص یا تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید و از او کمک بخواهید. برخی از علل جوش آوردن آبگرمکن دیواری عبارتند از هوا گرفتگی در مدار گرمایشی آب، قطعی در شیرهای رفت و برگشت، اختلال در جریان آب، خرابی قطعات داخلی و رسوب گرفتگی مبدل.

جوش آوردن آبگرمکن و تعمیر آن
جوش آوردن آبگرمکن، یکی از خطرناک‌ترین مشکلات آبگرمکن دیواری است.

علت خاموش شدن مکرر آبگرمکن دیواری

اگر آبگرمکن دیواری شما پس از هر بار روشن کردن، مدت زمان کوتاهی روشن می‌ماند و سپس خاموش می‌شود، به احتمال زیاد  ناشی از اشکال در ترموکوپل آن است که نمی‌تواند شمعک را روشن نگاه دارد. دلایل دیگری همچون قطع و وصل شدن گاز یا کم فشار بودن گاز نیز می‌توانند موجب خاموش شدن مکرر آبگرمکن شوند.

یخ زدن آبگرمکن دیواری
یخ زدن آبگرمکن دیواری بیشتر در فصول سرد سال، و به علت برودت هوا، رخ می‌دهد.
پیشنهاد مطالعه

یخ زدن آبگرمکن دیواری

یخ زدن آبگرمکن یکی از مشکلات نادر در آبگرمکن‌های دیواری است و تا زمانی که شما آبگرمکن را در جای مناسبی در منزل نصب و آن را به گاز شهری متصل کرده باشید، دچار این مشکل نخواهید شد. اما اگر آبگرمکن را در تراس یا بالکن نصب کنید یا آن را به منبع گازی غیر از گاز شهری متصل کنید، احتمال دارد تا در فصل زمستان و با برودت هوا لوله‌های ورودی آب دچار یخ زدگی شده یا فشار گاز بالای ورودی از منبع گاز غیر شهری موجب یخ زدن گاز در درون آبگرمکن شوند.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

در این مقاله سعی کردیم انواع مشکلات رایج آبگرمکن را به زبان ساده آموزش دهیم. اما مشکلات آبگرمکن ها به این موارد ختم نمی‌شود مثلا ممکن است بو و رنگ آب تغییر کند در این صورت می‌توانید مقاله «بعلت بوی بد و تغییر رنگ آب آبگرمکن» را مطالعه کنید. همچنین مشکل آبگرمکن‌های مختلف مانند مشکلات و خرابی‌های آبگرمکن دیواری بوتان با مشکلات و خرابی‌های آبگرمکن دیواری ایران شرق و … متفاوت است.

در آچارباز تعمیر آبگرمکن های برندهای مختلف انجام می‌شود. کافیست درخواست خود را ثبت کنید تا تعمیرکار در اسرع وقت به محل شما اعزام شود و مشکل را برطرف کند.

3.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫130 دیدگاه ها

 1. با سلام آبگرمکن ما مدل b15 هست مشمل نشتی داشت احزای رگلاتور و دیافراگم رو تعویض مردم درست شد ولی یه مشکل حدید درست شد وقتی آب رو میبندیم شعله قطع نمیشه تا گاز رو خودمون ببندیم در حد انفجار میرسه

 2. سلام.ابگرم کن بوتان تازه نصب کردم وقتی اب گرم باز می کنم اب هست شیر باز و بسته میکنم اب گرم قطع میشه مدل ۳۱۱۵

 3. سلام وقت بخیر ابگرمکن دیواری بوتان ۳۱۱۵ خوبخود روشن خاموش میشه بعضی وقتها هیچ نشتی اب گرمی هم نداره احتمال داره بخاط پمپ اب خونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. سلام.
  آبگرمکن بوتان دارم.تازه سرویس شده. ولی وقتی شیرآب گرم باز میکنم آب گرم مرتب قط میشه و دوباره وصل میشه.شعله هم همچنان روشنه. فشار اب هم‌مشکلی نداره

 5. سلام . یه سوالی دارم ذهنم رو درگیر خودش کرده
  آبگرمکن دیواری بوتان مدل 3115 دارم
  آب گرم رو که باز میکنم آبگرمکن روشن میشه آب هم داغ میشه ولی ب محظ اینکه آب سرد رو باز میکنم تنوری آبگرمکن خاموش میشه و فقط شمعک روشن میمونه
  جهت اطلاع،واشر دیافراگم رو تعویض کردم ج نگرفتم
  جرم گیری هم کردم ج نگرفتم.راهنماییم کنید ممنون میشم

 6. سلام خسته نباشید .

  آبگرمکن بنده شمعک روشن میشه ولی شعله های روشن نمیشه لطفاً میشه بگویید مشکلش چیه

 7. سلام ابگرمکن ما شعکش روشن میشه ولی شعله های پشتش روشن نمیشه مشکل از کجاست

  1. باسلام
   علی عزیز، برای رفع مشکل صحت دیافراگم یا واشر پلاستیکی را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 8. ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت کارشناس محترم
  آبگرمکن دیواری بنده از نوع ایران رادیاتور دو مبدل میباشد…حدود سه هفته پیش خاموشش کردم ولی الان روشن نمیشود!؟
  جهت اطلاع، شیلنگ آب مقداری چکه میکند.بطوریکه لازمست هر سه هفته یکبار از طریق شیر ورودی آب در زیر دستگاه، بار دستگاه را تا 1/5 افزایش دهم.
  لطفا در مورد علت روشن نشدن(علیرغم چندبار reset)، بنده را راهنمایی فرمایید

  1. باسلام
   سعید عزیز، برای رفع مشکل صحت واشر لاستیکی دیافراگم آبگرمکن را بررسی کنید. همچنین مشکلاتی چون گرفتگی دودکش، رسوب در الکترود و خرابی شمعک نیز می‌تواند دلیل این اختلال باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 9. سلام و خدا قوت
  آبگرمکن خونه ما بدون اینکه اب باز کنیم هر سه ثانیه یکبار بمدت یک ثانیه روشن و خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. باسلام وخسته نباشید.
  روح اله
  ابگرمکن بدون شمعک بوتان دارم.
  اهرم مکانیکی که جرقه زن رافعال میکند.
  تکان نمی خورد چکار باید انجام بدهم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 11. سلام خسته نباشید ابگرمکن دیواری بوتان دارم وقتی شیر گرم رو باز میکنم علاوه بر اینکه مشعل روشن میشه پشت ژیگلور هم اتش میگیره دور ژیگلور رو هم چک کردم نشتی نداشت داخل مشعل هم رو چک کردم گرفتگی نداشت اما بازم همچنان جلوی ژیگلور شعله میگیره
  ممنون میشم کمکم کنید ببینم مشکل از چیه

 12. سلام.خسته نباشید…بعد از اینکه تعمیرکار پمپ‌مرکزی ساختمون..پمپ رو درست کرد…حالا از آبگرمکن دیواری بوتانم..اصلاً آب گرم خروج نمیشه..آب خروجی آبگرمکن قطع شده..علتش چیه؟؟؟.

  1. باسلام
   محمد عزیز، احتمال دارد افت فشار باعث عدم رسیدن میزان کافی آب ورودی به آبگرمکن شما باشد. ابتدا صحت ترموکوپل و فشار آب و را بررسی کنید، اگر مناسب بود، عدم رسوب در لوله‌ها را بررسی و آبگرمکن خود را هواگیری و رسوب زدایی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 13. سلام و وقت بخیر
  چند روزی است ابگرمکن دیواری بوتان ما اب گرم را باز میکنیم جرقه نمیزنه ولی بعد از کندن سوکت ادابتور و دوباره جا زدن ان جرقه زده و روشن میشود
  ممنون میشم راهنماییم کنیین

  1. باسلام
   بابک عزیز، ممکن است جرقه زن شما دچار رسوب شده ویا در حالت استانداردی نصب نشده باشد، همچنین ممکن است مشکل از دیافراگم و اتصالات نیز باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 14. سلام
  وقتی شیر حمام یا دستشویی را باز میکنیم،ابگرمکن دیواری روشن می شود ولی وقتی شیر ابگرم ظرفشویی را باز میکنیم،اب گرمکن روشن نمیشود.
  علت چیست؟

  1. باسلام
   مصطفی عزیز؛ ممکن است مشکل از رسوب گرفتگی مبدل‌ یا لوله‌ها باشد. اقدام به رسوب زدایی آبگرمکن کنید، برای اینکار شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 15. سلام . آبگرمکن دیواری بوتان مدل ۳۲۱۵ دارم . زمانی که هوا سرد میشه جرقه میزنه ولی مشعل روشن نمیشه . باید چندین بار آب رو باز و بسته کنم تا جرقه هم چندین بار زده بشه تا مشعل روشن بشه . علتش چیه ؟ خیلی ممنونم .

  1. باسلام
   حسنعلی عزیز، مشکل می‌تواند ناشی از عدم رعایت فاصله استاندارد الکترود با مشعل، یا رسوب گرفتگی الکترود، جدا شدن اتصال وایر و شل شدن آن و… باشد برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 16. سلام ابگرمکن الان ۲ الی ۳ بار جوش میاره ودرجه به ۷۰ میرسه و ما خاموش میکنیم..در واقع باید خودش خاموش بشه اتومات که نمیشه….ترموکوبل رو هم کلا عوض کردیم نشد که نشد

  1. باسلام
   ایمان عزیز، مواردی چون هوا گرفتگی و اختلال در جریان آب،اختلال در قطعات داخلی و رسوب گرفتگی مبدل می‌توانند باعث جوش آوردن آبگرمکن شما شوند. برای رفع مشکل، موارد مذکور را بررسی کنید. اگر اختلال رفع نشد شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 17. سلام..خسته نباشید.
  آبگرمکن دیواری مخزنی دارم مشکل اینجانست که شعله آبگرمکن خودبخود خاموش میشود ولی گاز قطع نمیشود.دلیلش خرابی چه قطعه ای میتونه باش؟ممنونم

  1. باسلام
   محمد عزیز، ابتدا بررسی کنید که مسیر دودکش مسدود نشده باشد، خرابی مشعل، شمعک، ترموکوپل، اختلال در شیر مغناطیسی، بسته بودن شیر پروانه‌ای، اختلال در عملکرد دیافراگم و شیپوره، گرفتگی لوله‌های مبدل و احتراق می‌توانند از دلایل خاموش دشن خود به خود آبگرمکن شوند. صحت قطعات ذکر شده را بررسی کنید اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 18. سلام ابگرمکن دیواری سینجر دارم اولا وقتی شیر اب می بندم دیر خاموش میشود دوما خودش به مدت چند ثانیه روشن وخاموش میسود و چند بار تکرار میشود بعضی وقتها صدای زیادی از داخل مبدل میاد لطفا راهنمایی کنید

  1. باسلام
   آقا/ خانم قنبری عزیز، به احتمال زیاد مبدل‌ها دچار رسوب گرفتگی شده‌اند. برای رفع مشکل، اقدام به رسوب ضدایی آبگرمکن خود کنید. اگر اختلال رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 19. سلام خسته نباشید آبگرمکن بوتان دارم هربار که شیر آب سرد رو باز میکنم و میبندم بعد از بسته شدن آبگرمکن خودکار یک لحظه روشن میشه و خاموش میشه علتش چیه ممنون میشم همراهیم کنید

  1. باسلام
   علی عزیز، عدم وجود نشتی درمدار گرمایش را بررسی و آبگرمکن را رسوب زدایی و هواگیری کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 20. سلام خسته نباشین ما از آبگرمگن دیواری واسه دوآشپزخونه ویک حمام استفاده میکنیم چن روز پیش که شیرآبگرم آشپزخونه همکف ماسه جمع شده بود باز کردم تمیزش کردم درست شد.ولی نمیدونم چیشد که آبگرم اونیکی آشپزخونه وحمام یکدفعه کلا قطع شد و الان آبو که باز میکنیم قطره قطره میاد.بنظرتون مشکل از کجاس.ممنون

  1. باسلام
   ابولفضل عزیز احتمال دارد لوله‌ها و مبدل را به درستی متصل نکرده و یا رسوب به لوله‌های آَپزخانه منتقل شده باشد. کمبود فشار آب نیز یکی دیگر از دلایل این رویداد است. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 21. دلیل ریخته شدن دوده های پودری سیاه از آبگرمکن دیواری

  1. باسلام
   ابولفضل عزیز، احتمال می‌رود مبدل‌ آبگرمکن شما و همینطور مدار گرمایشی دچار رسوب گرفتگی شده باشد. برای رفع مشکل، لازم است آبگرمکن خود را رسوب ضدایی و از صحت قطعاتی چون الکترود و شیر احتراق اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 22. سلام از آبگرمکن دیواری بوتان استفاده میکنم چندوقته که از آبگرمکن خاکستر میریزه دلیل چیه؟؟

  1. باسلام
   آرین عزیز مبدل و مدار گرمایشی دچار رسوب گرفتگی شده‌است. مدار گرمایشی را رسوب ضدایی و صحت شیر و لوله ها را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 23. سلام.بنده آبگرمکن دیواری بوتان دارم.فشار آب خیلی خوبه،شعله هم خیلی خوبه ولی آب گرم نمیشه.علت چیه؟

  1. باسلام
   آق/خانم خطیبی ممکن است مشکل ناشی از اختلال در یکی از قطعات ترموکوپل یا سنسور دما باشد، صحت این دو قطعه را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 24. بعد از استفاده از آبگرم و روشن شدن گاز بعد از بسته شدن آب یه صدای جیر جیر از داخل گاز مدل 3315 میاید علت چیست ودرضمن تازه نصب شده است واز اول همین صدا رو داشت

  1. باسلام
   مریم عزیز ممکن است مشکل از موتور پمپ آبگرمکن بوده و بلبرینگ یا بوش نیاز به روغن کاری داشته باشد و یا آبگرمکن شما نیاز به هواگیری داشته باشد. شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 25. سلام استاد آبگرمکن من ۳۳۱۵ استخیلی اذیت مکند روشن میشود بعدازچندثانیه خاموش میشود به میکروسیچ دست میزنم روشن میشه

  1. باسلام
   نجف عزیز ممکن است این مشکل ناشی از اختلال در ترموکوپل و یا مسدود بودن مسیر گاز تا شمعک آبگرمکن باشد این موارد را بررسی و مشکل را رفع کنید. در صورتی که مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 26. مطالب شما فوق العاده است پيشنهاد ميشود تصاوير مرتبط با خرابي همان قسمت در عكس نشان داده شود كه كار شما را فوق العاده خواهد كرد اين آموزشها باعث ميگردد بسياري از خرابي هاي جزيي توسط خود كاربر يا شهروند برطرف گردد باتعويض يك اورينگ يا ديافراگم يا تميز كردن جداره لوله مسي از رسوبات مشكل بكلي برطرف گردد من يك مشكل در خاموش نشدن مشعل پس از بستن شير آب داشتم كه اميداورم با دستورات رفع عيب شما برطرف گردد . با تشكر

  1. باسلام
   مهران عزیز ممنونیم از نظر و همراهی شما که انرژی بخش تیم آچارباز است، امیدواریم توانسته باشیم تا کمکی به شما کنیم.

 27. سلام.
  آبگرمکن مدل بوش دارم.
  یک سال پیش دیافراگمش رو عوض کردم.
  امسال دوباره آب داغ نمیشد. باز کردم و دیدم فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد.
  تعویض کردم اما بعد از بستن و تمام شدن کار شعله ها به مقدار کمی روشن می شوند و اگر آب بارز بماند آبگرمکن روشن است و وقتی آب را می بندیم شعله های آبگرمکن فقط کم میشود و بعد از 10 الی 15 ثانیه هم شعله ها هم شمعک خاموش میشود.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  1. باسلام
   سعید عزیز برای رفع مشکل خاموش شدن شعله آبگرمکن از صحت قطعاتی چون ترموکوپل و شیر مغناطیسی اطمینان حاصل کرده و فشار گاز ورودی به آبگرمکن را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 28. سلام به شما و ممنون از سایت خوبتون.آبگرمکن منزل بنده بوتان هست.شمعک روشنه ولی وقتی شیر آبگرم را باز میکنم شعله ور نمیشه لطف میکنید راهنمایی کنید. ممنون

  1. باسلام
   محسن عزیز برای رفع مشکل، صحت واشر لاستیکی دیافراگم و عدم وجود رسوب در لوله‌ها را بررسی کنید. در صورتی که مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  1. باسلام
   حسین عزیز برای رفع مشکل پرش شعله آبگرمکن از صحت قطعاتی چون ترموکوپل و شیر مغناطیسی اطمینان حاصل کرده و فشار گاز ورودی به آبگرمکن را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 29. سلام وقت بخیر. آبگرمکن بوتان ما ۳۲۱۵ هست .شیر آب گرم را که باز میکنم روشن نمی شه ولی اگه اداپتور را از برق بکشم دوباره وصل کنم شروع به جرقه زدن میکنه و شیر آب باز باشه گرم میشه ولی موقعی که خاموش میکنم جرقه زن چند ثانیه جرقه میزنه و خاموش میشه ولی دوباره که شیر آب را باز کنم جرقه نمی زنه .ولی اگه اداپتور را قطع و وصل کنم باز جرقه میزنه.

  1. باسلام
   علی عزیز، لازم است صحت ترموکوپل و شیر مغناطیسی را بررسی کنید. اگر مشکلی در این قطعات وجود نداشت، عدم گرفتگی لوله مبدل و شیر احتراق را بررسی کنید. اگر تجربه و دانش فنی کافی ندارید نیز شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 30. سلام.خسته نباشید مهندس.آبگرمکن ما دیواری بدون شمعک ه.به محض اینکه روشن میشه دوباره خاموش میشه.چند بار ک شیر رو باز و بسته کنیم بعضی وقتها روشن میمونه.دلیلش از چی میتونه باشه؟؟ممنون

  1. باسلام
   مصطفی عزیز؛ ممکن است مشکل از رسوب گرفتگی مبدل‌ یا لوله‌ها، افت فشار آب یا گاز و یا خرابی قطعاتی چون شمعک و در نهایت برد باشد. ابتدا با توجه به این مقاله آبگرمکن را بررسی کنید و در صورت امکان اقدام به تعمیر کنید اگر مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 31. با سلام و خسته نباشید.
  ما یک آبگرمکن دیواری آیونایز بوتان ۳۲۱۸ داریم که چند روز پیش دیافراگمشو عوض و رسوبگیریش کردم.ولی وقتی آب گرم رو باز میکروم بعد از ۲۰ تا۳۰ ثانیه روشن میشد و آب رو با فشار کم بیرون میداد و بعد دودقیقه یهویی فشار آب زیاد میشد.علتش چیه؟حتی اگه آب گرم باز باشه و آداپتور خاموش باشه(که دیگه آبگرمکن روشن نشه)بازم همین مشکل رو داره.
  ممنون

  1. باسلام
   دوست عزیز ممکن است لوله ها و یا فشار آب مشکل داشته باشد. با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

  1. با سلام
   دوست عزیز، از نظر و همراهی شما سپاسگزاریم. خوشحالیم که این مقاله پاسخگوی نیاز شما بود.

 32. دلیل اینکه : آبگرمکن روشنه ولی اتومات عمل نمیکنه چیست.سوال 2 . شیر اطمینان آبگرمکن اگر بسوزه چه حالتی پیش میاد.

  1. باسلام
   دوست عزیز، ممکن است مشکل آبگرمکن شما از سیم ترموکوپل باشد. از شیر اطمینان در آبگرمکن برای کنترل فشار است و سوختن آن باعث آسیب جدی در آبگرمکن شما خواهد شد.

 33. سلام پکیج آماتیس مدل سارا۲۴۰۰۰
  برق پکیج یک دفعه قطع میشود.بعد از روشن کردن دوباره بعضا کمی یا چند ساعت کار میکند یا همان لحظه خاموش میشود.هیچ گونه اروری نمیدهد و پریز برق و محافظ نیز سالم است.در واقع برق در محافظ وجود دارد ولی برق پکیج کلا قطع شده و پکیج خاموش میشود.این مشکل هم در حالت زمستان و هم در حالت تابستا ن مشاهده میشود.لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام
   دوست عزیز، به سوال شما پیش‌تر پاسخ داده شد. با این حال شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

   1. ممنون ازینکه به سرعت پاسخگو بودید.
    ولی من این سوال رو فقط همین یه بار پرسیدم.اگر دقت کنید مشکل پکیج من خاموش و روشن شدن پی در پی نیست ایراد دستگاه من خاموش شدن و قطع یکدفعه برق دستگاه هست و دیگر روشن نمیشود تا زمانیکه دستگاه رو روشن کنم بدون اینکه اروری بدهد.

    1. باسلام
     دوست عزیز، ممکن است قطعی برق دستگاه، به دلیل وجود نوسان در برق بوده و یا خرابی فیوز و برد دستگاه دچار اختلال شده باشد، همینطور امکان اختلال در ترموستات و یا سایر اتصالات نیز وجود دارد. مشکل شما باید توسط تکنسین بررسی و به صورت دقیق عیب یابی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 34. سلام جرقه زدن آبگرمکن گازی بعد از روشن شدن آبگرمکن خاموش نشده و جرقه مزند

  1. با سلام
   دوست عزیز، به احتمال زیاد مشکل فنی در قطعات وجود دارد که بهتر است توسط کارشناس بررسی شود. پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریعتر با یک کارشناس تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر گوشی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و رفع کنند.

  1. با سلام
   دوست عزیز، اینمشکل می‌تواند ناشی از خرابی شمعک، اختلال در ترموکوپل و …. باشد پیشنهاد می‌کنیم مقاله «۹ علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری»را مطالعه کنید. برای رفع سریع مشکل نیز می‌توانید درخواست تعمیر ابگرمکن دیواری در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 35. سلام من از تبریز باشما ارتباط میگیرم ما یک گرمکن دیواری بانام ارج ازنوع قدیمی گرفتم متاسفانه از زمانی که گرفتیم مشکل اساسی دارد که دو سه بار پیش نصاب ومتخصص بردیم ولی نتونستند مشکل رو حل کنند مشکل اینه گرمکن روشنه وقتی باز میکنیم یهو در وسط استفاده ابگرمکن از اب گرم کلا خاموش میشه بعد از کمی صبر باز میتوان روشن کرد

  1. با سلام
   دوست عزیز، مشکل شما نیاز به بررسی فنی توسط کارشناس دارد اما از دلایل این اتفاق می‌تواند رسوب گرفتگی، وجود مشکل در دودکش، قطعی سیم مربوط به ترموکوپل، خرابی شمعک و … باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 36. با سلام و خسته نباشید.یک سال پیش کاربراتور آبگرمکن دیواری سپهرالکتریک را نو خریدم الان وقتی با افزایش دما و خاموش شدن شعله و سرد شدن آب شعله زیاد نمیشود. تعمیرکار سیار پیشنهاد خرید مجدد یک کاربراتور نو را داد.این بی انصافی نیست؟

  1. با سلام
   دوست عزیز، جهت بررسی و رفع مشکل لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 37. سلام. چند روز پیش آبگرمکن ما جوش آورد و لوله آب را با فشار از دیوار کند. لوله کش برای تعمیر، قسمتی از دیوار را خراب کرد. موقع تخریب دیوار لوله دودکش طبقه پایین سوراخ شد.
  الان این سوراخ رو چه جوری تعمیر کنیم؟ تعمیرکار آبگرمکن گفت با ورق فلزی روی سوراخ را بپوشانیم و بعد رویش را با سیمان پر کنیم. این کار درست است؟

  1. با سلام
   دوست عزیز،ممکن است این کار از لحاظ امنیتی درست نباشد. پیشنهاد می‌کنیم با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 38. باسلام من وپدرم دوتا گرمکن دیواری بوتان ۳۲۱۸در یک روز خریدیم متاسفانه بعد نصبش نه مال من نه گرمکن پدرم درست کار نمیکنه موقع استفاده از شیر ظرفشویی هرچقد اب گرم بیاد خاموش نمیشه ولی وای بحالت اگه حمام بری پدره ادمو در میاره هی خاموش روشن میشه ایا کسی میدونه چه مرگشه ممنون میشم

  1. با سلام
   دوست عزیز، آیا فشار آب منزل برای مدل آبگرمکن شما کافی است؟
   برخی از آبگرمکن ها با فشار کم آب به درستی عمل نمیکنند.

 39. مرسی از مطالب خوبتون .
  در قسمتی که گفتید جرقه زن رسوب میگیرد و باید رسوب آن تمیز شود، آیا با شستن این رسوب پاک می شود؟ یا باید از محلول خاصی استفاده کرد؟ یا اینکه اگر رسوب را فقط از روی جرقه زن بتراشیم کافی است؟

  1. با سلام
   شما می‌توانید با استفاده از یک سنباده نرم، رسوب را از روی جرقه زن بتراشید.

 40. آبگرمکن ۳۱۱۸بوتان دودقیقه روشن هست باز خاموش میشود دوباره روشن میشود

  1. با سلام
   دستگاه شما باید توسط کارشناس سرویس شود. لطفا درخواست سرویس آبگرمکن را ثبت کنید.

 41. با سلام و خسته نباشيد خدمت شما:نقطه طلاقي بين رگلاتور و آب ورگلاتور گاز كه معمولا دو قطعه برنجي و آلومينيومي است دائما چكه ميكند

  1. سلام
   باید این قسمت توسط کارشناس ترمیم شود. می‌توانید با شماره گیری 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناس متخصص برای تعمیر آبگرمکن شما اعزام شود.

 42. سلام خسته نباشید آیا در آبگرمکن های قدیمی امکان مخلوط شدن آب و گاز و ورود به حمام وجود دارد

  1. سلام
   منظور شما از آبگرمکن‌های قدیمی، چه نوع آبگرمکنی است؟ آیا ابگرمکن‌های ایستاده مدنظر شماست؟

 43. سلام و قت بخیر.
  هرکس از ساختمان اب را باز میکند ابگرمکن ما روشن و خاموش میشود ، در حد دو ، سه ثانیه.
  قبلا اینجوری نبو ،، البته نمیدونم شایدم من تو بهرش نرفته بودم.
  مشکل از کجاست؟؟
  سپاسگذارم.

  1. سلام
   تعمیرکار آبگرمکن باید وضعیت دستگاه شما و لوله کشی آب را بررسی کند. لطفا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه به محل شما اعزام شود.

   1. دیافراگم باید تعویض شود اصل کار دیافراگم است و لاغیر. 80 درصد خرابی ابگرمکن ها مربط به کاربراتور میباشد و مهم ترین اجزای کاربراتور هم همان لاستیگ داخل کاربراتور یا دیافراگم هست.

 44. سلام. ابگرمکن دیواری بوتان داریم. وقتی اب داغ رو باز میکنم روشن میشه ولی به محض اینکه اب سرد رو باز میکنم که اب ولرم بشه ابگرمکن خاموش میشه. دلیلش چیه ممنون میشم

  1. سلام
   ممکن است خروجی و ورودی‌های آبگرمکن رسوب گرفته و نیاز به تمیز کردن داشته باشد. بهتر است آبگرمکن را سرویس کنید. پیشنهاد میکنم درخواست سرویس و تعمیر آبگرمکن در محل را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 45. سلام آبگرمکن ما بعد از سی الی چهل ثانیه روشن شدن خاموش میشه و دوباره روشن بشه یک دقیقه کار میکنه
  همین طور راندمانش بالا میره

  1. سلام

   برای رفع مشکل علت خاموش شدن آبگرمکن، لطفا ابتدا بررسی کنید که دودکش در وضعیت درستی قرار دارد. مسیر دودکش مسدود نشده باشد. یکی دیگر از دلایل خاموش شدن آبگرمکن به فشار کم آب برمیگردد. همچنین اگر به دلیل وجود گردوغبار، پیلوت کثیف شده باشد، دچار گرفتگی شده و آبگرمکن خاموش می‌شود. پیشنهاد میکنم که آبگرمکن شما توسط یک تعمیرکار سرویس شود.برای اینکار شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 46. من که هزاربار پکیجو به ابگرمکن ترجیح میدم…حالا درسته قیمتش یه کم بالاست اما هم آبو گرم میکنه هم خونه رو تازه امنیتش هم بالاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا